|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Do kdaj brez mehčalca ?
21.4.2005 22:31:13   
Wahoo RR
Oj

Spet imam eno vprašanje...do kdaj ste otroku prale perilo brez mehčalca ?
Naša vidim da ni zaenkrat na nič občutljiva ( plenice, vlažilni robčki, razne kremice...)
Kaj pravite ?
Sej mi ni panike drugač, ampak so seveda oblekce trše. Malo mi jih rata samo z likalnikom zmehčat.

Pa še nekaj...do sedaj sem prala vse na 90. Plenice, bodije, hlačke...No, in zdej sem šmorn nardila, ker sem dala notri tudi nek rumen bodi, ki pa mi je celotno perilo seveda malo obarval...Sej sem že popravila - razbarvala in še enkrat fajn oprala...ampak vseeno.
Samo kako naj pa potem "razkužim" ?

A ve vse perete na 90 ?

Hvala in mirno nočko želim

Neposredna povezava do sporočila: 1
   Do kdaj brez mehčalca ?
21.4.2005 22:38:50   
coca
Jaz perem na 60 ali na 40, pa se mi še ni nič pofarbalo.Je pa res, da ne uporabljam mehčalca (9 mes.). Samo če imaš sušilca in perilo pobereš še toplo ven, ga poravnaš in ti ga sploh ni treba likati! Pa še zelo mehke oblekice so, tako da dajem sušit naravno samo plenice, ki pa jih itak moraš likati.

Pa lp

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Do kdaj brez mehčalca ?
21.4.2005 22:48:42   
NinaŠ
Mehčalec uporabljam že od vsega začetka. Na 90 sem prala le tetra plenice, ostalo pa na 60 ali 40.

LP

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Do kdaj brez mehčalca ?
21.4.2005 22:49:26   
kepa*
Hm, jaz nič ne likam, niti plenic ne. je rekla patronažna, da ni treba, če imaš sušilca. Samo prvi mesec nisem uporabljala mehčalca, zdaj pa ves čas uporabljam lenor sensitive. Ne zdržim brez, ker so potem cotke res bolj trde.
Perem pa plenice na 95, pliš in podobno pa na 40 oz 30 stopinj.
Mali zaenkrat ni nič občutljiv.
Me pa zanima, koliko časa je treba prat oblačila za otroka posebej?

Pa še to, kako, s čim si pa razbarvala cotke? Ker men se je tud že to naredilo.

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Do kdaj brez mehčalca ?
21.4.2005 22:50:37   
Wahoo RR
sušilca nimamo, zato pa so trde :(

sepravi lahko komot na 40 al pa na 60 perem ? No, pol je vse v redu...tako vem da se ne bo nič razbarvalo...

Na začetku sem morala na 90 prat, zato ker smo imeli soor...

ok, najlepša hvala

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Do kdaj brez mehčalca ?
21.4.2005 22:55:04   
Magi*
jaz pa sploh ne uporabljam mehčalca, ker ne maram mehkih oblek. meni je najbolj nor občutek na koži sveže opran bombaž. če je premehko se mi zdi kot, da ni čisto:zmeden: ampak to je samo moja obsesija.

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Do kdaj brez mehčalca ?
21.4.2005 22:57:41   
Divja vijolica
Jaz mehčalca ne bi uporabljala. Nekje sem brala, da je zelo škodljiv za kožo, pa sedaj ne najdem. Probaj se ga izogibati.
Drugače pa jaz perem vse na 90, tudi otroške žabice, pa je vse o.k.
Bom jutri poiskala tisti link od mehčalca!
ln:)

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Do kdaj brez mehčalca ?
21.4.2005 23:08:56   
Anonimen
O ne, Magi, jaz te čisto razumem. Saj res bolj čisto deluje, če je bolj trdo. Jaz sicer vseeno uporabljam mehčalec, ker se mi cunje sicer zdijo, kot bi bile "ranjene", predvsem pa lepo dišijo pa še likat jih, se mi zdi, ni treba toliko. Drugače je pa res fino, če nisi navajen mehčalca.
Aja, jaz sem ga sicer uporabljala pri dojenčku kar takoj, prala sem pa na 40 (in seveda še sedaj perem), razen belo perilo kuham.

(odgovor članu Wahoo RR)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   Do kdaj brez mehčalca ?
21.4.2005 23:10:42   
babylove
kako si pa razbarvala to, kar se ti je po pomoti pobarvalo? meni se to namreč tudi rado zgodi, samo ne znam razbarvat :zmeden: Drugače pa nič ne kompliciram pri pranju, perem že od začetka z mehčalcem pri 40, edino bele stvari na 90.

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Do kdaj brez mehčalca ?
21.4.2005 23:42:18   
Divja vijolica
KOPIRANO:NIKOLI ne bi smeli uporabljati mehčalcev za perilo.Ja prav ste prebrali.Mehčalec je eden izmed največjih sovražnikov lepe kože.Vsebuje take packarije,da ni res. In če imaste mogoče alergije na koži,mozoljčke ali karkoli,probajte za nekaj časa izločit mehčalec iz uporabe.Verjemite,dokazano je,da je packarija od packarij.Z njimi samo na veliko služijo,čeprav lahko peremo tudi samo s pralnimi praški(ti so ok,kolkor je pač lahko kemija ok).Mehčalec nasploh ni vredu,nekateri pa so res obupni. Vem,da je mama enkrat kupila enga,po katerem sm dobila vnetje dihal,ker je dražil sluznico.Tako je dišal,da sm komej zdržala.Zdaj pa se raje stuširam in namažem s kako bolj dišečo stvarco in dam nase samo,s pralnim praškom oprane in dvakrat splaknjene oblekice.

To sem enkrat prebrala pa sem si takoj zapomnila, tako da jih raje ne uporabljam. SO cunje vseeno mehke, ker imam sušilca.

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Do kdaj brez mehčalca ?
21.4.2005 23:43:26   
Pika10
Jaz sem začela prat z mehčalcem že ko je imel dva meseca. Uporabljam otroški mehčalec. Perem pa vse na 40 ali 60, ker se mi zdi da drugače te plišasti pajacki izgubijo svoj volumen. Teh pajackov tudi ne likam. Dam pa vse dvakrat na izpiranje.

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Do kdaj brez mehčalca ?
22.4.2005 5:55:36   
Anonimen
Tisa, potem bi moralo biti najmanj pol prebivalstva mozoljavega, alergičnega, bolnega, ...:zmeden2:

Jaz ga uporabljam vseskozi, tudi za otroka od rojstva naprej. Nikoli nihče ni imel nobenih težav.

(odgovor članu Wahoo RR)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   Do kdaj brez mehčalca ?
22.4.2005 8:21:03   
Wahoo RR
hja, zraven belih sem dala nek rumen bodi...in seveda se je razbarval...ker sem mislila, da moram vse prekuhavat, sepravi prati na 90...
No, ne bom več

Razbarva se jih pa z razbarvilom...kupi se ga, imenuje se K2r...pomagal mi je že pri dostih cunjah.

Glih zanč sem prala samo belo perilo, vendar je imela od moža neka polo majčka modre robove...in seveda rezultat ? Modri fleki...no, K2r je pomagal..
Samo fajn je treba sledit navodilom

hvala lepa

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Do kdaj brez mehčalca ?
22.4.2005 8:27:02   
Blink1
Jaz vedno uporabljam mehčalec...pred Nejo in tudi za Nejo, že od rojstva. Uporabljam pa kar navaden mehčalec in do sedaj še ni bilo nič narobe;)

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Do kdaj brez mehčalca ?
22.4.2005 9:14:08   
a.jda
samo ene 2 x sem oprala brez mehčalca, nato pa ga začela uporabljati v majhnih količinah. Vse njeno belo perilo perem na 60, zraven tudi raznobarvne bodije, pižamce, pa se mi ni nikoli nič pobarvalo.

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   Do kdaj brez mehčalca ?
22.4.2005 10:00:59   
Pi-kica 1
Jaz pa vse, kar je primerno za pranje na 90 stopinj, tako tudi perem. Ravno zato, da se perilo razkuži (plenice, pobruhane žabice, bodije...). Mehčalec uporabljam, odkar je sinko star dva meseca in sicer Sensitive. Prala pa nisem nikoli ločeno. Če si za razbarvanje uporabila kemijo, bi jaz to perilo vsaj dvakrat oprala. Splahnem ga pa itak vedno dvakrat.

LP

Pi-kica

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   Do kdaj brez mehčalca ?
22.4.2005 10:14:22   
Wahoo RR
no, sej zato sem jest tudi prala vse na 90...

uporabila sem kemijo in seveda še enkrat dobro oprala na 90 ( brez tistega bodija, seveda :) )in dala še na dodatno izpiranje...kot ponavadi..

nč...od zdej naprej bom prala barvne zadeve na 40 ali 60 - bele a na 90...
in to z mehčalcem...saj so cunce res trše...

hvala vsem za mnjenja :)

sonček je, mogoče nam bo pa še celo uspelo iti ven danes :)zjutraj je bil minus :(

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   Do kdaj brez mehčalca ?
23.4.2005 13:38:26   
piščanc
jaz še zdaj ne perem z mehčalcem, sem probala enkrat vmes, pa je bila pikasta, pa tud men ne odgovarja preveč.

jaz perem samo plenice na 90, ostalo na 40, ker so večinoma razne barve in je potem vse sivo.

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Siol ali T2?
cv3rklic4

Katerega od omenjenih ponudnikov internetnih storitev ste/bi izbrali?

Siol (55%)

T2 (27%)

Drugo (18%)


Število vseh glasov: 280

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!