|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dojenček in zobozdravnik
27.10.2008 18:10:39   
andrej77
Lp

naša mala pikica ima slabih 8 mesecev in 5-6 zobkov. no, trije so čist noviuser posted image . zanima pa me, kdaj otroka peljati k zobozdravniku?

ali takoj po prvih zobkih, kot priporoča zobozdravnik v materinski šoli ali kasneje, kot to meni otroški zobozdravnik v našem kraju (pri treh letihuser posted image )?

hvala za mnenja, sugestije in izkušnje!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dojenček in zobozdravnik
27.10.2008 19:19:49   
Volga
Čimprej oz. vsekakor prej kot pri treh letih.

(odgovor članu andrej77)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dojenček in zobozdravnik
27.10.2008 19:20:31   
Naja30
Moja je bila prvič pri cca 18m. Imela je pa že kar nekaj zob.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dojenček in zobozdravnik
27.10.2008 19:21:59   
Volga
No, moj je bil prvič pa pri 11-tih m, ko še ni imel nobenega zoba. Ampak pri nas je pač taka praksa, da kličejo k zobarju. In je prav tako. Od takrat naprej pa na vsake pol leta, do danes ima krasne zobe, star pa je 6 let in pol.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dojenček in zobozdravnik
27.10.2008 19:24:48   
Naja30
Sej pri nas tudi kličejo, ampak smo takrat zamudili. Že pred prvim letom. Preden smo se zmigali in naročili, je minilo kakšne pol leta. Je pa fajn ja, ker zobar pogleda, kako so zobje razporejeni, kar je pomembno za kasneje.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dojenček in zobozdravnik
27.10.2008 19:33:54   
Anonimen
Jaz bom našega peljala, ga bom sama naročila; saj tu naročajo šele pri 3 letih. Ma, neki mi povejte.

user posted image  Kako ste jih prepričale, da so lepo držali odprta usta?? Naš ni šans, da jih odpre; to me prav skrbi, ker ne vem kako bo lahko sploh pogledal. Ima pa 13 mesecev.

(odgovor članu Naja30)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: dojenček in zobozdravnik
27.10.2008 19:56:29   
Tisana
Prvi pregled pri 8,5 meseca. Tudi ni hotla za nič na svetu odpreti ust - še za hrano ali pa kakšen sladek calgel ne, kaj šele, sem si jaz mislila, da jih bo odprla pri zobozdravniku. Pa jo je nahecala, da jih je user posted image . Saj je rabila čisto malo časa, da je pokukala notri. In nič ni šarla po ustih. Ta prvi pregled je bolj za nas starše, da nas poučijo, da otrok ne sme jest cukra user posted image

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: dojenček in zobozdravnik
27.10.2008 19:57:31   
Naja30
Nismo je nič prepričali. Usedli sva se skupaj na stol in je začela jokat, pa je zobarka lahko pogledala. user posted image  Ne skrbi, saj obvladajo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: dojenček in zobozdravnik
28.10.2008 7:35:36   
simin
našega škrata smo k zobozdravniku peljali, ko je bil star pol leta, ker ga je njegova P naročila.
jaz sem 10 minut poslušala nasvete o pravilnem umivanju, pol je pa za pol sekunde pogledala v njegova usta in to je bil kao pregled.
aja, pa nima še nobenega zobka. je gledala, če ima pravilno razvito dlesen.
ma meni je bilo hecno ga sploh peljat tja, ampak me je firbec matral, kaj bo.user posted image
zdaj pa imamo kontrolo čez eno leto.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: dojenček in zobozdravnik
28.10.2008 10:04:00   
katra55
Pri nas kličejo k zobarju šele pri 3 letih, prej ne moreš it, ker je gužva.

(odgovor članu simin)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: dojenček in zobozdravnik
28.10.2008 10:26:54   
benika
Pri nas prvič povabijo otročka na pregled pri 1 letu, nato pa pri 3 letih. Prvič sem se z malim vsedla na stol, zobozdravnica mu je pa na lep način odprla ustka in mu pogledala zobke. Pri 3 letih pa jih je z veseljem odprl sam, ker mu je obljubila, da mu bo pritisnila štampiljko na roko.user posted image

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: dojenček in zobozdravnik
28.10.2008 14:29:30   
polona5
Nam je P rekla, da gremo k zobarju, ko bo mali imel 6 zobkov. Lp

(odgovor članu andrej77)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: dojenček in zobozdravnik
28.10.2008 19:40:24   
ThinkPink
Mi smo pa zdaj že tretjič naročeni, stari smo pa skoraj 15m in imamo skoraj 8 zobkov. Prvič se je tako bala, da je jokala in so nas takoj spustili domov, brez pregleda. Drugič je bilo bolje, ust pa nam ni uspelo odpreti, upam, da bo tretjič kaj sreče. V bistvu je pri nas to samo pregled pri med. sestri, ki pač daje nasvete glede umivanja, prehrane, ...

(odgovor članu polona5)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: dojenček in zobozdravnik
28.10.2008 20:56:16   
riba5
pri nas pa naroča pri 20 mesecih. prej se ne upa da ne bi poškodoval dojenčka.če te skrbi da nebo odprl ust ne skrbi zobozdravnik bo že vedel kako mu odpreti usta.ko smo šli mi k zobozdravniku nam je rekel da nesmemo mu dajat dude ker mu zobje niso rasli pravilno.user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: dojenček in zobozdravnik
29.10.2008 14:12:46   
dojenček223
prv pregled je pri nas pri 4 mesecih saj samo pogleda v ustauser posted image

(odgovor članu riba5)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: dojenček in zobozdravnik
29.10.2008 15:07:15   
Toja22
Meni je rekla patronažan, da ko bo eno leto staro, da mormo it na prvi pregled.

(odgovor članu dojenček223)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: dojenček in zobozdravnik
6.11.2008 16:59:39   
pezbar
Jaz sem danes klicala k svojemu zobozdravniku zase, potem sem vprašala še za našega user posted image  (star je 7,5 m, ima 2 zobka), kdaj ga peljat prvič k zobozdravniku. Sestra mi razložila, da naj ga naročim na pregled pri 1 letu in pol.
Poznam pa primer, ko je punčka pri cca 14 mesecih padla in si poškodovala zobke, jo je mamica peljala k pediatru in naprej na stomatološko na pregled, kjer so jo "nadrli", kako to, da mala še nima svojega obozdravnika user posted image

(odgovor članu Toja22)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?