|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Römer Safefix plus ali DUO plus
26.7.2010 21:02:18   
malaMravljica
Kmalu bomo kupovali prvi pravi avtosedez, ker bo lupinica premala. V ozji izbor sta prisla ta dva, zapisana v naslovu, ker sedez rabimo v dveh avtih, en z in en brez isofixa.

Sedaj pa ne vem, sefix se mi zdi za sedaj boljsi, ker je glavica notri bolj fiksirana, samo ker je sedezek za nekaj let in se ta blazinica, ki fiksira glavo ne da odstranit ne vem kako bo kasneje, ali mu recimo pri 2 letih ne bo pretesno notri?

DUO plus mi je po drugi strani boljsi, ker nima isofix se tistega dela vprtega v tla, malo pa moti, ker sedaj bi imel v sedezu ob glavi se dosti prostega prostora in to se meni glede varnosti ne zdi ok. Kaj pa isofix, ker je brez tistega v tla, je varnost enaka kot pri sefefix-u.

Ce mi kdo napise kaksno izkusnjo s tema dvema sedezema bom zelo hvalezna. Teste imam, zanima me prakticna uporaba.

Pa se nekaj, zaenkrat sva rekla, da bova sedez prelagala iz enega v drugi avto. Vas to vecina pocne ali kupite dva sedeza? Meni se zdi, da ga prelagat ni kar tako, zdi se mi velik in tezak za ga prenasat kar pogosto.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Römer Safefix plus ali DUO plus
26.7.2010 21:12:10   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica


Pa se nekaj, zaenkrat sva rekla, da bova sedez prelagala iz enega v drugi avto. Vas to vecina pocne ali kupite dva sedeza? Meni se zdi, da ga prelagat ni kar tako, zdi se mi velik in tezak za ga prenasat kar pogosto.



Če imaš isofix je to tako enostavnooooouser posted image Imamo Romer duo plus glih zarad tega, ker pri nas nimajo vsi v familiji isofix, lahko privežemo s pasovi.  Drugače pa imamo 3 avtosedeže, jaz, moj in pri tašči- moji 100% varuški.

(odgovor članu malaMravljica)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Römer Safefix plus ali DUO plus
26.7.2010 21:17:35   
malaMravljica
njamka, me veseli, da je enostavno in res upam,da bo meni tudi. Drugace pa, kako si pa s sedezem zadovoljna in ali ne moti, da nima tiste dodatne blazinice pri glavi?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Römer Safefix plus ali DUO plus
26.7.2010 21:26:11   
Anonimen
Saj jo ima. Čak, moram poiskat ta avtosedež, če misliva obe istega.user posted image

(odgovor članu malaMravljica)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Römer Safefix plus ali DUO plus
26.7.2010 21:28:12   
Anonimen
user posted image

Evo, takega mamo, sam da je črn. Sam cena je pa nizka, glede na to, da sva midva dala l. 2008 za modelno leto 2009 340€.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Römer Safefix plus ali DUO plus
26.7.2010 21:46:37   
malaMravljica
ja tako tanko ima, ta drugi model pa tako debelejso, poglej si sem, lahko sliko povecas in lepo vidis, ta mu glavo cist fiksi notri.
http://www.mytoys.de/R%C3%B6mer-Autositz-Safefix-Plus-Trendline-Olivia/Isofix/R%C3%B6mer/KID/de-mt.ba.br01.60.06/1936381

jaz bi tega dobila za 10 eur manj kot pise, ker imam njihov bon za 10 eur, je zadnja cena, ki jo najdem.  Duo plus je pa se mal cenejsi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Römer Safefix plus ali DUO plus
26.7.2010 22:30:13   
Anonimen
Mi imamo tegale: http://www.britax-roemer.com/car-seats/duo-plus če imaš isofix je v momentu montiran ... samo če pritrjuješ še s sidrom zadaj za naslonjalo sedeža vzame minutko dlje, samo je pa pritrjen tako močno, da ga ne premakneš niti za cm ... sem ga pa probala pritrdit tudi samo s pasovi, samo me je razočaralo to pritrjevanje, ker se sedež fino maje sem in tja in ni fiksen kot recimo tale: http://www.maxi-cosi.com/ot-en/carseats/toddler/priori-xp, ki ga ima prijateljica ... nima isofixa, samo ko ga pravilno pritrdiš v avto se skoraj da ne premakne ...
Drugače smo pa s stolčkom maxsimalno zadovoljni. Tamala zelo rada v njem sedi in spi, poleže se ga komot. Za okrog glave smo ji pa dali titi poušterček za okrog vratu, da glavo gor nasloni če zaspi in je to to.

(odgovor članu malaMravljica)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Römer Safefix plus ali DUO plus
26.7.2010 23:07:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

ja tako tanko ima, ta drugi model pa tako debelejso, poglej si sem, lahko sliko povecas in lepo vidis, ta mu glavo cist fiksi notri.
http://www.mytoys.de/R%C3%B6mer-Autositz-Safefix-Plus-Trendline-Olivia/Isofix/R%C3%B6mer/KID/de-mt.ba.br01.60.06/1936381

jaz bi tega dobila za 10 eur manj kot pise, ker imam njihov bon za 10 eur, je zadnja cena, ki jo najdem.  Duo plus je pa se mal cenejsi.


Sam čez ene pol leta bo tale blazina zelo moteča. Pa glava bo tud še mal zrasla.user posted image Ne vem no, mene ta ne prepriča. Sam zaradi te debelejše blazine.user posted image

(odgovor članu malaMravljica)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Römer Safefix plus ali DUO plus
1.8.2010 10:25:02   
Nattasha
Eno vprašanje. Ko ste kupovale romer Duo plus, je bil isofix zraven al ste ga mogle posebej kupit. Povsod piše, za isofixom samo si ne znam predstavljat, da sem zdaj našla 2 ista sedeža in je med njima 50 € razlike. A opis je pri obema enak..

_____________________________

13022010146331538 (datum, število, lokacija)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Römer Safefix plus ali DUO plus
1.8.2010 20:55:29   
Anonimen
Duo plus ima integriran isofix tako da ju niti ni mogoče ločit ... mogoče je razlika v blagu?

(odgovor članu Nattasha)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Römer Safefix plus ali DUO plus
2.8.2010 8:08:09   
barni
Mi imamo DUO PLUS. Stal je 250E na o-baby. Pri nas je bil vsaj 100E dražji. tako da je cena med trgovinami v tujini zelo različna.

Jaz ne bi nikoli več vzela sedeža brez isofixa. Je simpl za pritrdit in res drži. Imamo še sidro za fiksirat v hrbet naslonjala, samo moraš imeti avto tak, da se to lahko naredi.

Če kupiš avtosedež z nogo, moraš preveriti, da se ga sploh lahko namesti v avto, ker niso vsi avti primerni.

Mi imamo doma se Roemerja 9-36 EVOLVA 123 Plus, in ima tisto blazino okoli glave in je pozimi to zelo moteče, ker je kar precej ozka zadeva. Ko je otrok manjši ni panike, samo ko zraste...tile avtosedeži so kar za dolgo časa.

Naša veliko spi v Duo plus in je prav fajn, prostoren, lepop se namesti z glavico v levo ali desno, se stisne k robu in zadrema. Ji vsaj vroče ni, že tako je prešvicana. Mi smo ful zadovolnji z Duo plus. Imamo pa trendline oblazinjenje. Ena stopnja višje je še highline.
Isofix pa je itak integriran in ni opcije, da bi bilo kaj posebej. Se ga pa lahko tudi samo s pasom pritrdi. Je pa res, da je sedež precej težek.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Römer Safefix plus ali DUO plus
5.8.2010 8:47:07   
KulGirl
Zdaj ste me pa res spravile v dvom glede teh blazin in ne vem kaj bi imela: safefix plus TT ali duo plus ???
Ali je res tako moteča tista debelejša blazina? Prosim za izkušnje tistih, ki že uporabljate sedež safefix!

_____________________________

(\__/)
(='.'=)
(")_(")

(odgovor članu barni)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Römer Safefix plus ali DUO plus
5.8.2010 13:57:58   
manna
IZVIRNO SPOROČILO: KulGirl

Zdaj ste me pa res spravile v dvom glede teh blazin in ne vem kaj bi imela: safefix plus TT ali duo plus ???
Ali je res tako moteča tista debelejša blazina? Prosim za izkušnje tistih, ki že uporabljate sedež safefix!


Mi imamo safefix plus TT, kupili smo ga na kidsroom.de 2 tedna nazaj. Jaz sem hotela, da ima sedež še tisto blazino okrog glave, zato smo vzeli tega. Mi je všeč da je tamala lepo noter na "tesnem" in da ne omahne z glavo vstran ko zaspi. Trenutno ji je ful udoben in lepo zaspi noter, nikamor ji ne pada glava... Nevem, mogoče je res da ko malo zrastejo, postane tesna, ampak naša miss je itak drobižek tako da zaenkrat nam čisto ustreza.
Če boš kupila safefix plus TT preveri, če imaš tisto kljuko, kamor se TT namesti. Namreč to je dodatni pas Top Tether, ki gre od vzglavja sedeža nazaj in se v prtljažniku zahakla na kovinsko kljuko. To je sedež z isofixom, ki pa nima noge spredaj.

(odgovor članu KulGirl)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Römer Safefix plus ali DUO plus
5.8.2010 14:30:05   
ledenka
IZVIRNO SPOROČILO: KulGirl

Zdaj ste me pa res spravile v dvom glede teh blazin in ne vem kaj bi imela: safefix plus TT ali duo plus ???
Ali je res tako moteča tista debelejša blazina? Prosim za izkušnje tistih, ki že uporabljate sedež safefix!
safefix TT je po ocenah bistveno bolj varen, to je odtehtalo pri meni.

pozimi mu dam kapo vedno dol, nikoli je nima v avtu, debelejša blazina se mi zdi tudi varnejša v primeru trka.

_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!


(odgovor članu KulGirl)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Römer Safefix plus ali DUO plus
6.8.2010 13:59:57   
zabica26
imamo romer duo plus http://soncek.si/si/romer-duo-plus-trend-line-isofix-bella-kolekcija-2010-i20489.shtml, ker mi gre tista noga enostavno na živce. že pri lupinici me je živcirala, da malo večji človek ne more normalno premaknit sprednjega stola malo bolj nazaj.
Imamo pa tudi maxi cosi priori xp http://www.maxi-cosi.com/ot-en/carseats/toddler/priori-xp in sem full full full zadovoljna.

Ker imam dva malčka, imamo torej 4 sedeže. Jaz osebno stolov ne bi menjala, ker nimam živcev za to in stalno razmišljat, kje je sedež, a ga rabim, ga premaknem...vsak svojega in se vozimo.user posted image  Res pa je, da če imata oba avta isofix, zamenjaš v minutki. če pa nimata je pa zame osebno samo zafrkavanje privezovat romerja z isofixom v avto s pasovi. To govorim zato, ker maxi cosi nima isofixa in ga vedno vežemo s pasovi in je to veliko bolj enostavno kot privezati s pasovi romerja.

Večji je star 3 leta in še vedno zelo lepo sedi v romerju in maxiju. Je pa maxi veliko bolj udoben in prostoren.

Glede materiala...ker sta meni oba v lupinici zelo švicala, sem bila potem pri blagu bolj tečna in izbrala high line. mi ni žal... Pereta se pa obe prevleki super...v stroju.user posted image

Pa ena je svetovala glede top tetherja...user posted image
Samo preden greste v nakup, toplo priporočam, da vzamete v roke navodila od avta in preverite ali vse imate in ali se sploh odločate za sedež, ki paše v vaš avto/avtomobile. Pa če lupinice niste imeli na isofix, poglejte kako to funkcionira v praksi. Pa otroka peljite v babycenter in ga dejte v oba sedeža. Pa mimogrede še potehtajte sedež v rokah...meni je romer full težek. user posted image

Bi se pa zagotovo še enkrat odločila za prvi sedež od romerja. Maxi cosi je pa odlična izbira glede na cena/kvaliteta. Jaz imam res same pohvale.user posted image

(odgovor članu ledenka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
ABC Šport: Migamo, igramo in fino se imamo...
photo
ABC Šport že 25 let ponuja pestre in netekmovalne vadbe za otroke od 1. do 16. leta. Programi so prilagojeni starosti in...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?