|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dodatek za socialno ogrožene
2.9.2009 9:31:37   
Tejči
Ojla,

zanima me, če ste ga že dobile (Maribor)? A smo ga upravičeni vsi, ki prejemamo DSP ali kako? Bolj kot berem pogoje zanj, manj mi je jasno.

Lp, Tea
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Dodatek za socialno ogrožene
2.9.2009 10:28:18   
F*S*M
pejt na banko pogledat pa boš vidla če si ga dobila

_____________________________

Moje sonce je začelo sijati 13.05.2006 ob 20.39

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Dodatek za socialno ogrožene
2.9.2009 11:33:28   
lukec
Upravičeni so vsi, ki prejemajo redno DSP + še nekateri ...

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu F*S*M)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Dodatek za socialno ogrožene
2.9.2009 12:13:11   
Anonimen
Jst nisem imela DSP, pa sem bila tri mesece brez dohodkov(junij, julij, august)
pac se mi ni dalo papirjev rihtat za trei mesce....bumbar babji!!!!
pa zdaj tud ne vem ce sem kaj user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image dobila...
na banko pa ne grem danes.

(odgovor članu lukec)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Dodatek za socialno ogrožene
2.9.2009 13:05:29   
pikica*
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

Jst nisem imela DSP, pa sem bila tri mesece brez dohodkov(junij, julij, august)
pac se mi ni dalo papirjev rihtat za trei mesce....bumbar babji!!!!
pa zdaj tud ne vem ce sem kaj user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image dobila...
na banko pa ne grem danes.



Glede na to, da si tudi brez DSP brez težav preživela te tri mesece, bi rekla, da nisi socialno ogrožena, torej tudi do dodatka nisi upravičena. Res pa je, da se z denarjem davkoplačevalcev ponavadi precej razmetava in je čisto možno, da so ti ga nakazali.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Dodatek za socialno ogrožene
2.9.2009 13:59:18   
Anonimen
hja, ni blo cisto brez problemov....samo sem bila prepricana, da mi ne pripada.

(odgovor članu pikica*)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Dodatek za socialno ogrožene
2.9.2009 15:09:59   
Tejči
F*S*M: Nakazanega nimam, drugače ne bi tukaj spraševalauser posted image

A ni nobene Mariborčanke tukaj gor, ki bi znala povedat ali je dobila ali ne?

Upam, da še bo kaj kapnilo na moj računuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Dodatek za socialno ogrožene
2.9.2009 15:15:34   
ledenaa
http://www.mddsz.gov.si/nc/si/splosno/cns/novica/article//6166/

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Dodatek za socialno ogrožene
2.9.2009 16:24:21   
lukec
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

Jst nisem imela DSP, pa sem bila tri mesece brez dohodkov(junij, julij, august)
pac se mi ni dalo papirjev rihtat za trei mesce....bumbar babji!!!!
pa zdaj tud ne vem ce sem kaj user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image dobila...
na banko pa ne grem danes.



A živiš s partnerjem, ki ja zaposlen in te je dolžan preživljati? Ker potem ti ta pomoč ne pripada, pa čeprav nimaš dohodkov. Ta pomoč namreč avtomatsko pripada vsem, ki že itak prejemajo DSP (in kolikor jih jaz poznam je ogromno takih, ki so daleč, daleč od socialne ogroženosti), če pa gre za družino, v kateri je nekdo zaposlen, dohodek pa je kljub temu manjši od cenzusa, potem družini ne pripada nič. Če potegnem črto: pomoč dobi tisti, ki je doma in ima podporo, tisti, ki dela in na člana zasluži manj kot 268€ pa ne dobi NIČ.

Na ministrstvu so poleg tistih, ki dobijo DSP določili še določene ogrožene skupine (prejemniki invalid., porodniš. in posvojit. nadomestila, nadomestila za nego in varstvo, ki so pod cenzusom 313€ ...).
Če potegnem črto: pomoč dobi tisti, ki je doma in ima podporo, tisti, ki dela in na člana zasluži manj kot 268€ pa ne dobi NIČ.user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Dodatek za socialno ogrožene
2.9.2009 16:25:17   
lukec
A ja pa nobenih papirjev se ni vlagalo so kar sami določali iz lastnih evidencuser posted image .

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Dodatek za socialno ogrožene
2.9.2009 16:29:40   
Anonimen
a-ha!
hvala. ja zivim s partnerjem, ki je zaposlen.

(odgovor članu lukec)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Dodatek za socialno ogrožene
2.9.2009 16:38:05   
Tjašy
Moja kolegica dobiva starševski dodatek 190 eur in cca 250 eur otroškega dodatka,njen mož cca.900 eur plače,........in je dobila 120 eur pomočiuser posted image Imata tri otroke,.....user posted image

< Sporočilo je popravil Tjašy -- 2.9.2009 16:40:22 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Dodatek za socialno ogrožene
2.9.2009 17:11:01   
lukec
IZVIRNO SPOROČILO: Tjašy

Moja kolegica dobiva starševski dodatek 190 eur in cca 250 eur otroškega dodatka,njen mož cca.900 eur plače,........in je dobila 120 eur pomočiuser posted image Imata tri otroke,.....user posted image


O.k., zdej pa ne razumem več. Al je pa kolegica lažna samohranilka, sicer ne bi smela dobit.


_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu Tjašy)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Dodatek za socialno ogrožene
2.9.2009 17:26:07   
Anonimen
tudi jaz ne zastopim vec nicuser posted image

(odgovor članu lukec)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Dodatek za socialno ogrožene
2.9.2009 17:43:30   
Tjašy
Prijavljena sta na istem naslovu.Ker ne presega določenega cenzusa ji baje pripada socialna pomoč oziroma pripada vsem,ki dobivajo starševski dodatek neglede na partnerjev dohodekuser posted image . To je razlaga referentke na CSD Grosuplje.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Dodatek za socialno ogrožene
2.9.2009 19:27:27   
Tejči
Po vsem napisanem bi morala nekaj dobiti, a zaenkrat še ni ničuser posted image
Razen, če ima hčera preveliko preživnino-150€user posted image Nimam pojma. Do drugega tedna bom počakala in če ne bo nič, bom poklicala na CSD in povprašala.
Hvala vsem za odgovore.

(odgovor članu Tjašy)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Dodatek za socialno ogrožene
2.9.2009 20:09:45   
Moyca_
IZVIRNO SPOROČILO: lukec

Če potegnem črto: pomoč dobi tisti, ki je doma in ima podporo, tisti, ki dela in na člana zasluži manj kot 268€ pa ne dobi NIČ.user posted image user posted image user posted image



to pa je za bruhat!!!!!!!!!!!
DRŽAVA PA TAKA

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
2.9.2009 20:11:53   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Moyca_)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Dodatek za socialno ogrožene
2.9.2009 20:14:23   
Moyca_
IZVIRNO SPOROČILO: kind lady

IZVIRNO SPOROČILO: Moyca RR

IZVIRNO SPOROČILO: lukec

Če potegnem črto: pomoč dobi tisti, ki je doma in ima podporo, tisti, ki dela in na člana zasluži manj kot 268€ pa ne dobi NIČ.user posted image user posted image user posted image



to pa je za bruhat!!!!!!!!!!!
DRŽAVA PA TAKA
Res je.


JA SRAMOTA, takih ki nočejo delat pa so doma poznam par primerov, delajo na črno, sedaj so še dobili lepo pomoč, potem pa poznam par družin ki GARAJO ZA 500 € pa seveda ne dobijo NIČ OD DRŽAVE
Očitno je v tej državi najboljše noge v luft držat

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Dodatek za socialno ogrožene
2.9.2009 20:53:15   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Moyca RR

IZVIRNO SPOROČILO: kind lady

IZVIRNO SPOROČILO: Moyca RR

IZVIRNO SPOROČILO: lukec

Če potegnem črto: pomoč dobi tisti, ki je doma in ima podporo, tisti, ki dela in na člana zasluži manj kot 268€ pa ne dobi NIČ.user posted image user posted image user posted image



to pa je za bruhat!!!!!!!!!!!
DRŽAVA PA TAKA
Res je.


JA SRAMOTA, takih ki nočejo delat pa so doma poznam par primerov, delajo na črno, sedaj so še dobili lepo pomoč, potem pa poznam par družin ki GARAJO ZA 500 € pa seveda ne dobijo NIČ OD DRŽAVE
Očitno je v tej državi najboljše noge v luft držat

Tud midva se z mojim možem matrava vsak mesec za tistih nekaj ušivih sto evrov.Sem se že nehala jezit na take,ki jim ni treba tega počet in dobivajo soc.pomoč.Ker vsi si ne zaslužjo,se pa vsak po svoje znajde.pa majo po eni starni prav,če je država tak slepa

(odgovor članu Moyca_)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Dodatek za socialno ogrožene
3.9.2009 3:16:28   
Kerensa*
Punce, saj vas razumem, da ste jezne/užaljene zaradi kriterijev izplačevanja socialnih pomoči (takšnih in drugačnih), ampak...
V tem pogledu Slovenija je socialna država. Vse te pravice do socialnih transferjev so vsem dostopne pod enakimi pogoji, posameznik pa se potem sam odloči (zakonodaja to dopušča, torej ni kaznivo), ali si bo takšne pogoje "ustvaril". Ni potrebe, da "padeš" v takšne pogoje (npr. z izgubo službe), temveč si jih dejansko lahko sam narediš. Kajti popolnoma vsakdo ima možnost, da se odloči, da ne bo hodil v službo - tudi to ni kaznivo. Tukaj ni govora o ljudeh, ki hodijo v službo (prioritetno) iz lastnega zadovoljstva in zaradi osebnega izpopolnjevanja (zato lahko njih pustimo ob strani), temveč o ljudeh, ki bi v službo hodili izključno zaradi financ oz. preživetja (le ti so še vedno v večini, ne glede na izobrazbo in kraj bivanja). Če ti ljudje uporabijo znanje matematike iz osnovne šole, lahko ugotovijo, da se jim to ne splača. Poglejte preprost izračun za dve povprečni slovenski družini:

DRUŽINA A (oba starša, zaposlena za minimalen dohodek, en šoloobvezen otrok, en vrtčevski):
- dve plači: slabih 1.000€
- dva otroška dodatka: cca. 100€
- prehrana v šoli: cca. 100€
- vrtec: cca. 100€
- stanovanjski stroški: cca. 200€
- 2 x dodatno zavarovanje: cca. 50€
Ostanek: cca. 650€

DRUŽINA B (oba starša brezposelna, en šoloobvezen otrok, en vrtčevski):
- DSP za celo družino: cca. 500€
- dva otroška dodatka: cca. 250€
- prehrana v šoli: brezplačna
- vrtec: brezplačen
- stanovanjski stroški: cca. 200€
- 2 x dodatno zavarovanje: brezplačno
Ostanek: 550€

Razlika je pičlih 100€, kar po preprosti logiki pomeni, da je po slovenski zakonodaji 8 ur (2x, za vsakega starša po 8) delovnega časa (plus najmanj ena ura poti v službo in domov, s prevozom v šolo in vrtec pa raje še pol ure več) vrednih točno 100€. In po tej logiki en starš dela za 50€ na mesec. Ne za slabih 500€, kolikor je minimalna plača, ampak za 50€ - oba skupaj za 100€. Got the point?

In tukaj sploh ne govorim o vsem ostalem, kar naredi razliko med tema dvema družinama. Družina A ima npr. 2 regresa (v višini minimalne plače, torej cca. 1.000€/letno), vendar se ne sme pozabiti, da je ta družina za ta regres delala. Družina B pa lahko 2 x letno zaprosi za IDSP od MDDSZ in 1x letno za IDSP svoje Občine, kar pa vse skupaj (lahko) znese točno toliko, kot 2 regresa družine A - s to razliko, da družina B za ta denar ne dela.

Družina A, kot zaposlena, načeloma ni upravičena do nobenih drugih pomoči (izjemoma sicer je, vendar je tu govora o večini), ker se smatra, da si, kot zaposlena, lahko to kupi oz. plača (po potrebi pač s povišanim limitom, hitrim kreditom, leasingom itd.), družina B pa brezplačno dobi vse tisto (in zagotovo še marsikaj zraven), o čemer sem pisala na "Družinski zakonodaji" v temi "Za prejemnice DSP". Če vse te brezplačne stvari za družino B pretvorimo v kakšen znesek v €, ugotovimo, da družina B več prihrani, kakor družina A plača (in razpon je velik, belive me).

Čas, ki ga ima družina B za kvalitetno življenje (če ne drugega, je omembe vreden vsaj čas, ki ga imata starša za otroka, primerljivo s časom staršev družine A), pa je tako ali tako neprecenljiv.

Po vsem tem (ali pa še čem zraven) ni potrebe, da ste jezne na družine B. Zakonodaja jim to omogoča in odločili so se za takšen način življenja. Družina A ni zaradi tega neposredno nič oškodovana - ne finančno, ne kako drugače. Že res, da gre denar za družino B iz davkoplačevalskega denarja (torej od družin A), vendar bi družinam A tako ali tako trgali ta denar od plač in družine A v nobenem primeru ne bi imele vpliva na to, kam bo država ta denar dala - za družine B ali pa za Patrie - morda bi si ga celo prilastil kakšen tajkun in si kupil še eno jahto.

Za vas ne vem, ampak jaz osebno bi, če bi že imela izbiro, svoj denar (del svoje plače) raje dajala družinam B, kakor pa tajkunom. Zakaj? Ker ne posplošujem s tega vidika, da so pa vsi, ki so se odločili, da ne bodo hodili v službo, lenuhi. Vem, da je tudi nekaj takšnih, ampak soditi celoto po posamezniku je popoln nesmisel (primerjajte to z nacionalizmom, pa boste razumele primerjavo - npr. niso vsi bivši Jugoslovani kriminalci samo zato, ker ste v črni kroniki zasledile tri priimke na -ić). Marsikdo, ki ne hodi v službo, ima za to odločitev popolnoma drugačen razlog. Ja, morda tudi tega, da se mu (finančno) ne splača. Ampak - ali mu lahko zamerite, glede na to, da mu zakonodaja to omogoča?

Takšen trend se bo nadaljeval, dokler bodo socialne pomoči takorekoč enake minimalnim plačam. Pa ne, da bi bilo treba znižati socialne pomoči - te so, če tako pogledate, že tako nizke. Treba bi bilo zvišati minimalne plače - ampak temu pa slabo kaže, kolikor uspem spremljati to politiko. Zdi se mi, da bodo prej še dodatno zvišali socialne pomoči (da se država v očeh EU pokaže kot socialna država). Pravzaprav - najbrž vas je kar nekaj takšnih (ali pa vsaj poznate koga), katerim se plača že en lep čas ni povišala - za isti znesek delate že npr. eno leto in če želite za npr. 10€ netto višjo plačo, je potrebna stavka. Dodajte to, da so se splošne dobrine, odkar imamo €, podražile za cca. 30% (pa naj statistika reče, kar hoče - saj menda vsi hodimo v trgovine in sami vidimo, na čem je stvar), kar pomeni, da danes delate za 30% manj denarja, kakor ste delale pred tremi leti. No, socialne podpore pa so "dohodek", ki se 2 x letno, ne glede na valute, inflacijo, tajkune in še kaj, povišajo - in to za več, kakor tistih 10€ netto. Poleg tega v današnjih časih plače zamujajo, se nižajo, izplačujejo po obrokih in še kaj - pri socialnih podporah tega ni. Izplačane so redno, v enem kosu in se kvečjemu višajo. Kar je še boljše od pokojnin!

Zakaj zameriti družini B, če se je odločila za kombinacijo "finančno/časovno/živčno" boljšo verzijo? Jaz jim ne zamerim.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Dodatek za socialno ogrožene
3.9.2009 6:59:19   
Anonimen
DRUŽINA A (oba starša, zaposlena za minimalen dohodek, en šoloobvezen otrok, en vrtčevski):
- dve plači: slabih 1.000€
- dva otroška dodatka: cca. 100€
- prehrana v šoli: cca. 100€
- vrtec: cca. 100€
- stanovanjski stroški: cca. 200€
- 2 x dodatno zavarovanje: cca. 50€
Ostanek: cca. 650€

DRUŽINA B (oba starša brezposelna, en šoloobvezen otrok, en vrtčevski):
- DSP za celo družino: cca. 500€
- dva otroška dodatka: cca. 250€
- prehrana v šoli: brezplačna
- vrtec: brezplačen
- stanovanjski stroški: cca. 200€
- 2 x dodatno zavarovanje: brezplačno
Ostanek: 550€


jap, to sem si tudi sama izracunala. in se na podlagi tega odlocila, da po koncani porodniski ostanem doma. za minimalca, se pri nas ne splača riti dvignit!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Dodatek za socialno ogrožene
3.9.2009 7:04:57   
kofetarica
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

DRUŽINA A (oba starša, zaposlena za minimalen dohodek, en šoloobvezen otrok, en vrtčevski):
- dve plači: slabih 1.000€
- dva otroška dodatka: cca. 100€
- prehrana v šoli: cca. 100€
- vrtec: cca. 100€
- stanovanjski stroški: cca. 200€
- 2 x dodatno zavarovanje: cca. 50€
Ostanek: cca. 650€

DRUŽINA B (oba starša brezposelna, en šoloobvezen otrok, en vrtčevski):
- DSP za celo družino: cca. 500€
- dva otroška dodatka: cca. 250€
- prehrana v šoli: brezplačna
- vrtec: brezplačen
- stanovanjski stroški: cca. 200€
- 2 x dodatno zavarovanje: brezplačno
Ostanek: 550€


jap, to sem si tudi sama izracunala. in se na podlagi tega odlocila, da po koncani porodniski ostanem doma. za minimalca, se pri nas ne splača riti dvignit!user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image In zaradi takšnega mišljenja bo država kmalu v ku****, ker bo podpirala lenuhe.
Koliko pa misliš, da zaslužijo delavci, ki morajo veliko odvajat, da lahko država nafutra tiste, ki razmišljajo, da se ne splača delat.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Dodatek za socialno ogrožene
3.9.2009 8:45:16   
Korina1
Kerensa a nisi dobila mojega ZS v torek

(odgovor članu kofetarica)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Dodatek za socialno ogrožene
3.9.2009 9:23:40   
pikica*
sam
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

DRUŽINA A (oba starša, zaposlena za minimalen dohodek, en šoloobvezen otrok, en vrtčevski):
- dve plači: slabih 1.000€
- dva otroška dodatka: cca. 100€
- prehrana v šoli: cca. 100€
- vrtec: cca. 100€
- stanovanjski stroški: cca. 200€
- 2 x dodatno zavarovanje: cca. 50€
Ostanek: cca. 650€

DRUŽINA B (oba starša brezposelna, en šoloobvezen otrok, en vrtčevski):
- DSP za celo družino: cca. 500€
- dva otroška dodatka: cca. 250€
- prehrana v šoli: brezplačna
- vrtec: brezplačen
- stanovanjski stroški: cca. 200€
- 2 x dodatno zavarovanje: brezplačno
Ostanek: 550€


jap, to sem si tudi sama izracunala. in se na podlagi tega odlocila, da po koncani porodniski ostanem doma. za minimalca, se pri nas ne splača riti dvignit!user posted image user posted image user posted image



Najdi službo, kjer ne boš delala za minimalca pa bo problem rešen. Priporočam javno upravo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?