|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   odhod iz porodnišnice - starejši otrok zraven?
4.1.2010 12:49:36   
lilip
Živijo!

Danes sva se z možem pogovarjala, ali naj, ko bo prišel po novorojenčka in mene v porodnišnico, sabo vzame tudi starejšo hčerko. Stara je 18 mesecev, hodi že pol leta, vendar ima večkrat kakšne svoje "muhe" in hoče, da jo nosim. Pa ponavadi ne velja ati, ampak mami. Mož pravi, da je bolje, da je doma pri babici, ker bo treba nesit jajčko z dojenčekom, jaz pa ne bom mogla nesit taprvo. Trma jo pa že tudi grabi in ne bi bilo fajn, da se začne na hodinku dret in metat po tleh...

Ampak meni se zdi, da bi bilo zelo lepo, da bi oba prišla po naju, pa da bi šli skupaj domov.... Kako je bilo pri vas, ki že imate dva otroka, pa še z majhno razliko? Kakšen nasvet?

Hvala in lep pozdrav!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: odhod iz porodnišnice - starejši otrok zr...
4.1.2010 12:58:05   
Anonimen
sicer je pri nas razlike 3 leta,...

na obiske ni hodil, ker sem se bala, da bi bili pri odhodu kakšni izpadi, je pa prišel pome in dojenčka zadnji dan. dojenček mu je dal darilo in to mu je zelo zelo veliko pomenilo.

mogoče bi bilo dobro, da s seboj vzamete voziček?
vsekakor ji razložite, da je mamica prešibka, da bi jo nosila, vendar nikar ne nosi dojenčka oz. ti priporočam, da ko pride v sobo, naj bo dojenček v posteljici... (prej se pokličite po telefonu).

ali pa si sposodite ta velik vozek pa se obe peljeta v njem?

jaz mojega mulca še vedno kdaj nosim, a takrat je razumel, da ga ne morem. niti ni silil, da bi ga nosila.
je bilo pa tako, da sta zraven prišla še moja starša (ki sta ta čas, ko sem bila v porodnišnici pazila nanj in sta ga v porodnišnico tudi pripeljala)

(odgovor članu lilip)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: odhod iz porodnišnice - starejši otrok zr...
4.1.2010 12:58:43   
dolenjka
Definitivno ti priporočam, da pride z očkom po tebe in dojenčka, ne pa da se ta kar "pojavi" tam, kjer je do sedaj "kraljevala" ona. Kot en marsovček user posted image Pri nas je razlike 19 mesecev in ti povem, da sva ji povedala kaj se bo zgodilo in mislila da sva jo pripravila, ampak z menoj v porodnišnici skoraj ni govorila, Maksa pa sploh ni hotela pogledat. je bila pa vesela darila, ki ji ji ga je bratec prinesel v porodnišnico (duplo kocke ZOO) in se tam z njimi igrala, malo škilila k njemu in to je bilo vse... Seveda sta oba prišla po naju v porodnišnico, tako da je vedela da gremo skupaj domov in bo tako ostalo. Potem pa je doma trajalo 1 teden da ga je sprejela, prijela za nogico in potem počasi naprej. No, danes, po treh mesecih, ga pa iz rok ne bi dala user posted image

_____________________________

24.2.2008 je pokukala na svet moja sreča, mala deklica Tara! 28.9.2009 se ji je pridružil še lepotec Maks in zdaj je moja sreča popolna!

(odgovor članu lilip)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: odhod iz porodnišnice - starejši otrok zr...
4.1.2010 13:01:10   
*Mojca*
Pri nas je situacija ista, 18mesecrv razlike. Na obiske je hodil, zdržal pol urce, potem pa ga je mož moral odpeljati in se vrniti sam.

Za domov pa je bil pri babici, ko smo šli iz porodnišnice smo ga usput pobrali. Si ne predstavljam da bi bil zraven, ker je zelo živahen in se tudi hoče nositi, sam postopek odhoda domov pa traja preveč časa da bi zdržal.


_____________________________

Follow your dreams and keep on trying...

Luka, 24.6.2008
Sara, 26.12.2009

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: odhod iz porodnišnice - starejši otrok zr...
4.1.2010 13:04:09   
Naja31
Pri nas je bila razlika 3 leta.
Starejši se takrat ni več nosil.
Na obisk je prišel 2x, bil nekaj minut, sploh mu ni bilo všeč. Razen daril,ki jih je dobil od dojenčka.

Po naju je prišel samo mož, ker je v Lj porodnišnici tako, da se gre po kosilu, takrat pa je v vrtcu (ali pa doma) čas za spanje. No, potem je isti dan iz vrtca vzgojiteljica klicala da je starejši bruhal in zakuhal, ampak to je že druga zgodba.

(odgovor članu *Mojca*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: odhod iz porodnišnice - starejši otrok zr...
4.1.2010 13:17:14   
Jančika_
Prejšnji mesec, ko sem rodila, je bila za otroke prepoved obiskov v porodnišnici, tako da ni bilo varijante, da prideta otroka z možem po naju z dojenčkom. Počakala sta doma z družinskim prijateljem. Tudi ko sem rodila drugič, je prvi otrok počakal doma, takrat z babico. Preden dejansko odideš iz porodnišnice, je še cel kup enih opravkov in se mi ni zdelo, da bi majhen otrok to prestal brez sitnarjenja (takrat je bil star dve leti). Tokrat bi mi bilo všeč, ker sta otroka večja (5,5 in 3,5 let), ampak kot rečeno pač ni šlo. Pa ni bilo nič narobe.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: odhod iz porodnišnice - starejši otrok zr...
4.1.2010 13:40:32   
lilip
Jančika, a otroci sploh niso smeli k tebi na obisk? A ni tako, da so za otroke do 6. leta starosti dovoljeni obiski, vendar le pri mamicah?

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: odhod iz porodnišnice - starejši otrok zr...
4.1.2010 13:40:49   
Alex01
Jaz sem rodila julija 09, je ta velik lahko prišel na obisk, prav tako je prišel z očkom po dojenčka v porodnišnico. Res pa je bil ta velik takrat star že skoraj  osem let.

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: odhod iz porodnišnice - starejši otrok zr...
4.1.2010 13:42:28   
AnciM
Mene pa zanima, v katerih porodnišnicah so vse uvedli to preventivo, da starejši otrok ne sme na obisk. Slišala sem, da lahko le očka pride na obisk, pa še to v zelo omejenem času.

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu lilip)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: odhod iz porodnišnice - starejši otrok zr...
4.1.2010 13:42:33   
norge
Verjetno sem malo zelena, ampak me vseeno zanima: kakšna je to zadeva: "Darilo, ki ga mu/ji je dal dojenček?"
Malo me razsvetlite prosim.user posted image



(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: odhod iz porodnišnice - starejši otrok zr...
4.1.2010 13:45:52   
Dudica1
V Lj porodnišnici so prepovedani vsi obiski tudi starejši bratci-sestrice.

Moja sestra ki je zdaj rodila ima tudi starejšo punčko 3 leta bo in jo je babi pripeljala do P in so počakali mamico in dojenčka zunaj potem pa so se skupaj odpeljali domov.

(odgovor članu Alex01)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: odhod iz porodnišnice - starejši otrok zr...
4.1.2010 13:46:34   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: AnciM

Mene pa zanima, v katerih porodnišnicah so vse uvedli to preventivo, da starejši otrok ne sme na obisk. Slišala sem, da lahko le očka pride na obisk, pa še to v zelo omejenem času.


Za ljubljansko vem, da je ta sistem veljal pred novim letom in verjetno velja še zdaj.

Drugače pa je, ko sem drugič rodila, prihajal ta starejši k meni na obisk in tudi po naju z dojenčkom je z očkom prišel.
Enako je bilo, ko sem tretjič rodila - na obisk sta prihajala ob starejša otroka, prav tako sta prišla na dan, ko smo šli domov.

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: odhod iz porodnišnice - starejši otrok zr...
4.1.2010 13:47:55   
Dudica1
IZVIRNO SPOROČILO: norge

Verjetno sem malo zelena, ampak me vseeno zanima: kakšna je to zadeva: "Darilo, ki ga mu/ji je dal dojenček?"
Malo me razsvetlite prosim.user posted image





tko da mu da eno darilce...pač karkoli...da se mu dojenček kaj ne zameri oz da ni kaj ljubosumen preveč in te stvari...pa še fino se mu zdi user posted image

(odgovor članu norge)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: odhod iz porodnišnice - starejši otrok zr...
4.1.2010 13:47:55   
aprilčica07
Ko sem jst odhajala iz P, konec avgusta, je blo v naši P prepoved obiskov, tako da je prišel samo partner brez malega. v planu pa smo imeli, da pride tudi  mali z njim, ampak se ni dalo. Ta hujše od vsega je blo našemu Jakobu, ker je vedel, da mu je Julija prinesla darilo in ga ni mogel takoj videt, je revež moral počakat, da smo prišli domov, to je blo najhujše, je čakal na tisti bager kot nor.user posted image user posted image user posted image


_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu norge)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: odhod iz porodnišnice - starejši otrok zr...
4.1.2010 13:48:21   
dolenjka

IZVIRNO SPOROČILO: norge

Verjetno sem malo zelena, ampak me vseeno zanima: kakšna je to zadeva: "Darilo, ki ga mu/ji je dal dojenček?"
Malo me razsvetlite prosim.user posted image





Moja punčka ima zelo rada Duplo kocke in živali in tako ji je bratec "prinesel" Duplo kocke ZOO user posted image Je pač prijazen bratec, ne? user posted image
Gre za "finto", da starejši otroci lažje sprejmejo dojenčka, še posebej če so majhni in jim je to težko razložiti.

_____________________________

24.2.2008 je pokukala na svet moja sreča, mala deklica Tara! 28.9.2009 se ji je pridružil še lepotec Maks in zdaj je moja sreča popolna!

(odgovor članu norge)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: odhod iz porodnišnice - starejši otrok zr...
4.1.2010 13:51:39   
norge
Hvala! Namreč nisem se slisala za to navado. Je pa lustna!!user posted image user posted image

(odgovor članu dolenjka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: odhod iz porodnišnice - starejši otrok zr...
4.1.2010 13:53:28   
puncica
Jaz bi jo pustila pri babici, tam ji ne bo hudega, pa še stresno ne bo ko boste domov pripeljali dojenčka, drugače so sicer dve možnosti, da bo punčka pridna in ne bo nobenga problema ali pa druga, da se bo trmala in jokala in boste vsi živčni še novorojenček. Tako da naj gre samo mož po tebe, punčka z novorojenčkom itak nima še kaj počet, možno da ga sploh registrirala ne bo.


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu lilip)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: odhod iz porodnišnice - starejši otrok zr...
4.1.2010 13:55:23   
dolenjka

IZVIRNO SPOROČILO: puncica

Jaz bi jo pustila pri babici, tam ji ne bo hudega, pa še stresno ne bo ko boste domov pripeljali dojenčka, drugače so sicer dve možnosti, da bo punčka pridna in ne bo nobenga problema ali pa druga, da se bo trmala in jokala in boste vsi živčni še novorojenček. Tako da naj gre samo mož po tebe, punčka z novorojenčkom itak nima še kaj počet, možno da ga sploh registrirala ne bo.




za koga ne bo stresno user posted image 18m otroček se že precej zaveda okolice user posted image

_____________________________

24.2.2008 je pokukala na svet moja sreča, mala deklica Tara! 28.9.2009 se ji je pridružil še lepotec Maks in zdaj je moja sreča popolna!

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: odhod iz porodnišnice - starejši otrok zr...
4.1.2010 14:29:31   
puncica
IZVIRNO SPOROČILO: dolenjka

za koga ne bo stresno user posted image 18m otroček se že precej zaveda okolice user posted image


Predstavli si, 18 mesečen otrok pride k mamici v porodnišnico, mamica otroka oblači, oz, ga pripravlja za lupinco, ne more se takoj ukvarjat z punčko, jo sicer pozdravi, ampak otroka je treba oblečt in ona začne jokat, trmarit (sama je rekla da je nagnjena k temu), da hoče k mamici, potem začne še tamali otrok jokat, in če se tako 2 otroka dereta, verjemi da postaneš tudi sam živčn, jst nisem imela tavečje s seboj v porodnišnici pa sem bila živčna, ker se mi je celo pot 35 km do doma otrok jokal in nisem vedla zakaj, s tem da smo se enih 5× ustavili in sem bila zraven njega zadaj (vožnje preprosto ne prenaša) in če bi imela ob tem še tavečjo zraven bi bil to cel kaos. Tako da po moje je bolje da tako mali otrok počaka pri babici, mamica in ati imata itak dost opravt z malim da ga spraviš v avto in pomiriš, gre le prvič v svet. Tako to je moj pogled na situacijo, avtorica se bo pa sama odločila kako in kaj.

_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu dolenjka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: odhod iz porodnišnice - starejši otrok zr...
4.1.2010 14:36:41   
tažana
Tudi jaz mislim, če te skrbijo izpadi, pa naj večji ostane pri babici. Bolje, da pridete po njega dobre volje kot pa se prvih 10 minut skregat user posted image .
Drugače pa kakor koli boš naredila bo prav. V vsakem primeru pa bodi pripravljena na najhujše, da imaš potem občutek, kako dobro se je vse izšlo user posted image .

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: odhod iz porodnišnice - starejši otrok zr...
4.1.2010 14:36:55   
dolenjka
Glej, jaz sem imela malega že oblečenega, samo čisto vrhnja oblačila ne. Vse spokano, tako da smo se samo slikali (slika obupna, ker se ni hotla slikat user posted image ) in se odpravili. Papirje sem imela že pri sebi. Vse se da zorganizirat.

Sicer pa vsaka svojega otroka najbolje pozna in se tako najlažje odloči user posted image

_____________________________

24.2.2008 je pokukala na svet moja sreča, mala deklica Tara! 28.9.2009 se ji je pridružil še lepotec Maks in zdaj je moja sreča popolna!

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: odhod iz porodnišnice - starejši otrok zr...
4.1.2010 15:21:09   
PC Baby
Se strinjam, ti svojega otroka najbolj poznaš in boš najbolje ocenila njega in pa tudi sebe.

Drugače pa to z darilcem od dojenčka je res super stvar. Bravo punce user posted image

(odgovor članu dolenjka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: odhod iz porodnišnice - starejši otrok zr...
4.1.2010 15:59:42   
Jančika_
IZVIRNO SPOROČILO: lilip

Jančika, a otroci sploh niso smeli k tebi na obisk? A ni tako, da so za otroke do 6. leta starosti dovoljeni obiski, vendar le pri mamicah?

V Celju je od začetka decembra popolna prepoved obiskov otrok na oddelku. Mamica se lahko sreča z njimi v čakalnici (dojenčka ta čas pustiš na oddelku za novorojenčke). No, jaz sem jima dojenčka pokazala skozi okno sobe, ker je oddelek za otročnice v pritličju.

(odgovor članu lilip)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: odhod iz porodnišnice - starejši otrok zr...
4.1.2010 20:22:14   
poka1
Pri nas je 15 mescev razlike. Starejši sin je počakal pri babici in ko smo s hčerko in možem prišli po njega nas sploh ni upošteval. ga je samo sestrica zanimalauser posted image user posted image

_____________________________

26.12.2007 smo dobili Ažbeta 57cm,4710g
23. 3. 2009 smo dobila Ulo 53cm. 3940g

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: odhod iz porodnišnice - starejši otrok zr...
4.1.2010 22:21:10   
babylove
Avtosedež z dojenčkom v eni roki, starejšo punčko v drugi. En moški bo pa to ja zmogel!

(odgovor članu lilip)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Kako se živi brez mame? Težko. A nekateri ...
Kako živeti brez srca, pod katerim ste dihali in rasli, preden je svet postal nepredvidljiv.




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?