|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Koliko kapljic PLIVIT D3
18.2.2010 11:52:53   
Ksantipa77
Včeraj smo bili prvič v posvetovalnici, kjer smo dobili kapljice PLIVIT D3. Pediatrinja je rekla naj mu dajem po  2 kapljici do 18 leta. Sem jo vprašala še enkrat, ker sem mislila, da narobe slišim, pa je rekla, da so to čisto nove smernice, ker so otroci premalo na soncu. Prvemu otroku sem jih dajala do drugega leta, s tem, da smo poleti prekinili in po več kot 2 kapljici, vendar sem pozabila koliko. Povejte mi po koliko kapljic dajete vi, ker mu jih vsekakor ne nameravam dajati do 18.letauser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Koliko kapljic PLIVIT D3
18.2.2010 11:57:03   
TuBoLina_86
do 18. leta? od kdaj pa to? jaz mojemu 5 mesečniku dajem po 2 na dan.... že od začetka.... no, sedaj smo jih pozabili pri meni doma, ka smo bili na počitnicah, in mu jih že kaki teden ne dajem.... pa mislim, pa ni nič narobe.... bomo malo več na sončku....

sedaj, ko so še mali, se ne morejo branit, ampak do 18 leta ziher nebodo hoteli jemat, saj je okus grozen.... jaz sem probalauser posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

17.09.2009 ob 8:48 sem postala ponosna mamica malega sončka Tina

ob rojstvu, 17.9.2009: 3140 g, 50 cm
1 leto : 10,5 kg, 77 cm

(odgovor članu Ksantipa77)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Koliko kapljic PLIVIT D3
18.2.2010 12:06:29   
Ksantipa77
Če prav razumem, mu boš ves čas dajala po 2 kapljici? Doze ne boš nič povečala?

(odgovor članu TuBoLina_86)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Koliko kapljic PLIVIT D3
18.2.2010 12:06:53   
Anonimen
Meni je pediater rekel, naj dajem 6 kapljic enbkrat na dan.

Sem pa presenečena, da berem, da naj bi kapljice dajali do 18 leta??

(odgovor članu TuBoLina_86)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Koliko kapljic PLIVIT D3
18.2.2010 14:24:07   
lilipu
Tudi nam so dali Plivit D3 in rekli da skos 2 kapljici. Po 4 mesecih pa so na pregledu ugotovili, da ima še vedno dokaj mehko mečavo in so nam predpisali res ornk dozo. 3 kapljice D3 zjutraj in 3 kapljice AD3 zvečer.
Upam, da bo boljše, so pa rekli, da do poletja tako, potem lahko manj in tako do 2 leta.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Koliko kapljic PLIVIT D3
18.2.2010 14:54:27   
Sempervivum
Jaz že ves čas dajem po 4 kapljice na dan. Tako mi je svetoval moj P in prav tako gospa v lekarni.

Res čudno, kako se vsi tile nasveti razlikujejo user posted image

(odgovor članu lilipu)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Koliko kapljic PLIVIT D3
18.2.2010 14:57:53   
ledenaa
nasveti so pravi,saj je več faktorjev kako in koliko kapljic se določi vsakemu otroku

(odgovor članu Sempervivum)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Koliko kapljic PLIVIT D3
18.2.2010 15:24:20   
eternety
Mi dajemo dve kapljici na dan Plivit D3 od začetka. Kolikor je meni znano naj bi se koristile do 1 leta. 18 letuser posted image Svašta.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Koliko kapljic PLIVIT D3
18.2.2010 15:39:06   
tinkara12
Tudi meni je pediatrinja rekla, da po 2 kapljici do 18 leta. user posted image Pa sm mislila, da se je najbrž zmotila, namesto leta 18 mesecev, pa očitno ni tako. Ne razumem kako eni dajajo po 2 eni pa po 7 kapljic.

(odgovor članu eternety)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Koliko kapljic PLIVIT D3
18.2.2010 16:17:54   
Netopirčy81
Do 18. leta?OMG. No, meni je P rekla 3 kapljice in toliko jih tudi dobiva. 

_____________________________

Mamica zmeraj razume, kako ti je pri srčku, razume vse tisto, kar vesta samo ti in ona. Mamice ne pozabiš, nikoli v življenju. Taka je moja mami.

(odgovor članu tinkara12)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Koliko kapljic PLIVIT D3
18.2.2010 16:33:16   
ledenaa
tinkara ni se zmotila
beri malo študije zakaj do 18 leta pa ti bo vse jasnouser posted image
Aja,pa ne naše,ampak tuje strani
Moja jih vsak dan dobivata

(odgovor članu Netopirčy81)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Koliko kapljic PLIVIT D3
18.2.2010 18:40:05   
Ksantipa77
IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

tinkara ni se zmotila
beri malo študije zakaj do 18 leta pa ti bo vse jasnouser posted image
Aja,pa ne naše,ampak tuje strani
Moja jih vsak dan dobivata



No ja , kaj pa vem. Le komu se bo dalo jemati te kapljice do 18.leta?  S študijami je pa tako, da vsakih 10 let pogruntajo nekaj novega. Le poglej tabletke za zobe, ki so jih zdaj spet ukinili, včasih smo jih pa vsi jedli, pa nekaj časa spet ne, pa spet ja in zdaj ne. Isto je s hrano... Včasih smo jedli že od 4. meseca, potem tega pa tega ne, zdaj so pa spet neki novi trendi. Med našima je manj kot 3 leta razlike, pa je že tolk stvari drugačnih. Če pa pogledaš z drugega zornega kota, pri nas pol toliko niso pazili, pa mislim, da nam nič ne manjka, zato jaz pravim vse po zdravi pameti.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Koliko kapljic PLIVIT D3
18.2.2010 18:44:16   
ledenaa
ksantipa zelo redki P so osveščeni kar se tiče o študijih ki jih delajo v tujini
če si prebereš zakaj je ta vitamin,kdaj se najbolj rabi... je vse jasno
Tabletke za zobe pa niso ukinili ;)
je speti različno od P do P
Vsaka po svoje
Jaz vem da bo moj otrok dobil vse kar potrebuje in kar je  vmoji moči,da bo na stara leta čimbolj ok
Komu se bo dalo-meni se bo dalo dajati te kapljiceuser posted image

(odgovor članu Ksantipa77)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Koliko kapljic PLIVIT D3
18.2.2010 18:45:10   
Tanik
od začetka 3 kapljice na dan D3

_____________________________

Žan
4.10.2009:50 cm, 3050 g
6.11.2009:55 cm, 4320 g (1 mesec)
30.11.2009:58 cm,5080 g (2 mesec)
11.1.2010:63,5 cm,6140 g(3 mesec)

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Koliko kapljic PLIVIT D3
18.2.2010 18:55:42   
Ksantipa77
Mislim, da je tud od otroka odvisno koliko je na soncu. Naš ta velik je vsak dan ven in mislim, da bo kmalu več sonca in bo dobil svojo dozo in zato mu ne nameravam spet začeti dajati teh kapljic. Pri ta malem bom pa še videla. Mogoče pozimi res ne škodi, ma poleti jih je pa lepše peljati na sončekuser posted image

(odgovor članu Tanik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Koliko kapljic PLIVIT D3
18.2.2010 19:34:59   
vanilla
Ah dejte s temi študijami... al pa s kapljicami do 18. leta??? Me zanima, ja, kak le bo najstnik pristal na to, da bo mama letala za njim z žličko nekih kapljic user posted image .

(odgovor članu Ksantipa77)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Koliko kapljic PLIVIT D3
18.2.2010 19:35:39   
zmajcica14
mi mu jih nismo dali niti enkrat, pa je rojen oktobra! vsak dan smo bili 2 uri na dnevni svetlobi in to je to. vse super z njim, glavica se mu je lepo zacelila. 

(odgovor članu Ksantipa77)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Koliko kapljic PLIVIT D3
18.2.2010 20:09:44   
tinec78
Oj,

Tudi mi dajemo 2 na dan, 7 se daje ad3, d3 pa dve, sicer pa tako piše v navodilih.

lp
Tina

(odgovor članu zmajcica14)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Koliko kapljic PLIVIT D3
18.2.2010 22:59:00   
Ksantipa77
IZVIRNO SPOROČILO: vanilla

Ah dejte s temi študijami... al pa s kapljicami do 18. leta??? Me zanima, ja, kak le bo najstnik pristal na to, da bo mama letala za njim z žličko nekih kapljic user posted image .


Se popolnoma strinjamuser posted image

(odgovor članu vanilla)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Koliko kapljic PLIVIT D3
18.2.2010 23:00:05   
Ksantipa77
IZVIRNO SPOROČILO: tinec78

Oj,

Tudi mi dajemo 2 na dan, 7 se daje ad3, d3 pa dve, sicer pa tako piše v navodilih.

lp
Tina



V navodilih piše od 2 do 10, po navodilih zdravnika.

(odgovor članu tinec78)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Koliko kapljic PLIVIT D3
18.2.2010 23:40:17   
ledenaa
vanilla saj ti se ne rabiš strinjat
tvoje mnenje
jaz tudi ne dajem vse na študije,je zdrava logika
IN jaz bom naredila čimveč  da bosta otroka tudi ko bosta starejša bila zdrava oz. da sem delala vsa ta leta za njihovo zdravje kolikor je bilo v moji "moči"

(odgovor članu Ksantipa77)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Koliko kapljic PLIVIT D3
19.2.2010 6:36:16   
eternety
IZVIRNO SPOROČILO: vanilla

Ah dejte s temi študijami... al pa s kapljicami do 18. leta??? Me zanima, ja, kak le bo najstnik pristal na to, da bo mama letala za njim z žličko nekih kapljic user posted image .



Se popolnoma strinjamuser posted image


Enako!

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Koliko kapljic PLIVIT D3
19.2.2010 10:11:21   
SaaS
Moja je tudi rekla 2 kapljici na dan.

To niso nove smernice. Pred 5 leti je enako rekla za prvega, 2 kapljici na dan. Njemu smo potem povečali, ker so ugotovili, da je že skoraj rahitičen.

Mogoče si mu ti takrat dajala ad3, teh se jemlje več, ker je notri manjša koncentracija vitamina d..

(odgovor članu Ksantipa77)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Koliko kapljic PLIVIT D3
19.2.2010 12:45:37   
vanilla
Mi imamo že od vsega začetka predpisanih 5 kapljic na dan. Pa živimo na bolj sončnem delu Slovenije, kjer je kao najmanj padavin. Pa ko sprašujem druge mamice, vsaka pove različno: eni 1 kapljico, drugi celo 7, pa vse na istem območju doma. Nisem pa nikoli spraševala, zakaj je temu tako.

No, samo vseeno.. do 18. leta? Če vključim zdravo kmečko pamet, je sonca enako kot ga je bilo v času našega odraščanja... In kao te nove študije so pokazale KAJ? Če pogledam logično, otrok prvo leto življenja sploh ne sme bit izpostavljen direktnemu soncu in zato pač kapljice. Pa tudi nasplošno se ni zdravo nikoli direktno nastavljati, vendar vsi vemo, da bolj ko smo odrasli, dlje časa preživljamo na soncu brez zaščite, predvsem otroke se pa trudimo zelo zaščititi. Ok, po tej logiki mi je jasno, da je treba dat kapljice. Pa tudi zato, ker se otrokove kosti še razvijajo. Seveda se razvijajo vse v obdobje najstništva.... Ampak koliko je rahitisa med najstniki in odraslimi, ki nismo jemali teh kapljic, ker to nikoli ni bilo potrebno? A so študije dokazale torej bolj krhke kosti pri odraslih in to predpisale pomanjkanju vitamina D? No, čisto moje laično razmišljanje, pa vendar mi ni nobene logike v temu, da bi jemali do 18. leta. Žal.

Pa še to? Zakaj eni predpišejo AD3, drugi pa Plivit D3?

(odgovor članu SaaS)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Koliko kapljic PLIVIT D3
19.2.2010 12:54:28   
simonvesna
nam je bilo naročeno,da dajem po eno kaplico(PLIVIT D3) na dan do enega leta oz. dokler ne začne hoditi.Na zadjem pregledu pa nam je dozo povečal na dve kapljici dnevno,ker pri devetih mesecih dobi manj AM in s tem manj vitamina D.Količina kapljic pa je baje odvisna tudi od vrste mleka.Meni je bilo rečeno,da naj bi doječe matere dajale po več kapljc,po koliko pa ne vem!Sam do 18.leta??user posted image

(odgovor članu SaaS)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zakaj so mame neprestano jezne?
Občutiš, da se ti jeza širi od stopal navzgor. Nekdo je pustil čevlje sredi hodnika in si se skoraj spotaknila, ko si no...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




IME ZA PUNČKO
amalia

KATERO VAM JE LJUBŠE?

MAJA (14%)

NEŽA (21%)

ANA (13%)

ANJA (16%)

LEA (16%)

JULIJA (21%)


Število vseh glasov: 595

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!