|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   jok jok jok - utrujenost?
15.10.2010 20:17:54   
žabica13
Drage mamice prosim vas za vaše izkušnje.

Moj fantek ima 2 meseca in zadnje dni mi ko je zbujen zelo veliko joka. Krčkov začuda zadnje dni celo nimamo (pa tudi ko so bili so bili navadno popoldne) in vsakič poskusim vse - lakota, žeja, plenička, se pocrkljamo, ga animiram, .... in pomaga le za par trenutkov (še najbolj pomaga previjanje, ki ga naravnost obožuje). Mi je hudo ko ga gledam kako se joka, jaz pa mu ne znam pomagat, oz. še pogruntam ne kaj mu je. Kar mi je padlo še v glavo je to, da zelo malo spi zadnje dni. 2 noči zapored je spal nekako tako od 21-23, nato hranjenja še ob 2, 5 in 7. Podnevi mi je oba dneva spal po cca.  2 uri med vozičkanjem. Za tako malega otroka se mi zdi to malo spanja, sploh ker tisto nočno spanje nima enega malo daljššega obdobja spanja (recimo vsaj 4 ure), da bi se malo bolj naspal. Ali mislite da je lahko le tako utrujen in posledično tečen + joka? Ali pa še kakšna ideja zakaj bi še lahko jokal, bolan pa mi ne deluje...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: jok jok jok - utrujenost?
15.10.2010 20:50:50   
eva1
Sama imam 3 otroke, in če niso dovolj spali, so bili tečni k hudič..ampak ni bilo nikoli ravno problem-takoj sem uvedla neko rutino, ko so bili tako majhni so večino časa prespali...pa nisem nekaj silila, samo takoj ko sem prepoznala znak da je zaspan je šel spat-če so se prečuli je bila cela štala..

(odgovor članu žabica13)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: jok jok jok - utrujenost?
16.10.2010 8:50:03   
tt79
Nisi napisala ali ga dojiš ali pije ad mleko. Pri meni je bilo namreč pri obeh otrocih enako, jok noč in dan, pa sem oba pristavljala k prsim kadar je bil jok, sta vlekla.podrla kupček, nekaj minut OK, pa spet jok, kratkotrajno spanje, hranjenje, jok...user posted image
Potem pa je moj nekega dne popizdil, šel v trgovino po aptamil, ga sam pripravil, ker jas kot doječa mama nisem hotla s tem imet ničuser posted image . Tamali je pri dveh mesecih na dušek spil 120 ml, se nasmejal, obrnil na bok in spal od 20-3 ure zjutrajuser posted image  
No,nekaj časa sem še vztrajala pri dojenju, začela sem si tudi pumpat mleko in ugotovila, da si vcelem dnevu mogoče stisnem nekje 150 ml in potem sem obupala (ja pa vem da me boste dojilje kritizirale ampak me ne ga ne nč več)
V glavnem od takrat nobenga joka več, spanje v mejah normale (čez dan malo manj, ponoči pa tudi po 11 ur v kosu, če imamo dobro noč, no včasih pa se vmest natankamouser posted image  pa je spet OK!

Srečno tudi vam!

_____________________________

http://www.mojalbum.com/ajnat79/lesene-ogrlice

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: jok jok jok - utrujenost?
16.10.2010 21:58:32   
žabica13
tt79 že od samega začetka dodajam, ker tisti jok smo hitro pogruntali (oz. nervozo ki je nastala ker očitno ni dovolj priteklo). Zadnje čase večinoma črpam, in dobi cca. 3 obroke mojega mleka na dan, ostalo pa Novalac (poje cca. 120 ml). Ampak zgleda da je bila res utrujenost. Ponoči se mi je zbudil ob 1 in bil ko čukec do 4, zjutraj posledično spet vik in krik, ko nisem več vedela kaj naredit sem ga v vozek napakirala in sva šla na sprehod. In je odspal 4 ure, celo obrok je prestavil za 1 uro. In popoldne ni bil več jokav - je pa postal spet proti večeru (očitno spet utrujenost), in je potem kmalu zaspal. Upam da je ta jok dešifriran in da je bila res le huda huda utrujenost

(odgovor članu tt79)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: jok jok jok - utrujenost?
17.10.2010 18:18:11   
parga
Pri moji tamali, ki bo stara 3 mesece se podobno dogaja. Opazila sem, da če je utrujena, nenormalno joka in jo je težko pomirit. Z mlekom nimam problema, saj imam mleka več kot dovolj in si ga moram čelo črpati - da ne bi dobila mastitisa.
No, hotla sem rečt samo to, da pri moji je problem to, da če ne spi takrat ko bi mogla je tečna kot ne vem kaj....

(odgovor članu žabica13)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: jok jok jok - utrujenost?
18.10.2010 20:29:59   
annie
IZVIRNO SPOROČILO: parga

No, hotla sem rečt samo to, da pri moji je problem to, da če ne spi takrat ko bi mogla je tečna kot ne vem kaj....


Se podpišem pod tole...

(odgovor članu parga)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tretjina vzorcev vsebuje škodljive kemikalije
Zveza potrošnikov Slovenije je testirala 166 vzorcev spodnjega perila in ugotovila, da tretjina vsebuje škodljive bisfen...
Ne, porodniška ni dopust!
To, da nekateri imenujejo porodniško dopust, je taka neumnost, da mi je včasih res težko držati jezik za zobmi.




Se vas otrok dovolj giblje?
maca83 RR

Mislite, da se vas otrok dovolj giblje? Bi se moral vec?

Se prevec (37%)

Ravno prav (41%)

Lahko bi bil malo bolj aktiven (17%)

Sport ga sploh ne zanima (2%)

Ne vem (2%)


Število vseh glasov: 41

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!