|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Študij in začetek nosečnosti
18.3.2009 18:29:28   
Anonimen
Do konca študija moram opraviti še 8 izpitov in diplomo. Željo imam, da leta 2010 diplomiran.
Konec lepa pa bom postala mamica.
Ali je imela katera podobno kot sedaj jaz. Strah me je da ne bom zmogla.

Kako ste ve zvozile čez vse to ob otročku.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Študij in začetek nosečnosti
18.3.2009 18:56:59   
štorkljica
Če se le da probaj čimveč izpitov narediti do poroda in še diplomsko pripravi vsaj do zagovora. Zagovor imaš potem lahko že tudi ob otroku, ni take frke. Lažje ti bo, boš videla!

Sicer, če ti bodo pa otročka pazile babice, pa tudi ob otroku ne bo večjega problema kakšen izpit naredit.

Pa srečnouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Študij in začetek nosečnosti
18.3.2009 19:00:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Do konca študija moram opraviti še 8 izpitov in diplomo. Željo imam, da leta 2010 diplomiran.
Konec lepa pa bom postala mamica.
Ali je imela katera podobno kot sedaj jaz. Strah me je da ne bom zmogla.

Kako ste ve zvozile čez vse to ob otročku.



Sicer nism bla na tvojem mestu, poznam pa eno ki je med nosečnostjo naredila cel letnik. Bolš da sedaj pridno delaš izpite, ker potem ko boš mela user posted image  bo res težko. Pa tud profesorji včasih pogledajo mal čez prste ko te vidijo s trebuhomuser posted image . No znat morš vseen.
Jest morm tud še spacat en izpit pa diplomo in mi je žal da tega nism prej naredila, ker ko maš enkrat dojenčka je kr težko, čeprov da pa se.

Želim ti velik sreče s študijem in nosečnostjo

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Študij in začetek nosečnosti
18.3.2009 19:29:05   
tintin
jaz sem med porodniško napisala magistrsko in magistrirala. Vse se da, če se hoče.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Študij in začetek nosečnosti
18.3.2009 19:36:05   
barika
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Do konca študija moram opraviti še 8 izpitov in diplomo. Željo imam, da leta 2010 diplomiran.
Konec lepa pa bom postala mamica.
Ali je imela katera podobno kot sedaj jaz. Strah me je da ne bom zmogla.

Kako ste ve zvozile čez vse to ob otročku.


jaz sem bila takauser posted image
evo, ko sem zvedla, da semuser posted image  sem naredila vse izpite v rekordnem času, diplomo sem pa (malo zaradi lenobe, malo zaradi drugih stvari) pisala šele po porodu, diplomirala sem lani septembra, ko je bil mali star 10 mesecev.
Pisala sem pa po večini ponoči, ker imam srečo, da mali spi celo noč intudi čez dan je bil priden, tak da ni bilo panike.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Študij in začetek nosečnosti
18.3.2009 21:04:29   
tulpek
Poznam eno, ki je med nosečnostjo naredila 13 izpitov, koliror ji jih je še manjkalo. Je pa odvisno, kako se boš ti počutila. Moje počutje je do sedaj pod nulo in mi verjetno ne bi uspelo naredit nobenega izpita, ker se niti učiti ne bi mogla fajn.
Veliko sreče!

< Sporočilo je popravil tulpek -- 18.3.2009 21:11:04 >

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Študij in začetek nosečnosti
18.3.2009 21:06:02   
smejčica

Ja, vse se da, če se hoče.


Jaz sem bila v 1. letniku študija, ko sem zanosila.
Opravila sem vse izpite. Ko sem rodila, sem normalno šla na prvi izpit, ... in tako naprej.
Nato sem naredila 2. letnik, zdaj ko je malečka stara 15 mesecev, hodim v zadnji letnik.

Babice odpadejo oziroma pridejo v poštev takrat, ko je izpit. Moj tudi študira, tako, da....

Zvečer ko gre malečka spat, greva midva delat za šolo.....doooooolgo. Podnevi pa tudi kaj naredim, pa moj včasih kaj v službi, ... in nama gre. Ni nama žal, da sma se tako odločila. Zdaj sma že v pričakovanju drugega otroka. ;)

Zdaj imama še nekaj malega izpitov in trdno vrjamema v to, da še letos diplomirava.

Verjemi, da bo šlo, če boš le hotela.

(odgovor članu barika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Študij in začetek nosečnosti
21.3.2009 20:23:23   
stuhica
no draga moja moja zgodba je pa taka za nadaljevanje študija po višji na visoko sm se odločila pri starosti 3 mesecev svojega sina. Vse izpite sem uspela narediti redno in sem tudi letos diplomirala. Tako da verjeti moraš vase, bodi močna in ne poslušaj drugih in verjemi če boš sama verjela boš uspela.....

Meni je uspelo kljub moledovanju in neprimernim komentarjem... ampak če si želiš in če imaš trdno voljo, če boš imela koga da ti pomaga pri otroku, nebo panike.

Želim nama obema veliko sreče, saj sem sama ponovno noseča ( rizično) vpisana na magisterij ki ni ravno poceni v 1 letniku orpravljena 3 izpita od 10 pa, z rokom konec oktobra ko bo treba spet v šolo v drugi letnik in verjame v to da mi bo uspelo narediti tudi magisterij kot visoko šolo..... sam če me ne bo tale kriza denarna zjebala drgač pa vem da mi bo uspelo, ker si to močno želim in imam podporo moža in moje mame, ki mi bo tako kot mi je pri mojem prvem sinku pomagala pomagala tudi zdaj. 

lp in veliko uspeha prepričana sem da ti bo uspelo!

stuhica

_____________________________

Alvin in Lejla cel moj svet..


(odgovor članu smejčica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Študij in začetek nosečnosti
21.3.2009 20:47:29   
Anonimen
Odvisno kako se boš počutila. Jaz sem planirala končati fax do marca..potem  pa mi je bilo prve 4mesece tako slabo, da še sedet nisem mogla...kaj šele brati. Tako da izpiti še vedno čakajo, žal...
Veliko sreče ti želimuser posted image

(odgovor članu stuhica)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Študij in začetek nosečnosti
18.6.2009 15:19:04   
rina22
Da ne bom odpirala nove teme, bom kar tukaj postavila vprašanje user posted image , ki ste še študentkeuser posted image

Zanima me, kako ste prijavljene s fantom? Ste prijavljeni na istem naslovu STALNO ali ZAČASNO? In kakšna je razlika? Jaz namreč ne nameravam biti prijavljena kot samohranilka, ker to ne bom, zraven tega pa moj fant še študira (prav tako, kot jaz). Če nočete tu dati nasveta, LEPO PROSIM, da mi pošljete ZS.

HVALA za pomočuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Študij in začetek nosečnosti
18.6.2009 15:28:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: štorkljica
Če se le da probaj čimveč izpitov narediti do poroda in še diplomsko pripravi vsaj do zagovora. Zagovor imaš potem lahko že tudi ob otroku, ni take frke. Lažje ti bo, boš videla!

Se strinjam in tako sem tudi jz nameravala. Ko sem zvedela, da sem noseča sem imela še 5 zame najtežjih izpitov za narest, pa me je misel na dojenčka tako motivirala, da sem jih opravila v rekordnem času. Planirala sem, da bom tudi diplomo vsaj napisala do poroda, potem se je pa to malo zapletlo, pa zdravstvene težave so prišle vmes in mi ni uspelo. Tamala bo zdaj v kratkem stara 7 mesecev, diploma je pa še zelo v povojih (zdaj sem začela malo za literaturo brskat), saj je bilo na začetku vse hektično in novo ... samo vseeno sem si postavila cilj, da mora biti diploma do decembra napisana. Imam to srečo, da tamala zvečer ob 8ih lepo zaspi in potem spi vsaj do 4ih in potem še do pol 8ih ... tak da se bo zvečer samo treba odpovedat TV-ju in RR-ju, pa bo ...

(odgovor članu štorkljica)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Študij in začetek nosečnosti
18.6.2009 17:52:16   
rina22
A ni nobene študentke, ki bi bila pripravljena odgovoriti?user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Študij in začetek nosečnosti
18.6.2009 17:57:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: rina22

A ni nobene študentke, ki bi bila pripravljena odgovoriti?user posted image user posted image


vseeno je, kako si prijavljena oz. tudi kje, če boš vpisala njegove prihodke. če pa boš hotela biti lažna samohranilka, boš morala biti na drugem naslovu, kot on.
razlika med stalno in začasno je pa drugje in ne pri tvojih prihodkih glede otroka.

(odgovor članu rina22)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Študij in začetek nosečnosti
18.6.2009 20:55:30   
Anonimen
Midva nisva poročena, a imava vse po regeljcih, jaz stanujem pri njem in sem tu tudi prijavljena na stalnem naslovu. Kaka je pa razlika med stalnim in začasnim pa pojma nimam.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Študij in začetek nosečnosti
18.6.2009 21:28:29   
rina22
Najprej hvala za odgovora. Ja, saj to mene tudi najbolj zanima - kakšna je razlika, če je on prijavljen pri meni ZAČASNO ali STALNO. Ker namreč namenila sva, da bi se prijavil začasno, zaradi vseh dokumentov pa stroškov..
Če mogoče kdo ve..user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Študij in začetek nosečnosti
18.6.2009 21:36:05   
Andromeda
IZVIRNO SPOROČILO: rina22

Najprej hvala za odgovora. Ja, saj to mene tudi najbolj zanima - kakšna je razlika, če je on prijavljen pri meni ZAČASNO ali STALNO. Ker namreč namenila sva, da bi se prijavil začasno, zaradi vseh dokumentov pa stroškov..
Če mogoče kdo ve..user posted image user posted image



Kolikor vem, ni nobene razlike, ali je prijavljen stalno ali začasno, ko boste uredili priznanje očetovstva na CSD pred tem, ste avtomatsko družina. Pa ne glede na kraj oz. naslov bivanja. Mi2 sva sicer poročena in imava zaenkrat vsak svoj stalni naslov, začasnega pa niti nisva urejala. Kaj več ti žal ne vem povedat. Pa zdaj so matere samohranilke samo tiste, ki ne "prijavijo" očeta, ostalo pa se smatra kot enostarševska družina - vsaj tako sem jaz slišala, če se motim, pa me naj kdo popravi user posted image

(odgovor članu rina22)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Študij in začetek nosečnosti
19.6.2009 5:24:58   
rina22
Andromeda, hvala za odgovor. Mah, ta naša država pa zakonodaja je malo oprostite izrazu "mahnjena". Kak je lahko nekdo družina, če je očka prijavljen n anaslovu 20 km stran? Meni pač to ni ravno jasno.. OK; hvala vam za pomočuser posted image

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Študij in začetek nosečnosti
23.6.2009 13:31:07   
little baby
Js sm diplomirala ko sm bla noseča (za trojčke). Prve mesece mi je blo zlo težko pol pa sem se navadla in odlično opravila izpite.user posted image

(odgovor članu rina22)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Študij in začetek nosečnosti
1.7.2009 21:09:33   
Lily86
Jaz sem tudi še študentka. Imam 3 izpite + diplomo. Ko sem zvedela da sem noseča, sem takoj poiskala mentorja in temo za nalogo, tako da se zdaj ubadam s tem. Diplomirati nameravam do oktobra, saj se želim še pred koncem leta zaposliti zaradi porodniške. Moram pa se vsaj za par dni vpisati v absolventa, da mi pripada štipendija še za naslednje šolsko leto. Tudi če predčasno končaš letnik ti jo namreč v celoti izplačajo. Poleg tega preko študenta delam še 8 ur na dan, tako da bo do konca leta še pestro. Ampak nimam nobenega dvoma, da mi bo uspelo.

Kar se tiče prijave partnerja pa je tako - tudi če oče prizna očetovstvo, torej če je vpisan v rojstni list, to še ne pomeni, da gre za skupno gospodinjstvo. Če se na CSD prijaviš kot samohranilka, imaš bistveno višji otroški dodatek, kasneje pa občutno nižje plačuješ vrtec. Pogoj je, da s partnerjem nista prijavljena na istem naslovu. Tega nikoli ne preverjajo, le če te kdo prijavi - takrat lahko imaš probleme... Nisem pa prepričana, kako je s sodiščem... Mislim da moraš očeta otroka terjati za preživnino, če se želiš prijaviti kot samohranilka. Poznam kar par ljudi, ki izkoriščajo sistem na tak način, se bom malo pozanimala. Druga stvar pa je tvoja vest - ali lahko živiš s tem... Jaz za sebe vem, da ne bi mogla nekomu gledati v oči in trditi da sem samohranilka, če nisem.

_____________________________

naše največje veselje se nam je pridružilo 28.2.2010

A mother's joy begins when new life is stirring inside... when a tiny heartbeat is heard for the very first time, and a playful kick reminds her that she is never alone.

(odgovor članu little baby)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





23-letnica ima 10 otrok, želi jih še 100
Mama, ki ima že 10 otrok, jih želi imeti še 100, da bi izpolnila svoje sanje, da bi imela "največjo družino na svetu"....
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Koliko dalec bi odsli do zobozdravstvenih storitev ?
gagaga

Koliko dalec bi odsli do zobozdravstvenih storitev?

10 km (34%)

20 km (10%)

30 km (27%)

50 km (8%)

80 km (21%)


Število vseh glasov: 62

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!