|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   prodaja avta
10.5.2010 20:43:42   
hubi
Katere papirje je treba urediti pri prodaji avta? Na kaj moram biti pozorna? Menda je treba nekaj k notarju potrdit nosit. Mi lahko kaj svetujete?

Hvala...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: prodaja avta
10.5.2010 20:59:50   
karmen83
Obstajajo mesta, kjer ti lahko uredijo vse v zvezi s prodajo/nakupom avtomobila (prepis, overitev, zavarovanje), ponavadi tam kjer opravljajo tehnične preglede in prepise. Tako da ni več panike glede tega, predvsem pa manj stroškov in nervoznega letanja naokoli. Srečno!

_____________________________

6.8.2008 nama je v življenje posijal najin sonček - najlepša dojenčica na svetu. Sabina, rada te imava!

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: prodaja avta
10.5.2010 22:34:59   
krfjolca
Predvsem NIKOLI ne dat avta iz rok, dokler nimaš VSEH papirjev. Vseh ne pomeni le kupoprodajne pogodbe, ampak tudi kopijo zavarovanja novega lastnika. Torej šele ko novi lastnik avto zavaruje nase, mu izročiš ključe, prej pa ne. Sicer imaš lahko probleme.

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu karmen83)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: prodaja avta
11.5.2010 8:53:31   
miapia
Najceneje za tebe in kupca je, da kupiš v založbi Kupoprodajno pogodbo, ki jo izpolneš. Potem greš overit svoj podpis ali k notarju ali pa na upravno enoto oz. pooblaščeno organizacijo za tehnične preglede. Tvoja odgovornost pa je, da se prepričaš, da kupec dejansko pridobi prometno dovoljenje na svoje ime, drugače pa avto odjavi iz prometa. Če je kupec sumljiv, se mu mogoče raje odpovej, ker ravno taki te lahko hitro nasmodijo. Pa srečno prodajo.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: prodaja avta
11.5.2010 8:55:47   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: hubi

Katere papirje je treba urediti pri prodaji avta? Na kaj moram biti pozorna? Menda je treba nekaj k notarju potrdit nosit. Mi lahko kaj svetujete?

Hvala...

Priporočam ureditev prepisa na kakšnem podjetju, kjer to opravljajo - stane cca. 15 EUR in vsaj veš, da je vse po "regelcih".

In podpišem krfjolco.


(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: prodaja avta
11.5.2010 10:24:09   
miapia
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@



Priporočam ureditev prepisa na kakšnem podjetju, kjer to opravljajo - stane cca. 15 EUR in vsaj veš, da je vse po "regelcih".

In podpišem krfjolco.



Posredniška prodaja žal ne pomeni, da je bolj po regelcih in da je kdorkoli od strank bolj krit. Provizija pa je odvisna od hiše, ki to opravlja in lahko stane tudi čez 120 eur. Ali pa 15, kot si napisala. Pa lahko mi verjameš, ker zelo dobro poznam izvajanje ZVCP-ja, ker je to moja služba.


_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: prodaja avta
11.5.2010 10:30:14   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: miapia

IZVIRNO SPOROČILO: špelin@



Priporočam ureditev prepisa na kakšnem podjetju, kjer to opravljajo - stane cca. 15 EUR in vsaj veš, da je vse po "regelcih".

In podpišem krfjolco.



Posredniška prodaja žal ne pomeni, da je bolj po regelcih in da je kdorkoli od strank bolj krit. Provizija pa je odvisna od hiše, ki to opravlja in lahko stane tudi čez 120 eur. Ali pa 15, kot si napisala. Pa lahko mi verjameš, ker zelo dobro poznam izvajanje ZVCP-ja, ker je to moja služba.


Glej, jaz osebno govorim o mojih osebnih izkušnjah - ker nimam pojma in se mi ne da v nulo študirat teh stvari, grem s kupcem pač do avtohiše, kjer jim zaupam in skupaj uredimo zadeve, kupec mi tam tudi preda denar, jaz njemu potrebno dokumentacijo itd.

Eno mogoče neumno vprašanje: kaj ima ZVCP s tem??
A da dokumentacija ni urejena in ev. kazni dobiva bivši lastnik?

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: prodaja avta
11.5.2010 11:06:37   
miapia
ZvCP je zakon, ki ureja in določa predpise za registracijo vozil. In če nimaš pojma, potem je moje pisanje verjetno bolj strokovno in objektivno, če je moja služba, da ta zakon izvajam. Je pa res, da se ljudje ugodneje počutijo, če nekdo uredi stvari namesto njih, čeprav je ena ali druga pogodba enako veljavna in posredništvo nima nobenih privilegijev v smislu, da je več in bolje urejeno.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: prodaja avta
11.5.2010 11:30:39   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: miapia
ZvCP je zakon, ki ureja in določa predpise za registracijo vozil. In če nimaš pojma, potem je moje pisanje verjetno bolj strokovno in objektivno, če je moja služba, da ta zakon izvajam. Je pa res, da se ljudje ugodneje počutijo, če nekdo uredi stvari namesto njih, čeprav je ena ali druga pogodba enako veljavna in posredništvo nima nobenih privilegijev v smislu, da je več in bolje urejeno.

Rdeče odebeljeno: Džizs krajst, samo napisala sem svojo izkušnjo. Nisem napisala, da folk mora ravnati tako, kot sem jaz, uporabila sem le besedico priporočam. Jaz osebno. Ne ti.

Modro odebeljeno: Jaz osebno sem tistih parkrat ob prodaji avta koristila princip "čez komot ga ni". S svojimi lastnimi 15 evri.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: prodaja avta
11.5.2010 13:13:13   
Lu
Tudi sama sem v tem poslu.

Greš v knjigarno in kupiš kupoprodajno pogodbo. Gor napišeš sebe kot prodajalce, in kupca. On ti plača avto. Ti overiš pogodbo ali na UE je dober 1 eur stroška, na tehničnih je overovitev 4 eur. Pri notarju pa čez 10 eur.

Na kaj paziti.... Da se ti bo vrnilo zavarovanje, moraš obvezno pridobiti polico od kupca. In to je res najbolje, da se naredi obenem. Ti delaš prepis lastništva in njemu takoj naredijo zavarovanje. To delajo povsod po Slo na tehničnih pregledih.

Če potrebuješ še kak info sem na voljo user posted image


_____________________________

Maja 21.02.2005 ribica
Tian 03.10.2006 tehtnica
Maša 21.1.2011 vodnarka

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?