|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   driska - rešitve
19.7.2008 13:54:34   
bodoča
Moj malček je imel zdaj tri dni hudo drisko, pa tudi visoko vročino (ne vem al bo zdaj zobek al še kar ne user posted image ) in posledično zelo vneto ritko.

Ker nobena krema ni pomagala sem ga peljala k zdravniku in nama je napisal recept za eno super kremo, ki jo sami mešajo v naši lekarni, žal ne piše gor kako se ji reče.

Ta zdravnik mi je dal še eni par domačih receptov kakšna hrana pomaga pri driski.

- naribano jabolko, pustiš, da potemni,
- albert keksi,
- nariban korenček, pustiš stati nekaj časa,
- prežganka (to je ena juha, je ne znam skuhat, jo bo babi user posted image ),
- kuhan krompir, suh, brez dodatkov,
- banana,...

Pa velikooo tekočine, najbolje vode.

Mali vročine nima več, driska gre pa tudi občutno na bolje.

_____________________________

mojeustvarjanje
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: driska - rešitve
19.7.2008 18:53:13   
Srčekgirll
Naberi rman in mu skuhaj rmanov čaj. Pomaga!

_____________________________

ponosna mamica treh fantov maj 2008, julij 2010 & oktober 2012

(odgovor članu bodoča)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: driska - rešitve
19.7.2008 21:18:16   
ježek
Fino, da vam gre na bolje. user posted image
Prežganke pa ni težko narediti. Jaz na olju prepražim moko, ko porjavi, zalijem z vodo, dodam sol, kocko ali vegeto, nasesekljan peteršilj, mleto kumino, not pa zakuham ponavadi žvrkljano jajčko ali pa jo jemo z zlatimi kroglicami, popečenimi kruhovimi kockami,... Poskusi skuhat.user posted image

(odgovor članu Srčekgirll)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: driska - rešitve
19.7.2008 21:41:17   
barbi007
Kako lahko en pediater predlaga prežganko? To mi res še danes ni jasno. Prežganka je prvič narejena na olju (čeprav samo malo olja), drugič pa je to prežganka - že beseda sama pove, da je tu nekaj prežganega in to pade težko v želodčke naših malčkov. Ko naš mali ne more kakati, mu skuham prežganko, pa so problemi s prebavo rešeni. Kaka kot za stavo.
Proti driski poskusi čaj iz suhih borovnic (se jih dobi v lekarni), pa Linex kapsule in pa bobi palčke. Našega so v času driske zaprle v dveh dneh. Pa baje so dobre tudi zato, ker so slane in otrok z njimi nadomesti izgubljeno sol v telesu.
Sicer pa vsak po svoje.
LP

(odgovor članu ježek)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: driska - rešitve
20.7.2008 10:24:25   
vesna.com
Prežganka ki se kuha proti driski mora biti prežgana na suho, brez olja in brez jajca.Takšna zapira.To je en tak sisitem kot grenke al pa sladke kamilice.

(odgovor članu barbi007)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: driska - rešitve
20.7.2008 11:42:27   
karmchy
Poskusi čaj is suhih borovnic.

Lp

(odgovor članu vesna.com)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: driska - rešitve
20.7.2008 13:12:36   
amaya
IZVIRNO SPOROČILO: karmchy

Poskusi čaj is suhih borovnic.

Lp


user posted image

Prežgana moka pa še za moj želodec ni v redu. ja včasih so buser posted image le ful moderne....sami strupi. Prežgano olje in moka user posted image user posted image


_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu karmchy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: driska - rešitve
17.1.2011 21:22:59   
cowgirl
saj moke ne zažgeš... to je tako približno kot drobtinice, ko jih popečeš, za čez štruklje.

_____________________________

Carpe diem

(odgovor članu amaya)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: driska - rešitve
18.1.2011 14:00:41   
divans1
Kaj pa grenke ali sladke kamilice, za kaj pomagajo ene in za kaj druge, vem da so ene proti zaprtju ene pa za drisko?

(odgovor članu cowgirl)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: driska - rešitve
18.1.2011 18:46:46   
izgubljena_ovcka
Sladke poženejo, grenke zapirajo.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
To je razlog, zakaj se dojenčki zbujajo po...
Strokovnjaki so prišli do razloga, zakaj se dojenčki ponoči zbujajo. Raziskave so pokazale, da gre za evolucijo oziroma ...




SADJE
Miška2006

Katero sezonsko sadje se vam najbolj dopade v tem letnem času?

Češnje (64%)

Marelice (6%)

Breskve (16%)

Drugo (12%)

Ne jem sadja (1%)


Število vseh glasov: 287

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!