|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   brez flaše, brez dude-kako
14.9.2009 9:43:07   
zupancdam
pozdravljene, imam 5 mesecev staro hčerko, ki nima flaške, ne dude. Kmalu bova začeli uvajati gosto hrano in me zanima naslednje:
kako je bilo pri tistih mamicah, ko otroci niso imeli nikoli flaše, ne dude, kako ste se uspavali, mi se zaenkrat še na zizi ker dojim na polno in tako se vedno odžeja pri meni in naje, kako je bilo kasneje, iz česa so vaši malčki pili, kako dolgo ste dojile, kako ste jih uspavale, ali se da zdržati brez vsake flaške in dude, kajti moja starejša hči je stara 2 leti in pol pa ima še vedno dudo in flaško, tu pa vztrajam da nebo tako pa itak noče nobene flaše, še manj pa dudo, svetujte mi malo tiste mamice, ko so vaši malčki zrasli brez tega in kako , hvala

_____________________________

Prva pikica je na svet prijokala 22.1.2007, težka 3900 in velika 54
Naša prva pikica je dobila sestrico Tio,18.4.2009 težko 3700 in veliko 52, sedaj smo popolna družina
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
14.9.2009 11:10:52   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zupancdam)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: brez flaše, brez dude-kako
14.9.2009 11:14:49   
Anonimen
mojadva tud oba brez dude in flaše, uspavamo se z dojenjemuser posted image taveliko sem začela odvajat od takega uspavanja, ko sem bla že noseča, ker pol je pa res blo treba. sem jo pa podojila, pol jo pa še budno, sam tko že mal v komi nesla v postlo, pa jo mal za rokico božala itd., pa je šlo, par dni in je zaspala brez dojenja. kak bo pri tamalem, bomo pa še vidl...nič se ne obremenjuj, sej se vse lepo spelje....po otroku se ravnaj in bo kul.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
14.9.2009 11:18:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: brez flaše, brez dude-kako
14.9.2009 13:09:10   
zupancdam
koliko pa sta bila stara ko sta začela piti po slamici, ker naša že od rojstva noče flaške ne dude, oz malo po rojstvu je še zagrabila flaško od avent, ampak samo če je bilo moje mleko notri, potem sem pa samo dojila, nič dajala flaške ker imam ful mleka in se je po moje odvadila flaške, zato jo noče, pa sem ji poskusila dati ta magični lonček od avent pa tudi ne, ima ful sesalni refleks, ampak za flašo pa ne, kar vali jo po ustih, jaz sem premišljevala, da ji bom pač po žlički dajala tekočino, ko bo začela jesti gosto hrano, da dobi tekočino, nebi je rada navadila na flaško oz nočem da ima flašo in dudo, samo me resnično skrbi kako se bomo uspavali drugače, ko zize nebo več, čeprav nameravam dolgo dojiti, mojo prvo hčero sem dojila 2 leti pa sem nehala ker sem zanosila, ampak prva hčera je dobila flašo šele pri 1 letu in pol, kar mi je še danes žal, samo ni hotela nobenih mlečnih kašic po žlički, ampak to ni izgovor, res bi rada da moja mlajša hči zraste brez flaške in dude, še kak nasvet prosim mamice in hvala
IZVIRNO SPOROČILO: Nalin

MOjadva nista imela ničesar. Prva hrana naj bo bolj "tekoča" a naj ima vseeno kakšne večje delce notri, da so otrok navadi na teksturo. Prve žličke se ponavadi itak bolj posrka.

Za pitje sem pa obema dala sok s pristriženo slamico, tako da nista veliko potrebovala za potegnit. Avtomatično pa tak mali takoj ko kaj dobi v usta posesa in seveda potem "popije" kak požirek in zelo kmalu zgrunta. Po kakšnem tednu sem jima že dajala po plastičnemu kozarčku in sta tudi srkala.

Skratka nobena znanstvena fantastika, dojenčki vse delajo refleksno, ti ponudiš oni zagrabijo,...



_____________________________

Prva pikica je na svet prijokala 22.1.2007, težka 3900 in velika 54
Naša prva pikica je dobila sestrico Tio,18.4.2009 težko 3700 in veliko 52, sedaj smo popolna družina

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: brez flaše, brez dude-kako
14.9.2009 13:10:56   
zupancdam
ulla, koliko pa sta stara tvoja sončka oz koliko je razlike, pri nas je 2,3 leta
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

mojadva tud oba brez dude in flaše, uspavamo se z dojenjemuser posted image taveliko sem začela odvajat od takega uspavanja, ko sem bla že noseča, ker pol je pa res blo treba. sem jo pa podojila, pol jo pa še budno, sam tko že mal v komi nesla v postlo, pa jo mal za rokico božala itd., pa je šlo, par dni in je zaspala brez dojenja. kak bo pri tamalem, bomo pa še vidl...nič se ne obremenjuj, sej se vse lepo spelje....po otroku se ravnaj in bo kul.


_____________________________

Prva pikica je na svet prijokala 22.1.2007, težka 3900 in velika 54
Naša prva pikica je dobila sestrico Tio,18.4.2009 težko 3700 in veliko 52, sedaj smo popolna družina

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
14.9.2009 13:12:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zupancdam)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
14.9.2009 13:13:45   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: brez flaše, brez dude-kako
14.9.2009 13:14:41   
zupancdam
sem si šele zdajle gor pršla, a si ti naša aprilčica
IZVIRNO SPOROČILO: Nalin

s slamco sta se srečala pri uvajanju gh. Sam sem jo morala kar fajn na kratko dat, pa tekočino dat čist do vrha. Sej mulčki, sploh pa dojeni, vsako stvar takoj posesajo, ker imajo še full močan refleks. Pa tudi iz kozarčka sta se navadla pit v roku 1t. ti samo ponudi, boš vidla kako bo sprejela.


_____________________________

Prva pikica je na svet prijokala 22.1.2007, težka 3900 in velika 54
Naša prva pikica je dobila sestrico Tio,18.4.2009 težko 3700 in veliko 52, sedaj smo popolna družina

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
14.9.2009 13:15:02   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zupancdam)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: brez flaše, brez dude-kako
14.9.2009 13:18:36   
zupancdam
oprosti, sem pomešala, povej mi prosim koliko je pri vas razlike, da vidim če te še lahko kaj vprašam

_____________________________

Prva pikica je na svet prijokala 22.1.2007, težka 3900 in velika 54
Naša prva pikica je dobila sestrico Tio,18.4.2009 težko 3700 in veliko 52, sedaj smo popolna družina

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
14.9.2009 13:22:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zupancdam)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: brez flaše, brez dude-kako
14.9.2009 13:29:17   
zupancdam
ooo mi imamo takšno razliko 2leti in 3 mesece, kao lepo, kako si pa zgurala pri vsakemu brez dude in brez flaške, malo podrobno če mi opišeš, kdaj si nehala dojit kako ste se uspavali, ko si šla na sprehod kako si jima dajala piti.. res te občudujem itd.
IZVIRNO SPOROČILO: Nalin

Starejši bo oktobra 4, maljši pa januarja 2, razlike masta 2l in tri mesece


_____________________________

Prva pikica je na svet prijokala 22.1.2007, težka 3900 in velika 54
Naša prva pikica je dobila sestrico Tio,18.4.2009 težko 3700 in veliko 52, sedaj smo popolna družina

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
14.9.2009 13:31:50   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zupancdam)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: brez flaše, brez dude-kako
14.9.2009 14:06:48   
Naja31
Moja dva sta oba tudi bila brez dud in flaš. Starejši je magični lonček pogruntal šele pri 10 ih mesecih, mlajši pa šele pri 16 ih mesecih. Pa še to ga uporabljamo za nočno pitje vode, ker drugače vse polivata. Oba pijeta iz kozarčka že od začetka.
Starejši je bil dojen do 15. meseca, mlajši do 12.ega, oba sta se sama odstavila.

Dude nista nikakor sprejela, mlajši jo je v porodnišnici celo imel (rojen s CR), potem pa doma ne več. Pa sem si pri obeh želela da bi imela dude, ampak ni šlo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: brez flaše, brez dude-kako
14.9.2009 16:29:12   
anaksunamun

IZVIRNO SPOROČILO: Nalin

Ti bom zvečer napisala ZS, ker zdele šibam od doma.

Ps, pa res me nimaš kej občudovat, pri prvem je pač tako naneslo in sem videla kolk je super,..user posted image



Nalin - daj prosim napiši na forum ali pa tudi meni pošlji ZS, ker tudi mene zanima.user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: brez flaše, brez dude-kako
14.9.2009 19:44:58   
tinaaja
Moji sta obe brez dude in flase.
Ta velika je bila zizomanka, tako da se s tekocino nisem obremenjvala. Sem jo navajala na slamico tako, da sem posesala malo tekocine v slamico, naredila vakum, da ni ven steklo in ji dala v usta, da je dojela, da nekaj mora tect... Imela sem une mehke slamice, ki jih imajo v bolnici. In lepse je pila, ce je imela slamico ob stani, ne na sredini ust. Nekje okoli 9m je znala pit po slamici.
Pri ta mali (5m) pa imamo ze od zacetka probleme z voljo do zizanja, zato sem zacela jo navajat na kozarec in je lepo sprejela pri ene 4m. Sicer so to male kolicine, a vsak pozirek steje. Sem a kupila prejsnji teden ta kozarcek in punca celo pije po njemuser posted image
http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=137122

gh - pasirano ali ornk zvilico spasirano. nobenga problema


_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu anaksunamun)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: brez flaše, brez dude-kako
15.9.2009 9:39:43   
zupancdam
tinaaja, ti pa si naša aprilčica, ane? Saj ne moreš vrjeti, jaz pa tega lončka nikjer nisem zasledila pa sem spraševala po trgovinah, če imajo kaj drugega še, kot samo aventov lonček, ga bom kupila, kje se pa dobi?
Moja tavečja je tudi bila zizomanka, še skoraj pri dveh letih smo se ponoči dojili in to je čisto crkljanje, jaz pa pri tej nočem da bi bilo tako.
Bomo videli kaj bomo pogruntali ko bomo kmalu začeli z gosto hrano, nekak bo morala piti. Drugače ji bom pa dajala po žilički
ME pa bolj skrbi kako se bomo odvadili brez zize zaspati, kako ste ve to storile, ste jih podojile in dale budne v posteljo... ali pa kako je s tem če daš otroka čez noč v varstvo brez dude in flaške, kdaj ste to storile, če ste
res nebi rada, da se mi čez dan in ponoči uspava z zizo, tako kot je to delala tavčeja skoraj 2 leti, aja pa kaj storiti ponoči, ko se zbudi in ni dude da bi nazaj zaspala, hoče zizo, upam da nisem tečna s tem, samo kakšen nasvet bi še rada...

_____________________________

Prva pikica je na svet prijokala 22.1.2007, težka 3900 in velika 54
Naša prva pikica je dobila sestrico Tio,18.4.2009 težko 3700 in veliko 52, sedaj smo popolna družina

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: brez flaše, brez dude-kako
15.9.2009 9:43:08   
zupancdam
aja, še to, midve sva celo vroče poletje preživeli samo na zizi, brez vsake druge tekočine in me zanima ko že je gosto hrano, ali je dobro, če drugega noče pit da ji še vedno ponudim zizo za odžejat, tako kot ti tinaaja ko si napisala da ni pila prej kot od 9 meseca dalje, a ste se dojile za žejo

_____________________________

Prva pikica je na svet prijokala 22.1.2007, težka 3900 in velika 54
Naša prva pikica je dobila sestrico Tio,18.4.2009 težko 3700 in veliko 52, sedaj smo popolna družina

(odgovor članu zupancdam)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
15.9.2009 9:54:16   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zupancdam)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?