|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako dolgo živijo pajki?
28.8.2010 22:14:44   
Anonimen
user posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako dolgo živijo pajki?
28.8.2010 22:17:28   
ronja
Večinoma pri nas v zmernih klimatih eno sezono, torej manj kot 1 leto. Imaš pa tudi zelo dolgožive: tu imaš napisan en rekord:
http://wiki.answers.com/Q/How_long_is_a_spiders_life_span

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako dolgo živijo pajki?
28.8.2010 22:20:04   
Anonimen
Aha, hvala, to je pa kar dolgo.
Sem ga fajn pobiksala.

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako dolgo živijo pajki?
28.8.2010 22:22:28   
ronja
No, saj normalni pajki ne doživijo 40 let! KOt sem napisala, večinoma niti 1 leta ne preživijo. a vi ste se šli stavit za rekorde? tarantele pa saj veš - ljudje jih imajo za ljubljenčke - to potem mora nekaj časa živet...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako dolgo živijo pajki?
28.8.2010 22:24:30   
Anonimen
a vi ste se šli stavit za rekorde?


Ne user posted image .
Hčeri sem rekla,  naj ga ne gazi, da itak živi zelo malo, mogoče samo en dan in ga jutri več ne bo.

Je verjela...

...dokler ni prišla do logičnega vprašanja, kako imajo lahko mladiče, če živijo samo en dan.

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako dolgo živijo pajki?
28.8.2010 22:32:32   
ronja
No, mladiče imajo tudi živali, ki živijo (kot odrasli) samo en dan, tipična skupina so enodnevnice. pač opravijo to tisti večer in potem sladko zaspijo (upam, da je tako poetično).

Ampak pajki živijo navadno malo dlje, so pa zelo fajn, ker ti bojo komarje lovili in bo zato tvoja hči malo manj popikala, azto naj ga le pusti, ker so pajki zelo fajn živali.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako dolgo živijo pajki?
28.8.2010 22:37:06   
Anonimen
Ampak pajki živijo navadno malo dlje, so pa zelo fajn, ker ti bojo komarje lovili in bo zato tvoja hči malo manj popikala, azto naj ga le pusti, ker so pajki zelo fajn živali.


Stvarno user posted image ??
čeprav zna bit - pajkov nikoli nisem ne pospravljala ne likvidirala - pa tudi popikana od komarjev nisem bila nikoli.

V bistvu so pajki Bio Autan, ali kaj je že proti komarjem.

No, mladiče imajo tudi živali, ki živijo (kot odrasli) samo en dan, tipična skupina so enodnevnice.


Katera recimo? Jaz nimam pojma o tem..

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako dolgo živijo pajki?
28.8.2010 22:50:38   
ronja
Ja, pajki res lovijo leteče žuže, zato pa pletejo mreže. In komarji so taka fajn tarča. Pa muhe, recimo. Mene sicer vedno popika vse, kar mimo pride (mam baje sladko kri), ampak če ni pajkov, je pa še hujše. Pajki so good gays!!! nikoli jim ne uničim mreže in nikoli nobenega ne ubijem, že od malega, so me že starši naučili - to lahko zdaj ti svojo malo, bo vedno vesela, ko bo pajka videla. Se splača, mene še vedno osrečijo.

Hehe, enodnevnice so skupina, tako kot metulji, recimo. Se jim tako čisto uradno reče - enodnevnice. Take male žuželke, leteče, ne vidiš pogosto, ker pač živijo samo 1 dan, naredijo roj, se skupinsko sparijo, odložijo jajca in zjutraj pomrejo. Navadno so nad vodami tisti večer.

< Sporočilo je popravil ronja -- 28.8.2010 22:52:31 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako dolgo živijo pajki?
28.8.2010 22:55:36   
Anonimen
Ja, pajki res lovijo leteče žuže, zato pa pletejo mreže. In komarji so taka fajn tarča. Pa muhe, recimo.


To sem potem prav rekla - spletejo mrežo v katero se ulovijo muhe?
In po novem tudi komarji user posted image  - jeeee-.

Jaz jih nikoli ne pospravljam (ker se mi je itak user posted image  zdelo, da živijo le kratek čas, in zakaj bi jim krajšala še tega), hčer pa je imela željo po likvidaciji enega hodečega pred spanjem.


Hehe, enodnevnice so ogromna skupina, ki se jim tako čisto uradno reče. Take male žuželke, leteče, ne vidiš pogosto, ker pač živijo samo 1 dan, naredijo roj, se skupinsko sparijo, odložijo jajca in zjutraj pomrejo. Navadno so nad vodami tisti večer.


Mi poveš kakšno po imenu, da najdem sliko? Ker če ji grem razlagat, bo izpadla kakšna mojemu bio znanju primerna nebuloza.

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako dolgo živijo pajki?
28.8.2010 23:05:48   
khurde
http://www.josko.org/pravemuhe/enodnevnice.htm

_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako dolgo živijo pajki?
28.8.2010 23:07:33   
Anonimen
Khurde, hvala!

(odgovor članu khurde)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako dolgo živijo pajki?
29.8.2010 11:19:09   
TomTaylor
Ja, "naši" pajki živijo cca 1. leto, oziroma samice definitvno en malček več od samcevuser posted image



....jz bi svojega tut živega požrla včasih...


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako dolgo živijo pajki?
29.8.2010 11:19:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor


....jz bi svojega tut živega požrla včasih...



user posted image

(odgovor članu TomTaylor)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?