|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   obupana - kaj naj naredim...
17.9.2010 15:20:23   
natasarobi
Pozdrav!

Imam 1,5 mesečnega sina, ki mi počasi srka vso energijo. Mali noče spati (ponoči je za 1xvse ok). Zjutraj vstanemo, ga podojim, potem se pa počasi začne jok in jok, če ni na rokah, predvsem pa na dojkah.

Na rokah in joški zaspi, čim ga dam v posteljico je pa jok, da ga ni za poslušat. Duda ne pomaga, občasno pomaga sesanje prsta. In tako je iz ure v uro..... Mali visi takorekoč cel dan na joški ali pa ga nosim po rokah (čeprav je po določenem času tudi tu protest). Mleka nimam v izobilju, tako, da ga potem počasi zmanjka, mali v jok (mu dajem pa flašo).

Kaj naj storim, ker cel dan ga pa ne morem imet na rokah in joški? Rada bi tudi, da spi, saj menim, da bi moral spati vsaj 2x po 2-3 uri čez dan...... Srce se mi para, ko ga vidim, ko joče. Ko ima dober dan je zelo dobre volje, zadovoljen in se zelo smeje in gruli....
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: obupana - kaj naj naredim...
17.9.2010 15:28:54   
constanca


Kaj pa ce bi poskusila ga imet pri sebi v kaksen traku ali kakorkoli se ze rece, ne vem, mogoce kengurujcek... Da ga pac lahko privijes kar se da k sebi in ga imas tako cim vec pri sebi. Vsega pac ne mores delat, ampak je pa veliko lazje kot sicer. Ko nic drugega ne pomaga, pomaga tvoja blizina verjetno se najbolj.
Midva sva nasega kar dosti tako prenosila in ga se.

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: obupana - kaj naj naredim...
17.9.2010 15:37:23   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: natasarobi

Pozdrav!

Imam 1,5 mesečnega sina, ki mi počasi srka vso energijo. Mali noče spati (ponoči je za 1xvse ok). Zjutraj vstanemo, ga podojim, potem se pa počasi začne jok in jok, če ni na rokah, predvsem pa na dojkah.

Na rokah in joški zaspi, čim ga dam v posteljico je pa jok, da ga ni za poslušat. Duda ne pomaga, občasno pomaga sesanje prsta. In tako je iz ure v uro..... Mali visi takorekoč cel dan na joški ali pa ga nosim po rokah (čeprav je po določenem času tudi tu protest). Mleka nimam v izobilju, tako, da ga potem počasi zmanjka, mali v jok (mu dajem pa flašo).

Kaj naj storim, ker cel dan ga pa ne morem imet na rokah in joški? Rada bi tudi, da spi, saj menim, da bi moral spati vsaj 2x po 2-3 uri čez dan...... Srce se mi para, ko ga vidim, ko joče. Ko ima dober dan je zelo dobre volje, zadovoljen in se zelo smeje in gruli....



V sanjah ali pa če imaš srečouser posted image . O takih urah bi lahko mi samo sanjali, pa o takem nočnem počitku, kot ga imate vi. Ponoči se je zbujel na 3 ure, proti jutri že na 2 ali 1. Čez dan spal parkrat po par minutk. Dojil na 30-60 minut. Če sem ga prav zamotila tudi na 2 uri. Da ne bi bil skoz na rokah, sva se selila iz sobe v sobo, iz podlage na podlago, hodila sem večkrat na dan na sprehod, enkrat voziček, drugič štorklja. Včasih sem ga kar doma dala v štorkljo, nosila, pela, tolk da je zaspal in se potem vsedla, spočila. Jaz sem ga tudi kar spakirala in se zapeljala v šoping center, se tam vozičakla, tudi po 2-3x na teden. Meni je dobro delo, da ni skoz eno in isto, k njemu v voziček pa tudi bacili ne skačejo kar tako, gledal je lučke na stropu... (roke sem si razkuževala, zbolel ni nikoli). Če je zaspal sem si še kavico lahko privoščila. Kasneje on flaško, jaz kavicouser posted image .  Razbij vsakodnevno monotonost, pejta kam ven, pejta na obisk k sorodnikom ali prijateljicam, povabi obiske k vama (tega jaz nisem hotela, ker potem sem mogla še njih pedenatuser posted image ). Med tem ti ga lahko malo prevzamejo. Zvečer si privošči kak izhod, čvek s prijateljicami, vročo kopel.... pa naj ga mož prevzame.
Vse kar ti lahko rečem je, da mine, do takrat pa si zrihtaj ali pomoč ali pa se znajdi kako drugače. Mine če ne prej, ko začnejo puzatuser posted image

A si mogoče kaj ugotavljala zakaj in kdaj joče oz kdaj je dobre volje. Naš je veliko prejokal zaradi krčev, najhujši so bili dnevi, ko sem jedla čebulo-v kakršni koli obliki in cvrenje oz hrano z maščobo, slane in mastne prigrizke. Takrat ga je še 2 dni metalouser posted image . pROBAJ UGOTOVIT ZAKAJ JOKA- hrana, dolgčas, bližina tebe...


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 17.9.2010 15:41:19 >

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: obupana - kaj naj naredim...
17.9.2010 15:42:17   
tassika
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Mine če ne prej, ko začnejo puzatuser posted image



PA še takrat jokajo, ker bi radi hodili, vsaj pri nas je tako, ali pa ker se nekam zatakne, ker bi najrajši zlezla v vsako luknjo.

Nasveta nimam, naša ni nikoli tako jokala, je pa res, da sva bili, ko je bila toliko stara cele dneve zunaj, jaz na kavici ona je v prijetnem zimskem zraku zadekana spala v košari. Vidim pa sedaj, če sva cel dan doma joka, ker ji je dolgčas in zadj greva vn tudi v takem nalivu kot je danes. Vztrajaj z dudo, mogoče poskusi kakšno drugo, mogoče mu ta ne ustreza, pa sling, nam sicer ni pomagal, ker ni hotela biti notri, amapk punce pravijo da pomaga.

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: obupana - kaj naj naredim...
17.9.2010 15:43:34   
branka81
pa si zihr da se dost napapca,jz sm imela isti problem prvi mesec-sm mislila da sm malo nahranla kr je visela na joški ampak mala ni skor nč pojedla..pol sm pa začela pumpat in na flaško hrant je bil pa mir...

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: obupana - kaj naj naredim...
17.9.2010 15:56:53   
tintin
no, bom jaz probala kaj več napisat, ker imam že drugega tako zahtevnega dojenčka:) Moj prvi (zdaj star skoraj 3 leta) in drugi (zdaj star skoraj 5m) sta deklarirano zahtevna dojenčka, saj najbrž sem jih jaz take naredila ampak tako je...Isto kot pri tebi spanje čez noč relativno ok (zbujanje max 2x), čez dan pa mlajši zdaj spi mogoče 3x po pol ure...prva runda v vozičku, potem če sva notri pa zaspi na dojki ali pa v sleepy wrapu. Sicer ga tako kot je Hope2 napisala prestavljam iz sobe v sobo, iz ene na drugo podlago, pa mal v posteljico pa mal na tla...ni da ni. Ogromno ogromno mi odtehta Sleepy wrap, če imaš možnost si ga naroči (prodaja spletna trgovina Moj škratek), jaz sem naprimer danes pomila stanovanje, zložila cunje iz sušilca in skuhala vmes ko je mali spal v Sleepy-u. Tudi sicer zaspi po 15 min nošenja in ga potem ko res spi komot prestavim v posteljico, no sicer njegovo spanje ne traja prav dolgo...Imam pa tudi jaz dneve ko imam VSEGA dost...imam občutek, da samo gospodinjim, pedenam otroke, kuham,....in ko je ura osem zvečer se sesedem na kavč. In tako dan za dnem..Težka je tale materinska, ampak če se le da glej na to kot na obdobje, ki bo ziher minilo....te pa čisto razumem, ker imam že drugega takega...Moj sicer ne joka veliko (tudi prvi ni) zaradi dude, mogoče mu probaš dat še kako drugo dudo (marsikater otrok sprejme Mam dudo - dobiš v Pikapolonici ali DM, tudi če prej ni maral druge), iscer pa Sleepy Wrap. Eni otroci so pač bolj radovedni kot drugi, pa tudi če spi ponoči ni za pričakovat, da bo čez dan ful spal. Tolaži naj te tudi to, da so "zvedavčki" bolj bistri otroci, ker imajo čas spoznavat svet:))) LP in pogumno!

(odgovor članu branka81)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: obupana - kaj naj naredim...
17.9.2010 15:57:28   
biga
natasarobi, vem, kako se počutiš, pri meni je bilo podobno. Šele zdaj, ko je hči dopolnila 6 mesecev, je bolje. Pri starosti 1,5 mesecev sem jo tudi skoz dojila, jo nosila, ko sem jo položila dol, se je zbudila, ni zaspala, tudi ponoči ni spala dolgo skupaj. Meni se je pa trgalo od neprespanosti, utrujenosti, 5 minut nisem imela časa zase. No, saj ga tudi zdaj nimam veliko, ker imam še 3-letnega malčka, a vsaj z njim se lahko malo ukvarjam, ker mala je na tri ure. Prej je skoz sesala, sem mislila, da ni dovolj mleka, a je šla teža gor dovolj. Tako da ni nujno, da dojenček joka, ker se ne bi najedel. Tvoj je očitno te vrste, da zelo rabi tvojo bližino, s sesanjem pa se pomiri. Tako da mu jaz tega ne bi jemala in mu ponujala umetnih dodatkov, kot so dude in flaške. Eni otročki so pač bolj crkljivi, sploh pa, če ga matrajo krčki, pa še bolj. A si skušala kaj spremeniti glede tvoje prehrane? Morda opusti mlečne izdelke, je ponavadi manj zvijanja pri dojenčkih. Alergija verjetno ni? Skratka, skušaj preživeti ta čas, saj potem ko se ozreš nazaj, vidiš, da so še veliko hujše stvari, kot pa to, da smo neprespane, da nam dojenček skoz visi na ziziki. Če je sicer zdrav, bo tudi to težko obdobje minilo. Srečno.

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: obupana - kaj naj naredim...
17.9.2010 17:17:39   
natasarobi
Hrana dvomim, da je, ker tole se dogaja par dni, s tem, da je bil vmes ali pa določene ure v dnevu čudovit otrok - ker že tako pazim na to kaj jem, že skoraj cel čas jem eno in isto; alergija - verjetno ne, saj vidnih izpuščajev ni, kaka in lula normalno

Dajem mu tudi dodatek in ko spije cca 70 ml se spet dere, s tem, da se prej doji.  Predvidevam, da je tako utrujen, ker skoraj nič ne spi in s tem posledično tako 'tečen'. Najbolj miren je na previjalni, ko mu igra vrtiljak, voziček je pa kakor kdaj. Potem mu pa še pojem, hodiva iz sobe v sobo, mu govorim, tudi veliko smo zunaj (če je vreme), bili smo v tem tednu 2x na obisku kar nekaj časa, pa v šopingu.

Mož je tudi doma in se še on z njim ukvarja, vendar pri njemu bolj joče. Ni mi težko ga imet v naročju pa na dojkah, vendar mi nekako ni normalno, da bi bil cel dan na joški. Mogoče je včeraj pa danes krivo vreme user posted image

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: obupana - kaj naj naredim...
17.9.2010 18:33:52   
slovenka
naša pupa je bila tudi taka, 2. in 3. mesec ni čez dan nič spala, razen na zizi, pa ves čas sem jo nosila okrog. Potem se je naenkrat to nehalo, sem jo odložila v zibko in je spala. Kako sem bila srečna user posted image Sedaj je stara 2 leti. Mali pa 3,5 mesece in tudi vidim, da od 3 mes dalje veliko lažje zaspi sam. nekateri so pač bolj navezani na mamico, saj so bili prej v trebuhu tako cartani in bi radi isto še naprej user posted image

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: obupana - kaj naj naredim...
17.9.2010 19:06:08   
m_o_i
evo, jaz sem si vceraj prvic po porodu spilila in oblikovala nohteuser posted image  prej sem mela cas samo na hitro jih postric cisto na kratko.

mislim, takole v tolazbo malo-kolko sem prebrala, mi je jasno, da nas mulc ni (bil) zahteven niti procent od tega, kar si napisala, pa vseeno ni blo nekega prostega casa.

je pa res, da vozickanje pri nas predstavlja najmanj polovico budnega casa-tudi danes naju ni zadrzalo noter; dezno prevleko gor in sva sla-mamica na kavo, mulc pa se pogovarjat z igrackami v vozicku.
ce ga pomirja vrtiljak, mu pac namontiraj se na vozicek nekaj, kar igra in se migauser posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: obupana - kaj naj naredim...
17.9.2010 19:29:21   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: natasarobi

Pozdrav!

(ponoči je za 1xvse ok).



Dokler je to ok, še gre. Ko se bo ponoči zbujal po 10x, takrat boš mela krizo, ker boš povrh vsega še neprespana. Kar se tiče dojenja - pristavljaj ga kolikor hoče, cartaj ga, imej ga pri sebi... Sej je komaj 1,5 meseca star, zdaj te najbolj rabi.
Si mogoče pomisla, da ima krče?

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: obupana - kaj naj naredim...
17.9.2010 20:29:19   
natasarobi
najaa - pomislila sem na krče, vendar po teoriji, ki sem jo brala naj bi bili ti bolj zvečer ob nekako istem času in otroka baje težko umiriš.

Mi našega umirimo, za določeno obdobje, pol je pa jok in tudi rad je na joški, kar baje pri krčih ne pali. Je pa iztegnjen, redko se zvije, edino brca pa krili z rokami, pa še to ne skoz

Ne bi bila rada pametna, ampak ne vem kako izgleda otrok, ki ima krče. Momenti, ki jih ima so super: se smeje in sploh ne moreš verjet kakšen je bil 5 minut nazaj

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: obupana - kaj naj naredim...
17.9.2010 20:32:09   
izgubljena_ovcka
Jaz ti tudi toplo priporočam kakšno reč za nošenje. Jaz svojega zdaj že petmesečnega tečkota dam v trak če je siten pa je hitro dobro.

Nekateri otroci se s težavo prilagodijo zunanjemu življenju in občutku fizične ločenosti od mamice. Edina rešitev za ljubi mir je na žalost to, da otroku damo tisto kar potrebuje. Poskusi navaditi ga na kaj drugega kot zahteva se več ali manj bolj žalostno končajo za obe strani.

Saj to obdobje "suženjstva" če se lahko malo bolj nerodno izrazim, hitro mine in preden se trikrat okol obrneš se bo dete otepalo tvojih objemov in poljubčkov. Zdaj ga nosi in crkljaj kolikor moreš, še prekmalu bo mimo!

Pa veliko živcev!

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: obupana - kaj naj naredim...
17.9.2010 20:50:59   
m_o_i
pri nas so bili krci okoli stirih zjutraj-brez vsakega joka, samo zvijanje v vse smeri, krcenje nogic k trebuscku in jecanje oz. stokanje.umirjala sem ga (itak) z vsakojakimi kapljicami, kremami in masazami, umirilo ga je pa lezanje na hrbtu, s tem, da sem mu jaz pokrcene nogice drzala visoko k trebuscku (ritka je bla rahlo dvignjena).


jaz sem dva tedna nazaj tudi samo gledala, ker se je mulc drl na vse pretege zvecer pred spanjem; bil je sveze skopan in previt, pojedel je vse iz steklenicke, caja je spil malo, ampak ne dosti, duda ni veljala, cartkala sva se, krci so bili ze lep cas mimo-pa je se vedno jokaluser posted image  po vsem prebranem in slisanem naj mu ne bi nic manjkalo-a ocitno mu je.
no, po treh dnevih pa ze iz samega obupa po pol ure joka prinesem steklenicko mleka-in jo je SCUZAL! torej sem dajala otroka lacnega spatuser posted image , ker se mi sanjalo ni, da obstaja tak poskok, da otrok cez noc potrebuje namesto 150 vecernih mililitrov pa 250!!! vecernih mililitrov
hocem rect, da teorije so eno, praksa pa vse kaj drugegauser posted image

< Sporočilo je popravil m_o_i -- 17.9.2010 20:57:59 >


_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu izgubljena_ovcka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: obupana - kaj naj naredim...
17.9.2010 21:06:09   
manna
Bolj kot je dojenček zahteven, bolj moraš biti z njim povezana, ga spoznati. Več kot boš z njim, bolj ga boš poznala in lažje ti bo!
Nosi ga v sleepy-ju ali pestunji, tako kot so ti že druge napisale. Ne poskušaj ga "vzgajati" že zdaj s kakšnimi neumnimi ukrepi (npr. da ga pustiš jokat), ker v tem obdobju je tvoja naloga samo, da izpolnjuješ njegove potrebe. Očitno je pač bolj zahteven, vendar se moraš trenutno ti njemu prilagoditi, ne on tebi. Ne misli, da so vsi dojenčki taki, da samo spijo in jejo - taki so redki! In ne poskušaj podaljševati časa med enim in drugim podojem, vsaj ne v nedogled, morda le za par minut.
Predvsem pa, kot je že ena napisala, poskušaj ugotoviti zakaj joka. Ko bosta spoznala drug drugega, bo vedno lažje.



(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: obupana - kaj naj naredim...
17.9.2010 22:26:10   
sanelaa
Jaz tudi priporočam da ga podojiš, še prej si pa pripraviš tudi flaško, naredi več, pa boš že videla koliko bo spil. A kupčke lepo podira?

Tud mi smo našega, ko je bil star 1 mesec (zdaj je star 3 meseceuser posted image )  zvečer od sedmih do enajstih nosili. To je bla njegova ura..............sling ful pomaga (imam tudi mini monkeya viška če si zainteresirana za simbolično ceno), sem ga dala noter in je bil on vesel ker je pri meni, jaz pa pomirjena, sploh če upoštevaš dejstvo da imam jaz še enega hiperaktivnega dveletnika.
Ker ti do obiskov ni, pokliči koga od najbližjih..........mamo, sestro, od brata ženo, sestrično........naj pridejo pomagat. Pa če za eno uro, pa za eno uro.
Ko praviš da dojenček pri atiju joka...........mogoče ga ati ne drži prav. Pokaži mu ti kako otroku najbolj paše, daj mu zraven kakšno bombažno pleničko, na kateri leži ali pa ki jo imata za kupčke podirat. VOnj po znannem jih pomirja, pa našemu plenička na obrazu ful paše, ga kar pomiri.

Drugače pa kot so punce napisale............mine.

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: obupana - kaj naj naredim...
18.9.2010 12:06:44   
marjetica8
Bodi srečna dokler ti ponoči spi...Naš se je ponoči zbujal tudi po 20krat na noč, čez dan pa je spal 2krat po pol urce...Ne znam ti dat nasveta, ker tudi pri sebi nisem našla rešitve - rečem ti lahko samo da mine samo od sebe sčasoma.

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: obupana - kaj naj naredim...
18.9.2010 12:42:13   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: natasarobi

najaa - pomislila sem na krče, vendar po teoriji, ki sem jo brala naj bi bili ti bolj zvečer ob nekako istem času in otroka baje težko umiriš.

Mi našega umirimo, za določeno obdobje, pol je pa jok in tudi rad je na joški, kar baje pri krčih ne pali. Je pa iztegnjen, redko se zvije, edino brca pa krili z rokami, pa še to ne skoz

Ne bi bila rada pametna, ampak ne vem kako izgleda otrok, ki ima krče. Momenti, ki jih ima so super: se smeje in sploh ne moreš verjet kakšen je bil 5 minut nazaj


Ni pravila, veš. Moja taprva je imela krče skozi cel dan ne samo zvečer. In ni nujno, da ni otrok rad na joški, če ima krče. Na joški se umiri, čeprav ni fajn, da se še bolj nažira.

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
18.9.2010 16:27:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu natasarobi)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: obupana - kaj naj naredim...
18.9.2010 18:10:17   
nusi
js bi se kr strinjala z gromsko. najprej se otresi vseh predstav kakšen naj bi tvoj otrok bil, kdaj naj bi spal, jedel...
Moj mali čez dan tut ne spi, pri 4 mesecih je na 1 uro ali 1,5 ure na joški in postal je tako radoveden, da si hoče vse ogledat kar pomeni - nošenje user posted image . Nekaj časa pa zdrži tudi na igralni blazini, ampak veliko manj kot včasih user posted image .
Glede količine mleka - to če visi non stop na joški ne pomeni, da ti bo mleka zmanjkalo, od tega ga je lahko kvečjemu vedno več. Če se pa zgodi da ga ne bo, si pa ne očitaj, veliko otrok zraste na AM, pa jim prav nič ne manjka user posted image . Moja nečakinja se je prvih par mesecev dojila na 20 min user posted image , sestro je skoraj pobralo, ampak zdej je punčka stara 5 let, nč bolj razvajena kot ostali, vesela, pametna, skratka normalen otrok, ki je baje "nenormalno" jedel, se preveč nosil in kaj jaz vem kaj še.
Utrujenost je pa na žalost stalni spremljevalec, ampak zvedavi otroci so ponavadi bolj bistri, naj te to tolaži user posted image .

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: obupana - kaj naj naredim...
18.9.2010 21:48:38   
malaMravljica
pa saj je se tako mali, mali pac jokajo, ceprav saj verjamem, da zna biti hudo. Ampak spi ti ponoci, to jaz le sanjam, pa je ze vecji user posted image  
Predlog pa, nabavi si trak, v trak in ven ali pa po hisi. Pri tebi bo cutil tvojo toploto, tebe, mamico in bi moral biti ok. Moj je bil nor na trak, pa se sedaj pri 11 mesecih ga dam vcasih notri.
Pase en predlog, ceprav te ne poznam in ne smem sodit, povem le iz mojih izkusenj, ok. Kar imam jaz izkusenj z mamicami in dojencki opazam, da jokajo predvsem tisti, ki imajo mamico pod stresom in potem je to en zacaran krog. Poskusi mu zagotoviti umirjeno okolje. Pa uzivaj, prehitro bo velik.

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: obupana - kaj naj naredim...
18.9.2010 23:04:08   
natasarobi
Sem mu potem flašo dala pa se je pomiril. Očitno na enkrat rabi toliko več hrane.

Stres - sem pod stresom priznam, ker se konstantno ukvarjam s tem, da bi imela več mleka, mali visi skoz na joški, pa še dodajat moramuser posted image  

Brez zamere tiste, ki niste dojile, vendar meni je prav hudo ker moram dodajat (ne vem zakaj, počutim se slabo, 'nesposobno'), čeprav je v ospredju otrok, ki ne sme biti lačen

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: obupana - kaj naj naredim...
18.9.2010 23:22:55   
*miska.mcc*
prvic polno dojila 8 mesecev.
drugic polno dojila 13 mesecev.
tretjic polno dojila 2 meseca. (in to tretjic, ko sem bila prepricana, da bo na joski do prvega razreda. pa se nekak ni izslo)

ne sekiraj se. glavno, da je otrok sit!


< Sporočilo je popravil *miska.mcc* -- 18.9.2010 23:24:05 >


_____________________________

******************************************************
....v glavnem.....komaj čakam poletje!!!!!!

*****************************************************

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: obupana - kaj naj naredim...
18.9.2010 23:25:51   
slovenka
natasa, to je normalno, mislim, da se skoraj vsaka mamica, ki ji dojenje ne steče, slabo počuti... ampak brez razloga. Ko bo otrok večji, se ti bodo ti občutki sedaj zdeli nesmiselni in si boš mislila, da si se po nepotrebnem sekirala. user posted image Hormoni. Meni se je pri pupi začelo dojenje komplicirati po 3 mesecu oz. se je v bistvu verjetno zmeraj, ker je trajalo po 45 minut in na eno uro... pri 4 mesecih pupa več ni hotela biti na zizi, pri 5 mesecih si niti načrpati nisem nič mogla. In se mi je tudi zdelo prehitro, pa bi še dojila itd. Sedaj, ko sem bila v drugo noseča, sem si vnaprej mislila, da se ne smem sekirati, če ne bo dojenje steklo, in moram gledati naprej... na srečo gre zdaj dojenje bp. Tako da ti samo poskrbi, da bo dete zadovoljno, drugo pa ni nič važno user posted image

_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: obupana - kaj naj naredim...
19.9.2010 14:30:45   
mamsi
Nekje sem prečitala, da človeškim mladičem manjka 4 tromesečje v maternici, ker je glava prevelika, pa se mora roditi prej. Menda živčevje še ni dokončno razvito, zato otrok prve 3 mesece ne zmore predelat toliko sražljajev, kolikor jih je zunaj maternice,... puno toga. Poanta je, da mu probaš zagotovit okolje, čimbolj podobno maternici, torej v naročju, na dojki, sigurno se še ne bo veliko igral.

Pri 6 tednih je najhuje - tam, kjer si zdaj ti, in izzveni do 3-4 meseca. Naša je večinoma v naročju, ko je spala, jo je zvijal, tko da sem jo non stop dvigovala, pestvala, rihtala,.. ni da ni, skos.

Ampak prej bo minilo, kot se ti zdaj zdi. Še dober mesec, pa bo iz tedna v teden bolje, otrok bo grulil, se že malo dlje igra. Naj ti povem, naša je stara 3,5m pa leži in se igra pod lokom tudi 1 uro. Popoldne pa je še vedno večinoma pri meni, ali pa v vozičku.

Prej bo bolje, kot se zdaj zdi in vleče. Verjemi. Bolj ko bo tvoje dete dobilo občutek varnosti, prej se bo prepustil in zaupal, da je tudi na tleh varno, in manj bo jokal. Za zdaj, pa mu le ustrezi.

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




ime za fantka
Petrarca91

ime za fantka

Uroš (32%)

Ažbe (31%)

Gael (13%)

Tomi (25%)


Število vseh glasov: 342

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!