|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Brezposelne nosečke in porodniška
23.1.2009 15:03:39   
rija
A ste danes brale Žurnal?

Če to drži, se zagrebte za kakšno številkouser posted image

_____________________________

...vox populi...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Brezposelne nosečke in porodniška
23.1.2009 15:13:25   
lemavrica
http://www.zurnal24.si/cms/home/printversion/index.jsp

Sej se ga da tud na netu prebrat.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Brezposelne nosečke in porodniška
23.1.2009 15:14:36   
rija
aha....potem pa sredina številkauser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Brezposelne nosečke in porodniška
23.1.2009 15:17:10   
lemavrica
http://www.zurnal24.si/cms/home/printversion/index.jsp?area=ljubljanska&idx=2

No sej fajn je oboje prebrat.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Brezposelne nosečke in porodniška
23.1.2009 22:30:36   
CatJa
Uf, kakšno zavajanje, vsaj kar se subvencije tiče ...

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Brezposelne nosečke in porodniška
24.1.2009 8:41:53   
Pikapolonica_
IZVIRNO SPOROČILO: CatJa

Uf, kakšno zavajanje, vsaj kar se subvencije tiče ...


Ja, sploh to. Lepo je rečti, da naj skupaj s svojo svetovalko napišejo poslovni načrt in dobijo 4500€. Pri tem pozabljajo, da so to sicer nepovratna sredstva, vendar samo v primeru, da si samozaposlen vsaj dve leti. Ok eno leto ti gre s porodnisko, kaj pa dalje? In ta nepovratna sredstva so v bistvu namenjena nekomu, ki se trudi in zeli nekaj narediti v tej smeri, da ima vsaj prve mesece spodobno placo in da si lahko brez problema placuje prispevke, recimo eno leto -> ker se nisem srecala junaka, ki bi odprl s.p. in bi mu dinarcki not leteli, da bi si lahko nakazal spodobno placo. Kljub delu. Krvavemu delo.
V bistvu je ta clanek ravno tako 'zavajujoc', kot da bi napisali -> bodoce mamice, prijavite se kot samohranilke, pa boste dobile vsak mesec 80€ vec otroskega dodatka -> kar je priblizno 960€ vec na leto, ce je vas dohodek res nizek pa ste upravicene tudi do socialne pomoci.
Kaj bomo dosegli? Da teh nepovratnih sredstev še res resni ljudje, z dobrim poslovnim načrtom, ne bodo dobili. To so sredstva za pomoč. Tako kot vsaka mamica dobi paket in nekaj denarja od občine, tako kot ji v primeru, če ni zaposlena, nudi država vso leto neko porodniško oziroma nadomestilo za le to. V glavnem, dejmo se držat tega, pa verjamite, da ste lahko srečne, da ste doma celo leto, kako bi se počutile, da bi morale po 10tednih nazaj v službo? To pa je, drage moje, da država omogoča, da ste doma eno leto, velik plus in ne izkoriščajte tiste dobrine (ki jih btw ponuja evropski sklad), ki so namenjene drugim.

< Sporočilo je popravil Pikapolonica_ -- 24.1.2009 8:42:11 >


_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Brezposelne nosečke in porodniška
24.1.2009 12:37:38   
pikapolona2
IZVIRNO SPOROČILO: Pikapolonica_

IZVIRNO SPOROČILO: CatJa

Uf, kakšno zavajanje, vsaj kar se subvencije tiče ...


Ja, sploh to. Lepo je rečti, da naj skupaj s svojo svetovalko napišejo poslovni načrt in dobijo 4500€. Pri tem pozabljajo, da so to sicer nepovratna sredstva, vendar samo v primeru, da si samozaposlen vsaj dve leti. Ok eno leto ti gre s porodnisko, kaj pa dalje? In ta nepovratna sredstva so v bistvu namenjena nekomu, ki se trudi in zeli nekaj narediti v tej smeri, da ima vsaj prve mesece spodobno placo in da si lahko brez problema placuje prispevke, recimo eno leto -> ker se nisem srecala junaka, ki bi odprl s.p. in bi mu dinarcki not leteli, da bi si lahko nakazal spodobno placo. Kljub delu. Krvavemu delo.
V bistvu je ta clanek ravno tako 'zavajujoc', kot da bi napisali -> bodoce mamice, prijavite se kot samohranilke, pa boste dobile vsak mesec 80€ vec otroskega dodatka -> kar je priblizno 960€ vec na leto, ce je vas dohodek res nizek pa ste upravicene tudi do socialne pomoci.
Kaj bomo dosegli? Da teh nepovratnih sredstev še res resni ljudje, z dobrim poslovnim načrtom, ne bodo dobili. To so sredstva za pomoč. Tako kot vsaka mamica dobi paket in nekaj denarja od občine, tako kot ji v primeru, če ni zaposlena, nudi država vso leto neko porodniško oziroma nadomestilo za le to. V glavnem, dejmo se držat tega, pa verjamite, da ste lahko srečne, da ste doma celo leto, kako bi se počutile, da bi morale po 10tednih nazaj v službo? To pa je, drage moje, da država omogoča, da ste doma eno leto, velik plus in ne izkoriščajte tiste dobrine (ki jih btw ponuja evropski sklad), ki so namenjene drugim.


ja ampak mogoče pa imaš kot nosečnica zdejle kakšno idejo (če bi jaz za to vedela takrat ko sem bila noseča bi še boljše vse skupaj izpeljala), kaj bi lahko kasneje počela po končani porodniški. In če dobiš še tole subvencijo pa mogoče lahko to vzameš kot začetni kapital. In če potem koristiš polovični delovni čas...plačuješ 130 Eur na mesec za prispevke in ti mogoče celo uspe. Jaz nisem razumela tega novinarja, da je svetoval naj kar vse povprek zaprosijo za tole subvencijo.  Aja pa ni tako da napišeš s svetovalko poslovni načrt. Tega več ni....zdej samo obiskuješ 2dnevni seminar (kejr ti razložijo nekaj o računovodstvu kako začneš in kaj vse lahko daješ v olajšave. Sem se ga sama udeležila in je bil zelo dober) Sej če nimaš ideje kaj bi počel itak ne dobiš te subvencije. .......pa tudi ni kar tako da zakorakaš na zavod in rečeš jst bi imel subvencijo. Vsaj jaz sem pol leta nazaj, kar nekja časa čakala, da sem lahko dobila denar.

sem pa tega novinarja tudi sama kontaktirala saj se mi je zdel zavajajoč podatek da lahko vzameš po porodniški polovični delovni čas. Ko sem jaz v lanskem letu podipsovala to pogodbo je bilo to nemogoče. V pogodbah podpisanih to leto, pa je ta člen spremenjen in je to mogoče.

Aja pa meni je subvencija zelooo prav prišla sem res orng računalnik kupila, si malo opremila pisarno ....ostalo pa je na računu da si vsaj na začetku plačujem prispevke iz tega denarja.

(odgovor članu Pikapolonica_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Brezposelne nosečke in porodniška
24.1.2009 19:37:09   
CatJa
IZVIRNO SPOROČILO: pikapolona2

sem pa tega novinarja tudi sama kontaktirala saj se mi je zdel zavajajoč podatek da lahko vzameš po porodniški polovični delovni čas. Ko sem jaz v lanskem letu podipsovala to pogodbo je bilo to nemogoče. V pogodbah podpisanih to leto, pa je ta člen spremenjen in je to mogoče.



Saj ni zavajajoč podatek, da lahko vzameš polovični delovni čas, pač pa dejstvo, da če si plačuješ s to subvencijo polovične prispevke, se ti tudi doba, ko moraš biti polno samozaposlen, podvoji! Enako velja za čas porodniškega dopusta.
Po moje je to pisal en šalabajzer, ki nima ravno razčiščenih pojmov. Sicer se pa ne čudim, glede na cajtng, kjer je to objavljeno.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu pikapolona2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Brezposelne nosečke in porodniška
25.1.2009 9:56:03   
pikapolona2
IZVIRNO SPOROČILO: CatJa

IZVIRNO SPOROČILO: pikapolona2

sem pa tega novinarja tudi sama kontaktirala saj se mi je zdel zavajajoč podatek da lahko vzameš po porodniški polovični delovni čas. Ko sem jaz v lanskem letu podipsovala to pogodbo je bilo to nemogoče. V pogodbah podpisanih to leto, pa je ta člen spremenjen in je to mogoče.



Saj ni zavajajoč podatek, da lahko vzameš polovični delovni čas, pač pa dejstvo, da če si plačuješ s to subvencijo polovične prispevke, se ti tudi doba, ko moraš biti polno samozaposlen, podvoji! Enako velja za čas porodniškega dopusta.
Po moje je to pisal en šalabajzer, ki nima ravno razčiščenih pojmov. Sicer se pa ne čudim, glede na cajtng, kjer je to objavljeno.


oprosti ampak prvo polovico prispevkov si plačuješ sam...drugo pa ti plačuje ministrstvo za delo družino in dom. Ravno tako, kot če si v redni službi in vzameš polovični delovni čas (seveda ti to pripada do otrokovega 3 leta starosti ....ali pa še več če imaš več otrok). V času porodniške ti pa kot zavarovani osebi teče normalno delovna doba. Tudi če nisi pred nastopom porodniške zaposlen, ti teče v času porodniške normalno delovna doba.......preverjeno ker meni je....še v delovno knjižico so mi vpisali to leto.

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Brezposelne nosečke in porodniška
25.1.2009 14:02:51   
CatJa
Itak, da ti teče delovna doba, pravim samo, da če prebereš pogodbo o dodelitvi subvencije jasno piše, čemu je ta subvencija namenjena. Plačevanju prispevkov in če koristiš skrajšan delovni čas, se ti obdobje, ko bi moral biti samozaposlen 8 ur, ustrezno podaljša (v smislu porabe teh sredstev). Enako velja za čas porodniške. Ker si v času porodniške in tistih ur, ki jih pač koristiš kot pravico do skrajšanega del. časa, ne plačuješ prispevkov sam!

Potem bi bilo po logiki avtorja tega članka najboljše, da začnejo podjetja pobirat z Zavoda nosečnice, poberejo subvencijo zanje, po končani porodniški pa se lahko vrnejo na Zavod. Razumeš?

Glede na to, da smo že imeli kontrolo porabe teh sredstev z Zavoda za zaposlovanje, verjemi, da vem o čem govorim.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu pikapolona2)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Brezposelne nosečke in porodniška
25.1.2009 14:13:14   
HuAnita
Samo to bom dodala, da tisto o tem, da je lahko mamica, ki ima s. p., do otrokovega 3. leta polovično zaposlena, ne drži, to je natega. sem skušala to pravico uveljaviti, pa so me odpravili, da če bi nekje za 4 ure dobila redno zaposlitev, da bi v tem primeru veljalouser posted image user posted image user posted image   Kar nekaj.

Pa tudi ne vem, če številke držijo, ker se je  - vsaj 2,5 leta nazaj še - računalo povprečje plačanih pripsevkov za 12 m nazaj - tako da če si si plačeval najnižje 12m, si potem dobil nekaj čez 300 eur porodniške.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Brezposelne nosečke in porodniška
25.1.2009 14:15:28   
HuAnita
IZVIRNO SPOROČILO: pikapolona2

IZVIRNO SPOROČILO: CatJa

IZVIRNO SPOROČILO: pikapolona2

sem pa tega novinarja tudi sama kontaktirala saj se mi je zdel zavajajoč podatek da lahko vzameš po porodniški polovični delovni čas. Ko sem jaz v lanskem letu podipsovala to pogodbo je bilo to nemogoče. V pogodbah podpisanih to leto, pa je ta člen spremenjen in je to mogoče.



Saj ni zavajajoč podatek, da lahko vzameš polovični delovni čas, pač pa dejstvo, da če si plačuješ s to subvencijo polovične prispevke, se ti tudi doba, ko moraš biti polno samozaposlen, podvoji! Enako velja za čas porodniškega dopusta.
Po moje je to pisal en šalabajzer, ki nima ravno razčiščenih pojmov. Sicer se pa ne čudim, glede na cajtng, kjer je to objavljeno.


oprosti ampak prvo polovico prispevkov si plačuješ sam...drugo pa ti plačuje ministrstvo za delo družino in dom. Ravno tako, kot če si v redni službi in vzameš polovični delovni čas (seveda ti to pripada do otrokovega 3 leta starosti ....ali pa še več če imaš več otrok). V času porodniške ti pa kot zavarovani osebi teče normalno delovna doba. Tudi če nisi pred nastopom porodniške zaposlen, ti teče v času porodniške normalno delovna doba.......preverjeno ker meni je....še v delovno knjižico so mi vpisali to leto.


To ni res, sem že spodaj napisala. Meni kot s. pejki te pravice niso priznali!!!!!

(odgovor članu pikapolona2)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Brezposelne nosečke in porodniška
25.1.2009 16:09:41   
CatJa
IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

Samo to bom dodala, da tisto o tem, da je lahko mamica, ki ima s. p., do otrokovega 3. leta polovično zaposlena, ne drži, to je natega. sem skušala to pravico uveljaviti, pa so me odpravili, da če bi nekje za 4 ure dobila redno zaposlitev, da bi v tem primeru veljalouser posted image user posted image user posted image   Kar nekaj.



HuAnita, to so te pa fino nategnili. Jaz sem koristila in zdaj po poteku 2. bom spet.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Brezposelne nosečke in porodniška
25.1.2009 16:35:16   
pikapolona2
IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

IZVIRNO SPOROČILO: pikapolona2

IZVIRNO SPOROČILO: CatJa

IZVIRNO SPOROČILO: pikapolona2

sem pa tega novinarja tudi sama kontaktirala saj se mi je zdel zavajajoč podatek da lahko vzameš po porodniški polovični delovni čas. Ko sem jaz v lanskem letu podipsovala to pogodbo je bilo to nemogoče. V pogodbah podpisanih to leto, pa je ta člen spremenjen in je to mogoče.



Saj ni zavajajoč podatek, da lahko vzameš polovični delovni čas, pač pa dejstvo, da če si plačuješ s to subvencijo polovične prispevke, se ti tudi doba, ko moraš biti polno samozaposlen, podvoji! Enako velja za čas porodniškega dopusta.
Po moje je to pisal en šalabajzer, ki nima ravno razčiščenih pojmov. Sicer se pa ne čudim, glede na cajtng, kjer je to objavljeno.


oprosti ampak prvo polovico prispevkov si plačuješ sam...drugo pa ti plačuje ministrstvo za delo družino in dom. Ravno tako, kot če si v redni službi in vzameš polovični delovni čas (seveda ti to pripada do otrokovega 3 leta starosti ....ali pa še več če imaš več otrok). V času porodniške ti pa kot zavarovani osebi teče normalno delovna doba. Tudi če nisi pred nastopom porodniške zaposlen, ti teče v času porodniške normalno delovna doba.......preverjeno ker meni je....še v delovno knjižico so mi vpisali to leto.


To ni res, sem že spodaj napisala. Meni kot s. pejki te pravice niso priznali!!!!!


Sama sem kulturni delavec...ampak to je isto kot SP (samo splošno olajšavo imaš večjo vse ostale pravice in dolžnosti so enake) ...sem pa že zgoraj napisala.....če si pogodbo podpisala lani (tudi jaz sem jo) te pravice nimaš...ker ni nekega člena notri majke jim....če pa pogodbo podpisuješ letos pa ta člen je notri....žal.....jst sem ravnokar napisala vprašanje na ministrstvo za delo družino in dom ali ima zavod za zaposlovanje sploh pravico, da mi vzame pravico za polovični delovni čas. Pa zakaj so diskriminatorni....lani ne...letos pa ja (sem v petek govorila z žensko ki na Zavodu ureja te pogodbe in sem ji fuuul zatežila na to temo....pa ji omenila diskriminacijo pa da to ni fer......vprašala sem jo če lahko napišem posebno prošnjo za priznanje pa vztraja da ne...ker ni člena notri)

Zdej pa zaključujem s to temouser posted image ...sem itak sama skoraj diplomirala na tem, ko sem septembra na zavodu in po socialni in na ministrstvu iskala informacije. So referenti tako skrivnostni pa vsak drgač pove da komaj kaj iz njih ven izvlečeš......kot da gre iz njihovega žepa.



aha...še odgovor iz zavoda ki sem ga dobila

brezposelne osebe in osebe v postopku izgubljanja zaposlitve, ki so se samozaposlile za polni delovni čas in prejele subvencijo za samozaposlitev, lahko v zahtevanem dveletnem obdobju  samozaposlitve glede na določilo v sklenjeni pogodbi  uveljavljajo:
-          pravico do starševskega  dopusta in nadomestila,
-          pravico do krajšega delovnega časa po zakonu, ki ureja starševsko varstvo in družinske prejemke.
 
V primeru uveljavljanje te pravice je potrebno skleniti ustrezen aneks. Prejeta sredstva subvencije se ne vračajo. 
 




< Sporočilo je popravil pikapolona2 -- 25.1.2009 16:42:32 >

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Brezposelne nosečke in porodniška
25.1.2009 21:27:40   
HuAnita
CatJa - morda zato,  ker imam status prek MK??? Sem se na njih s prošnjo obrnila, pa jim sprva sploh ni bilo jasno, kaj hočem, potem pa so me odpravili z zgoraj napisanim ogvoromuser posted image user posted image user posted image   Misliš, da se lahko kam pritožim? Ker meni se je že sproti zelo sumljivo, samo glede odgovora nekega sekretarja pa resuser posted image user posted image user posted image  ne gre dvomiti?

Pikapoka, jaz se že 8 let smaozaposlena, edino, kar je in si ti napisala v pogojih je, da NISEM prejela subvencije za samozaposlitev. CatJa bi spet rekla, da so me fino nategniliuser posted image , jaz pa bom rekla le, da sem se pustila, mlada in neumna, kot sem bila....user posted image

(odgovor članu pikapolona2)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Brezposelne nosečke in porodniška
25.1.2009 21:53:54   
pikapolona2
Huanita...pokliči gospo Špelco Fortuna na MK in se ne pusti nategniti. Oziroma pokliči na center za socialno delo in jih tam vprašaj kaj vse potrebuješ za koriščenje polovičnega delovnega časa če si kulturni delavec. Sama sem najprej na MK dobila status za polovični delovni čas...ki sem ga nato ob podpisu subvencije spremenila v polni delovni čas.

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Brezposelne nosečke in porodniška
25.1.2009 21:54:45   
pikapolona2
aja pa 8 let nazaj najbrš še ni bilo teh subvencij iz evropskega sklada

(odgovor članu pikapolona2)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Brezposelne nosečke in porodniška
26.1.2009 6:32:05   
CatJa
Zakaj pa MK? Lepo greš na ZZZS, narediš odjavo in se prijaviš na 4 ure. S kopijo obrazca M1/M2 greš na socialno, poveš, da boš koristila skrajšan del. čas in to je to. Odobrit ti morajo z datumom, ki je na prijavi na M1/M2.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Brezposelne nosečke in porodniška
26.1.2009 8:20:08   
muška
IZVIRNO SPOROČILO: CatJa



Glede na to, da smo že imeli kontrolo porabe teh sredstev z Zavoda za zaposlovanje, verjemi, da vem o čem govorim.


CatJa, kako pa zgleda ta kontrola?

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Brezposelne nosečke in porodniška
26.1.2009 9:51:17   
HuAnita
IZVIRNO SPOROČILO: CatJa

Zakaj pa MK? Lepo greš na ZZZS, narediš odjavo in se prijaviš na 4 ure. S kopijo obrazca M1/M2 greš na socialno, poveš, da boš koristila skrajšan del. čas in to je to. Odobrit ti morajo z datumom, ki je na prijavi na M1/M2.


CatJa - mene so z ZZZS poslali, da se obrnem na MK, tam pridobim odločbo, POTEM pa nazaj na ZZZS, pa potem tamn še eno potrdilo, ki ga neseš na davčno.-..-  user posted image user posted image user posted image   Moram rečt, da sem ful ful razočarana nad tem sistemom, pišuka, saj ko jim vsak mesec pustič kup denarja, te ne pozabijo obvestiti, če par dni zamujaš s plačilom, ko te pa neka ugodnost zanima, imajo pa vsi gluha ušesauser posted image user posted image user posted image   Evo, če bi jaz uveljavljala to pravico, bi vsak mesec prihranila cca 150 eur, to je x 24 kar velika vsota?!????  Mah, res sem besna!!!!

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Brezposelne nosečke in porodniška
26.1.2009 15:59:49   
CatJa
Sori, HuAnita, ne štekam sploh user posted image  Vztrajaj. Prihranila bi veliko več. Moraš računat, da lahko to koristiš do otrokovega 6. leta starosti. Če imaš minimalne prispevke, je to vsaj 61x112€. Če imaš višje, še več.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu HuAnita)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Brezposelne nosečke in porodniška
26.1.2009 16:05:00   
CatJa
IZVIRNO SPOROČILO: muška

CatJa, kako pa zgleda ta kontrola?



Z Zavoda se najavi oseba, ki kontrolira, ali si še vedno samozaposlen (torej popoldanski s.p. ne velja, če si se vmes recimo zaposlil drugje, s.p. pa obdržal), preveri vse obračune prispevkov za socialno varnost (če teh torej ni, med porodniško recimo, se ti doba, ko moraš biti samozaposlen ustrezno podaljša-o tem sem pisala zgoraj), prometno kartico DURSa, izpiske TRRja, da si res plačeval te prispevke, čeprav je to z DURSove kartice razvidno user posted image ,....

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?