|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   UGRIZ SRŠENA
25.5.2009 21:30:04   
Anonimen
povejte mi če veste kaj narediti v primeru da te ugrizne...mi joh kar dosti imamo in mali mi je vedno zunaj...pravijo da večinoma ugrizne na vratuser posted image ...do bolnice imamo pol ure...protistrup se da kupiti??zelo se bojim tegauser posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: UGRIZ SRŠENA
25.5.2009 22:15:15   
mulan
Niso lepa stvar ti sršeni. Mene je že en pičil (pa ne v vrat), 10 let nazaj. Joj, boliiiiiii!!! Sem imela cokle pred hišo in sem jih nataknila, da bi skočila za sekundo ven. Pa sem jo fasala v palec na nogi. Otekla mi je do kolena, ampak po lastni krivdi - nisem namreč takoj dal leda gor ampak šele čez slabi dve uri (žal sem imela vmes nekam za it...). V glavnem, led je čisto dovolj, oteklina lepo pade (oz. ne nastane). K zdravniku moraš samo če piči npr. v vrat. Sicer pa, ko te žuželka prvič piči, ne pride do anafilaktičnega šoka, ampak pride do blage reakcije. Šele v drugo lahko rata hudič.

Ampak vedi, da pik ni prijeten. Mene je bolelo ko user posted image , otroke bi toliko bolj. Pa tako majhni so, kdo ve, do kakšne mere lahko otečejo itd.  Ko jaz vidim sršena, po hitrem postopku spakiram otroke (in sebe) not (ali pa ven, če sršen zaide not). Cokle pa od takrat naprej ne nosim več, še v natikače pogledam predno se obujem user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: UGRIZ SRŠENA
25.5.2009 22:25:17   
Anonimen
user posted image ja od kolega brata je ugrizel v vrat in se je zadušil...baje treba nekje prerezat da lahko diha...al pa cev vskozi grlo vstaviti...kaj pa vem zato vas vprašam...dobro je vedeti kako reagirat v takem primeru...jaz se jih tud izogibam,kaj pa veš...lahko samo prileti in pičiuser posted image

(odgovor članu mulan)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: UGRIZ SRŠENA
25.5.2009 22:36:47   
Tanja55
Srsen pici, ne ugrizne, in pici kamorkoli, ne samo na vrat. Vrat je problematicen, ce imas reakcijo na pik in otece, ter vpliva na dihanje. Ni pa nujno, da je alergicna reakcija na pik srsena tudi dejansko povezana z dihali. Mene je srsen picil pred kaksnimi 14 leti, boli ko user posted image , res noro...reakcija je bla zlo huda, nocem strasit, ampak jst sem bruhala in nisem mogla hodit. Nobene reakcije na dihala, se prav spomnim, da sem poklicala domov in narocila mami, naj ne panicari, da normalno diham, nimam tezav nobenih in naj vprasa zdravnika, ce se pridem pokazat. Namrec jst sem dobila pik v prst, ga hladila ene pol ure, bolecina je pojenjala in sem se spravla nazaj delat. Kmalu za tistim nisem mogla vstat, pol pa slabost, cela sem bla posuta z izpuscaji, predvsem v predelu podpazduh in dimelj, blazno so me srbeli podplati...v glavnem, jst sem dobila inekcijo in precej mocno zadevo, ker sem naslednja dva dneva prespala, tretji dan pa sla na izpit in ga naredilauser posted image . se vedno migam...za otroke pa boljs da se izogibajo srsenov, ce koga pici, bo itak ful jokal, ker res boli, velik bolj ko cebela (ta me je picila, ko sem bla otrok in ni blo reakcije), zdej se zuzelk na veliko izogibam. Vedno poglej v korita z vodo, cevlje, copate...take zadeve, ker se jim lahko izognes. Kar sam od sebe ne bo napadel...moras met smolo, da ga ti "napades" in se brani. Jst sem pomocila roko v korito z vodo v kateri se je revez utapljal in seveda ga prej nisem videla.

(odgovor članu mulan)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: UGRIZ SRŠENA
25.5.2009 22:52:59   
mulan
Ojoj, Tanja55, to pa je bila huda zadeva.
Mogoče bi pomagalo, da za začetek (predno pelješ otroka k zdr.), daš kak antihistaminik ala letizen. Drugače pa so zravila tako močna (tudi adrenalin, če je alergija huda), da dvomim, da bi ti jih kar tako dali.
Najboljše bi bilo najti gnezdo (mi smo ga imeli v dimniku!!) in ga uničiti - pokliči koga, ki to dela. Ko smo uničili 2 gnezda, je bilo sršenov za ene 95% manj. Zdaj jih res redko vidim, in upam, da bo tako tudi ostalo.

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: UGRIZ SRŠENA
25.5.2009 23:13:48   
Ploha
OMB, ravno prejšni teden sem enega na hodniku dobila, baje so na podstrehi, okna imam pa velikokrat odprta, kaj če bi zašel v sobo, kjer mala spi,...ma zdej ste me pa prestrašle,...

(odgovor članu mulan)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: UGRIZ SRŠENA
26.5.2009 7:00:20   
Anonimen
sršen ugrizne, kača pa piči user posted image user posted image

user posted image

(odgovor članu Ploha)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: UGRIZ SRŠENA
26.5.2009 7:59:17   
Ploha
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

sršen ugrizne, kača pa piči user posted image user posted image

user posted image



ja in krompir se seje user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: UGRIZ SRŠENA
26.5.2009 8:00:30   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Ploha

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

sršen ugrizne, kača pa piči user posted image user posted image

user posted image



ja in krompir se seje user posted image user posted image user posted image user posted image



ja valjda, če je pa semenski user posted image

(odgovor članu Ploha)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: UGRIZ SRŠENA
26.5.2009 8:06:58   
Volga
In pamet Bog deli....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: UGRIZ SRŠENA
26.5.2009 8:09:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

In pamet Bog deli....

...pa hudič je, če greš glih scat tacajt user posted image

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: UGRIZ SRŠENA
26.5.2009 8:10:51   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

In pamet Bog deli....


in pri enih se mu je očitno roka zatresla, da se je pamet kar vsula

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: UGRIZ SRŠENA
26.5.2009 8:17:20   
Ploha
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: Ploha

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

sršen ugrizne, kača pa piči user posted image user posted image

user posted image



ja in krompir se seje user posted image user posted image user posted image user posted image



ja valjda, če je pa semenski user posted image



user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: UGRIZ SRŠENA
26.5.2009 9:36:21   
ZARA
http://www.klinika-golnik.si/dejavnost-bolnisnice/opis-bolezni-in-preiskav/alergija-za-pike-zuzelk.php

http://www.viva.si/clanek.asp?id=969

http://www.gorenjskiglas.si/novice/plus_zdravje_&_lepota/index.php?action=clanek&id=10919

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: UGRIZ SRŠENA
26.5.2009 9:40:57   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: Ploha
OMB, ravno prejšni teden sem enega na hodniku dobila, baje so na podstrehi, okna imam pa velikokrat odprta, kaj če bi zašel v sobo, kjer mala spi,...ma zdej ste me pa prestrašle,...
Jst imam zaradi tega na oknih mrežo, ker je nenormalno teh velikih os in te golazni.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Ploha)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: UGRIZ SRŠENA
26.5.2009 10:03:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

http://www.klinika-golnik.si/dejavnost-bolnisnice/opis-bolezni-in-preiskav/alergija-za-pike-zuzelk.php

http://www.viva.si/clanek.asp?id=969

http://www.gorenjskiglas.si/novice/plus_zdravje_&_lepota/index.php?action=clanek&id=10919


to si ti vse prebrala?

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: UGRIZ SRŠENA
26.5.2009 10:06:16   
ZARA
Ne, jst sem linke nalimala.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: UGRIZ SRŠENA
26.5.2009 10:13:30   
soncek_n
Jaz mislim, da če sršen piči otroka, da je potrebno iti v bolnico, ker ne veš kako bo otrok odreagiral. Drugače pa na mesto kjer piči osa, čebela,..... dajte rezilo od noža, ki ga predhodno segrejete na štedilniku. Seveda prej probajte, da ni prevroče (da se ne opečete), potem pa postopno dajajte na mesto pika in večkrat ponovite. Oteklina veliko prej splahni, kot če si na mesto pika date led. Preverjeno user posted image  

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: UGRIZ SRŠENA
26.5.2009 12:04:13   
sanja nk.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ugrizuser posted image ....pol pa je bil orjaškiuser posted image

(odgovor članu soncek_n)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: UGRIZ SRŠENA
26.5.2009 20:03:52   
mulan
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: Ploha

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

sršen ugrizne, kača pa piči user posted image user posted image

user posted image



ja in krompir se seje user posted image user posted image user posted image user posted image



ja valjda, če je pa semenski user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?