|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kaj lahko počnemo z dvomesečnim otrokom
4.11.2010 20:31:14   
piran3
Pozdravljeni, sem mamica dvomesečnega dojenčka in me zanima s čim je mogoče zaposliti takšnega majhnega otročička, ko konča z obrokom (dojenjem) oz. s čim ga zamotiti da preneha jokat? Hvala za odgovoreuser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kaj lahko počnemo z dvomesečnim otrokom
4.11.2010 20:37:32   
Jančika_
Cartaš ga. Imaš ga pri sebi, podiraš kupček, pestuješ, nosiš okoli. Mogoče v slingu.

(odgovor članu piran3)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kaj lahko počnemo z dvomesečnim otrokom
4.11.2010 20:50:55   
benika
Bereš mu, poješ mu, pripovedu7ješ pravljice, pa vse, kar je Jančika omenila...

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kaj lahko počnemo z dvomesečnim otrokom
4.11.2010 20:54:29   
kajajaka
Vse kar so naštele predhodnice + kapljice proti krčem - ker če joka po dojenju, je možno, da ima krče in ga zato boli trebušček.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kaj lahko počnemo z dvomesečnim otrokom
4.11.2010 21:04:09   
piran3
Hvala za odgovore, vendar se moj sonček pomiri samo takrat ko ga pristavim na prsi... Vidi se da ni lačen, kajti primerno dobiva na teži in po obroku ko se že vidi da je že precej sit, še vseeno želi biti pristavljen na prsih. Zamotim ga lahko največ za 20 minut potem spet sledi jok...

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kaj lahko počnemo z dvomesečnim otrokom
4.11.2010 21:17:54   
ZmajTolovaj
Duda?

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu piran3)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kaj lahko počnemo z dvomesečnim otrokom
4.11.2010 21:20:11   
piran3
Jo vrže ven. Mu ni ljubauser posted image  POmirjen je samo ko je zunaj na sprehodu v vozičku...Ko smo doma pa je kr jezen, če ni pristavljen na dojko.

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kaj lahko počnemo z dvomesečnim otrokom
4.11.2010 21:41:48   
K_a_t_i
Pri nas je bilo pri 2m takole:
1,5 ure spanja, 40' dojenja in 20 minut cartanja (previjanje vključeno). In ponovno spanje.
Mogoče je tvoj tudi že utrujen in namesto animacije po 20' že potrebuje spanje. Poskusi!

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu piran3)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
4.11.2010 21:46:05   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu piran3)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kaj lahko počnemo z dvomesečnim otrokom
4.11.2010 23:08:56   
Jančika_
IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

Mogoče je tvoj tudi že utrujen in namesto animacije po 20' že potrebuje spanje. Poskusi!

To se tudi meni zdi precej verjetno. Naš najmlajši je bil prve mesece buden največ eno uro v kosu, prej manj. Torej v tem času se je dojil, potem sva podirala kupček, previla sem ga, potem pa ni več ostalo veliko časa za še kaj drugega, preden ga je zmanjkalo.

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kaj lahko počnemo z dvomesečnim otrokom
4.11.2010 23:38:14   
Anonimen
Hvala za odgovore, vendar se moj sonček pomiri samo takrat ko ga pristavim na prsi... Vidi se da ni lačen, kajti primerno dobiva na teži in po obroku ko se že vidi da je že precej sit, še vseeno želi biti pristavljen na prsih.


Jaz sem jo kar pustila na prsih..
Čez dan sva potem eno skupaj oddremali user posted image , zvečer se je pa tako crkljala.

Kaj bi izumljala toplo vodo, če je bog ženskam dal prsi user posted image .

(odgovor članu piran3)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kaj lahko počnemo z dvomesečnim otrokom
5.11.2010 7:11:28   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Hvala za odgovore, vendar se moj sonček pomiri samo takrat ko ga pristavim na prsi... Vidi se da ni lačen, kajti primerno dobiva na teži in po obroku ko se že vidi da je že precej sit, še vseeno želi biti pristavljen na prsih.


Jaz sem jo kar pustila na prsih..
Čez dan sva potem eno skupaj oddremali user posted image , zvečer se je pa tako crkljala.

Kaj bi izumljala toplo vodo, če je bog ženskam dal prsi user posted image .


nekako tako ja. Je bilo pri nas isto. Na joški non stop. Na 30 minut do 1 ure. Če sva šla ven je vzdržal 2 uri, nikoli 3 ure. Pa je imel dudo in jo je sprejel od prve, ne samo sprejel, skor pojedel jo jeuser posted image .

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 5.11.2010 7:12:12 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kaj lahko počnemo z dvomesečnim otrokom
5.11.2010 7:33:58   
RAČKAPK
ko so bli moji user posted image  budni
sm prižgala muziko pa smo mal plesali user posted image
in še danes imajo radi muziko

< Sporočilo je popravil RAČKAPK -- 5.11.2010 7:34:57 >

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kaj lahko počnemo z dvomesečnim otrokom
5.11.2010 19:37:06   
šunkica
Moj tudi ni maral dude in je pri dveh mesecih skoz tečnaril. Dudo je metal ven iz ust. Potem sem pogruntala in mu dala na dudo eno kapljico sirupa proti krčem (ker je sladkega okusa), pa jo je lepo cuzal.user posted image

(odgovor članu RAČKAPK)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kaj lahko počnemo z dvomesečnim otrokom
7.11.2010 18:35:14   
amii
Mojemu malčku (jaz mu pravim mala zgaga, ker je tako radoveden) najbolj ugaja, ko ga odvijem iz plenic in lahko po mili volji brca na previjjalni  mizici. Nad glavico ima kup barvnih plišastih filutekov, ki si jih z veseljem ogleduje, jaz pa mu zraven pojem, "voziva kolo" z nogicami, da prdi da je joj. Masiram mu trebušček, ker kolike so dnevno na spisku. Potem ""pačim grimase"  (ne ravno grimase, ampak zelo razločno npr. ponavljam MAMA, ATA, ipd.)in mu je to totalno zanimivo, da se smeji zraven, vmes me po navadi tudi polula, Ko pa mu je dovolj, pa se razjezi in  takrat ga povijem in je jok user posted image .
Rad ima glasbo in ko je jokav, prižgem CD z otroškimi pesmicami in mu pojem in pleševa, ko ima dovolj tudi pokaže z jokom.
In obožuje da se nekaj dogaja okoli, da ni tišina in mir, takrat je siten in jokav. Navadila sva se že sama peljati z avtomobilom in greva k mojim domov, k tašči, na sprehod, v trgovino in takrat je mir. Zelo rad se namreč tudi vozi z avtomobilom in pomirja ga zmeren hrušč  - pogovori ljudi,promet,....
Aja in rad ima če ga položim na posteljo in ga nežno za bok potegnem k sebi. Ne za nogice, ker to se ne dela, ampak za boke. Joj, kako se smeji ko ga tako vozim user posted image .
Pa lučke rad gleda. Prižgem luči na stropu, pa ima par minut kaj za delat ko jih opazuje.
Prav tako so mu že interesantne barvne slike in ker je otroška sobica barvna z veliko nalepkami in slikami, imava vsak dan kakšne pol ure kaj za opazovati. Vmes, ko opazuje npr. Medvedeka Pu-ja, mu razlagam kaj gledama.
Vsedem se na kauč in si ga dam na pokrčene noge, tako da gleda proti meni in ga zibam na njegovo levo in desno - tako vadiva za obračanje na bok. Pri tem mu masiram podplate - s tem pospešiš delovanje črevesja in je zelo primerno će ima otrok kolike. Dam ga s trebuškom preko ene noge (ne znam razložiti, nam je pokazala na handlingu) in mu masiram podplate, tudi dobro za kolike.
Cartama se dosti, ko je takšne volje, takrat ga stiskam in lupčkam in on se smeje in se "pogovarja" z mano. Prav luštno ga je poslušati kakšne zvoke spušča. Po mojem bo mala klepetulja, ko pa bo najstnik pa zelo jezikav user posted image

Itd., itd..... Toliko se da z 2 mesečnikom početi, da ga je zlahka utruditi in potem jok in stok, ker jaz pozabim, da je že čas za hranjenje. Pa tudi že zna pokazati ko je utrujen in zaspan, takrat ga položim v zibelko in od utrujenosti za 20-30 min. zadrema. Pol pa jovo na novo........ user posted image

_____________________________

Pa imamo svoj sonček

(odgovor članu šunkica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kaj lahko počnemo z dvomesečnim otrokom
11.1.2011 12:31:00   
kiklada
pri nama z mojim 2 mesečnim sinčkom so na sporedu podobne aktivnosti kot je napisala amii. se pa hrani po steklenički tako, da je hranjenje na sporedu na vsake 3 ure.
masiranje podpladkov - hvala za namig. tudi mi bomo poskusili, saj pri nas mlinček v trebuščku melje vsak dan. z možem imava občutek, da se že umirja, vendar bom kljub temu uvedla masažo.

(odgovor članu amii)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kaj lahko počnemo z dvomesečnim otrokom
12.1.2011 17:47:50   
Anonimen
No vse so že napisala pred mano.Če joka po dojenju ,verjetno ni vse uredu ali premalo spije ali ga kaj napenja.Jok vedno nekaj pomeni.

(odgovor članu piran3)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




kaj menite
cupacups

je danasnja politika kriva za recesijo

da,vse v njihov zep sele nato delavci (93%)

ne, so posteni (7%)


Število vseh glasov: 274

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!