|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kapljice AD3 ali D3
27.3.2009 16:16:44   
lenka3
Zanima me ali dajete svojemu otročku vitaminske kapljice AD3 oz. D3? Moja punčka je imela ful krče pa AD3 in pomanjkanje apetita zato smo zaamenjale z D3,pa se mi zdi da jo še vedno mal grize po trebuščku,tako da sm ji jih kar nehala devat. ssem pa slišala da nekateri starši sploh niso deval svojim otročkom teh kapljic pa so vseeno zdravi oz je z njihovim vidom,živčevjem...vse ok.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kapljice AD3 ali D3
27.3.2009 16:18:04   
Petr_a
Posledice bodo vidne kasneje ne pa takoj.
prvi je dobil AD3 ,drugi pa D3

(odgovor članu lenka3)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kapljice AD3 ali D3
27.3.2009 16:51:38   
kajajaka
Lenka, če je punčka še zelo majhna ji jih pač ne dajaj- ne bo posledic, če boš malo kasneje začela - eni pediatri jih itak ne predpisujejo do 3 meseca - ravno zaradi krčev, pa je vseeno vse ok z otročkom.

Naša jih je dobila pri 6 tednih- posledica grozni krči- seveda sem takoj nehala dajati...
Od 3,5m do 6m sem ji dajala D3, pri 6 m pa sem začela ponovno z AD3 in sedaj ni nobenih problemov.

Poznam pa mamice, ki jih sploh niso dajale in tiste, ki so jih kljub močnim krčem še vedno filale ubogim otročkom. Jaz sem poskušala najti srednjo pot- poskusi tudi ti. Koliko je pa stara tvoja punčka?

(odgovor članu Petr_a)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kapljice AD3 ali D3
27.3.2009 16:54:10   
j6
Meni in mojim štirim bratom mami ni dajala kapljic, pa smo vsi OK in dobro vidimo, mislim da so lahko hujše posledice če daješ vse tiste umetne snovi,ki so dodane kapljicam našim dojenčkom ki imajo še čisto nezrel o črevo. Zakaj pa imajo krčke, če so kapljice tko super?user posted image Pol ure svežega zraka na dan zadosti potrebe po tvorbi vitamina D.No pa vsak se odloči po svoje.

(odgovor članu lenka3)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kapljice AD3 ali D3
27.3.2009 17:16:00   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: j6

Meni in mojim štirim bratom mami ni dajala kapljic, pa smo vsi OK in dobro vidimo, mislim da so lahko hujše posledice če daješ vse tiste umetne snovi,ki so dodane kapljicam našim dojenčkom ki imajo še čisto nezrel o črevo. Zakaj pa imajo krčke, če so kapljice tko super?user posted image Pol ure svežega zraka na dan zadosti potrebe po tvorbi vitamina D.No pa vsak se odloči po svoje.


dej no, mal se umiri....veš da kr tko se predpisujejo, ker je dohterjem dolgčas in nimajo kej bolj pametnega za počet. a sploh veš kaj rahitis, kako zgleda, kaj vse za sabo to potegne? đizs no...pač ne dajaj kapljic, če se ti tko zdi, sam ne pametovat. pa da te ne bo na rit vrglo, ko0 ti bojo v šoli na kakem sistematskem povedli, da je otrok rahitičen.kdo vse bo kej pol krivuser posted image in če je sonce zadost, zakaj je pa pol blo in še je tolk rahitisa in kesnej tud osteoporoze med tistimi, ki protirahitične zaščite v obliki teh kaplic ne dobivajo?
ene ste res tko pametneuser posted image me zanima zakaj sploh vozte otroke v posvetovalnico, če dohterji tko nimajo pojma...

(odgovor članu j6)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kapljice AD3 ali D3
27.3.2009 17:28:32   
Anonimen
pa smo vsi OK i


in kaj pa veš, mogoč boš pa zelo zgodaj trpela za osteoporozo, mogoč maš noge na o, kurje, prsi, štrleča rebra itd. pa lohk rečeš mami hvala za nedajanje.
tolk so mi imo ti nasveti v stilu ne dajat, mi tud nismo pa je vse ok, nobenih posledic. kok pa ti veš, da pa glih pr njej nebo posledic ? a boš ti pol prevzela odgovornost, se bo lohk teb zahvalila, če bo glih z njenim otrokom kej narobe?

vsaka nej pr seb razmisli, če je prpravljena prevzet odgovornost za posledice in v skladu s tem naj ravna. jaz vem da jih nisem. pa boljš kak krč, kot rahitis. se pač mal več crkljamo in nosimo, pa gre.

(odgovor članu j6)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kapljice AD3 ali D3
27.3.2009 17:31:43   
Petr_a
ja tako je.
meni mama ni dajala kapljic isti razlog kot tvoj,saj jih ne potrebuje,je dosti če je zunaj na soncu

pa pri meni to ne funkcionira.Imam posledice

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kapljice AD3 ali D3
27.3.2009 17:33:46   
Anonimen
Imam posledice


a lohk napišeš kakšne ?če ti je, seveda... da bo nekaj oprijemljivga, da bojo vedle....ne neki kar je blo 1867 nazadnje, zdej se pa tko ne dogaja več...

(odgovor članu Petr_a)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kapljice AD3 ali D3
27.3.2009 18:00:43   
Najaa
Mojima dvema puncama niso ad3 povzročale težav. Sploh tadruga je bila rojena 7t prezgodaj in jih je že v P od začetka dobivala po 8 kapljic, kar je oreng doza! Na sistematskem pa je P rekla, naj ji neham dajat zarad krčev. user posted image  Kao preventivno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kapljice AD3 ali D3
27.3.2009 18:15:11   
Pšemek
Pediatrinja nam je predpisala Plivit D3 pri enem mesecu, a je imela moja krčke, zato sem nabavila Oleovit D3, pri katerih nima nobenih težav in jih že od prbl. drugega meseca redno jemljemo.

_____________________________

Naj sreča ne premami te v prevzetnost in nesreča ne poniža v sužnja.
Ostani to, kar si, kot zlato v plamenih ohrani svoj ponosni jaz!
(Evripid)

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kapljice AD3 ali D3
27.3.2009 18:38:57   
j6
Sej sem sam povedala svojo izkušnjo  ker se mi zdi, tudi mal smešno, ker mi je p pri prvi napisala 6 kapljic , pri vseh ostalih pa po 1ker sem rekla da smo celo poletje na morju, torej, je nekaj na tem koliko je otrok zunaj ali pač neuser posted image .Jaz pa nisem niti mal rahitična in pred dvemi mesci sem šla na pregled in ni niti  sledu o kaki osteoporozi, pa tud noge imam ravne. P mi je tud rekla da mi da rajši plivit, ker naj bi bil manj škodljiv. Sicer se je pol popravila in rekla manj agresiven od AD3 kpljic. Ni vse črno belo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kapljice AD3 ali D3
27.3.2009 19:22:42   
Najaa
j6, otem so ful deljena mnenja. Nekateri pravijo, da škodi, če ne daješ. Drugi pravijo, da če si vsaj 20 minut na dan vzunaj, da je to dovolj. Ne vem, jaz bom vseeno raje dajala. Čez kakšen mesec bom spet začela, pa čeprav smo veliko vzunaj. Ziher je ziher.

(odgovor članu j6)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kapljice AD3 ali D3
27.3.2009 19:27:41   
tasa_m
Mi smo tudi dobili te kapljice D3 in ji jih še nisem začela devat. Vsi mi pravijo naj ji ne dam ker če sem dovolj zunaj jih ne potrebuje.user posted image Je pa mi sama pediatrinja rekla da se lahko zgodi da bo imela krče. Baje so krči po AD3 večji kot po D3.
Tak da bom se opogumila in en dan probala s temi kapljicami pa da vidim. Predpisla mi je pa 2 kapljici na dan.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kapljice AD3 ali D3
27.3.2009 20:31:09   
Anonimen
http://images.google.si/images?hl=sl&q=Rickets&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wi

(odgovor članu tasa_m)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kapljice AD3 ali D3
27.3.2009 22:54:08   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

http://images.google.si/images?hl=sl&q=Rickets&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wi


Zelo slikovito. user posted image
Hvala.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kapljice AD3 ali D3
27.3.2009 22:55:57   
dejzi
Dajemo od 5 tedna dalje in sicer AD3 kapljice. Bilo je malo krčev, pa smo tudi to prebrodili.

_____________________________

Rea * 02.08.2008
Nia * 19.08.2011

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kapljice AD3 ali D3
27.3.2009 22:58:30   
Petr_a
bolečine v kosteh,ne znam prav opisat ampak stopala bolj navznoter( skupaj) vleče.Se zelo opazi, oz. občuti,če bi obule mojo obutev-ne bi v njej mogle hodi

Itd.

ameriške raziskave,ki so zelo pred nami kažejo da naj bi otrok do adolescensce prejemal 400 enot vitamina d
jaz skupaj z 4 -letnikom in 2-letnikom še vedno papcamo kapljice.
In jih še par let bosta dobivala.
Škodijo ne,kvečjemu naredijo dobro.

ko je posledica opazna je velikokrat že prepozno za reagirat.
te slike so pač tiste res telesno hude ki se opazijo z aviona ,so pa tudi tiste,ki jih ljudje ne opazijo  ,jih pa drugi občutijo

vsaka po svoje naj naredi
Ampak saj veste rek: po toči zvoniti je prepozno

(odgovor članu lenka3)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kapljice AD3 ali D3
27.3.2009 23:07:00   
Anonimen
te slike so pač tiste res telesno hude ki se opazijo z aviona ,so pa tudi tiste,ki jih ljudje ne opazijo ,jih pa drugi občutijo


ja, to so res hujši primeri, samo edin to folk zadane pa da se zavejo kaj je lahko...

jst vem da bi se živa požrla, če bi blo z otrokom karkoli narobe in bi vedla, da bi to lohk preprečla, pa nisem, ker sem bla tolk pametnauser posted image

(odgovor članu Petr_a)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kapljice AD3 ali D3
28.3.2009 10:58:21   
botrca
Najin Jan ima že od začetka AD3 in ni bilo nikoli nobenih problemov.

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kapljice AD3 ali D3
28.3.2009 11:15:45   
vandame
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

te slike so pač tiste res telesno hude ki se opazijo z aviona ,so pa tudi tiste,ki jih ljudje ne opazijo ,jih pa drugi občutijo


ja, to so res hujši primeri, samo edin to folk zadane pa da se zavejo kaj je lahko...

jst vem da bi se živa požrla, če bi blo z otrokom karkoli narobe in bi vedla, da bi to lohk preprečla, pa nisem, ker sem bla tolk pametnauser posted image



se strinjam jz bi se tud.

moja punčka je imela ful krče ko sva začeli dajat AD3 kaplice, prej ni blo niti sledu o krčih, nato sm prekinla in ji jih začela pri 3 m, pa še to sm se mogla skor z p skregat da mi je D3 napisala ker kao da po AD3 ne more met krčev itd, sam pol mi jih je.

zej pri drugem pa bom tud jih začela dajat mal kasnej ne s 6 t starosti.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kapljice AD3 ali D3
28.3.2009 11:16:43   
vandame
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

te slike so pač tiste res telesno hude ki se opazijo z aviona ,so pa tudi tiste,ki jih ljudje ne opazijo ,jih pa drugi občutijo


ja, to so res hujši primeri, samo edin to folk zadane pa da se zavejo kaj je lahko...

jst vem da bi se živa požrla, če bi blo z otrokom karkoli narobe in bi vedla, da bi to lohk preprečla, pa nisem, ker sem bla tolk pametnauser posted image



enako pa mislim tud glede cepljenja si tud nebi odpustila če bi dobila kakšno od teh bolezni proti katerim so cepljeni.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kapljice AD3 ali D3
28.3.2009 11:32:21   
mihi78
Tudi jaz sem AD3 zamenjala za OLEOVIT D3, kupujem pa jih v Avstriji. Zdaj nimava več nobenih težav. Po AD3 je pa res bla katastrofa.

(odgovor članu vandame)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kapljice AD3 ali D3
28.3.2009 15:34:07   
diamantina
Ne se kregat punce user posted image . Jaz sem brala v knjigi Essentials od pediatrics, da je dodajanja D vitamina nujno, če otrok že kaže znake pomanjkanja le-tega oz. se ga bolj pogosto daje v področjih z neugodmini podnebnimi razmerami (konstantna megla, polarna območja z manj sonca ...) in če je v družini dokazano povečano pomanjkanje tega vitamina. Za naše območje to ni praksa, ampak ga pediatri vseeno predpisujejo, ker se danes precej manj gibljemo na svežem zraku, tudi stanovanja so v natrpanih blokih ali naseljih premalo osvetljena, onesnaženost mest pa povzroča, da se skozi umazano ovojnico ne prebije dovolj čistega zraka in svetlobe. 
Da otrok dobi dovolj vitamina D je dovolj, da spi v dobro z naravno svetlobo osvetljenem prostoru in da ga vsaj za 10 minut na dan (tudi čez okno velja) pokažemu svetlobi oz. sončku.

Pomanjkanje vitamina D v zgodnji dobi pa sploh ni bistven dejavnik pri osteoporozi starejših - ta je povezana s celoživljenjskimi navadami: nasplošnim slabim prehranjevanjem (kupljena, vitaminsko osiromašena hrana, premalo mleka, premalo maščob, premalo rdečega mesa ...), premalo gibanja, nosečnosti in osteoporoza je lahko tudi dedna oz. eni s(m)o dedno bolj obremenjeni, drugi manj.

Moje mnenje: jaz bom dodajala vitamine samo ob slabem vremenu (kot je danes), sicer bova lepo na sončku, če bi moj črml bil rojen proti koncu jeseni, bi pa dajala vsak tretji oz. drugi dan (odvisno od sončka). Preveč kemikalij tudi ni ravno vedno pozitivno.

Cepljenja se mi pa ne zdijo neumna, ker lahko rešijo otroka hujših posedic in posebej zato, ker se z nobeno prehrano, gibanjem, soncem, svežim zrakom te bolezni ne morejo naravno preprečevat. 

Tko, zdaj pa seveda vsaka po svojem občutku, da ne bo kreganja. user posted image   


(odgovor članu mihi78)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kapljice AD3 ali D3
28.3.2009 20:08:42   
suzy85
Mi že od začetka dajemo AD3, pa ni bilo nobenih težav.

_____________________________

Pameten človek ne naredi vseh napak sam. Možnost da tudi drugim. (W. Churchill)

(odgovor članu diamantina)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kapljice AD3 ali D3
28.3.2009 21:02:50   
Splišni
Jaz sem že takoj začela dajati Oleovit D3 in otrok ni imel noenih težav.

Mu pa zdaj že kakšne pol leta dajem ponovno D in Omega3, skupaj v enem sirupu, ker kaj pa vem ... hitro raste ... nekaj jamra, da ga noge bolijo ...mah, škodit ne more.





Aquamarine








13.02.2009




...je unikatna formula visoko čistih ribjih olj, ki zagotavlja bogat vir omega-3 maščobnih kislin ter vitaminov A, D in E.








Številne znanstvene študije po vsem svetu odkrivajo koristi omega-3 maščobnih kislin, izvirajočih  iz ribjega olja, na vseh področjih zdravja, še posebej pa poudarjajo pozitivne učinke na srce, možgane in sklepe. Je tudi preventiva pred močnimi prehladi in zdravi rahitis.
­user posted image ­

(odgovor članu suzy85)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Ime za punčko
Brenčačka

Katero ime vam je bolj všeč?

Maja (52%)

Gaja (48%)


Število vseh glasov: 517

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!