|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Obseg glave
4.9.2008 17:53:40   
Menčy
Oj!

Ima kakšna izkušnje o premeru glavice pri novorojenčku?
Kaj naj bi pomenila prehitra rast v določenem obdobju? user posted image
Kakšne so posledice - kakšni ukrepi?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Obseg glave
4.9.2008 19:07:34   
mala
Moj je imel premer glavice 37.5cm, sicer v mejah normale, ampak kar veliko, glede na to, da sem bila takrat stara 20 let. Mi ni pa nihče posebej omenjal velike glaviceuser posted image  So mi pa prerezali presredek, da je lahko prišel venuser posted image .... 

_____________________________

Sem ponosna mamica štirim čudovitim sončkom:)

(odgovor članu Menčy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
4.9.2008 22:05:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mala)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Obseg glave
5.9.2008 9:17:13   
Menčy
Najbrž nisem prav zastavila vprašanja. Zanima me rast glavice, ko je otrok že rojen, zakaj je porast v določenem obdobju lahko zaskrbljujoč, če ni v nekih mejah po razpredelnici?
Hvala.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
5.9.2008 9:35:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Menčy)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Obseg glave
5.9.2008 15:29:09   
Menčy
da je na meji zato mora na UZ glave, ona misli da ni  nič narobe, ampak da mora tako ukrepat
ob rojstvu je mel 35, zdaj 39
zredil pa se je iz 4090g na 5800g
zrasel pa iz 54cm na 58cm  ; v 5 tednih

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Obseg glave
5.9.2008 15:44:24   
gajka
Rok je imel ob rojstvu obseg glavice 33,5 cm (teža 3430 g, dolžina 52 cm), ob odpustu 34 cm (teža 3180 g), čez 1 mesec pa 38,5 cm (teža 4790 g, dolžina 56 cm). Pa mi ni nihče nikoli rekel, da ima malo glavo. user posted image Težili so mi samo zaradi večje izgube telesne teže na začetku in ker so se ene sitnobe odločile, da premalo pridobiva na teži (HB so po enem tednu nehali težit). user posted image


< Sporočilo je popravil gajka -- 5.9.2008 15:49:11 >

(odgovor članu Menčy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
5.9.2008 16:15:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Menčy)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Obseg glave
5.9.2008 23:06:45   
MARSELINO
Tvoja P se hoče samo prepričat, da je vse OK. Standarde pa imajo po moje samo za neke okvirne pokazatelje. Naš malček ni nikoli sodil v krivulje, ker se je rodil prehitro - obseg g je imel 31 cm in še to pri hudo otečenih možganih.
pri njemu so budno spremljali rast glave. Rekli so mi, da je prehitra rast lahko indikator nepravilnosti pri rasti in razvoju možganov - pa ne se zdaj vstrašit. naši zdravniki so pač takšni, da rajši pri teh malčkih vse preverijo, ker či zadosti hitro kaj opazijo lahko še kaj naredijo.
Glede UZ glave to pač ni noben baubau. Dete bo doblo malo želeja na glavo, pa z sondo bo zdravnik šel sem pa tja po zgornjem delu glave (predvsem po fotoneli). Če bi bilo res kaj narobe ti bodo to takoj povdali. verjetno pa te bodo naročili čez par mesecev še enkrat. To je njihova redna praksa, da dalje vidijo kako se otrok razvija tudi če je bilo prej vse OK.
Počakaj kaj ti bodo povedali na pregledu in samo brez panike. bodi prepričana da je vse Ok in tako tudi bo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Obseg glave
6.9.2008 11:17:43   
Menčy
hvala vsem za spodbudne besede  user posted image

(odgovor članu MARSELINO)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Obseg glave
6.9.2008 13:27:12   
simona2
Jaz sem sicer že spraševala glede glavice, saj imamo že pri 1 mesecu skoraj zaprto veliko mečavo. Ali je 3 cm na mesec OK za rast glavice (sedaj imamo 36 cm)? Mene je namreč sedaj ful strah, ko sem si prebrala malo več o tej stvari in rasti glavice.

_____________________________

LP Simona

Maša (1.9.2005) je dobila sestrico Evo (1.8.2008)!
Ni je večje radosti od otroškega smeha.

(odgovor članu MARSELINO)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?