|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Lupinica
10.9.2008 15:00:22   
xerox
Moj user posted image  ma  pri 4 mesecih že 7800 gr in 72 cm. Pomojem bo mel pred 6 mesecem 9kg, to je pa prezgodaj za avtosedež.
Kaj narediti v takem primeru?

Imam pa lupinico Peg Perego Primo Viaggio Tri-Fix. A se un vzglavnik odstrani ali ne??
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Lupinica
10.9.2008 15:02:33   
sazi
O, imate pa velikega fanta. Naš je imel 9kg pri enem letu.

Po mojem je najbolj zdravo za otroka, da se kupi sedež 0-18 kg, ki se ga najprej uporablja obrnjenega v nasprotni strani vožnje, kot lupinico, kasneje pa se ga postavi kot avtosedež.

(odgovor članu xerox)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Lupinica
10.9.2008 15:13:31   
xerox
Če bi vedela, da bom rodila takega fanta bi kupila tak sedež,ki je od 0-18 kguser posted image . Jst sem pa mislila, da bom rodila kakšnega drobižka.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Lupinica
10.9.2008 15:17:58   
Anonimen
KG ne igrajo tok vloge, kolikor jo velikost otroka oz. razvoj. Pri 6ih mesecih je še absolutno prekmalu za drugi avtosedež, ker se mora otrok še vedno voziti v nasprotni smeri vožnje.

Mislim sori no, ampak a si ga že na faks tudi vpisala, ko se ti vsepovsod tako mudi?user posted image

(odgovor članu xerox)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Lupinica
10.9.2008 15:23:04   
xerox
IZVIRNO SPOROČILO: xerox

Moj user posted image  ma  pri 4 mesecih že 7800 gr in 72 cm. Pomojem bo mel pred 6 mesecem 9kg, to je pa prezgodaj za avtosedež.
Kaj narediti v takem primeru?

Imam pa lupinico Peg Perego Primo Viaggio Tri-Fix. A se un vzglavnik odstrani ali ne??


Hothien, jst mam pa občutek da ti prebereš vsako tretjo besedo.
Vsako je treba prebrati a veš, ne vsako drugo. Sej počasi se boš naučilauser posted image

(odgovor članu xerox)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Lupinica
10.9.2008 15:24:26   
2 Sraki
Maxi cosi ima lupinico do 13kg. Sicer pa ni nujno da bo tako hitel v rasti tudi naprej. Naš je do 4 meseca tudi precej hitel, potem pa se je malo umirilo.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Lupinica
10.9.2008 15:25:53   
Anonimen
Ja no, in kaj boš naredila? Saj sem ti jaz isto povedala. Bo pač še vedno v lupinici, upam. user posted image

Maxi cosi so ene največjih, pa tudi najbolj varnih lupinic recimo.

(odgovor članu xerox)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Lupinica
10.9.2008 15:40:57   
xerox
IZVIRNO SPOROČILO: hothien

Ja no, in kaj boš naredila? Saj sem ti jaz isto povedala. Bo pač še vedno v lupinici, upam. user posted image

Maxi cosi so ene največjih, pa tudi najbolj varnih lupinic recimo.


Kje pa, lupinico smo že zdavni prodal in smo mu kupili avtouser posted image . Ne bom valda čakala do 18 leta?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Lupinica
10.9.2008 15:58:57   
Naja31
Moj mlajši sin je imel pri 4ih mesecih 9 kg in 68 cm. Zdaj je bil star 5 mesecev in je še težji in večji, ampak lupinica mu je še prav. Ima MC lupinico, ki je do 13 kg. Ima tudi še nekaj cm fore, predem mu glava začne čez gledati, tako da se mi nikamor ne mudi s prestavljanjem v večji avtosedež.

(odgovor članu xerox)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Lupinica
10.9.2008 16:03:40   
xerox
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

Moj mlajši sin je imel pri 4ih mesecih 9 kg in 68 cm. Zdaj je bil star 5 mesecev in je še težji in večji, ampak lupinica mu je še prav. Ima MC lupinico, ki je do 13 kg. Ima tudi še nekaj cm fore, predem mu glava začne čez gledati, tako da se mi nikamor ne mudi s prestavljanjem v večji avtosedež.


A je Maxi c. večja od Peg P. Men se zdi da je na mojem pisal, da je do 9kg. Nisem pa čist zihr. Mal sem se zafrknila, ker nisem kupila Maxi Cosi. Sej kg mislim da sploh ne bojo problem, da bo bolj dolžina. Upam da mi bo vsaj do 7 ali 8 meseca zdržala, če ne jo bomo pa zamenjali za MC.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Lupinica
10.9.2008 16:09:26   
Naja31
To je pa čisto možno, da je MC do 13 kg, PP pa ne. Daj preveri. Jaz sem pri starješem sinu tudi imela PP lupinco in se mi zdi, da je bila do 9kg. Njega smo dali v večji sedež, ko je bil star skoraj 8 mesecev.

(odgovor članu xerox)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Lupinica
10.9.2008 16:10:14   
Naja31
ej kg mislim da sploh ne bojo problem, da bo bolj dolžina.

Saj, ko mu glava začne gledati čez rob lupince, potem nimaš več izbire. Je treba v večji sedež, ker to je potem že res nevarno.

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Lupinica
10.9.2008 16:16:52   
Anonimen
MC cabriofix je definitivno do 13 kg ... sem šla pogledat kaj na naši piše user posted image .

(odgovor članu Naja31)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Lupinica
10.9.2008 16:19:14   
Naja31
To vemo, sprašujemo se do koliko kg je PP lupinca. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Lupinica
10.9.2008 16:20:25   
amaya
Jaz sem mojega dala v avtosedež pri 5 mesecih, ker je prerastel lupinico. Kupila sem tistega od 9-18 kg. Pa ni imel še 9 kg, ko sem ga dala notri (8300 g) V lupinici so mu gledale tako nogice kot glava ven (pa je kar velika). Pa potil se mi je neverjetno! Odkar sem ga pa dala v AS je vse drugo. Gleda okoli, opazuje, ne joče več, ko ga dajem notri....Kupila sem Maxi Cosi Tobi in sem super zadovoljna.

_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Lupinica
10.9.2008 16:21:12   
amaya
IZVIRNO SPOROČILO: Naja31

ej kg mislim da sploh ne bojo problem, da bo bolj dolžina.

Saj, ko mu glava začne gledati čez rob lupince, potem nimaš več izbire. Je treba v večji sedež, ker to je potem že res nevarno.


točno to.

pa sej ni treba točno do decimalke gledat


_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Lupinica
10.9.2008 16:36:55   
xerox
Zdej sem najdla. Tud PP je do 13 kg, čeprov je opazno manjši od MC.
Pomojem tud ne bo user posted image več tok hitr rastu, ker drugač bom mogla kupit lupinico po naročiluuser posted image .

(odgovor članu amaya)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Lupinica
10.9.2008 20:17:52   
Paštetka
definitivno ga še pusti v lupinici. Nič hudega, če bo imel več kilogramov. Moja ima 75 cm in čez 9 kg, pa jo še vedno kdaj zapeljem v lupinici, ker pač nimamo v vsakem avtu 2 avtosedeža.

Kar se tiče sedežev je problem v tem, da nekje do 8 meseca otrok nima toliko razvitih vratnih mišic, da bi glavo črvsto držal v primeru naglega bremzanja, trčenja.

Preizkusi sama. Zakaj so lupinice obrnjene v nasprotni smeri? Zato, da ko ti zabremzaš naglo, otroka prilepi v lupinico. In če bi ga peljala v sedežu, bi otroka vrglo naprej in potem nazaj v sedež. Njegove mišice pa še niso toliko močne, da bi to zdržale in lahko pride do poškodb glave.

Fizika in anatomija. Jaz se ne bi igrala s svojim otrokom samo zato, da lahko ven gleda in da je mir.

Drugače pa vsak po svoje.



P.s.

Amaya, tvoje dete je pa čisti foter user posted image user posted image  

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu xerox)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...




zanositev
Lelly28 RR

kako hitro vam je uspelo zanostiti?

v prvem mesecu (52%)

v pol leta (24%)

v enem letu (10%)

po več letih (14%)


Število vseh glasov: 21

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!