|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prvič mamica - nekaj vprašanj
2.12.2008 10:48:07   
Repca
Živijo,

pri nas bomo kmalu prvič starši in sem še malo zmedena. Da ne bom predolga, imam naslednjih nekaj vprašanj:
1. Mož naju bo v porodnišnico prišel iskat z lupinico (od vozička). zanima pa naju, v kaj naj oblečeva otročka? Kaj naj pripravim možu, da prinese v porodnišnico? Kakega zimskega pajaca, bundico ... Kakšne so vaše izkušnje?
2. Nameravam dojiti, če bo le vse ok, vendar me zanima, kakšne flaške moram kupiti za novorojenčico, koliko flašk ...
3. Ali uporabljate sterilizator?

Toliko zaenkrat. Hvala za pomoč.

lp
R.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prvič mamica - nekaj vprašanj
2.12.2008 10:57:13   
zmajaz
1. Jaz sem rodila januarja, pa user posted image  nisva tlačila v ziskega pajaca ali bundico - potem bi ji bilo v avtu prevroče, spet slačit jo pa tudi ni praktično, zato sva jo namesto tega do avta raje pokrila z odejico. Oblekla sem ji: bodi, žabice, tanko majčko, čez pa še ene debelejše hlačke in jopco, kapico in copatke, potem sva jo dala v jajčko in pokrila z odejico. V avtu sem jo pa potem samo razkrila, da ji ni bilo prevroče.

2. Flaško sem jaz imela pripravljeno samo eno Aventovo ta malo, ki je namenjena za novorojenčka. Če bi se pokazala potreba, bi pa še potem kako dokupila. Vendar pa niti te ene nisem rabila, ker sva se samo dojili.

3. Sicer nisem uporabljala flašk - če jih pa, jih je pa seveda treba razkuževati - lahko to delaš tako, da jih kar prekuhavaš, je pa po mojem sterilizator bolj praktičen. Ti bo povedala katera, ki ima s tem več izkušenj.

(odgovor članu Repca)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prvič mamica - nekaj vprašanj
2.12.2008 11:01:09   
mamicaTaja
IZVIRNO SPOROČILO: Repca

Živijo,

pri nas bomo kmalu prvič starši in sem še malo zmedena. Da ne bom predolga, imam naslednjih nekaj vprašanj:
1. Mož naju bo v porodnišnico prišel iskat z lupinico (od vozička). zanima pa naju, v kaj naj oblečeva otročka? Kaj naj pripravim možu, da prinese v porodnišnico? Kakega zimskega pajaca, bundico ... Kakšne so vaše izkušnje?
2. Nameravam dojiti, če bo le vse ok, vendar me zanima, kakšne flaške moram kupiti za novorojenčico, koliko flašk ...
3. Ali uporabljate sterilizator?

Toliko zaenkrat. Hvala za pomoč.

lp
R.



1. Meni je moj v porodnišnico prinesel cunjice za sinka in pa tudi zame. Jst sm sicer rodila poleti tako da bundice nisem rabila... Menim pa, da e najbolje, da novorojenčka oblečeta v zimsko vrečo (ne pajaca ali bundice), kjer ni potrebno oblačit nogice, pa še odpreš lahko vlečo, da ga potem v avtu malo odkriješ, da mu ni prevroče... Drugače pa mislim, da je najbolje obleči novorojenčka v kak topel flis pajac, bodi, žabice, nogavičke, jopico in kapico.
2. Jst sm kupila 2 flaški (od Aventa) po 120ml in 2 flaški po 250ml, ampak jih še nisem uporabila, ker se še polno dojiva že 5 mesecev, ampak za vsak slučaj pa jih je kljub temu potrebno kupit.
3. Jst nisem uporabljala sterilizatorja. Pred prvo uporabo dude, flašk ipd. sem jih sterilizirala kar s paro (zavrela sm vodo v loncu, na lonec pa sm postavila cedilo in v njih dudo, flaške ipd.). Se mi zdi škoda denarja za te sterilizatorje, ker so kar dragi.

LP


(odgovor članu Repca)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prvič mamica - nekaj vprašanj
2.12.2008 11:06:30   
evi28

IZVIRNO SPOROČILO: Repca


1. Mož naju bo v porodnišnico prišel iskat z lupinico (od vozička). zanima pa naju, v kaj naj oblečeva otročka? Kaj naj pripravim možu, da prinese v porodnišnico? Kakega zimskega pajaca, bundico ... Kakšne so vaše izkušnje?
2. Nameravam dojiti, če bo le vse ok, vendar me zanima, kakšne flaške moram kupiti za novorojenčico, koliko flašk ...
3. Ali uporabljate sterilizator?






1. Odvisno malo tudi od temperatur. Jaz sem ta malo, ki je bila rojena januarja, oblekla, če se prav spomnim, v bodi, žabe, nogavičke, kompletek iz pliša, copatke, kapico, na vrh pa debelejši pajacek. Če bodo pa nizke temperature, ko boste šli domov, pa še kako dekico za pokrit.
2. Če boš dojila, ne boš rabila flašk, razen če si boš črpala mleko. Fajn pa je, da imaš za vsak slučaj doma kako. Jaz imam vse od Aventa, črpalko, posodice za shranjevanje mleka in flaške. Preden sem rodila, sem si kupila, po nasvetu mamice, ki ni dojila, cel komplet flašk, ki pa jih potem skoraj nisem rabila, ker sem sama (oz. še) dojila.
3. Sterilizatorja nimam, niti se ga za moje pojme ne rabi, razen če imaš višek denarjauser posted image . Kar rabiš sterilizirat, lahko enostavno prekuhaš v vodi.

Tako imamo miuser posted image .

(odgovor članu Repca)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prvič mamica - nekaj vprašanj
2.12.2008 11:09:53   
Andromeda
Jaz bom prvo vprašanje preskočila, ker sem rodila oktobra, ko je bilo še dokaj toplo vreme.

2. kupila sem 2 nukovi steklenički in potem,ker ne dojim, dokupila še 4 stekleničke in cuclje od baby nova (mali ni maral nukovih cucljev)

3. kupila sem si tudi sterilizator, ker sem 1. mesec sterilizirala stekleničke po vsakem obroku in je bdosti bolj enostavno. Sicer ni poceni ta zadeva, ampak se izplača, prišparaš na času..in tudi živčkih user posted image

(odgovor članu mamicaTaja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prvič mamica - nekaj vprašanj
2.12.2008 11:14:36   
evi28
Ups, sem šla slike pogledat in je bla tamala brez ta debelega pajaca navrh in pokrita z dekico. Mela sem ga zraven, vendar se mi na licu mesta ni zdelo potrebno jo tako zelo zadekat.

(odgovor članu evi28)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prvič mamica - nekaj vprašanj
2.12.2008 11:17:17   
Andromeda

IZVIRNO SPOROČILO: evi28



3. Sterilizatorja nimam, niti se ga za moje pojme ne rabi, razen če imaš višek denarjauser posted image . Kar rabiš sterilizirat, lahko enostavno prekuhaš v vodi.





Meni osebno to prekuhavanje ni tako enostavno. Preden zavre voda in še 5 minut da se prekuhava in potem ohladi... Sicer ti pa svetujem, da počakaš, da vidiš ali boš dojila in ali ti je prekuhavanje enostavno in se potem odločiš za nakup. Vnaprej pa mislim, da ga ni treba.

(odgovor članu evi28)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
2.12.2008 11:20:00   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu evi28)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prvič mamica - nekaj vprašanj
2.12.2008 11:21:47   
katra55
1. Pomoje da je najbolje če kupiš tisto vrečo za v lupinico in jo potem v avtu samo odpreš.

2. flašk nisem kupila, če bi bilo potrebno bi mi jih šla kupit mami, prav tako črpalko.

3. sterilizatorja nisem uporabljala, sem prekuhavala.

(odgovor članu evi28)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prvič mamica - nekaj vprašanj
2.12.2008 11:27:00   
Alči
1. Jaz ga ne bi tlačila v pajacka, ampak bi ga oblekla v 2x bodi oz majčko, žabice in debelejše hlačke,  kako jopco čez ,pa copatke, potem pa ga zavij v kovterček, pa kapco in gremo v avto.
2. dojim še vedno imam pa 1 flaško in sicer od pumpice Chicco, ker si občasno spumpam mleko
3. Nimam sterilizatorja, predrago, sem prekuhala dude pa flaško. Pa še to, nisem nikol nekaj pretiravala s prekuhavanjem...nisem tega delala po vsaki uporabi, tut ko je bil čist majhen, tko 1x tedensko, zdaj pa še to ne, tut če pade na tla duda...sam pod vročo vodo, otresem pa nazaj v usta, isto flaško...tudi likam nič ne, ne uporabljam mehčalca...še mal sem ti naložilauser posted image

_____________________________

Freedom is just another word for nothing left to lose!!!

(odgovor članu Repca)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Prvič mamica - nekaj vprašanj
2.12.2008 11:30:50   
Repca
Hvala vam, zlate ste! Mislim, da mi bo sedaj bistveno lažje.

(odgovor članu Alči)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Prvič mamica - nekaj vprašanj
2.12.2008 11:34:55   
Repca
Še eno vprašanje se mi je porodilo:
4. Kakšne plenice naj pripravim? So Pampers New Baby Newborn ok?

lp
R.

(odgovor članu Repca)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Prvič mamica - nekaj vprašanj
2.12.2008 11:38:38   
Andromeda
Pamper newborn so OK, ampak če jih kupiš v Mullerju, vsepovsod drugje imajo pamperske made in poland in niso tako fajn kot originalne. Priporočam tudi od mullerjeve znamke newborn plenice, so ravno tako dobre kot pamperske, pa še cenejše so.

(odgovor članu Repca)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Prvič mamica - nekaj vprašanj
2.12.2008 11:40:55   
evi28
So ok, vendar imaš tud te od 2-5 kg in 3-6 kg, če se prav spomnim. Jaz sem mela za prvi paket od 2-5, naslednjega pa kar od 3-6 kg, ker so ble une tak micene pleničke user posted image in mi je bilo lažje jo previjat z malo večjimi. Kmalo zatem sem pa preša ltala na pralne plenice Racman.

(odgovor članu Repca)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Prvič mamica - nekaj vprašanj
2.12.2008 11:45:07   
zmajaz
Pleničke Pampers Newborn (torej enkica: 2-5 kg) so v redu - BOGNEDAJ pa kupit potem še dvojkico (mislim, da je tudi New Baby v rumenem paketu: 3-6 kg) - teh sem imela samo 1 paket in bi ga bila najraje neporabljenega vrgla v kontejner. Vsakič - prav vsakič, ko se je pokakala, ji je prišlo blato ob strani ali na hrbtu ven, da sem jo morala celo preoblačit. user posted image  user posted image  Ko je user posted image  malo večji, so spet v redu Papmpers Active Fit, prej pa boljše KARKOLI drugega, samo tele poljske Pampers 2 ne. Jaz odkar sem dobila bon za en brezplačen paket DM-ovih plenic Babylove sploh ne uporabljam drugih - so cenovno ugodne, niti 1x do zdaj še niso prepuščale - ne vode, ne blata, rdeče ritke pa še tudi nismo imeli. Sem pa ugotovila, da so precej boljše (tanjše in mehkejše) tiste iz dvojnega pakiranja v škatli, kot one iz enojnega.

Tudi Müllerjeve so v redu - edino malo trše so od DM-ovih.

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 2.12.2008 11:50:10 >

(odgovor članu Repca)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Prvič mamica - nekaj vprašanj
2.12.2008 11:46:05   
Majuska

IZVIRNO SPOROČILO: Repca

Živijo,

pri nas bomo kmalu prvič starši in sem še malo zmedena. Da ne bom predolga, imam naslednjih nekaj vprašanj:
1. Mož naju bo v porodnišnico prišel iskat z lupinico (od vozička). zanima pa naju, v kaj naj oblečeva otročka? Kaj naj pripravim možu, da prinese v porodnišnico? Kakega zimskega pajaca, bundico ... Kakšne so vaše izkušnje?
2. Nameravam dojiti, če bo le vse ok, vendar me zanima, kakšne flaške moram kupiti za novorojenčico, koliko flašk ...
3. Ali uporabljate sterilizator?

Toliko zaenkrat. Hvala za pomoč.

lp
R.



1. Načeloma se dojenčka oblači tako, kot oblačiš sebe. Mislim da bi zadostovalo bodi z dolgimi rokavi, žabice (na naramnice), plišast pajac, bundica ali morda zimski pajac, vedno pa lahko otročka v lupinici pokriješ z odejo.
2. Jaz sem tudi takoj vedela, da bom dojila, ampak sem imela doma že Aventove flaške, 2 mali (125 ml) in 1 srednjo (260 ml).
3. Sterilizatorja nimam, se ga ne splača kupit, itak bi ga uporabljala le nekaj mesecev. Ko se spomnim, flaške in cuclje prekuham (10 minut).

Upam da smo ti vsaj malo pomagale user posted image

_____________________________

Aleksander "the great" is here :)
08.08.2008


(odgovor članu Repca)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Prvič mamica - nekaj vprašanj
2.12.2008 11:46:33   
nia5
Pamper newborn so OK, ampak če jih kupiš v Mullerju, vsepovsod drugje imajo pamperske made in poland in niso tako fajn kot originalne.




Ostalo so ti že tak odgovorile, glede plenic pa pazi ja da ne bodo made in poland, ampak made in germany ali made in spain.

(odgovor članu Andromeda)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Prvič mamica - nekaj vprašanj
2.12.2008 11:46:40   
Majuska

IZVIRNO SPOROČILO: Repca

Še eno vprašanje se mi je porodilo:
4. Kakšne plenice naj pripravim? So Pampers New Baby Newborn ok?

lp
R.


meni so bile super

_____________________________

Aleksander "the great" is here :)
08.08.2008


(odgovor članu Repca)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Prvič mamica - nekaj vprašanj
2.12.2008 11:47:09   
katra55
IZVIRNO SPOROČILO: Repca

Še eno vprašanje se mi je porodilo:
4. Kakšne plenice naj pripravim? So Pampers New Baby Newborn ok?

lp
R.

Ja so OK. Kupi pa en paketek 2-5 in enega 3-6kg.

(odgovor članu Repca)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Prvič mamica - nekaj vprašanj
2.12.2008 12:26:52   
Netopirčy81
No, naša bejbika je januarka. Nism preveč komplicirala: oblekla sem ji body, pa eno mikico, žabice iz pliša in potem ta pajacek, aja pa kapico.
Flaški sem imela dve, ampak če bi vedla, da bom v paketu z vzorčki, ki ga dobiš v bolnici dobila kupon za aventovo flaško, teh dveh sploh ne bi kupila. Ampak dobro. Drgač pa flaške prekuham in to je to.

_____________________________

Mamica zmeraj razume, kako ti je pri srčku, razume vse tisto, kar vesta samo ti in ona. Mamice ne pozabiš, nikoli v življenju. Taka je moja mami.

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Prvič mamica - nekaj vprašanj
2.12.2008 13:51:59   
dejzi
Kar se tiče oblačil se strinjam z zmajaz.
Pri dojenju flašk načeloma ne rabiš, jaz sem imela kupljeno le tamalo aventovo in dudo. Ko smo ugotovili, da bo treba dodajat, pa smo šli kupit novo - mam flaško proti kolikam. Po moje je dobro, da si kaj pogledaš, pa mož naj gre zraven, da ga poučiš, ker bo itak on potem hodil po trgovinahuser posted image .
Sterilizator: ni potreben, vsaj zame ne. Prekuhamo in to je to. Kaj pa včasih, ko jih ni bilo?


_____________________________

Rea * 02.08.2008
Nia * 19.08.2011

(odgovor članu Repca)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Prvič mamica - nekaj vprašanj
2.12.2008 17:07:02   
botrca
1. jaz sem rodila decembra in nisem imela pajaca ali bundice ampak sem ga zavila v plišasto dekico, ker sva se vozila iz Lj v Mb in je bilo toplo v avtu.

2. Kupila sem avantovo veliko flaško (260 ml) in malo tudi od aventa ( 125 ml).

3. Nikoli nisem imela sterilizatorja ampak redno prekuhavanje, še zdaj to delam nekje 1-2x na mesec.

4. Pampers plenice so zakon, ni treba kupovat izključno v milerju saj nimajo jumbo paketov ki pa pridejo bistveno ceneje. Mi kupujemo v dm-u pa nismo imeli nobenih težav s kakovostjo četudi niso nemške.

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu dejzi)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Prvič mamica - nekaj vprašanj
2.12.2008 19:08:56   
Kranjcanka
jaz bi se samo dotaknila tocke 3.

steklenicke je potrebno sterilizirat samo pred prvo uporabo, nato jih pac pomivas tako kot pomivas pribor in kroznike zase. sterilizirat je nesmiselno ker tudi hrana sama po sebi ni sterilna, niti niso sterilna usta...

lp

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Prvič mamica - nekaj vprašanj
2.12.2008 19:19:35   
AnciM
Jaz tudi ne vidim nobenega pomena v steriliziranju flašk. Jaz sem jo prekuhala samo pred prvo uporabo. Sedaj jo pa samo dobro z vročo vodo in s cetom operem. A igrače, ki jih tlačijo v usta, potem tudi sterilizirate? user posted image

(odgovor članu Kranjcanka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Prvič mamica - nekaj vprašanj
2.12.2008 21:02:35   
cursa
Ker ljudje vse preveč sterilizirajo otrokovo okolje, razkužujejo površine,..., so se pričele pojavljati alergije. Torej...

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Plenice po izbiri Sekcije medicinskih sest...
Pri izbiri izdelkov za najmlajše smo starši zelo pozorni, zato je bolje izbrati takšne, za katerimi stojijo strokovnjaki...




Pomoč med nosečnostjo
AjPu

Ali ste med nosečnostjo kdaj najeli pomoč pri hišnih opravilih?

Da, tedensko (5%)

Da, občasno (5%)

Bi si želela, a nisem (30%)

Nikoli. Ne maram tujih ljudi v stanovanju. (60%)


Število vseh glasov: 483

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!