|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Mnenja Bruslja o naših kopališčih
3.6.2008 9:30:54   
Anonimen

Šest od 19 slovenskih morskih in dve od 18 sladkovodnih kopališč v Sloveniji je neskladnih z obvezujočimi zahtevami EU. Med njimi so tudi priljubljene plaže v slovenski Istri.
Morska kopališča, ki so iz Bruslja dobila črno piko, so:
  • Debeli rtič - odsek od kopališča MNZ do kopališča RK Slovenije,
  • odsek od kopališča Žusterna do kopališča AC Jadranka,
  • odsek od izliva hudournika Rikorovo do kopališča San Simon,
  • odsek od kopališča San Simon do kopališča v Strunjanu,
  • odsek od kopališča Salinera do kopališča Pacug in
  • odsek od kopališča Fiesa do kopališča Strunjan.


Poročilo iz Bruslja pa ob seznamu navaja, da na nobenem od 19 obalnih kopališč s seznama registriranih kopalnih območij v Sloveniji kopanje ni prepovedano.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Mnenja Bruslja o naših kopališčih
3.6.2008 9:38:43   
šnucika
In potem se folk zgraža,da so v bazenih umazane vode!!??
Le kako,saj so stalno pod nadzorom inšpekcije za zdravstveno varstvo.V svojem delu sem videla primerjave bazen-morje.Ne moreš verjeti,kako je najbolj čisto morsko kopališče bolj onesnaženo z bakterijami kot bazen.

Sicer pa glede na naravni morski tok v našem morju,je voda dokaj čista.Italijanska obala je katastrofa,ampak njim ne bo Bruselj oporekal.
Vse hrvaške obale pa imajo direktna izlitja kanalizacij v morje,ker pri njih zakonsko še ni določeno,kako in kaj s fekalnimi odplakami.Ni tako,kot pri nas in EU,ko mora fekalna voda prečiščena najmanj 4 km v odprto morje.
Hrvate rešuje močan morski tok,ki sproti odnaša svinjarijo.Njihove bakteriloške analize pa so porazne - nemška raziskava lani.

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Mnenja Bruslja o naših kopališčih
3.6.2008 9:42:22   
sončnica24
Jaz ne bom nikoli pozabila kako je bilo pred 3 leti, sem bila na slovenski obali in sva šla z mojim na debeli rtič, ne enem koncu so se kopali otroci na drugem so ležali mrtvi galebi pa eden ali dva ampak okrog 5. Potem pa sva šla še gledat tja kjer imajo policaji svoj kamp, in ista groza v vodi je bilo vse od steklenic piva, kulic, pločevink itd. Tako da imamo res umazano morje se mi zdi da še je najbolj vzdržno bilo takrat v portorožu, kljub travi ampak dobro to se še da preživet.

Škoda da ne uredijo malo tega, vsaj čistli bi jo lahko tu pa tam, ne pa da ni nikjer nikogar, to je meni žalostnouser posted image

(odgovor članu šnucika)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Mnenja Bruslja o naših kopališčih
3.6.2008 11:01:51   
sani1
Jaz sem pa dve leti nazaj bila v Črni gori. naj bi bilo morje čisto in lepo. Pa sem doživela polom. Plavam v morju mimo mene pa vložki, pa otroške plenice. Katastrofa. Umazana voda, da te kap. Potem sva pa z mojim šla v Portorož in je bilo morje čisto in res super. Nimam pripomb čez našo obalo.
Me pa zanima sploh kakšni so ti kriteriji, ki jih delajo v Bruslju.  Ker sem bila pred leti tudi na severu Nemčije in vam povem, da je tam morje z našim 1000x bolj umazano in smrdljivo. Ne bi zaplavala tam za noben denar...

Pa lep dan in veliko plavalnih dni!


_____________________________

Pusti, naj prihajajo stvari same-
kot večer, kot noč, jutro in dan.
Počakaj, da potrkajo pri tebi-
kot dež, kot lačen ptič, kjot izgubljen popotnik.
Pusti, da stvari odtečejo-
kot čas in voda!
Za lepši dan!

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Mnenja Bruslja o naših kopališčih
3.6.2008 11:03:04   
felicia
ok
in kam naj se grem kopat z mulcem ker gremo na slovensko obalo? a mi pol sam Portorož ostane? A strunjanska plaža je no go? Milsim jaz se ne spoznam na to od tega zaliva do tega jaz rabim konkretno to je ta plaža pika.

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Mnenja Bruslja o naših kopališčih
3.6.2008 11:06:39   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: felicia

ok
in kam naj se grem kopat z mulcem ker gremo na slovensko obalo? a mi pol sam Portorož ostane? A strunjanska plaža je no go? Milsim jaz se ne spoznam na to od tega zaliva do tega jaz rabim konkretno to je ta plaža pika.


na Hrvaške otokeuser posted image

Ne  vem....mene na slovensko obalo ne dobiš. Če ni sama po sebi zasvinjana, pa s tokom pride svinjarija iz Italije....

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu felicia)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Mnenja Bruslja o naših kopališčih
3.6.2008 11:25:59   
srki
Dokler bodo eni taki prašiči, kot so, bo čedalje hujše. Tistega, ki bi videla, ali tisto (če smo že pri vložkih), bi utopila glih tam z tistim njenim vložkom v ustih.

Nemarneži nemarni.

(odgovor članu felicia)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Mnenja Bruslja o naših kopališčih
3.6.2008 13:35:35   
tatam
Večinoma hodimo v Izolo.In pred leti smo videli,kako je prince of Venice spraznil svoje wc.je in ostale odpadke!Normalno-v morje! Torej še vprašanje od kod vložki ipd...??
Bli smo predlani v Črni gori.Morje fenomenalno čisto!!user posted image Res pa smo bli po večdnevnem neurju-je verjetno vse odneslo kam drugamuser posted image Pa na račun čistoče je blo zato ledenooooo!

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Mnenja Bruslja o naših kopališčih
3.6.2008 13:38:21   
srki
Aja, na to pa nisem pomislila. SEm mislila, da kakšna to tudi v morje meče. No, saj verjetno da jih.

Ampak res, morje, joj, kako je fajn, čisto....pa kako, če se vsi drekci in lulanje not zbirajo. Pa še kaj drugega.

(odgovor članu tatam)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Mnenja Bruslja o naših kopališčih
3.6.2008 14:53:05   
krfjolca
Pa saj kakci in lulanje sploh niso tak problem! A misliš, da ribe ne kakajo? user posted image

Problem je druga svinarija, detergenti, kemikalije, smeti itd.

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Izbira bolnišnice
Janjikaaaa

V kateri bolnišnici ste oz. najverjetneje boste rodile?

Ljubljana (28%)

Maribor (12%)

Slovenj Gradec (9%)

Drugod po Sloveniji (47%)

Avstrija (2%)

Druge države (2%)


Število vseh glasov: 212

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!