|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Članek o spanju dojenčkov
27.3.2009 7:33:37   
Anonimen
prekopiran iz Žurnala.


Trije miti o dojenčkih
26. 3. 2009, 12:34 | M. B. | Ni komentarjev
Miti o dojenčkih se pogosto vrtijo okoli nočnega spanca, spanca mamice in poporodne depresije. Danes predstavljamo tri, ki ne držijo.




Strokovnjaki pravijo, da ni univerzalnega vzorca, ki bi do mirnega spanca pripeljal vse otročičke, zato se je z neprespanimi nočmi potrebno spoprijeti na način, ki vam najbolj ustreza.


user posted image
Spite tudi vi, ko spi vaš dojenček? © iStockPhotoMamica se lahko naspi, ko spi tudi dojenček.
Nasvet ste gotovo slišali že velikokrat, a čeprav se sliši zelo lepo, le malo mamic spi takrat, ko spi tudi dojenček. Eden od razlogov se skriva v nepredvidljivi dolžini njihovega spanja. Včasih dojenčki spijo le 15 minut, včasih pa več ur skupaj, zaradi česar bi tudi vaš spanec postal zelo nepredvidljiv. Poleg tega imajo mlade mamice veliko dela – ne le z dojenčkom, ampak pogosto tudi s pospravljanjem, pranjem in kuhanjem. Veliko mladih mamic je neprespanih, hkrati pa želijo biti svojemu otročičku na voljo vsako sekundo, kar lahko kaj kmalu pripelje do slabe volje ali obupa. Da bi se temu izognili, pozabite na svoje predstave o idealni mamici in izkoristite čas za počitek vedno, ko ga potrebujete. Pri gospodinjskih opravilih vam lahko pomaga partner, nihče pa vas ne bo obsojal, če se boste v trgovino odpravili v nezlikanih hlačah.

Obupanim mamicam lahko vzamejo dojenčka.

Ste vedeli, da je večino mamic, ki trpijo za poporodno depresijo, pogosto strah, da jim bodo vzeli dojenčka, če priznajo, kako obupane so? Prav zaradi strahu pred neznanimi občutki veliko mamic ne poišče pomoči strokovnjakov ali prijateljev, ampak se raje zapirajo vase, kar pogosto pripelje do slabega počutja, napadov panike, zmedenosti, občutka nemoči in nezmožnosti ter motenj spanja. Mamice za težke občutke pogosto krivijo sebe, hkrati pa se v njih rojeva misel, da so slabe mamice ter da niso sposobne skrbeti za svojega otroka. Seveda to ne drži. Poporodna depresija je bolezensko stanje, ki ga le s težavo lahko premagate brez strokovne pomoči. Svoje misli zaupajte ginekologu, patronažni sestri, pediatru ali splošnemu zdravniku – morda vam bo koristilo že to, da ste se nekomu izpovedali, lahko pa se pridružite tudi skupinam za samopomoč.

Če boste z dojenčkom ravnali prav, bo kmalu lahko vso noč mirno spal.
Nekateri strokovnjaki za vzgojo otrok pravijo, da lahko dojenčki mirno prespijo vso noč že po šestih tednih, drugi pravijo, da po šestih mesecih, spet tretji pa so to mejo postavili še za dva meseca višje. Pa bi morali res vsi dojenčki mirno in vso noč spati že po osmih mesecih? Resničnost je seveda drugačna, odvisna pa ni le od vas in vašega ravnanja z dojenčkom, ampak tudi od njegovega bioritma. Nekateri dojenčki spijo vso noč že prve tedne in mesece, nato pa se ponoči začnejo nenadoma zbujati, spet pri drugih se mirno nočno spanje ali zbujanje pojavlja v presledkih. Strokovnjaki pravijo, da ni splošnega vzorca, ki bi do mirnega spanca pripeljal vse, zato se je z neprespanimi nočmi treba spoprijeti tako, kot vam najbolj ustreza.
Ključne besede v članku:
dojenček, spanje, poporodna depresija
  Neposredna povezava do sporočila: 1
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
Je zgodnje odvajanje od plenic za otroka š...
Ste že slišali za manjpleničarstvo oziroma zgodnje odvajanje od plenic? Ker o tej metodi kroži veliko zmot, smo za najbo...




Jaslice ali varuška
пеперутка16

Bi otroka raje vpisali v vrtec ali najeli varuško?