|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   sistematski pregled pri 9m
20.5.2008 16:37:47   
dm
Zanima me, kaj pediatri,poleg telesne teže in višine, še  pogledajo na sistematskem pregledu pri 9m. Želim vam veliko user posted image user posted image user posted image !
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: sistematski pregled pri 9m
20.5.2008 16:54:19   
ZmajTolovaj
Hm, nič posebnega, da bi se spomnila ... Sestra mi zmer razlaga, kaj že lahko dam za jest, jaz kimam, naredim itak malo po svoje, pri P pa smo opravili v 5 minutah.

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu dm)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: sistematski pregled pri 9m
20.5.2008 17:25:32   
MissLady
Naš bo pri 9m cepljen.

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: sistematski pregled pri 9m
20.5.2008 17:28:38   
Lunc_a
teža,velikost,pogleda moda,potem pincetni prijem,če obvlada,kocke eno na drugo,ploskanje s predmeti,prijemanje igračk v roke....

(odgovor članu MissLady)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: sistematski pregled pri 9m
20.5.2008 17:29:03   
Lunc_a
aja,tudi sedenje,vpr. te če se plazi,vstaja ob opori

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: sistematski pregled pri 9m
20.5.2008 17:34:12   
*lenc@*
IZVIRNO SPOROČILO: ZmajTolovaj

Hm, nič posebnega, da bi se spomnila ... Sestra mi zmer razlaga, kaj že lahko dam za jest, jaz kimam, naredim itak malo po svoje, pri P pa smo opravili v 5 minutah.


enako


_____________________________

"Kam potuje čas? Če bi vedel, zaprl vrata bi pred njim."
R. K.


(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: sistematski pregled pri 9m
20.5.2008 22:27:17   
ThinkPink
Mi smo ga imeli včeraj.

Preverili so:
-če samostojno sedi
-če se postavlja na nogice (stoji ob opori)
-pincetni prijem (morala je prijeti rozino - ji je sprve uspelo)
-preprijemanje kock iz ene roke v drugo
-merjenje višine, teže, prsn.koša, obsega glavice

(odgovor članu *lenc@*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: sistematski pregled pri 9m
21.5.2008 6:34:43   
Klarita
Mi smo ga imeli sicer včeraj. Zraven tega, da je zmerla, stehtala, zmerla glavico, pogledala zobke, potipala glavo, poslušala srček, vzela kri, čist točno pa žal ne vem, ker je bil ati z njim.

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: sistematski pregled pri 9m
21.5.2008 12:40:02   
Solero
IZVIRNO SPOROČILO: Klarita

vzela kri


Aja? Nisem vedela. Zakaj pa?

(odgovor članu Klarita)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: sistematski pregled pri 9m
21.5.2008 17:24:15   
nananaja
našo je poskušala prpravt, da bi se premaknila do rdeče žogice en meter stran, pa se je tamala sicer stegvala naprej, prevrnila na trebuh, pol je pa najdla svojo zabavo, je pa dohtarca rekla, no vredu. jst pa tud. 

(odgovor članu Solero)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: sistematski pregled pri 9m
21.5.2008 18:25:50   
kaya2007
pri nas nič posebnega, za pincetni prijem in te zadeve so pa gledali v razvojni ambulanti, pediater sploh ne.

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: sistematski pregled pri 9m
21.5.2008 21:56:42   
PIAF
Midve ga imava naslednji teden, bodo ji vzeli kri za splošen pregled, če je vse ok, če ni slabokrvna itd...men se to zdi user posted image

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: sistematski pregled pri 9m
21.5.2008 22:12:16   
dreamz
Mi smo ga imeli danes. Par dni prej smo šli v laboratorij dat kri, da pogledajo hemoglobin.
P je ogledala: Prijem dveh kock in če jih tolče skupaj, pincetni prijem z rozino, sedenje, vpraša če se plazi ali vstaja na noge, če ploska ali maha papa.
Poslušala je srček.
To je vse. Ma itak ji potem jaz postavim en kup vprašanj glede prehranjevanja, nege, zdravja....


_____________________________



(odgovor članu PIAF)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: sistematski pregled pri 9m
21.5.2008 22:32:53   
sandra85
mi ga imamo naslednji teden, sam moram povedat, da je naša P tako super!!! not smo vedno vsaj 15 minut, vzame si ful časa, pregleda ga od pete do glave, preizkuša v spretnosti, malo poklepeta z njim in z nami in pol ji js postavim še 100 vprašanj...pol se pa še z sestro 10 minut pogovarjamo o splošnih stvareh

_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu dreamz)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: sistematski pregled pri 9m
22.5.2008 9:39:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: dreamz

Mi smo ga imeli danes. Par dni prej smo šli v laboratorij dat kri, da pogledajo hemoglobin.
P je ogledala: Prijem dveh kock in če jih tolče skupaj, pincetni prijem z rozino, sedenje, vpraša če se plazi ali vstaja na noge, če ploska ali maha papa.
Poslušala je srček.




Mi smo imeli to pri 6. Še vodo smo dali. Al je pri 9. enako?

(odgovor članu dreamz)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: sistematski pregled pri 9m
22.5.2008 16:04:47   
dreamz
IZVIRNO SPOROČILO: tianna

IZVIRNO SPOROČILO: dreamz

Mi smo ga imeli danes. Par dni prej smo šli v laboratorij dat kri, da pogledajo hemoglobin.
P je ogledala: Prijem dveh kock in če jih tolče skupaj, pincetni prijem z rozino, sedenje, vpraša če se plazi ali vstaja na noge, če ploska ali maha papa.
Poslušala je srček.




Mi smo imeli to pri 6. Še vodo smo dali. Al je pri 9. enako?


To je bilo rvič, da smo dali kri. Vodo pa še nikoli.
Kako čudno, ne? Vsak kraj oz. pediater ima po svoje? Mahuser posted image

_____________________________



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: sistematski pregled pri 9m
24.5.2008 23:16:15   
annya7
Mi smo pri 6. mesecih dali vodo, zdaj pri 9. mesecih pa kri.  

(odgovor članu dreamz)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: sistematski pregled pri 9m
25.5.2008 8:31:56   
pavlyna
pri 6.mesecih pincetni prijem,...pa kaj je s tem pediatrom,kaj bodo po novem pri 9.mescih mogli že hodit-al kako.


mah sej ni,....

(odgovor članu annya7)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: sistematski pregled pri 9m
26.5.2008 7:58:58   
kristinaj
naši je dala najprej eno kocko, da jo prime, nato še drugo, da vidi če bo z njimi tolkla, pa žogico je morala v eno skodelico dat, potem ji je dala še nekaj za se igrat in pa rozino na pleničko-pincetni prijem.... potem je še vprašala ali zna dat pa pa, če zaploska in še par besed je bilo okoli razvoja, sedenja, plazenja, vstajanja ob opori, št. zobk,kdaj jih je dobila, ko je bilo pa treba srčka in pljuča poslušat..... je bilo za znoret..... ni pustila ne pri 6m, ne pri 9m in tudi sedaj pri 13m ne :=)).. skoči name, me objame kot klop in dohtarca pomagej si user posted image

kri vzamejo pa zaradi tega, da vidijo ali so postali slabokrvni, ker približno pri teh mesecih jim začne primanjkovati železa, ki so si ga nabrali med 9m potovanjem v maminem trebuščku...

(odgovor članu dm)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: sistematski pregled pri 9m
25.5.2012 21:39:24   
lojtra1
Ko tole berem mi res ni jasno zakaj naša pediatrinja ne pogleda skoraj nič od tega. Pri meni so ga zmerili, stehtali, potipala je trebušček,me vprašala če že puza (še ne), sedi. Pa sva šla domov. Nobenega pincetnega prijema, nobenih kock. Če je tu katera iz Kranja, naj prosim napiše kaj so pogledali pri njej.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: sistematski pregled pri 9m
28.5.2012 8:08:34   
manna
Teža, višina, potipala glavico, poslušala srček. To je vse. Ni je zanimalo če že sedi ali vstaja ob opori. Kakšne kocke neki...
Tolk o pediatrih...
Čeprav po drugi strani se mi zdi dobrodošlo da ne delajo več teh "testov" ker pol se pa zgodi da kakšen malček pač tisti trenutek ne prime kocke al rozine al karkoliže, potem pa mame takoj v paniko... No, sej sem bila pri prvem otroku jaz ista.

(odgovor članu lojtra1)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: sistematski pregled pri 9m
28.5.2012 12:02:53   
lojtra1
Meni se ni zdelo v redu, ker se mi zdi, da ni šanse, da bi pediatrinja ugotovila, če bi blo kaj z otrokom narobe, v tstih 5 minutkah ko ga je imela tam. jaz pa tudi nisem kakšen strokovnjak da bi vse lahko opazila.
Malo več časa bi mu lahko posvetila, po drugi strani, pa je bila pred našim ena punčka 45 minut notri pri zdravnici, ker je baje njen očka zelo zoprn - kar se mi spet ne zdi fer, da moraš očitno biti zoprn, da se posvetijo tvojemu otroku.

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Kaj najbolj škodi otrokovemu imunskemu sis...
Preverite, kateri so največji sovražniki otrokovega močnega imunskega sistema in s tem njegovega zdravja.




Naslov pravljice za posvojitev
cathrine

Pozdravljeni, vesela bom bila predlogov za naslov pravljice na temo posvojitev. Več infor: http://katarinatomsic.blogspot.com/2012/09/deklica-ki-jo-je-prineslo-letalo.html

Deklica, ki jo je prineslo letalo (34%)

Deklica, ki jo je prinesla jumbo štorklja (7%)

Otrok 2 src (38%)

Mami, kdo pa je prinesel mene, štorklja ali letalo? (21%)


Število vseh glasov: 192

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!