|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   aptamil v hladilnik?
10.3.2009 16:22:01   
jasminčika
lp. zanima me, če katera ve, ali je res, da lahko ostanek pripravljenega aptamila shranimo v hladilnik in ga porabimo kdaj drugič. Prijateljica mi je povedala, da v celju na pediatriji tako delajo. baje je uporaben še 24 ur po pripravi? Men se zdi to zelo nenavadnouser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: aptamil v hladilnik?
10.3.2009 16:24:54   
Najaa
V Lj P tudi pripravijo v stekleničke (sicer Bebo, pa itak je isto) in dajo v hladilnik. Uporabit je treba v 24-ih urah.

(odgovor članu jasminčika)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: aptamil v hladilnik?
10.3.2009 16:41:21   
Hope2
Ja, samo jaz ne bi shranjevala tistega, kar je pustil, ker ni mogel vse pojest. Narediš lahko posebej in daš v hladilnik, ostanke pa raje zlij vstran

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: aptamil v hladilnik?
10.3.2009 18:01:45   
botrca
IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Ja, samo jaz ne bi shranjevala tistega, kar je pustil, ker ni mogel vse pojest. Narediš lahko posebej in daš v hladilnik, ostanke pa raje zlij vstran


V čem je pa razlika če daš v hladilnik tisto kar je user posted image  pustil ali pa če posebej pripraviš in daš prav tako v hladilnikuser posted image

Jaz sem dala v hladilnik če je zvečer kaj pustil in porabila takoj zjutraj.

< Sporočilo je popravil botrca -- 10.3.2009 18:02:15 >


_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: aptamil v hladilnik?
10.3.2009 20:14:01   
Hope2
Baje je velika razlika, saj med sesanjem oz cuzanjem in pol še med shranjanjem na flašo pridejo bakterije, ki se hitro razmnožujejo. To sem prebrala, kaj pa je v praksi pa itak vsak zase ve kolk škodi oz če ne škodi. Piše še, da bi se naj tako mleko, ki ostane popilo čim prej, torej v 1-2 urah.

Vendar če se gre nekdo neko hudo steriliziranje oz vsakodnevno prekuhavanje flaš, pol ne vem zakaj bi umazano (že uporabljeno v ustih, otipano v rokah) flašo dali v hladilnik in pustili, da se te bakterije samo še bolj razmnožijouser posted image user posted image

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: aptamil v hladilnik?
10.3.2009 20:18:01   
Taula
Nikoli nisem tega delala, ker tako drag pa tudi ni Aptamil oz se ga pripravi hitro, ne vem zakaj bi delala svežega in ga dala v hladilnik.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: aptamil v hladilnik?
10.3.2009 20:28:02   
jasminčika
jaz ga tudi ne shranjujem. tako ali tako približno vem koliko moj otrok poje. ponavadi ga ostane tako malo, da se mi ga ne splača shranjevat. me je pa zanimalo, če je to res, ker sem prvič za to slišala.

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: aptamil v hladilnik?
11.3.2009 8:04:57   
Ryssa
Jaz ne bi shranjevala, sploh pa 24 ur. Že če 1 urco pustim mleko v flaški (oziroma ostanek) tako smrdi, ko grem prat stekleničko.
Je pa (vsaj za mene) lažje, če imam vodo v termovki in tako naredim mleko, brez pogrevanja.

(odgovor članu jasminčika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: aptamil v hladilnik?
11.3.2009 11:22:04   
dushka
Mleko shraniš v hladilnik. Ko ga potrebuješ, ga vzameš iz hladilnika in pogreješ. Če dojenček ne spije vse ga vržeš stran. Ne smeš ga ponovno pogret, ker je potem mleko pokvarjeno. V hladilniku ga lahko shranjuješ 24 ur.

(odgovor članu Ryssa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: aptamil v hladilnik?
12.3.2009 7:31:02   
nežka
Jaz ga nisem nikoli shranjevala. Kar ni popil, sem zlila stran in naslednjič vedno naredila svežega.

(odgovor članu dushka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: aptamil v hladilnik?
12.3.2009 8:32:13   
Katy78
Vedno pripravim sveže mleko, nikoli ga ne shranjujem. Ko sva bila zadnjič 1 dan v KC na opazovanju zaradi buške, so nam dajali mleko, shranjeno v hladilniku, ki so ga na nekaj ur prestavili v grelnik - če je bilo takrat, ko je bil otrok lačen, že prehladno, si ga pa v mikrovalovki pogrel. Nika je tako grdo napenjalo, da sem prepričana, da je bilo krivo mleko.user posted image   Ko sva prišla domov in je spet začel piti sveže pripravljeno mleko, je bilo spet vse ok.

(odgovor članu nežka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: aptamil v hladilnik?
12.3.2009 8:36:27   
hijenca
Jaz nisem nikoli shranjevala AM v hladilniku. Postano mleko ima čisto drugačen okus kot sveže pripravljeno. Kakšno mleko, pa so nam dali v porodnišnici, pa ne vem, tam nisem mogla izbirat.

_____________________________

Sonček Vid ( 8.5.2008 ob 10.36)
Sonček Jakob (4.5.2011 ob 10.43)
Sonček Filip (4.5.2011 ob 10.44)

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: aptamil v hladilnik?
12.3.2009 8:46:28   
angel_rebelde
Nikoli ga nisem shranjevala. Če že, sem svoje mleko shranjevala v hladilnik ja, ostanke Aptamila pa nikakor!

_____________________________

Življenje brez otrok je kakor akvarij brez ribic..

(odgovor članu hijenca)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: aptamil v hladilnik?
12.3.2009 8:59:19   
mumu
Aptamil sem si vedno pripravila za 24 ur, ostankov pa nisem nikoli pogrevala, vse sem zlila stran pa tudi če je bila polna steklenička.

_____________________________

Svet je okrogel zato, da ga lahko obkroža prijateljstvo.

(odgovor članu angel_rebelde)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj najbolj škodi otrokovemu imunskemu sis...
Preverite, kateri so največji sovražniki otrokovega močnega imunskega sistema in s tem njegovega zdravja.
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




imena
klara2007

katero izmed naštetih imen vam je najbolj všeč?

tiana (14%)

lana (38%)

neža (46%)

vanesa (2%)


Število vseh glasov: 129

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!