|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   9-mesečni palčki
29.1.2009 19:00:17   
matic0105
Kako težki in veliki so vaši malčki (bili) pri 9m? Naš je bolj med drobčkanimi, nimam pa pojma, koliko kg ima (mal čez 8 in mal čez 71cm, se mi zdi). Koliko pa imate že obrokov GH in koliko mlekeca še popijejo?
Se že postavljajo na nogice? Naš se postavi na vse štiri, se guga naprej nazaj, premakne se ne naprej, bi se pa na vsak način rad postavil na nogice. Po trebuhu mi pa "pomije" celo kuhinjo user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 9-mesečni palčki
29.1.2009 20:54:41   
lunca69
Naša je velika 72cm in ima 8500kg. Ima pa že 4 obroke gh, dojena pa je še zjutraj in zvečer.
Na nogice se že postavlja, plazi se pa ne. Jo položim na trebuh pa se začne dret, ji ne paše.

Lep pozdrav

(odgovor članu matic0105)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 9-mesečni palčki
29.1.2009 21:31:23   
lady1
No mi smo meli v pon. pregled pri 9m in je velik 73 cm, težak pa 8200kg.  Imava pa 5 obrokov GH s tem da se zjutraj in zvečer prej dojiva.  Pet obrokov ima pa zaradi nizke TT saj je na 10% (po tabeli glede na njegovo velikost)

(odgovor članu lunca69)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 9-mesečni palčki
29.1.2009 21:35:33   
zmajaz
Naša je bila pri 9 mesecih težka komaj 7,5 kg, velika pa 72 cm. Pri tej starosti se je še dojila zvečer - po obroku GH, potem 2x zjutraj, pa še 1x čez dan. Pa če se prav spomnim, je pojedla poleg tega 3 obroke GH.

Njena telesna teža je tudi bila po tabeli pod spodnjo mejo - a mi je rekel P, da je čisto dovolj težka, da v redu napreduje in da sem lahko samo srečna, da je tako, ker je dandanes vse več dojenčkov pretežkih in da je to hujši problem.

Vstajati na noge se ne spomnim točno, kdaj je začela, plaziti se še zdaj ne zna, je pa pri 10,5 meseca že kar lepo shodila - v roku nekje 3 tednov po tem pa je bila že čisto stabilna in nam ni bilo več treba non-stop hodit za njo, če bi slučajno padla. Pri 12 mesecih pa je znala tudi že počepniti in se pripogniti ter pobirati igrače s tal.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 29.1.2009 21:42:00 >

(odgovor članu lady1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 9-mesečni palčki
29.1.2009 21:38:37   
danijela in taja
pri 9 mes je imela 11,5 kg in 76 cm....sedet je začela sama pri 5 mes...plazila se je pri 7,5 mes...se vstala sama in šla ob opori pri 9,5 mes....po 5-10 korakov je delala pri 10,5 mes...čisto zares shodila pa pri 12 mes....zdej bo 18 mes je 90 cm in 15 kg....skoz je taka prava veliko nad mejo in višina in teža....zato so tud misli da bo kej bolj pozno začela s tem...pa je bla kr hitra.....tud zdej že res vse govori ....no pa to ni vpr....mela je 5 obrokov 4 GH in....zvečer samo mleko 120 ml....dojila sva se do 8,5 mes ....ja rodila se je pa 47 cm in 3420 g.....

_____________________________

za deseto obletnico sva prejela najlepše darilo.....najino sončico Tajo

(odgovor članu matic0105)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 9-mesečni palčki
29.1.2009 21:41:57   
melanija
Naš je bil pri 9 mes težek 9 kg in 68 cm. Dojen zvečer, ponoči in zjutraj. Plazi se po celi hiši, hodi ob kavču in mizi. Čez dan imamo zajtrk (dojenje mu je premalo), malico, kosilo, popoldansko malico in večerjo tam okrog 18 ure, potem ob 20 se še dojiva.

(odgovor članu matic0105)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 9-mesečni palčki
29.1.2009 21:45:37   
CatJa
Moj bo čez nekaj dni 9m, velik je 76 cm in težek 9,6 kg. Pred tremi tedni se je splazil in ga je zdaj vsepovsod polno, kakšen teden pa se že postavlja tudi na nogice, je pa še precej majav user posted image

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu matic0105)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 9-mesečni palčki
30.1.2009 12:26:03   
xerox
Moj bo čez en teden 9 mesecev, velik je 82cm, težek pa 11,5 kg. Plazi se še ne, samo v krogu se vrti pa rikverc gre, na noge se tud še ne postavlja, še usesti se ne zna samuser posted image  Razen če ga jaz postavim sedi. Je pa tud bolj švoh, najraje bi sam hruh jedu pa pil mlekouser posted image

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 9-mesečni palčki
30.1.2009 12:37:10   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: xerox
Moj bo čez en teden 9 mesecev, velik je 82cm, težek pa 11,5 kg. Plazi se še ne, samo v krogu se vrti pa rikverc gre, na noge se tud še ne postavlja, še usesti se ne zna samuser posted image  Razen če ga jaz postavim sedi. Je pa tud bolj švoh, najraje bi sam hruh jedu pa pil mlekouser posted image


Nič se ne sekiraj - moja pri 9 mesecih tudi še ni sama vsedla, pa plazi se še zdaj ne, pa je kljub temu pri 10,5 meseca že kar lepo shodila - pa ne po par korakov, ampak je prehodila tudi po 10 metrov skupaj, preden jeizgubila ravnotežje. Sama se je pa prvič vsedla komaj kaka 2 tedna pred tem, ko je shodila.

(odgovor članu xerox)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 9-mesečni palčki
31.1.2009 5:44:42   
veja21
Naša je pri 9 m in 2t imela 8600g in 77 cm! Od 6 meseca je pridobila "le" 600g, pa je P komentirala, da ima lepe mere!
Samostojno je sedela pri 7,5 mesecih, puza ne, le po riti se premika po celem stanovanju! Na noge se postavlja le ob opori!

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 9-mesečni palčki
31.1.2009 10:21:50   
Baucek
Nas bo cez en teden 9m, in ima sedaj 9kg, velik pa je najmajn 75cm, zmerit doma ga je zelo tezko, vidim po cotikah! Zna se sam vsest, postavi se sam na nogice, seveda ob opori in nakaj casa obstoji! Plazit se poskusa, pa mu ni prevec, ceprav bi bilo fajn da se prej splazi kot shodi! Dojen je se trikrat na dan, po zelji tudi vec, poje pa nekje dva gosta obroka.

(odgovor članu veja21)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 9-mesečni palčki
31.1.2009 16:29:18   
Jelcy
Nas ima 9 mesecev, tezek je 10,5 kg, dolg 80cm, plazit je zacel pred dobrimi 3 tedni, dviguje se ob opori, polno dojen do 6 mes., dojen do 8 meseca. Danes je skoraj vse ima 5 obrokov dnevno od tega 2 krat mleko...(zjutraj sadna kasa, kosilo...meso, zelenjava, riba, pasta, riz....., malica je mlecna in pred spanjem spet mleko.)
Samostojno sedel je pri 6 mes (ampak je bil posedan), sam se je vsedel ko je splazil.

(odgovor članu Baucek)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 9-mesečni palčki
1.2.2009 14:08:46   
Soncnica Sandra ***
IZVIRNO SPOROČILO: matic0105

Kako težki in veliki so vaši malčki (bili) pri 9m? Naš je bolj med drobčkanimi, nimam pa pojma, koliko kg ima (mal čez 8 in mal čez 71cm, se mi zdi). Koliko pa imate že obrokov GH in koliko mlekeca še popijejo?
Se že postavljajo na nogice? Naš se postavi na vse štiri, se guga naprej nazaj, premakne se ne naprej, bi se pa na vsak način rad postavil na nogice. Po trebuhu mi pa "pomije" celo kuhinjo user posted image


Najprej pozdravčekMaticu od Mance user posted image

Naša je imela 3 dni pred dopolnjenim 9.mesecem 10.090g in 75,5cm.
Mleko ima za dopoldansko malico in zvečer pred spanjem. Dopoldan ga spije tam cca.200ml, zveler pa 300ml (pa ne me vprašat kam ga da toliko na enkrat user posted image ).
GH pa ima za zajtkr (mlečno kašo), kosilo (običajno zelenjava in meso, kdaj pa tudi samo sadje in piškot), popoldanske malice pa ima dve in sicer: 1xobičajno sadje in 1x jogurt ali skuto. Je papopoldan velikokrat tako, da na vsako uro ali pa uro in pol poje malce jogurta, če nočepiti, drugače pa spije še veliko čaja zraven
.

Na nogice se postavlja tudi že dober mesec dni in naredi par korakov ob opori-ob kavču.

Plazi se pa že ful dolgo časa,po pravici povedano ne vem več kolikočasa, tako da je že cela hiša njena. Če gre bolj počasi, se drsa po riti user posted image , če se ji pamudi ali je ozek prehod pa gre po vseh 4ih kot patrija user posted image



_____________________________

VSAKA MAMA JE PRAVA MAMA,
DANA ZA SREČO IN NA VESELJE.
PRAVA. IN ENA SAMA.
ZA VSE ŽIVLJENJE.
(T.PAVČEK: MAMA)
-------------------------------------
Manca, 01.05.2008 ob 19.12
Aljaž, 01.05.2012 ob 04.51

(odgovor članu matic0105)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 9-mesečni palčki
1.2.2009 15:47:02   
TinKiCa1
pri devetih mesecih je bla nekje okoli 70cm in okol 8300..vse že dela..plaz se, hod, skače, se spušča z rokami..sam čakamo še same njene prve korake:) hod tud sam da se z eno roko še drži (ni še sigurna vase):) jemo pa mi vse..nobenim mlečnih in dojenja že nekaj časa sploh..je od jogurtov naprej..vse kar mi jemo ona je:)

_____________________________

naša najlepša punčka Eva (12.03.2008)
in njen najlepši in najboljši ati :***

(odgovor članu Soncnica Sandra ***)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 9-mesečni palčki
2.2.2009 9:00:24   
sinskaT
Hana je pri dopolnjenih 9 mesecih tehtala 8600g in merila 74cm. Do zdaj sem jo dojila (zadnji mesec le ponoči), ker pa sem noseča, ji kot kaže ne ustreza več moje mleko, tako da sva prešaltale na AM. Dobi ga zjutraj in zvečer cca. 180ml, čez dan poje do 5 obrokov. Vmes ji ponujam vodo, čaj vendar bolj neuspešno user posted image , ne vem ali res ne rabi  toliko tekočine ali kaj.

Drugače je kar spretna, orenk šiba po štirih, se dviga ob opori, kakšen korak tudi naredi...je bila pa včeraj ful važna, ker je ugotovila kako se pleza po stopnicah. Mami pa user posted image , ja ja že šibam po ograjouser posted image .


_____________________________

♪♫♪♫♫


(odgovor članu TinKiCa1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 9-mesečni palčki
2.2.2009 13:21:36   
nia5
Moja je stara 8,5m in se je pred par dnevi začela plazit, prej je že en čas puzala, na nogice se še ne postavlja, sama se vsede že kake 3 tedne. Težka pa je nekaj čez 8 kg (po mojem vaganju user posted image ) in velika po moji oceni spet tam nekje 72 cm.

_____________________________

21.05.2008 nama je življenje za vedno polepšala najina pikica Nia.

(odgovor članu sinskaT)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 9-mesečni palčki
9.3.2009 16:32:53   
Alči
Naš je bil včeraj star 8m. 14 dni nazaj so ga v RA merili, bil je dolg 68cm in težek 7,4 kg. Sestra ni nič komentirala da je kej "narobe", tut meni se ne zdi, ampak ko gledam ostale in se pogovarjam s kolegicami, je moj med piceki. Vsi so težji in večji, en ima celo 13 kg, pa e tok star ko naš oz še 1t mlajši. A mislite da je res predrobcen ? Ob rojstvu je imel 52cm in 3350g, pa ni nedonošenček. Prej se mi je vse zdel ok, sam zdej mi je pa mal "bed" k vidim kaki velikani so drugi.

_____________________________

Freedom is just another word for nothing left to lose!!!

(odgovor članu nia5)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: 9-mesečni palčki
9.3.2009 20:29:08   
julči
pri 9m je imela 74 cm in 9,5 kg. Puza od dobrega 5m, plazi se od 8m, vstaja in se usede nazaj od 8m, že kar nekaj časa zelo stabilno in hitro hodi ob mizi, kavču, pobira ograče,... stara bo 10 m, samostojno še ne stoji, čakamo njene prve korake  user posted image

(odgovor članu Alči)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Otrokova slabovidnost
_Anja_

Kdo vas je opomnil na to, da otrok slabo vidi?

Vzgojiteljica v vrtcu (52%)

Otrok (35%)

Babica (12%)


Število vseh glasov: 209

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!