|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kruh
6.4.2005 15:44:53   
Bejba
Kdaj naj bi naši sončki lahko jedli kruh? Zadnjič sem namreč mojemu skoraj 6-mesečnemu malčku dala v rokico skorjo od kruha in jo je lepo lizal (da je bil mir v gostilni :)-). Je to prehitro?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Kruh
6.4.2005 15:49:40   
niki5
jaz mislim da stvarmi, ki vsebujejo gluten je pametno počakati vsaj do 7 ali 8 meseca.. no ja lahko pa 'tvegaš' in ni nič ali pa se razvije alergija, ki traja vse življenje. Tvoja odločitev.

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Kruh
6.4.2005 16:16:17   
BUČKO
kAJ PA TISTI KRUH BREZ GLUTEINA?Ups črke:zmeden:

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Kruh
6.4.2005 16:42:43   
Tejči
No jaz sem pa spet taki nevedež in ne vem katere stvari vsebujejo gluten:zmeden: Mi lahko pomagate?:ups:

LP, Tea:sloncek:

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Kruh
6.4.2005 17:19:13   
sašaš

Gluten vsebuje pšenica, oves, rž in ječmen (oz. izdelki iz teh žit)! ;)

Lp :muca:

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Kruh
6.4.2005 17:43:40   
Tejči
Hvala sašaš:rozica:

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Kruh
6.4.2005 20:24:59   
bskrle
MAMICE smo različne, ene se doktrine držijo, druge ne. Se pa tudi doktrina spreminja. Če bi bilo kaj resnega narobe, se že pokaže reakcija.
Je pa pametno hiteti počasi, kot so ti napisal predhodnice.

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Kruh
6.4.2005 20:46:16   
niki5
Brez glutena so ajda, koruza, riž in krompir. Pediatrinja mi je rekla, da če pride do alergije na gluten pomeni življensko alergijo mislim da na beljakovine. Jaz vem, da si ne upam tvegati, ker če bi prišlo do tega si ne bi nikoli odpustila. ! mesec dalj za čakat ni nič v primerjavi z dieto celega življenja.

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Kruh
6.4.2005 20:51:14   
sašaš

Alergija na gluten ne povzroči življenjske alergije na beljakovine. Privede do celiakije - kronična bolezen črevesja = neprenašanje glutena. Celiakijo pa se v veliki večini primerov podeduje.

Lp :muca:

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Kruh
6.4.2005 21:05:33   
niki5
ok ... meni je pediatrinja drugače rekla.

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Kruh
6.4.2005 22:12:15   
sašaš

KAJ pa ti je rekla? :zmeden:

Lp :muca:


(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Kruh
6.4.2005 22:34:14   
TaRe*
Ja,a pol alergijo povzročiš s tem,ker prehitro uvedeš določeno hrano,al kva?
zej mi pa ni več nč jasn?:zmeden:

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Kruh
6.4.2005 22:52:16   
žiža
men tud ne :zmeden: A ni tko da če si alergičen na nekaj si lahko pri enem mesecu al pa pri 10ih letih :zmeden:
Sej ne vem no, men je patronažna rekla da lahko po šestem mesecu v juhico žemljico nadrobim :zmeden:

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Kruh
6.4.2005 23:00:53   
TaRe*
Ja,po moje je tud tko.:zmeden2:
Sicer pa,meni je pediater sam rekel,da zadnje čase malo nazaj vlečejo tisto,...ne mleka do 1 leta,pa take fore.Če v družini ni alergij,kamot probaš.:sloncek:

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Kruh
7.4.2005 8:44:04   
niki5
ja to kar sem že napisala, zdej a ni bila dovolj natančna in zato ni omenila celiakije, omenila je samo alergijo na beljakovine.. lahko je pa to to.. celiakija je res alergija na prolamine, to so določene beljakovine na nekatere žitarice, ki so bile že višje omenjene.

Glede nasplošno alergij pa ni res da se v vsakem primeru pojavijo, pojavijo se lahko tudi samo zato ker prehitevamo z določenimi živili.

Pa sej pravim delajte tako kot vam paše saj je vaš otrok. Mene nič ne stane če počakam s hrano do tistega meseca, ki je za otroka primrna.

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 15
   Kruh
7.4.2005 9:41:24   
sašaš

Aha, zdaj vem, zakaj beljakovine... gluten je samo sestavni del beljakovin, ki se nahajajo v teh žitaricah! ;) Tebi je pediatrinja bolj podrobno razlagala.

Ampak gotovo s tem ni mislila na alergijo na VSE beljakovine.

Lp :muca:


(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 16
   Kruh
7.4.2005 12:41:36   
niki5
sej pravim, da mi je rekla samo alergijo na beljakovine, nič bolj natančno.. zdej jaz bolj ugibam ali je mogoče ciljala na celiakijo :zmeden2: ali na kaj drugega

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?

1. tromesečje. (25%)

2. tromesečje. (62%)

3. tromesečje. (12%)


Število vseh glasov: 8

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!