|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ugotavljanje reflux-a
16.10.2009 22:28:51   
soncica01
pozdravljene,

naj povem, da cakamo datum za preiskavo s katero ugotavljajo ali ima dojencek reflux? Pise, da bomo vabljeni na UMCG preiskavo, pa me resnicno zanima - vse tiste, ki ste bile na tej preiskavi ali pa niste in veste kaj o njej - kaksne so izkusnje, je ta preiskava sploh varna? Bi se odlocile za njo? Problem je v tem, da zdravnik ni nic kaj videl na UZ in nam je predlagal to UMCG preiskavo. Ali katera ve, kaj ta kratica sploh pomeni?


Resnicno bom vesela vseh vasih odgovorov za katere se vnaprej lepo zahvaljujem. Lp.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ugotavljanje reflux-a
17.10.2009 8:32:25   
rina22
Z veseljem bi ti rada pomagala, vendar ti na žalost ne znamuser posted image Midve z malo sva bili na UZ in so tam ugotovili en manjši refluks (ki naj bi se po zdravničinih besedah "odpravil" v največ mesecu dni, mogoče mesecu in pol - pa se še zdaj niuser posted image Pa je minilo že več kot 5 tednov)

Za tole kratico ne vem, kaj pomeni. Na UZ vama nič niso ugotovili? Zakaj pa vaju potem pošiljajo na nadaljne preiskave? Meni so rekli, da bi naju poslali na nadaljne preiskave, če bi bil refluks močnejši.

(odgovor članu soncica01)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ugotavljanje reflux-a
17.10.2009 9:02:06   
tinatona
Moj fantek je bil star 6 mesecev, ko sva šla na MCUG preiskavo. Vstavili so mu kateter in po njem barvilo v mehur, potem pa slikali z rentgenom. Sliši se scary, ampak sploh ni. Je bilo konec v 10ih minutah.

LP

(odgovor članu rina22)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ugotavljanje reflux-a
17.10.2009 9:34:52   
soncica01
rina22 - sprasujes, kaj so nam na UZ rekli - zdravnica je rekla, da na osnovi ultrazvoka ne vidi, da bi slo za kaksno vecjo napako, ampak, da bi bila 100 % sigurna da nasa puncka nima refluxa, nam je predlagala to UMCG preiskavo. Zdaj pa ne vem ....

tinatona - no, tocno taksna preiskava bo pri nas. Pa morda ves - je taksna preiskava varna za otroka???? Glede na to, da puncki to vstavi skozi noznico se bojim, da ji ne bodo kaj poskodovali, ker mirna itak ne bo, ne mara da sploh kaj delas z njo (najraje je na tleh sama in se igra. stara 8,5 meseca), zato ne vem, kako bo zdrzala to preiskavo.

(odgovor članu tinatona)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ugotavljanje reflux-a
17.10.2009 10:43:24   
rina22
IZVIRNO SPOROČILO: soncica01

rina22 - sprasujes, kaj so nam na UZ rekli - zdravnica je rekla, da na osnovi ultrazvoka ne vidi, da bi slo za kaksno vecjo napako, ampak, da bi bila 100 % sigurna da nasa puncka nima refluxa, nam je predlagala to UMCG preiskavo. Zdaj pa ne vem ....



Kdaj sta pa bili na UZ? Zdaj še vedno poliva????? Pa je že stara več kot 8 m.. Me je kar strah, da bo pri naši enakouser posted image

(odgovor članu soncica01)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ugotavljanje reflux-a
17.10.2009 16:11:41   
soncica01
mi smo bili na UZ zdaj v ponedeljek. Ne, naša ne poliva, imela je 1x bakterije v urinu in zato smo bili poslani v nefrolosko ambulanto, od tam pa naprej na to UMCG preiskavo. Tako da ne vem kaj lahko pricakujem tam. Bolj se bojim, ali je preiskava varna, ali ji lahko kako skoduje?!!?!?!

(odgovor članu rina22)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ugotavljanje reflux-a
18.10.2009 9:13:39   
botrca
IZVIRNO SPOROČILO: soncica01

Bolj se bojim, ali je preiskava varna, ali ji lahko kako skoduje?!!?!?!


nič ni takega ne boj se...tudi škodovat ji ne more...

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu soncica01)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ugotavljanje reflux-a
18.10.2009 11:21:49   
tinatona
Hej!

Ne morejo ji nič poškodovat. Kateter je pa čisto majhen. In moj je je tud full živc, tam je bil pa full miren. Pa res zelo hitro mine. Ko prideš noter, ji bodo najprej kateter dali, potem bodo naredili eno sliko brez barvila in nato še eno ko ji bodo vstavili še barvilo. Ma po moje je bilo še prej kot v 10 minuah mimo. Pa potem sem takoj izvid dobila.

LP

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ugotavljanje reflux-a
18.10.2009 15:12:26   
soncica01
hvala obema - botrca in tinatona. Upam, da bo res vse ok in da se ta mala ne bo histericno drla.

(odgovor članu tinatona)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ugotavljanje reflux-a
18.10.2009 21:19:45   
L1ana
Soncica01, moj predlog je, da se pred preiskavo najprej probaj čim bolj umiriti TI. Naj se sliši še tako hudo, kako naj bi preiskava izgledala, je najbrž ne delajo prvič in je pametno, da zaupaš strokovnemu osebju. Če boš mirna ti, bo (vsaj po mojih izkušnjah) narejenega več kot pol vsega, kar je možno, da bo tudi otrok miren. user posted image

(odgovor članu soncica01)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako se živi brez mame? Težko. A nekateri ...
Kako živeti brez srca, pod katerim ste dihali in rasli, preden je svet postal nepredvidljiv.
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?