|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   utopitev 6-letnega fantka na bazenu
13.7.2010 14:38:28   
Zanica
Pravkar na 24 ur berem novico kako se je na Sevniškem bazenu utopil 6-letni fant, reševalec je opazil negibno telo na dnu bazena, ga je zvlekel ven, reanimiral in je k sreči oživel.... Mama ni bila zraven otroka, niti je opazila da ga ni (vsaj tako piše)...

No, jaz si mislim zdaj koliko mamic in očkov pušča svoje otroke brez nadzora na bazenu, zadnjič ko sem bila na mestnem bazenu sem videla dve triletni punčki v sicer otroškem bazenu, mamice so pa pile kavo na bližnji terasi kakšnih 20 m stran... otroci pa ne znajo plavat niti so imele vsaj kakšne obroče ali rokavice...
Ena mama je pustila svojega mislim 3 letnega otroka da spi sam na plaži, ko se je zbudil je začel tako jokat in iskat mamico, mamice pa nikjer?! Pojavila se je ena druga mamica takoj ki ga je potolažila, je trajal vsaj kakšnih 5 min dokler se mami ni pojavila?!
Ne vem, jaz si ne bi upala pustiti otroka brez nadzora vsaj dokler ne nauči normalno plavati, ali pretiravam?
Reševalca itak ni nobenega na otroškem bazenu, samo na velikem bazenu je.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: utopitev 6-letnega fantka na bazenu
13.7.2010 14:41:01   
ledenaa
Kaj čmo,tudi taki starši obstajajo.In zaradi nas ne bo nič boljše

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: utopitev 6-letnega fantka na bazenu
13.7.2010 14:41:14   
analucija
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
kaj se vse ne dogaja

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: utopitev 6-letnega fantka na bazenu
13.7.2010 14:41:21   
Katy78
Otrok se ni utopil, je sam zadihal še preden je prišel zdravnik. Zdaj je pa na Pediatrični kliniki v Lj.

Ja, otroke je treba imeti na očeh, še sploh take živčke, kot je naš. Verjamem pa, da je lahko ena sama sekunda nepazljivosti usodna. user posted image

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: utopitev 6-letnega fantka na bazenu
13.7.2010 14:43:36   
Sacherca
Ja, otroke je treba imeti na očeh, še sploh take živčke, kot je naš. Verjamem pa, da je lahko ena sama sekunda nepazljivosti usodna.


Se podpisem user posted image

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: utopitev 6-letnega fantka na bazenu
13.7.2010 16:16:35   
*alja*
IZVIRNO SPOROČILO: Zanica

Pravkar na 24 ur berem novico kako se je na Sevniškem bazenu utopil 6-letni fant, reševalec je opazil negibno telo na dnu bazena, ga je zvlekel ven, reanimiral in je k sreči oživel.... Mama ni bila zraven otroka, niti je opazila da ga ni (vsaj tako piše)...



Jaz pa mislim da je krivično obsojat tako na pamet in na podlagi novinarjevega pisanja (oni itak napišejo tako da je najbolj privlačno za nas bralce).
Nikoli ne veš, to je lahko par sekund nepazljivosti in se lahko marsikaj zgodi.
Verjetno pa tudi tej mami ni vseeno, pa mogoče ni toliko kriva kot jo zdaj vsepovsod obsojajo.


_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: utopitev 6-letnega fantka na bazenu
13.7.2010 16:17:18   
Tejči
Naša od lani plava in se potaplja in vse živo, a mi na kraj pameti ne pride, da bi jo pustila samo. Niti je v globoko vodo ne pustim, če ni nekdo od nas noter. Pa za marsikoga preveč kompliciram, a red mora bit..zakaj bi si otežila življenje, če ni potrebe. 

(odgovor članu Sacherca)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: utopitev 6-letnega fantka na bazenu
13.7.2010 19:42:52   
Zamima
user posted image ja, groza no,...

ampak Zanica, brez zamere naslov tvojega posta je tud ubitačen, očitno se ni utopil, če je deček živ. bi bilo bolj primerno, da bi napisala: 6 letnik se je skoraj utopil, npr.

_____________________________

Nekoč sem sanjala,.... zdaj živim svoje sanje <3

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: utopitev 6-letnega fantka na bazenu
13.7.2010 20:08:22   
oka
Jaz pa mislim da je krivično obsojat tako na pamet in na podlagi novinarjevega pisanja (oni itak napišejo tako da je najbolj privlačno za nas bralce).
Nikoli ne veš, to je lahko par sekund nepazljivosti in se lahko marsikaj zgodi.
Verjetno pa tudi tej mami ni vseeno, pa mogoče ni toliko kriva kot jo zdaj vsepovsod obsojajo.


Podpis.

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: utopitev 6-letnega fantka na bazenu
13.7.2010 20:21:33   
sanasan
ali ne bi popravili naslova teme?
ali se ne sliši utopitev nekako 'dokončno' s smrtnim izidomuser posted image se ne bi bolje slišalo 'nesreča' ali 'skoraj utopil'?
mene vsakič kar zmrazi, ko preberem ta naslov
Na vso srečo je fantek žiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiivuser posted image

_____________________________

CARPE DIEM!

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: utopitev 6-letnega fantka na bazenu
13.7.2010 20:22:42   
sanasan
ampak Zanica, brez zamere naslov tvojega posta je tud ubitačen, očitno se ni utopil, če je deček živ. bi bilo bolj primerno, da bi napisala: 6 letnik se je skoraj utopil, npr.

aha, nisem prebrala postevuser posted image
podpis!

_____________________________

CARPE DIEM!

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: utopitev 6-letnega fantka na bazenu
13.7.2010 20:26:43   
sanasan
Jaz pa mislim da je krivično obsojat tako na pamet in na podlagi novinarjevega pisanja (oni itak napišejo tako da je najbolj privlačno za nas bralce). Nikoli ne veš, to je lahko par sekund nepazljivosti in se lahko marsikaj zgodi. Verjetno pa tudi tej mami ni vseeno, pa mogoče ni toliko kriva kot jo zdaj vsepovsod obsojajo.


izkušeno na lastni koži že večkrat - meni so novinarji oz. še bolj pogosto sem naletela na novinarke, res včasih kot ena 'drhal', ki napišejo vse živo, samo da se dobro bere...
nas so že večkrat popolnoma po svoje interpretiral, zapisali

se strinjam, čeprav sem ob vodi in na vodi, pa še kje... freak control


_____________________________

CARPE DIEM!

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: utopitev 6-letnega fantka na bazenu
13.7.2010 21:01:20   
ledenaa
Dejstvo je da,mati ni imela otroka pod "nadzorom".  In se ne strinjam z zgoraj napisanim,ker tudi verjamem.ker mogoče 2 mamice vidim na bazenih ki imajo otroke non stop na oku ,ostale pa brez beseduser posted image

(odgovor članu sanasan)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: utopitev 6-letnega fantka na bazenu
13.7.2010 22:07:22   
sanja nk.
Tukaj je res težko obsojati kogar koli...je pa stanje resnično tako, da je veliko staršev nepazljivih na bazenih, jezerih, rekah...in sploh ne kontrolirajo svoje mladeži.

Nekaj je usoda, samo je pa bistvo , da imaš otroke vedno pod kontrolo pa vsaj z enim očesom.

Če jih je v družini več, pazijo pa še eden na drugega.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: utopitev 6-letnega fantka na bazenu
13.7.2010 22:21:22   
BabyKitty
Pojma nimam sicer kaj je bilo s to mamo na bazenu, ampak lahko pa rečem, da sem v zadnjem tednu videla 2 noro faca mami ki sta:

1. mama je hodila z punčko staro cca. 1,5 let, ki je komaj samostojno hodila ob Celovški... ne, da bi jo ona držala za roko... tamalo je v nekem trenutku pustila cca. 5m za sabo in ona je stekla proti cesti... na srečo jo je ujela naključna mimoidoča (sicer stara cca. 12 let) pol metra pred cesto... Mati je opazila, da tamale ni šele ko je ta punca zavpila tamali "pazi" in jo ujela...

2. mamica se sprehaja z vozičkom, kjer je imela dojenčka za njo pa je racal cca. 2,5 letnik... 30m za njo... in gre frajla čez srednje prometno cesto izven prehoda za pešče... tamal jo vidi in začne tečt za njo... seveda spregleda pločnik in pade sredi ceste po tleh... mama pa že skoraj čez cesto... in v tistem trenutku seveda avto... na srečo je bila majhna hitrost, da se je ustavil... ampak...

Hotla sem rečt to, da so mame včasih zelo nepazljive in ne da bi jih obsojala, ampak malo je pa treba biti pazljiv... Vsak se kdaj zamisli ipd. in za hip pozabi, da je zraven še otrok, razumem... ampak v takih situacijah user posted image



(odgovor članu sanja nk.)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: utopitev 6-letnega fantka na bazenu
13.7.2010 22:40:29   
pelin
Ja in kot zakleto ( bom rekla tako kot je imela navado moja babica...), se tistim najbolj gledanim , zavarovanim, zaščitenim...otrokom najraje kaj zgodi...Očitno imajo tisti ta drugi od flegmatičnih staršev res nad sabo enega angelčka varuha, pri bolj zasekiranih starših, pa pade odgovornost nanje...Malo za šalo, malo zares user posted image

Očitno je bilo tudi v tem primeru nekaj takega...baje je fantič šele v rešilcu na poti v bolnico,  ko je bolj prišel k sebi sam povedal kdo je in iz kje je. Mamice namreč še vedno ni bilo od nikoderuser posted image ...Sori, se opravičujem , če se motim, vendar mi je zadevo razlagal nekdo, ki je iz istega kraja...Sicer pa važno, da je s fantom vse vreduuser posted image

(odgovor članu BabyKitty)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: utopitev 6-letnega fantka na bazenu
14.7.2010 8:32:13   
shewolf
No super, da se je srečno končalo.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: utopitev 6-letnega fantka na bazenu
14.7.2010 10:04:26   
malilump
Težko je karkoli reči. Lahko, da je bila samo sekunda nepazljivosti. Saj veste kakšni so otroci, sploh če so malce bolj aktivni. Jaz mojega ne spustim z oči niti za sekundo, ker ga je sama hitrost. Je pa res, da včasih vidiš mame, ki uživajo v svoji kavici, časopisu...otroci pa sami letajo okoli. Na morju je bilo polno takšnih primerov.

Glede bazena pa takole: skoraj vedno je gužva, reševalca sta dva za vse. Prevladujejo predvsem počitniški otroci, ki divjajo sem in tja. Hvalabogu za reševalca, ki sta strokovno in hitro pomagala 6-letniku, da se ni končalo s smrtnim izidom.

Naslov pa res ni primeren! Je prav grozen.

_____________________________

Val - 16.10.2006
Neva - 27.3.2013


(odgovor članu shewolf)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: utopitev 6-letnega fantka na bazenu
14.7.2010 10:17:51   
BabyKitty
Samo fantek je še vedno v kritičnem stanju... mama pa bo kazensko ovadena...

http://24ur.com/novice/crna-kronika/mamo-bodo-ovadili-zaradi-zanemarjanja.html

(odgovor članu malilump)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: utopitev 6-letnega fantka na bazenu
14.7.2010 10:22:38   
TRIŠ
Meni je to nagnusno,uboga mamica.En pedofil pa bo tudi v zaporu tri leta,katastrofa ti naši zakoni.Trenutek nepazljivosti je pri otroku lahko usoden.Jaz imam štiri in nikakor ne morem imeti vseh hkrati na očeh,sem očitno za večino slaba mamauser posted image

(odgovor članu BabyKitty)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: utopitev 6-letnega fantka na bazenu
14.7.2010 10:37:34   
ronja
Jaz mame tistega fantka ne bi obsojala, ker ne vem, kako je bilo. Otroci se lahko utopijo zelooooo hitro. Vem iz teorije in parkrat sem tudi v praksi videla, kako hitro se začne kdo utapljat - na morju, niso bili moji otroci.

Enkrat je bil moj brat - je zakoračil v vodo in samo potonil, od trenutka, ko je bil še na obali, do trenutka, ko je bil že na dnu morja, je bilo par sekund. Če ga ne bi točno tisti trenutek gledali, sploh ne bi videli, da se kaj dogaja. Mami je bila čisto panična in itak ni mogla nič, tako da sem ga jaz ven zvlekla in je bilo vse ok. Ampak to se res zgodi v nekaj sekundah.
Trener plavanja na tečaju za vaditelje plavanja nam je povedal, da se je on na bazenu pogovarjal z drugim trenerjem in imel svoje mulce zraven in se mu je zraven njega začel utapljat njegov sin - v sekundi- ga je potegnil ven, mu ni bilo nič, ampak to se res lahko zgodi v veliko krajšem času, kot si lahko predstavljamo. On je bil v bazenu, zraven otroka! Otrok se lahko utopi tudi v 5 cm vode (se je že dostikrat zgodilo), tudi v domači bani - pa večina ljudi pusti otroke, ki še ne znajo plavat, da se sami kopajo v bani in če si zraven, ti rečejo, da kompliciraš (kdor ne verjame, naj pogleda eno mojo temouser posted image ).
Moja mami je naju s sestro pustila, da sva se sami kopali, ko sem imela jaz 3 in ona 10 let... Pa en 10letnik niti pod razno ni sposoben rešit ene utapljajoče 3letnice. Vem, ker sem se takrat naučila plavat in mi je ostalo v spominu. Ona pravi, da ji je tako zaupala... Ampak tu nimaš kaj zaupat, ker to ni odvisno od tega, kako pameten je starejši otrok. Ko sem bila stara 6 let, pa tako nikoli ni bilo staršev zraven, smo se sami kopali... Ampak takrat to ni bilo nič čudnega, danes pa je.

Tako da mama verjetno ni opazila, ker je šlo za vsega skup par sekund - in če imaš več otrok, verjamem, da ne pogrešiš vsakega po parih sekundah. To je pa dovolj, da se ti otrok utopi - oz. potone na dno bazena, da se čisto utopi, traja hvalabogu malo dlje (žal pa je tudi to hitro).

In če laufaš za malimi po igrišču, te gledajo kot da si totalni kontrol freak, če pa jih pustiš, pa ti en iz igral pade, si pa spet najslabša možna mama... Včasih je težko potegnit mejo, veliko lažje je obsojat... Ta mama je bila tako in tako že dovolj kaznovana za svojo nepazljivost, zato res ni potrebe, da jo linčamo.

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: utopitev 6-letnega fantka na bazenu
14.7.2010 10:39:22   
malilump
TRIŠ se strinjam glede tega, kar si napisala. Pedofil dobi tri leta, mamica, ki pa ni imela sina na očeh najbrž samo nekaj trenutkov (od malega bazena do velikega bazena je razdalja samo kakšnih 5m), pa tudi 3leta. Že tako bo dečka najbrž strah vode, ali bo imel druge travme, bognedaj še kakšne trajne posledice, poleg tega pa še mamo v zaporu. user posted image user posted image  Ne vem, če je to ravno pravi način. Mamo bo to sigurno spremljalo celo življenje in bo krivila samo sebe....že to je velika kazen. Ne vem, no.

_____________________________

Val - 16.10.2006
Neva - 27.3.2013


(odgovor članu TRIŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: utopitev 6-letnega fantka na bazenu
14.7.2010 10:41:57   
malilump
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

In če laufaš za malimi po igrišču, te gledajo kot da si totalni kontrol freak, če pa jih pustiš, pa ti en iz igral pade, si pa spet najslabša možna mama... Včasih je težko potegnit mejo, veliko lažje je obsojat... Ta mama je bila tako in tako že dovolj kaznovana za svojo nepazljivost, zato res ni potrebe, da jo linčamo.



Se podpišem ronja

_____________________________

Val - 16.10.2006
Neva - 27.3.2013


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: utopitev 6-letnega fantka na bazenu
14.7.2010 10:50:49   
Zanica
Se opravičujem za napačen naslov teme, če admin lahko spremeni naslov v "6-letni deček se je skoraj utopil"

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: utopitev 6-letnega fantka na bazenu
14.7.2010 11:05:08   
darja.mark
No pa so mamo že zahakljali user posted image

http://24ur.com/novice/crna-kronika/mamo-bodo-ovadili-zaradi-zanemarjanja.html

_____________________________

Ustvarjanje je zakon :)

https://www.facebook.com/pages/Darja-Ustvarja/261668923903669

(odgovor članu Zanica)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako čim prej zanositi?
Za zanositev se mora ujeti veliko stvari, v vsakem primeru pa je izbira ustreznega časa resnično najbolj pomembna. Kako ...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?