|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vprašanja
22.5.2008 12:03:50   
J.L.
- koliko časa/dni je še normalno, da se dojena punčka ne pokaka?

- zanima pa me še, če obstajajo kakšne neškodljive kapljice za v očke za mesec dni staro pupo. naša ima namreč vsak dan  v očkah svoj lasek.

- je vredu, da glavico ful nazaj drži? velikokrat celo med spanjem.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: vprašanja
22.5.2008 12:06:57   
Splet.Ka
Ojla.

1. Pri nas ni kakala tudi po 10 dni. Vsi smo trpeli, pediatrinja pa je trdila, da je to normalno. Se je uredilo, ko je začela jesti gosto hrano pri 6 mesecih.

2. Ne vemuser posted image .

3. Ne, ni ok. Lahko je to ekstenzijski vzorec - vprašaj pediatrinjo, ali bi bila pametna kakšna fizioterapija.

Srečno.

_____________________________

Cvetim...

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: vprašanja
22.5.2008 12:19:45   
Mišni
- je vredu, da glavico ful nazaj drži? velikokrat celo med spanjem.


Moj je tudi to počel, sem jih opozorila že v porodnišnici. Meni je med. sestra samo rekla, da ga strogo ne smem z ničeme za hrbtom zalagat, ker to sproži ta refleks. Pa sicer, ko ga pestuješ, ga imej tako, da je obliki, kot je bil v trebuhu, tako nekako, da je bradica blizu prsim, na ima glavico upognjeno naprej. Pa v spanju ga popravi, če vidiš, d aima glavico nazaj.
Tudi teta, ki je fizioterapevtka, mi je rekla, da to ni nič hudega, če le nima glave ves čas nazaj. Da je to neki refleks, ki sčasoma popusti. In je.

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: vprašanja
22.5.2008 12:33:15   
kristinaj
naša je prava seronja. pokakana je bila skoraj po vsakem hranjenju. tudi ko smo uvedli gh smo kakali po 3-4 x dnevno, lahko tudi 5x.... sedaj stara 13m se pokaka 2x dnevno

za kapljice ne bi vedela. lahko ji pa s prekuhano vodo očke čistiš. kako misliš, da ima v očkah svoj lasek??

kako drži glavico nazaj??? ko je v naročju ji moraš ti glavo podpirat!!  

med spanjem je pa normalno, da skoraj vsi otroci ki spijo na boku glavico nazaj potegnejo. naša jo še sedaj.....


jaz ne bi odlašala, že jutri bi jo k p peljala in ji postavila vsa možna vprašanja.....

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: vprašanja
22.5.2008 12:52:28   
J.L.
IZVIRNO SPOROČILO: kristinaj


za kapljice ne bi vedela. lahko ji pa s prekuhano vodo očke čistiš. kako misliš, da ima v očkah svoj lasek??

kako drži glavico nazaj??? ko je v naročju ji moraš ti glavo podpirat!!  



prvič imamo pediatrinjo naslednji teden, tak da takrat povprašam vse kar me zanima. je pa res, da so mi v porodnišnici povedali, da ni nič narobe, če se dojive in ne kaka par dni zaporedoma.

v očkah ima skoraj vsak dan svoj las in ji ga spravljamo ven z toplo vodo.

za glavico pa ima med spanjem vedno nagnjeno nazaj, ko leži na boku, drugače pa, ko jo dvignemo in podiramo kupčka na rami, pa isto sili z njo nazaj.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: vprašanja
22.5.2008 13:39:42   
katra55
Za dojenega otroka je normalno da ne kaka 7 dni ali pa da kaka 7 krat na dan.
Za lasek se pa nič ne sekiraj, ker jih baje nič ne moti.

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: vprašanja
22.5.2008 14:38:59   
kristinaj
mogoče je pa radovedna in bi rada glavo že pokonci držala.... z drugo roko ji jo pridrži, da ji ne pade nazaj in ne pozabi tega omenit p

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: vprašanja
22.5.2008 17:16:45   
jajula
jst bi ti za spiranje učka bolj svetovala fiziološko raztopino, če pa že vodo pa naj bo prekuhana in sobne temperature. (ko sem videla koliko vodnega kamna ima naša voda za user posted image prekuhavam filtrirano vodo).
zaradi laska v učku pa pomoje ne rabiš kapljic.


< Sporočilo je popravil jajula -- 22.5.2008 17:18:45 >

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: vprašanja
23.5.2008 23:05:57   
*medica*
IZVIRNO SPOROČILO: J.L.


- je vredu, da glavico ful nazaj drži? velikokrat celo med spanjem.





tud moj drži ful glavco nazaj ko spi in to pretežno ko je na boku kot so to omenile predhodnice...drgač pa tud ful nazaj rine ko ga držim v rokah..me je pediatrinja poslala k fizioterapevtki pa so mi tam rekli da je čist ok in da ne rabi nobenih vaj ker je to prirojen refleks in da ga imam vedno na ravni podlagi in nobenega ležalnika..pa naj ga v rokah držim tako da gleda stran od mene da ma fajn podprto glavo od moje telo al pa ramo..

aja pa glede učka pa probaj tud s svojim mlekom..mal ga v uč stisni pa boš vidla..tako so me starejše mame  podučile..user posted image jest nisem še probala ker še ni blo nobenih problemov z učkami hvala bogu..

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: vprašanja
23.5.2008 23:08:17   
Naja31
aja pa glede učka pa probaj tud s svojim mlekom


To velja, če ima vnet uček, ne pa če ima las v njem.

(odgovor članu *medica*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Meningokokna okužba najbolj ogroža otroke ...
Invazivne meningokokne okužbe so med najpogostejšimi vzroki za gnojno vnetje možganskih ovojnic ali meningokokni meningi...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Prehranski dodatki
Michonne RR

Ali dajete otrokom prehranska dopolnila?

Da (63%)

Ne (16%)

Občasno (21%)


Število vseh glasov: 19

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!