|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   AVTOSEDEŽ
20.5.2008 10:28:18   
karmchy
Lep pozdrav!
Mene pa zanima kdaj ste svoje otroke dale iz lupinice v avtosedež. Namreč mi smo stari 3.5 meseca in mu bo lupinica v kratkem premajhna, ker naš user posted image  raste kot konopljauser posted image .
Na kaj je treba bit pozoren pri nakupu avtosedeža?

Hvala za odgovore.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: AVTOSEDEŽ
20.5.2008 10:31:21   
kofetek2010
Dvomim, da bo tvoj prej kot v 4.mesecih prerasel lupinico, ki je btw do 13 kil. user posted image  
Naši smo dali v avtosedež pri skoraj 8.mesecih, ko je že dolgo samostojno sedela in je imela skoraj 9 kil. user posted image

glede avtosedežev pa je najboljše, da uporabiš iskalnik user posted image

(odgovor članu karmchy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: AVTOSEDEŽ
20.5.2008 10:34:59   
kristinaj
rastejo do 6m kot konoplja potem se pa ustavijo tako, da .... našo smo z 9m dali v avtosedež, ki sem ga dobila od sestre, sicer bi želela novega tobija a je ta zaenkrat v redu....

(odgovor članu karmchy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: AVTOSEDEŽ
20.5.2008 10:37:04   
*tajda*
Jst sem svojega user posted image  dala pri 7 mesecih,imel je 10 kil,sedel je samostojno že en mesec pa postavljal se je na nogice ob opori..Kupi raje avtosedež concord od 0 do 18 kg,v katerem ga lahko voziš v nasprotni smeri.Pri 3,5 mesecih je absolutno še premajhen za v avtosedež od 9 do 18 kg.

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: AVTOSEDEŽ
20.5.2008 11:29:46   
annie
Naš je star 8m, pa smo še kar vedno v lupinici, čeprav ima že čez 9 kg user posted image Lupinico preraste takrat, kadar glavica ven gleda, noge niso problem. Nameravamo ga imet čim dlje časa v lupinici, ker je najbolj varno user posted image ...pač tako dolgo, dokler bo zdržal v njej user posted image , imamo pa takšno do 13 kg.

(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: AVTOSEDEŽ
20.5.2008 13:30:06   
Anonimen
Karmchy, kakšno lupinico pa imaš? Pa sigurno mu ne bo premajhna še kakšnih 5 mesecev a? Koliko kg pa ima?

Mi imamo Primo viaggio sip 0-13kg, pa je blo pozimi malce problem ga dat noter v kombinezonu, ma sem ga raje slekla, pa je bil komot. user posted image  Pa tisto pod ritjo se da ven, pa je še več placa. Vse se da. user posted image  

No, naš ima zdaj blizu 10kg in kmalu bo 8 mesecev. Drugi teden gre v avtosedež, 9-18kg. user posted image

(odgovor članu annie)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: AVTOSEDEŽ
20.5.2008 13:42:18   
karmchy
No naš ima trenutno 7,5 kg, velik je pa 65 cm.
Ker nekdo mi je rekel, da se dobi avtosedež s stopnjami, tako da ga lahko tudi poležeš, da ne sedi popolnoma samostojno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: AVTOSEDEŽ
20.5.2008 13:49:52   
Anonimen
Kakšno lupinico imate?

(odgovor članu karmchy)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: AVTOSEDEŽ
20.5.2008 13:56:31   
kristinaj
zaradi trkov je priporočljivo da je prvi avtosedež tak, da ima več stopenj, da ne sedi popolnoma vzravnano ampak bolj poleženo. jaz naši, ko zaspi avtosedež premaknem tako, da ne sedi ampak leži, še bolj poležena kot v lupinici.....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: AVTOSEDEŽ
20.5.2008 22:52:02   
S1902
jaz sem našo tamalo  dala v concordov avtosedež od 0-18 kg pri 5 mesecih ko smo šli na morje sedaj je pa stara 15 mesecev.
saj imajo ti sedeži da sedi enako kot v lupinici,se da pol leže in sede, pa opora za glavico je,tako da ni blo problema, vozila pa sem jo zadaj, da se je lepo navadla. ko je bla pa v lupinici pa spredaj v nasproni smeri vožnje.
Spredaj lahko voziš otroka le če se da v avtu isklopit airbac(sory če sem narobe napisala), ali pa če ga nimaš.
ker v vseh avtih se ne da izklopit,tudi v najnem enem ne enem pa se da.
oprostite da sem malce zatežila

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: AVTOSEDEŽ
21.5.2008 6:31:10   
Klarita
Mi smo našega fanta vozili v lupinici do 8 mesecev, mogoče bi lahko tudi več, ampak je imel nogice že čist v sedež skrčene, tako da smo kupili Tobi-ja in sedaj uživa, ko vidi vse ven.

(odgovor članu S1902)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: AVTOSEDEŽ
21.5.2008 9:27:57   
ThinkPink
Mi smo našo iz lupinice v avtosedež (Roemer) dali pri 8m. Pa ne, ker je prerasla lupinico (bi še komot lahko bila noter kakšen mesec), ampak ker ni marala vožnje obrnjena proti sedežu. Odkar imamo avtosedež, pa ima zelo rada vožnjo, celo zaspi...

3 mesece pa je še kar prehitro za v avtosedež...raje še malo počakajte. V avtosedež od 9-18 naj bi šli, ko znajo dobro samostojno sedeti.

(odgovor članu Klarita)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: AVTOSEDEŽ
21.5.2008 10:34:11   
*kinnie*
...ko bo sposoben samostojnega sedenja...
Pri 7,5 mesecih ( pa je konkreten dečko), je pri nas lupinica zadosti velika...

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: AVTOSEDEŽ
21.5.2008 12:57:11   
BODOČA 77
Jaz tudi mislim, da je še prehitro, da bi ga dala v sedež. Mi smo našega pikeca dali v avtosedež pri 7,5 mesecih, ko je že dobro samostojno sedel in imel 9,5 kg.

(odgovor članu *kinnie*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: AVTOSEDEŽ
21.5.2008 13:03:01   
kati kati
dan,

mi imamo isti problem, naš dojenček bo star 4 mesece in ima 8 kg in velik 70cm...pa lupinica bo kmalu premajhna! meni so svetovali avtosedež concord! je super sam se ga dobit samo prek neta na sonček.si...pa se odločam kako in kej




_____________________________

pa smo pihnali prvo svečko...4.2..

(odgovor članu BODOČA 77)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: AVTOSEDEŽ
21.5.2008 13:04:17   
Anonimen
Ja, če je od 0-18kg ga lahko daš noter.

Kakšno lupinico pa imate sedaj? Če je od 0-13kg gre ja še lahko noter a.

(odgovor članu kati kati)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: AVTOSEDEŽ
21.5.2008 13:36:25   
piko12
Moj je pa pri 9,5m še zmeri v lupinci. ima 73 cm pa 8,5 kg, sedi pa že vsaj 2 meseca. v avtosedež ga bom prestavila, ko mi ga dostavijo, pa še to zato, ker upam, da bo manj švical notri. Res ne vem, kam se enim tako mudi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: AVTOSEDEŽ
21.5.2008 17:19:23   
nananaja
če je sedež od 0-18 in se ga da namontirat  v  nasprotni strani in mogoče še poležt, potem pri 4m ni tak problem. naprej ni dobro imeti obrnjenega prve pol leta zaradi glavice. tud mi ssmo našo dali v tak sedež pri približno 4m, ker eden od avtov ni imel zadaj vrat, pa smotana lupinica in se nama res ni dalo not in ven je dajat. okoli pa smo jo obrnili med 6 in 7m, ne vem natančno.

(odgovor članu piko12)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: AVTOSEDEŽ
21.5.2008 17:24:12   
sazi
Mene pa zanima kdaj ste svoje otroke dale iz lupinice v avtosedež

Ko je dopolnil 10 mesecev.

(odgovor članu karmchy)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: AVTOSEDEŽ
21.5.2008 18:10:43   
Ekaz
Mi imamo dobrih osem mesecev in smo nekaj dni nazaj kupili Maxi Cosi - Tobi. Res je super. Tako na visokem sedi, da super vidi skozi okno.

(odgovor članu karmchy)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: AVTOSEDEŽ
21.5.2008 18:24:36   
kaya2007
pri enem letu. a je kaj bolje, zdaj ko veš? user posted image  otroka daš v avtosedež, ko že fino sedi in ko je dovolj velik ali težek.

(odgovor članu Ekaz)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: AVTOSEDEŽ
21.5.2008 18:28:43   
BAMBINA_
 
IZVIRNO SPOROČILO: kaya2007

pri enem letu. a je kaj bolje, zdaj ko veš? user posted image  otroka daš v avtosedež, ko že fino sedi in ko je dovolj velik ali težek.

oz. takrat, ko preraste lupinico. Če mu štrlijo ven nogice ni še nič narobe, najkasneje je treba zamenjati takrat, ko začne glavica kukati ven. Drugače pa ne prehitevaj z avtosedežem, dlje ko se otrok vozi v obratni smeri vožnje, bolje je...


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: AVTOSEDEŽ
21.5.2008 21:40:54   
katka37
Za našega user posted image , ki je star 3 mesece, smo v pikapolonici kupili concorda (ultimax), ki je res primeren od 0-18 kg in se ga obrne tudi v nasprotni smeri vožnje, kot so napisale nekatere pred mano. Smo zelo zadovoljni, ker se ga da v res skoraj ležeči položaj, ker je naš mulo v lupinici imel ves čas dvignjeno glavo, tu pa tega ne more. Preko sončka je res cenejši, imajo pa se mi zdi starejše barvne kombinacije, kar pa tudi ni tako pomembno, važna je varnost in udobje.
Smo nameravali najprej kupiti maxi tobi, pa se sploh ne da dosti nagniti v položaj za spanje, pa šele od 9 kg je primeren.

Razmisli, pa se odloči. Mi smo najprej prebrali vse na forumu, pogledali po trgovinah in se odločili.

Pa lep pozdrav.

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: AVTOSEDEŽ
21.5.2008 21:48:12   
Naja30
Pri 9m.

(odgovor članu katka37)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: AVTOSEDEŽ
21.5.2008 22:54:48   
sandra85
ko je prerasel lupinico (nekje pri 5m)
v concord ultimax 0-18kg. za začetek se da otroka v obratno smer vožnje in v bolj ležeči položaj. kasneje se dnigne naklon in obrne sedež v smer vožnje. ta stolček nam je super-pa on je kot kralj v njemuser posted image


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Meningokokna okužba najbolj ogroža otroke ...
Invazivne meningokokne okužbe so med najpogostejšimi vzroki za gnojno vnetje možganskih ovojnic ali meningokokni meningi...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




katero ime
Kratka

za fantka?

Aleks (56%)

Marko (44%)


Število vseh glasov: 218

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!