|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
18.10.2010 12:02:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pralna soda...
18.10.2010 13:21:56   
Freya88
To pa zanima tudi mene... vem namrec da je soda dobra za beljenje (vsaj jaz jo v ta namen uporabljam za ciscenje umivalnika in kadi)... torej po moje ni v redu za druga kot belo perilo?:O Ampak to mislim da je govora o bikarboni?!

Pralna soda vs. soda bikarbona vs. citronska kislina... vse to sem ze slisala za pranje... zdaj pa, katero za kaj in kako?:)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pralna soda...
18.10.2010 14:32:36   
jar
tole imam shranjeno: http://www.diaperpin.com/clothdiapers/article_bakingsoda.asp in vem, da je pralna soda dosti bolj agresivna in strupena od jedilne sode. in ker soda-bikarbona povsem zadostuje za vsa čiščenja mi ni treba razmišljat kje kupiti pralno sodo.

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
18.10.2010 15:38:40   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu jar)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
18.10.2010 15:42:26   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pralna soda... Gina, help!
18.10.2010 18:36:22   
Adelina
Jaz uporabljam navadno sodo iz Eurospina le za belo perilo-jo dam kar direkt v merico poleg doma narejenega gela za perilo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pralna soda...
18.10.2010 20:44:35   
Freya88
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

jar, tnx!

OK, povzetek, ce koga zanima:

- pralna soda reagira z 2 enotama kisline; navadna z eno
- pralna ima visok pH 11; navadna malo preko 8
- pralna je zelo ucinkovita pri trdovratnih madezih; ceprav ne povzroca skodljivih pen, je zatrad pH toliko bolj agresivna, da je treba paziti na dobro izpiranje
- navadna se bolje raztopi in manj poskoduje perilo, se posebej elastike (visok pH pralne sode jih razjeda; in prav tako ostalo, s cimer pride v kontakt)
- v principu sta obe ucinkoviti, le da pralna pac 2x bolj; ampak zaradi manjse agresivnosti je pecilna soda boljsa (tud, ce se ne izpere dobro, ne bo nic skodila user posted image )



Ok... torej razlika je velika... ena je drazja in tezje dosegljiva?:D Druga pa cenejsa in ucinkovitejsa:)
Hvala, to je vse kar sem rabila vedet:)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pralna soda...
26.1.2012 1:16:06   
Anaflis
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

tiste, ki jo uporabljate:

- perete z njo tako belo kot barvno perilo?
- koliko je date?
- ali z njo uporabljate tudi prasek?
- ce prav razumem, je pralna soda nekoliko bolj "koncentrirana" od navadne sode (jap, vem, kemijska sestava je drugacna: pa kaj se?)?

________
Sama jo uporabljam tako za belo kot pisano perilo. Pralni prašek pa si naredim tako, da naribam eno pralno milo in dodam v enakem razmerju sodo bikarbono kot tudi pralno sodo - pralni učinek je odličen, pa še perilo lepo diši po aromi pralnega mila. Mehčalec in odstranjevalec vodnega kamna ni potreben ker oboje opravita soda bikarbona in pralna soda. Sicer sem pa navodila za pripravo našla tukaj, kjer je tudi odličen recept za pomivalni stroj: PRALNA SODA

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...





karmyka



Jana (22%)

Žana (22%)

Ula (24%)

Pia (32%)


Število vseh glasov: 371

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!