|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   avtosedež jahač
26.10.2009 15:20:19   
livia
Počasi bo treba v nakup jahača oz avtosedeža 15-36kg. Do sedaj smo iemli vse Römer in smo super zadovoljni.
Bi pa vseeno rada še malo preverila te teste zanesljivosti, ki obstajajo še za jahače. A ima kdo kak link kje so objavljeni ti testi?
Hvala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: avtosedež jahač
26.10.2009 17:22:16   
zaspancek1
Testi vseh otroskih avtosedezev nemskega ADAC so tu:
http://www1.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kindersitze/default.asp?ComponentID=254397&SourcePageID=130822

Kolikor sem prebrala, jahaci niso ravno dobri in primerni, saj so dosegali zelo slabe rezultate pri bocnem trku, zato skoraj ni novejsih modelov.

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: avtosedež jahač
26.10.2009 18:40:59   
lukec
Cybex ima povsod najboljše teste.

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: avtosedež jahač
26.10.2009 18:42:51   
lukec
Kolikor sem prebrala, jahaci niso ravno dobri in primerni, saj so dosegali zelo slabe rezultate pri bocnem trku, zato skoraj ni novejsih modelov.


Verjetno misli jahače z naslonjalom 15 - 36, saj za same jahače sploh nima smisla delat testov.


_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: avtosedež jahač
26.10.2009 18:48:23   
cofek
http://cybex-online.com/site/typo3temp/pics/968365aaf3.png

tale ima trenutno najboljše rezultate - v bistvu ni več jahačev, tko kot je prej zaspancek1 povedala, ampak so zdaj tile...mi ga imamo in smo zadovoljni, samo ko zaspi v njem je pa ves zverižen, pa poležt se ne da (to pa mislim da se tudi ostali ne dajo).

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: avtosedež jahač
26.10.2009 18:55:30   
lukec
IZVIRNO SPOROČILO: cofek

http://cybex-online.com/site/typo3temp/pics/968365aaf3.png

tale ima trenutno najboljše rezultate - v bistvu ni več jahačev, tko kot je prej zaspancek1 povedala, ampak so zdaj tile...mi ga imamo in smo zadovoljni, samo ko zaspi v njem je pa ves zverižen, pa poležt se ne da (to pa mislim da se tudi ostali ne dajo).



Ja, mi imamo tega in smo zadovoljni, je pa fajn ker se v našem avtu spustijo naslonjala sedežev tudi zadaj, tako da gre se ta sedež lepo poleže skupaj z njimi, za druge pa ne vem.


_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu cofek)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: avtosedež jahač
26.10.2009 20:10:36   
vaney
Pa kaj to se uporablja že od 15kg dalje? Jaz si sploh ne predstavljam našega malega, ki ima 14kg (21 mesecev), da naj bi čez par mesecev sedel v tem, se mi sploh ne zdi dobra opora, udobno mi pa tudi ne zgleda. Lahko pa da se motim, seveda...

_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: avtosedež jahač
26.10.2009 20:38:07   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: vaney

Pa kaj to se uporablja že od 15kg dalje? Jaz si sploh ne predstavljam našega malega, ki ima 14kg (21 mesecev), da naj bi čez par mesecev sedel v tem, se mi sploh ne zdi dobra opora, udobno mi pa tudi ne zgleda. Lahko pa da se motim, seveda...

Ni vse v kg. Naš kmalu 4-letnik ima tudi 14 kg, pa smo ga ravno ta teden premestili v ta sedež (cybex) - mu je bil prejšnji po višini že skoraj premajhen. Jahač se mi pa za tako male ne zdi primeren.

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: avtosedež jahač
26.10.2009 21:07:09   
vaney
sazi, saj meni se tudi ne zdi primeren za tako majhne, zato pa sprašujem...no, zdaj vemuser posted image

_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: avtosedež jahač
26.10.2009 22:21:30   
Najaa
Mi imamo tudi cybexa. Pred njim smo imeli pa maxi cosi tobija tak da je bila hčerka v njem do cca 2,5 leti, preden je prešaltala v večjega.

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: avtosedež jahač
27.10.2009 7:11:09   
lukec
IZVIRNO SPOROČILO: vaney

Pa kaj to se uporablja že od 15kg dalje? Jaz si sploh ne predstavljam našega malega, ki ima 14kg (21 mesecev), da naj bi čez par mesecev sedel v tem, se mi sploh ne zdi dobra opora, udobno mi pa tudi ne zgleda. Lahko pa da se motim, seveda...


Če imate sedanji sedež do 18 kg potem se nikamor ne mudi. 15 kg je le spodnja meja, ko lahko otrok sedi v takem sedežu. Mi smo ga prestavili šele, ko je s težo presegal sedež skupine ll, se pravi, ko je imel 18 kil.


_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: avtosedež jahač
27.10.2009 8:10:56   
bučkabb
kolikor jaz vem jahačev nebodo smeli več prodajati, zato pa tud ni večnovih modelov, trgovci pa se trudijo da bi stare zaloge prodali do prepovedi prodaje.

tak da kupi raje kr sedež nad 15 kg

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: avtosedež jahač
27.10.2009 8:17:21   
zmajči25
Jahačev kmalu ne bo več v prodaji, saj ne nudijo nobene opore pri bočnem trku. Mi imamo Maxi-cosi Rodija XR (ki se lahko malenkost poleže) in Cybexa, oba sta v redu, mogoče je Rodi bolj komot, ker naša rada zaspi v avtu in jo damo v "ležeči" položaj, da ji glava ne opleta.

(odgovor članu bučkabb)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: avtosedež jahač
27.10.2009 10:10:42   
livia
Pa kaj mi pomagajo taki testi, ko niso testirali vseh sedežev. user posted image
Jaz bi rada videla primerjavo Cybex in Römer. Vsaj v BC vedno rečejo, da so Römer daleč najboljši.

Pa še to, zame je jahač oz avtosedež 15-36kg eno in isto. V bistvu kupujemo sedež 15-36.

(odgovor članu zmajči25)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: avtosedež jahač
27.10.2009 11:08:22   
zaspancek1
livia: na tem linku imas kar nekaj sedezev, moras pa pogledat tudi pod rubriko Testergebnisse der Vorjahre. Res pa ni nikjer zdruzenih vseh sedezev (ker je tudi tezko, ce so bili testirani pred letom 2007). Kolikor sem brala, je recimo Cybex Solution X boljsi od Roemer Kid (test 2008), Roemer Kidfix pa je enako varen (majhna obremenitev pri bocnem in celnem trku). Upam, da sem kaj pomagala.

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: avtosedež jahač
27.10.2009 12:10:24   
Lenny
Mi smo tudi pri tretjem sedežu ostali zvesti Roemer-ju. Zdaj sva kupila njihov Kidfix, ker se nama zdi isofix sistem O.K. Mali je star 3,5 let in mu je iz Safefix-a glavica že preveč pogledala čez rob naslonjala.
Kidfix ima fino bočno zaščito in dobro zaščito za glavico.

_____________________________

Oči: "Sine, kaj delaš?"
Sin: "Nič oči. Pa to počasi!"

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: avtosedež jahač
28.10.2009 9:31:40   
sazi


Pa še to, zame je jahač oz avtosedež 15-36kg eno in isto. V bistvu kupujemo sedež 15-36.

No, tole je kar fajn razjasnit. Da kupujete sedež, je že super, ampak jahač je pa samo spodnji del sedeža - torej brez naslona in brez opore za glavo.
Testiranih je večina množično prodajanih sedežev, samo niso testirani vsi naenkrat. Malo pobrskaš po tabelah različnih let in najdeš.

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: avtosedež jahač
28.10.2009 9:42:28   
Nika v službi
IZVIRNO SPOROČILO: sazi



Pa še to, zame je jahač oz avtosedež 15-36kg eno in isto. V bistvu kupujemo sedež 15-36.

No, tole je kar fajn razjasnit. Da kupujete sedež, je že super, ampak jahač je pa samo spodnji del sedeža - torej brez naslona in brez opore za glavo.
Testiranih je večina množično prodajanih sedežev, samo niso testirani vsi naenkrat. Malo pobrskaš po tabelah različnih let in najdeš.


Točno tako. Mi imamo za našo 4-letnico Römerja, Kidfix, in smo zelo zadovoljni. Verjetno pa še dolgo ne bo zgolj samo v spodnjem delu (jahaču), ampak kar lepo v celem sedežu. Glede varnosti je tako mnogo bolje.

_____________________________

..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Takšne so posledice, ko otroci premalo spijo
Spanje je nujno za normalen razvoj in telesno ter akademsko uspešnost. Kronično pomanjkanje kakovostnega spanja je lahko...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?