|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Rižolino zvečer?
22.3.2010 8:59:50   
Aniiita
Hčerka je stara 5 mesecev, ker ima par alergij, ki je alergologinja priporočala, da goste hrane še ne začnem uvajati in jo samo dojim..če bi ji bilo to premalo, naj ji dam rižolino v svoje mleko.. Zadnje dni se ponoči spet pogosto zbuja za hranjenje, zato predvidevam, da ji ne zadošča več samo mleko in bi ji dala rižolino zvečer.
Zdaj nevem ali naj ji dam v flašo, čeprav nisem hotela, da hrano po flaši dobiva oz. da se na to navadi..ali ji dajem z žličko, čeprav še nič ni dobila z žličko..To se mi zdi potem kot uvajanje že, samo da zvečer (pravijo da naj bi uvajali dopoldne raje).. Mogoče kompliciram, samo sem res malo zmedena..


Zanima me, kako vi to počnete oz.če sploh počnete?

user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Rižolino zvečer?
22.3.2010 9:09:56   
kristinaj
lahko daš na žličko ampak bo trajalo, da bo pojedla obrok kot je treba... jaz bi naredila takole, v flašo ji daj mleko in rižolino, pazi, da bo luknja dovolj velika, da bo šlo skozi, da ne bo pregosto in ne preredko..prej kot bi ji dala flašo bi ji pa na žličko poskusila dati in naj poje kolikor poje, nato pa še flašo, začni pa ene pol ure prej, ko še ni prav močno lačna, ker če bo prelačna ne bo zagrabila žličke...  

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu Aniiita)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Rižolino zvečer?
22.3.2010 9:39:10   
tecka
A punčka pa že kaj kaže interesa za gh? Pri nas riževi kosmiči niso delali čudežev. Uvajala sem jih najprej, mali je jedel rad (z žlico), ampak...Na začetku otroček itak ne poje dosti. Ti kosmiči imajo 350 - 400 kalorij/100 g. Koliko lahko daš v flašo? 10 g? To je recimo 40 kalorij kar je enako pribl. 60 ml mleka. A se ti zdi, da je od tega lahko kakšen učinek?
Pri nas je mali začel dlje spati šele po 8m, ko sem za večerjo uvedla kuhano polento/gres (pred spanjem pa dobi še stekleničko mleka, vendar popije malo). Pa še zdaj brez hrane zdrži samo 7 - 8 ur, pa x-krat vstajam za popravljat dudo.
Moje mnenje je, da riževe kosmiče začneš uvajat kadarkoli, ker ne povzročajo krčev. Jaz sem jih v času kosila, da smo jedli skupaj. In tudi zelenjavo za kosilo. Edino sadje, ki lahko povzroča krče, sem uvajala dopoldne.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Rižolino zvečer?
22.3.2010 10:11:09   
Aniiita
Ja, z zanimanjem opazuje ko jemo,enkrat že pred kakšnimi dvemi tedni sem ji dala jabolko za polizat in je zelo zavzeto rinila vanj in protestirala, ko sem ji vzela..to jamljem kot interes za hrano..

A samo tako malo kalorij ima to?

POtem res ne zna biti nevem kakšna sprememba.. je že jedla na 3, 4 ure, sedaj pa spet na dve..ne gre tukaj za 7 ur :)



(odgovor članu tecka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Rižolino zvečer?
22.3.2010 10:24:58   
salcka
z uvajanjem GH ni nobenih sprememb v spanju.
no, vsaj pri nas ni bilo.
sem ji tudi dala zvečer kakšno kašico v upanju, da bo bolj dolgo zdržala. ni bilo razlike.
celo noč (max 2x zbujanje, brez hrane) je zdržala prvič pri 8. mesecih. tako da zdaj pri devetih in pol že kr lepo spi.

(odgovor članu Aniiita)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Rižolino zvečer?
22.3.2010 10:30:08   
ledenka
če je stara 5 mesecev, probaj z žličko - jaz sem mu začela uvajat GH malo pred 6 meseci, pa z žličko ni imel problemov. stekleničke pa ni nikoli sprejel

_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!


(odgovor članu salcka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Rižolino zvečer?
22.3.2010 11:09:07   
Pecorella
našemu fantu smo že pri 4 mesecih začeli dajati zvečer rižolino. razlog je bil: zbujanje ponoči. in naj ti povem, da je bilo potem popolnoma enako, nič več in nič manj se ni zbujal ponoči. mu pa dajemo kar po žlički. prvič je bilo malo packarije, kar je čisto normalno. sedaj, pri 5 mesecih, pa prav lepo je po žlici. je pa čisto navdušen nad rižolinoto. se mu oči kar zasvetijo, ko vidi žličko in njegov krožniček user posted image

(odgovor članu ledenka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Rižolino zvečer?
22.3.2010 13:17:30   
manna
Skor bi se šla stavit da ti zaradi tiste žlice kosmičev ne bo prav nič dlje spala user posted image Tko pač to je z zbujanjem. Lahko pa seveda probaš. Pa ne sekiraj se, riževe kosmiče (brez dodatkov, brez sladkorja) - torej riževo sluz se lahko da že novorojenčku staremu 2 tedna. Nič ne napenja in je popolnoma nealergeno.

(odgovor članu Pecorella)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Rižolino zvečer?
22.3.2010 13:39:49   
malaMravljica
Aniiita, saj me lahko nekam posljes, sam moje mnenje, rajsi potrpi in se pac zbudis ponoci. Moj ima tudi nevarnost za alergije in ni sans, da zacnem kaj dodajat pred dopolnjenim 6 mesecem, pa se pol bom kaksen dan ali teden pocakala. Pa morem tudi vstajat in sem cez dan kot ena megla ze. No, ravno vceraj sem brala, da se s prehitrim uvajanjem hg kasneje poveca nevarnost alergij. Pa to, da kazejo interes po gh ko mi jemo sem tudi nekje brala. Je pisalo, da pac starsi to tako dojamememo, ko recimo gleda kako z zlico neses hrano v usta, pa to sam spremlja svet okoli sebe. SAj moj tudi, pa mu povem kdaj priblizno bo on to ze jedel in se nasmeji nazaj. Je pameten a ne, ze vse razume in se nasmeji odgovoru nazaj. Vidis, smeh bi si tudi lahko tako razlagala, sam da ne bos msilila, da sem res tok mimo.

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Rižolino zvečer?
22.3.2010 15:53:02   
tulpek
Morda se pogosteje zbuja, ker potrebuje več hrane, ima kak zagon rasti. SIcer so neke tabele, kdaj naj bi bili ti zagoni, ampak vsako dete je svet zase. Ali pa čez dan premalo poje.
Če boš šla na riž, ji daj po žlički, če jo bo le sprejela. Naš flaške sploh ni hotel, po žlički je pa pri tej starosti lepo jedel in sem mu kar po žlički dala. Traja dlje, ampak ni potem problemov, ko je treba flaško ukinit in lepo se nauči jest. Ne gre potem pri ostalem uvajanju vse mimo ust.

In ne obremenjuj se s tem, da bi bilo to potem uvajanje, saj je vseeno, če je po flaši ali na žlico, saj je samo poimenovanje... če si v dvomih, pa počakaj še 14 dni in opazuj dete. Js sem imela ideje že pri 4ih mesecih, ker je norel, ko je videl hrano, pa sem potem še en mesec počakala in potem začela z eno bogo žličko (končnega izdelka, z mlekom) in dolgo je bil na čisto mali porciji (1-2 mali žlički suhega izdelka v mojem mleku). Vse do 6. meseca je bilo tega riža ravno toliko, da je vadil jest, sedaj pa več.

Ni pa nič vplivalo na spanje, ker kot je že ena pisala, to le nima toliko kalorij, če ne daš res veliko.

Ima pa naš tudi alergijo (k. mleko) in so mi rekli (pri 5. mesecih), da riževe kosmiče lahko, ampak moram pazit, da nimajo kakšnega mleka not.

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Rižolino zvečer?
22.3.2010 16:08:59   
*ZiVa*
IZVIRNO SPOROČILO: Aniiita

Hčerka je stara 5 mesecev, ker ima par alergij, ki je alergologinja priporočala, da goste hrane še ne začnem uvajati in jo samo dojim..če bi ji bilo to premalo, naj ji dam rižolino v svoje mleko.. Zadnje dni se ponoči spet pogosto zbuja za hranjenje, zato predvidevam, da ji ne zadošča več samo mleko in bi ji dala rižolino zvečer.
Zdaj nevem ali naj ji dam v flašo, čeprav nisem hotela, da hrano po flaši dobiva oz. da se na to navadi..ali ji dajem z žličko, čeprav še nič ni dobila z žličko..To se mi zdi potem kot uvajanje že, samo da zvečer (pravijo da naj bi uvajali dopoldne raje).. Mogoče kompliciram, samo sem res malo zmedena..


Zanima me, kako vi to počnete oz.če sploh počnete?

user posted image



Sem dala se mi zdi da dobro žlico in naredila večjo luknjo na cuclju, da je lažje šlo skozi. Ne pa dati preveč in prevečkrat (mislim več obrokov na dan) ker je potem hudič, ker precej zapira.

< Sporočilo je popravil *ZiVa* -- 22.3.2010 16:10:14 >

(odgovor članu Aniiita)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Rižolino zvečer?
22.3.2010 16:11:19   
*ZiVa*

IZVIRNO SPOROČILO: manna

Skor bi se šla stavit da ti zaradi tiste žlice kosmičev ne bo prav nič dlje spala


Mi smo pa zaradi ene žlice spali dlje user posted image . Je bila zlata vredna ta žlica user posted image

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Rižolino zvečer?
22.3.2010 18:04:30   
naja78
IZVIRNO SPOROČILO: ledenka

če je stara 5 mesecev, probaj z žličko - jaz sem mu začela uvajat GH malo pred 6 meseci, pa z žličko ni imel problemov. stekleničke pa ni nikoli sprejel


kar na žličko,saj okoli 5 meseca so že pripravljeni lepo jesti in sprejeti GH.
ali še ko ji ponudiš  žlico,meče-daje,poriva,.... ven jeziček???ta refleks naj bi minil okoli 5,6 meseca,zato se naj bi takrat tudi uvajalo najlažje in otrok je res zrel za Gh.
ČEPRAV TALE RIŽOLINO ALI MILJON DRUGIH MLEČNIH KAŠIc GLIH NISO GH.za moje pojme.
ja govori se zato,ker se daje po žlici.user posted image user posted image

lahko kupiš kako adaptirano mleko,mogoče sem brala kupi tisto,ki je za alergike in mešaj notri rižolino ali kako jabolčno mlečno kašico,bananino.
z materinim mlekom(beri: iz sise: ),je rižolino en sam POC.saj lahko podojiš potem ko poje na žlico.

(odgovor članu ledenka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Rižolino zvečer?
22.3.2010 18:19:17   
tulpek
Najboljše da samo riževo, brez kakšnega sadja. Bananinih vsaj js nisem našla, ena je od Holle, pa ima hruško, ki je marsikateri bebi ne sprejme, našega ful matra. Nekaj jih je še od Novolaca, ampak še nisem prišla tako daleč. Pazi, da res ne bo nič mlečnega ali glutena not.

Pacanja z lastnim mlekom ni nič. Js si stisnem ročno v lonček, v njega dam pa potem nekaj žlic kaše in zmešam.... En umazan lonček in ena žlička. Je pa mleko za alergetike fajn drago, tak da js raje svojega vzdržujem.

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Rižolino zvečer?
22.3.2010 22:51:31   
naja78
IZVIRNO SPOROČILO: tulpek

Najboljše da samo riževo, brez kakšnega sadja. Bananinih vsaj js nisem našla, ena je od Holle, pa ima hruško, ki je marsikateri bebi ne sprejme, našega ful matra. Nekaj jih je še od Novolaca, ampak še nisem prišla tako daleč. Pazi, da res ne bo nič mlečnega ali glutena not.

Pacanja z lastnim mlekom ni nič. Js si stisnem ročno v lonček, v njega dam pa potem nekaj žlic kaše in zmešam.... En umazan lonček in ena žlička. Je pa mleko za alergetike fajn drago, tak da js raje svojega vzdržujem.



da razložim: kaj je zame pocuser posted image
ne to koliko se umaže ali kaj moraš delat....kakor se še spomnim izpred 3 let,ko sem bila mama dojilda,sem samo 1x probala svoje mleko zmešat z npr.rižolinotom- SORY ....zame POC(pa delam z dojkami da ne bo pomote....torej jih obladam doječe in nedoječe,....)user posted image

pa pri 5 mesecih res lahko kupiš že kako mlečno kašico z okusom banane,jabolka.....ne morem se spomnit kako se jim že reče,v le clercu jih imajo.....vem da niso vse ok,ampak te so tudi brez glutena,...
tudi z mlekom so že pr 5 mesecih ok!!!!tele novalac so zakon.
lahko pa skuhaš preprosto1 jabolko in dodaš na kašico kako žličko zmiksanega jabolka.,pa bo tudi poceni.malo okusa.

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Rižolino zvečer?
23.3.2010 10:16:54   
tulpek
No, js še vedno ne vem, kaj je to POC. Očitno se ne razumeva v tem, kajti pri nas tega ne uporabljamo, še v sskj sem šla gledat, če je slučajno tam. Predvidevam da oblika, tekstura hrane, ki pride ven.

Karkoli je, pri nas to deluje in mali veselo je. Imamo pa riž od Milupe in še eno kašo od Holle, pa oboje pride Ok. Samo od drugega ga napenja, ker je hruška noter. Pride kot čokolino, ki ga naredim zase.



(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Rižolino zvečer?
23.3.2010 19:14:11   
naja78
IZVIRNO SPOROČILO: tulpek

No, js še vedno ne vem, kaj je to POC. Očitno se ne razumeva v tem, kajti pri nas tega ne uporabljamo, še v sskj sem šla gledat, če je slučajno tam. Predvidevam da oblika, tekstura hrane, ki pride ven.

Karkoli je, pri nas to deluje in mali veselo je. Imamo pa riž od Milupe in še eno kašo od Holle, pa oboje pride Ok. Samo od drugega ga napenja, ker je hruška noter. Pride kot čokolino, ki ga naredim zase.





poc je pogovorno en zvarek....joj se ti morams mejat.user posted image saj jest sem ga takrat ustvarila večrat,ni mi in ni mi šlo z mojim mlekom.če ti pa je,pa super!!!!user posted image

(odgovor članu tulpek)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Rižolino zvečer?
23.3.2010 20:45:54   
Tiara123
jaz sem tudi zdaj začela pri slabih 5m mešati bio rižek od Milupe z mojim mlekom in ga rada je. Očitno ji dojenje ni več všeč, ker prav protestira, ko ji dam za dojit, rižek z mojim mlekom po žlički pa ni problema pojest. Jaz bi sicer z veseljem SAMO dojila in počakala še en mesec do polnih 6m, a kaj ko moja pupa odločno zavrača dojenje in ko mi to naredi 3x zapored, sem primorana dati po žlici, ker niti flaške noče
user posted image

Aniiita, meni se to sicer še ne zdi uvajanje GH, ker z zelenjavo in sadjem bom še počakala, z rižkom pa sem bila skoraj primorana začeti, ker se pupa ne redi dovolj - nič čudnega, če noče zizat user posted image

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Rižolino zvečer?
23.3.2010 23:08:39   
Aniiita
Hvala lepa vsem za vaša mnenja in izkušnje.

Ja, sem tudi sama pomislila,da imam morda tudi mleka premalo in zato tolikokrat je ponoči..podnevi zahteva še na drugo stran podoj, ponoči pa prej zaspi (morda vleče že v prazno).. Sedaj sem se začela ful z vodo nacejat, da bo kaj več morda..

*Ziva*- koliko več pati je potem spala?

Nisem vedela,da ima to tako malo kalorij user posted image No,če ne bo kaj bolje, ji bom vseeno čez kakšna dva tedna poskusil amalo dati malo rižolinota z mojim mlekom, takrat po imela že 5,5 meseca.. Smo ji kupili Allernovo (Novalac), ja, ma jaz ji če se le da je dajem tega- meni tako smrdi..kot krma za piščance user posted image

MalaMravljica- saj vem, da je proti alergijam dobro čim dlje samo dojiti, ja..imam in sem imela tudi namen vsaj do 5,5 ali 6 meseca,samo ko mi je alergologinja to predlagala,sem potem začela razmišljati v tej smeri rižolinota..
Kaj tvoj sonček ima tudi kakšno alergijo? Ma joj ej, kolko je tega.

(odgovor članu Tiara123)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Rižolino zvečer?
24.3.2010 11:31:35   
tulpek
Kako dolgo se pa doji ponoči? Konkretno ali samo malo za cartanje? Poskusi jo, preden zaspi prestavit na drugo stran, če sumiš, da se ne naje dovolj.
Pa to že skoz tako počne ali v zadnjem času? Naš ima tudi obdobja, ko se po 3krat na noč doji, ampak mine v nekaj dneh in potem gre po stari poti naprej. Se pa obvezno ponoči zbudi, če čez dan premalo poje.

Če imaš mleka dovolj, mu daj kar svojim mlekom naredi, pride čist OK, so mi tako svetovale septembrke, ki imajo že več otrok in nobeni ni bilo kot zvarek. Brezveze kupovat mleko, če imaš svojega. Če ga ni ali če so težave z dosegljivostjo je drugo.

Moj je imel malo pred polnimi 5 meseci sum na alergijo na k. mleko in jajca. Jajca smo že ovrgli, k. mleko pa ne. In so meni tudi rekli že takrat, da mu riževo kašo lahko dam, ampak pazit je treba, da ni not kakšne mlečne formule na osnovi k. mleka. Ni pa nič pomagalo pri spanju (no, saj je že prej skoz spal čez noč do 5ih in potem naprej) in ni zmanjšalo dojenja. Sem mu pa dala malo.

(odgovor članu Aniiita)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Rižolino zvečer?
24.3.2010 11:34:02   
*ZiVa*

IZVIRNO SPOROČILO: Aniiita

*Ziva*- koliko več pati je potem spala?




V bistvu je prespala noč. Razen bujenja zaradi dude.

(odgovor članu Aniiita)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Rižolino zvečer?
2.4.2010 22:57:36   
lenika83
Naša je tudi stara 5 mesecev in se ponoči večinoma zbuja 2-krat, včasih še več, izjemoma pa samo 1-krat. Ravno ta teden mi je pediatrinja predlagala, da ji naj dam za večerjo riževo kašico, ker bi se pri takšni starosti morala zbujati samo še enkrat ali pa še to ne. Načeloma mi gre blazno na živce, kaj bi otrok moral ali lahko, ker pač menim, da je najboljše otroka poslušati in delati tako kot si želi, pa četudi se zato 10-krat ponoči vstanem. No, ampak sama ne vem kaj mi je bilo, da sem se odločila, da poskusim vseeno s tem rižem, češ saj zdravnica pa že ve. Včeraj sem ji dala najprej riževo kašico, ki jo je res lepo pojedla in ji je bil očitno tudi okus všeč, potem sem jo pa oredila za spanje in jo pred spanjem še malo dojila, ker je pač navajena tako zaspati. Čez kakšno uro sem jo pa slišala, da se je zbudila in ko sem prišla v sobo je bila reva vsa pobruhana. Potem jo je pa mučilo in napenjalo še dve uri, tako da na koncu ni bilo nič od spanja, pa da niti ne omenjam kako sem se ustrašila. V glavnem sem se odločila, da riževe kašice več ne dobi. Bomo se pač večkrat zbujali, je pa res lažje kot da se muči z bruhanjem.

(odgovor članu *ZiVa*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Rižolino zvečer?
3.4.2010 10:42:15   
tassika
Lenika, moja je enako stara, pa se tudi zbuja večkrat. Vsak dan dobi zvečer rižkota po žlici, potem še flaško AM in nato predno zaspi je še pri meni. Tri dni nazaj se je prvič zbudila ob 2,36, naslednji dan ob 00,50 in danes že ob 23,30. Kakšen dan spi bolje, kakšen dan slabše, recimo danes je celo noč nekaj jokala.
Strinjam se s tabo, da mi grejo te splošne smernice tako na živce, kaj otrok mora,... vsaka mama zase ve, kaj hoče njen otrok. Kaj pa tisti, ki že od 2m prespijo celo noč, to potem tudi ni dobro, ker bi takrat pa otrok moral še več jesti, a tega boš pa potem zbujal.
Ma ne bom se več jezila, jaz se prilagajam njej, je lažje za obe, če je treba gre tudi k meni spat, da ji lažje dudo dajem, pa kaj, jutri bo pa spet lepo spala v svoji posteljici, mogoče celo do jutrauser posted image

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu lenika83)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Rižolino zvečer?
3.4.2010 10:43:31   
tassika
Aja glede bruhanja ti ne znam nič svetovati, mogoče edino kuipček, da jo je kaj tiščalo. Naša pa odkar sva na kašici ves čas prdka, a je to normalno po kašicah?

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Rižolino zvečer?
3.4.2010 13:11:30   
tulpek
Lenika, čist prav imaš glede posploševanja ipd... Se mi pa zdi, da možno, da si naredila eno malo napako... prvič bi bilo boljše, če bi mu dala eno žličko, potem dve in postopno večala. Res riž ni alergen in ga dobro prenašajo, je pa vseeno nekaj drugega kot samo mleko in se mi zdi boljše, da otroka postopno navajaš.



(odgovor članu tassika)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
To je razlog, zakaj se dojenčki zbujajo po...
Strokovnjaki so prišli do razloga, zakaj se dojenčki ponoči zbujajo. Raziskave so pokazale, da gre za evolucijo oziroma ...




Ime za hčero
mag3

*

Naja (21%)

Neli (20%)

Lina (22%)

Hana (37%)


Število vseh glasov: 463

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!