|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   PRIJAVA OTROKA ZA DOHODNINO
26.1.2010 8:36:00   
Julija08
Ali je res do konca meseca potrebno na DURS poslati obrazec za uveljavljanja otroka? Zame je to čisto na novo in ne vem kako je s tem.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: PRIJAVA OTROKA ZA DOHODNINO
26.1.2010 8:43:01   
tamiflu
do 5.februarja je letos

(odgovor članu Julija08)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: PRIJAVA OTROKA ZA DOHODNINO
26.1.2010 8:43:29   
Julija08
A ima mogoče katera link do obrazca???

(odgovor članu tamiflu)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: PRIJAVA OTROKA ZA DOHODNINO
26.1.2010 8:46:29   
zmajaz
http://www.durs.gov.si/si/aktualno/dohodnina_2009/

Če imaš pa kako elektronsko bančništvo, pa lahko certifikat uporabiš za prijavo v e-davke in oddaš kar elektronsko vlogo.

(odgovor članu Julija08)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: PRIJAVA OTROKA ZA DOHODNINO
26.1.2010 8:53:51   
Julija08
Hvala zlate ste!!!

Pa še nekaj sodelavka mi je rekla, da je bolje, če imaš otroka prijavljenega čez leto, ker dobiš večjo plačo (cca. 50-100€), ker na koncu dobiš znesek brez obresti in tako...

A katera ve, koliko se to v resnici pozna. Meni se sicer zdi ful bolje da dobim celoten znesek na koncu, ker mi bolj prav pride.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: PRIJAVA OTROKA ZA DOHODNINO
26.1.2010 9:00:55   
zmajaz
NE - končna obdavčitev je vedno enaka, to je samo stvar tega, kaj ti bolj odgovarja - da imaš med letom višjo plačo ali da na koncu dobiš višji kupček ven. Da bi se pa ena ali druga varianta bolj splačala, se pa NE. Popolnoma vseeno je. Je pa lahko velika razlika, če otroka uveljavlja oče ali mama - VEDNO se splača, da ga uveljavlja tisti, ki ima VIŠJO plačo. Pri nama bova letos kar za 500 eur skupno gledano na boljšem, če oba otroka uveljavlja mož namesto jaz.

(odgovor članu Julija08)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: PRIJAVA OTROKA ZA DOHODNINO
26.1.2010 9:03:46   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Julija08
ker na koncu dobiš znesek brez obresti in tako

Ja edino če je to mislila, da je to v bistvu brezobrestno kreditiranje države - ker razpolagajo s tvojim denarjem, na koncu, ko ti pa vrnejo, pa ti ne dajo obresti za to, da so obračali tvoj denar. user posted image  To pa drži - samo končna cifra plačane dohodnine in upoštevane olajšave je pa v vsakem primeru ista. Jaz tudi vedno uveljavljam na koncu, že zato, ker je moj dohodek zelo spremenljiv in nikoli ne vem prej, komu se bo bolj splačalo uveljavljati - meni ali možu. Lani se je bolj splačalo meni, letos pa možu.

(odgovor članu Julija08)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: PRIJAVA OTROKA ZA DOHODNINO
26.1.2010 10:02:52   
Julija08

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: Julija08
ker na koncu dobiš znesek brez obresti in tako

Ja edino če je to mislila, da je to v bistvu brezobrestno kreditiranje države - ker razpolagajo s tvojim denarjem, na koncu, ko ti pa vrnejo, pa ti ne dajo obresti za to, da so obračali tvoj denar. user posted image  To pa drži - samo končna cifra plačane dohodnine in upoštevane olajšave je pa v vsakem primeru ista. Jaz tudi vedno uveljavljam na koncu, že zato, ker je moj dohodek zelo spremenljiv in nikoli ne vem prej, komu se bo bolj splačalo uveljavljati - meni ali možu. Lani se je bolj splačalo meni, letos pa možu.



Ja točno to je mislila, bom jaz kar na koncu uveljavljala je bolje če dobiš naenkrat.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: PRIJAVA OTROKA ZA DOHODNINO
26.1.2010 11:49:31   
krfjolca
Torej, če uveljavljaš na koncu, ti ni treba pošiljat obrazcev do 5. februarja, al kako? user posted image

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu Julija08)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: PRIJAVA OTROKA ZA DOHODNINO
26.1.2010 13:01:34   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: krfjolca

Torej, če uveljavljaš na koncu, ti ni treba pošiljat obrazcev do 5. februarja, al kako? user posted image


Obrazce pošlješ do 5.2, če želiš dobit celoten znesek v enem kosu. Če pa želiš prejemat mesećno, pa nič ne pošiljaš in dobiš vsak mesec pri plači.

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: PRIJAVA OTROKA ZA DOHODNINO
26.1.2010 13:06:34   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: krfjolca
Torej, če uveljavljaš na koncu, ti ni treba pošiljat obrazcev do 5. februarja, al kako? user posted image

Ravno obratno - tako kot pravi Najaa - če uveljavljaš na koncu, potem pošlješ, če pa med letom, pa mora zadevo prijaviti delodajalec.

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: PRIJAVA OTROKA ZA DOHODNINO
26.1.2010 13:28:09   
krfjolca
Aha, hvala za pojasnilo.

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: PRIJAVA OTROKA ZA DOHODNINO
26.1.2010 14:09:14   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

Ravno obratno - tako kot pravi Najaa - če uveljavljaš na koncu, potem pošlješ, če pa med letom, pa mora zadevo prijaviti delodajalec.


Do 5. 2. je potrebno poslati vlogo tudi tistim, ki so med letom 2009 uveljavljali olajšavo, pa želijo te podatke zdaj spremeniti (npr. mož je olajšavo uveljavljal za 2 otroka, zdaj sta si pa z ženo izračunala, da jima je bolj ugodno, da uveljavlja eden za enega otroka, drugi pa za drugega.....ali pa da uveljavlja eden 5 mesecev, drugi pa 7 mesecv.....)

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: PRIJAVA OTROKA ZA DOHODNINO
26.1.2010 16:41:55   
ursi
Ali ima katera link do izračuna, da vnesem številke in mi vrže ven cifro? Pa lestvico za olajšave pri otrocih?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: PRIJAVA OTROKA ZA DOHODNINO
26.1.2010 16:44:32   
zmajaz
LESTVICA

OBRAZEC ZA INF. IZRAČUN

(odgovor članu ursi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: PRIJAVA OTROKA ZA DOHODNINO
26.1.2010 16:49:33   
ursi
zmajaz, najlepša hvala!!! user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?