|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Nemirnost in spanje
21.1.2008 22:48:53   
bsasab
Ne vem ce je ze kje obstajala ta tema, ampak mene nekaj zanima..., Nasa pupa je pred spanjem zelllooo nemirna, pa je ful zaspana, ampak jo ta njena nemirnost celo prebudi ko ze enkrat zaspi..., Zacne opletat z rokicami, se scipa, vlece za uho, glavo nenehno obraca sem in tja in se zaradi tega zbudi, in to lahko traja uro ali vec, preden enostavno obupa od otrujenosti in omaga ter zaspi... Sploh ne vem kaj bi naj to bilo, in to dela ze od rojstva (sedaj je stara 1,5 meseca). Pa je sita, previta, ni zejna, tudi krckov nima (hvaljen Antiflatuser posted image user posted image )

A ste imele podobne izkusnje oz jih imateuser posted image user posted image
Ima katera kaksno idejo kaj bi naj to bilouser posted image user posted image

Mami je ze cist obupanauser posted image user posted image

Hvala za odgovore in mnenja

Lep vecer


_____________________________

5.12.2007 nam je Miklavz prinesel najlepse darilo doslej...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Nemirnost in spanje
21.1.2008 23:13:25   
Anonimen
Po moje moraš ujeti točno tisto minuto, ko si začeli spančkat. Počasi si je začela ustvarjat svoj tempo spanja.

Pri moji je bilo podobno, pa sem jo začela dajat spat, ko je prve znake pokazala. Se mi je zgodilo, da je spala od 15h do 7h zjutraj brez kakšnih posebnih budnic ponoči.

Sedaj jo takrat, ko je še prezgodaj za spat (okrog pol 6h zvečer) skopam, drugače bi že šla  spat. Ampak si ne želim, da bi mi dan za noč zamenjala.....od zadaj user posted image

(odgovor članu bsasab)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Nemirnost in spanje
22.1.2008 11:41:55   
Naja30
Kaj veš, lahko so vseeno krči. Ali pa je tako utrujena, da težko zaspi. Pri nas je bilo oboje, ko je bila toliko stara in je zelo pozno zaspala.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Nemirnost in spanje
22.1.2008 12:06:40   
mateyka
men se tud zdi preutrujenost - naša se tok za ušesa vleče, mane obrazek, tečka in joka, zvija.. če zamudimo zlato uro za uspavat..

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Nemirnost in spanje
22.1.2008 12:33:55   
rose
Če je otrok ful nemiren, pravijo  da pomaga, če jo tesno poviješ. Ne vem, ker nisem sprobala, sem samo nekje prebrala.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Nemirnost in spanje
22.1.2008 14:06:39   
oktoberka
Moja je ista. Morem točn ujet trenutek ko rata utrujena, pol pa lepo zaspi. Drgač je pa tko kot opisuješ ti.

_____________________________

http://oktoberka.moj-album.com

(odgovor članu rose)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Nemirnost in spanje
22.1.2008 14:14:58   
bsasab
pravijo da pomaga, če jo tesno poviješ.


Sem probala danes to naredit, pa je bilo se hujse, je kr kricala, ker ni mogla z rokami opletatuser posted image ...

Po moje je tudi preutrujena, sam ce noce in noce zaspat, da bi si vsaj malo odpocila in bila zadovoljna....

Pa se eno vprasanja..., koliko bi morali (naj bi) spali dojencki pri taki starosti, ker nasa ful malo spi, cez dan skoraj nic-zakinka za kaksnih 10 minut potem pa jok in stok (je prevec nemirna), zvecer pa te nekako zaspi in spi cca 10 ur, z vmesnim enim obrokom... a je to vredu, a bi morala vec spat...user posted image user posted image

Ko pa se naspi (po vecernem in delno jutranjem spancu), pa je zelo dobre volje, se ful pogovarja (mrmra), smeje in je nasploh zivahnauser posted image

Sploh vec ne vem kaj je prav pa kaj ne, pa ce je vredu da cez dan skoraj nic ne spi, in ce ni, kako jo naj pripravim do tega da bo dejansko zapsala..., a ja, ni pa rada v narocju, le pokoncko ji pase (podiranje kupcka)..., tako da...

Kaksna ideja punceuser posted image user posted image

Pa lep dan...


_____________________________

5.12.2007 nam je Miklavz prinesel najlepse darilo doslej...

(odgovor članu rose)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Nemirnost in spanje
22.1.2008 22:49:30   
december06
Pozdravljena.

Naš mucek je zdaj star 4,5m. Se obnaša podobno kot tvoja preden zaspi. Včasih me je kar groza ko ga gledam, kot da si bo očke izpraskal in seveda obrača z glavico sem in tja. Sem jaz tudi že na forumu to spraševala in nisem dobla pametnega odgovora, leto da nismo edini. Sem ugovila, da je tega sedaj malo manj. Le preden zaspi. Prej je bilo to še ponoči. Jaz bi ti svetovala, da jo pustiš pri miru in bo s časoma tega manj. Naš je bil prej dosti po rokah in (priznam) smo ga razvadli in ni hotel sam zaspat, le v naročju. Zdaj pa že kakšna dva tedna ratuje, da vsaj zvečer sam zaspi, vendar traja tudi do eno uro ali več in zraven jamra, obrača glavico, se vleče za lase, mane učke... Pa se mi zdi da vedno manj. Mislim, da je to samo ena faza, ki jih nato mine. Je pa res, da je včasih naš mucek ko se je tako zvijal nato, ko sem ga dvignila, podrl še en kupček ali pa punknil. Lahko je tudi to, ko je še zelo majhen.

Ne vem, če sem ti kaj pomagala. Mogoče ti svetujem še to, da če ni rada po rokah jo raje pusti naj sama zaspi, ker se lahko navadi da ti zaspi v rokah in....

Glede spanja pa bi ti takole rekla, da je vsak dojenček drugačen. Če se ti zdi, da je čez dan bolj sitkana, je verjetno premalo spanja. Probaj uvesti kakšen ritual oz. da gre spat približno ob enaki uri. Naš je kot dojenček samo spal in sem ga morala budit za hranjenje tako podnevi kot ponoči.

V eni knjigi sem prebrala, da potrebujejo 1 mesec stari dojenčki okoli sedem ur spanja, tri mesece stari pa 6 ur spanja čez dan. Ampak kot sem ti rekla, dojenčki so si zelo različni. Glavno, da ti ponoči spi.

(odgovor članu bsasab)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Nemirnost in spanje
23.1.2008 10:09:08   
Talika19
IZVIRNO SPOROČILO: bsasab

Pa se eno vprasanja..., koliko bi morali (naj bi) spali dojencki pri taki starosti, ker nasa ful malo spi, cez dan skoraj nic-zakinka za kaksnih 10 minut potem pa jok in stok (je prevec nemirna), zvecer pa te nekako zaspi in spi cca 10 ur, z vmesnim enim obrokom... a je to vredu, a bi morala vec spat...user posted image user posted image



V knjigi od E. Pantley Otroško spanje - brez joka v sanje piše povprečno št. ur spanja podnevi in ponoči
1 mesec   6-7h (podnevi)   8,5-10h (ponoči)    skupaj (15-16h)

No pri nas je takrat spal skupaj ene 10-12h.

Sedaj ko je star 5 mesecev pa spi cca. 12-15 ur. Odvisno koliko spi čez dan. Je pa res sedaj, da ga imam bolj pogruntanega. Čez dan hitro postane utrujen in ga dam spat (uspavam ga na rokah in v košku, sam pač ne zna zaspati) in to se nam ponavlja vsako 1,5 do 2h. Spi pa od 20 min do 1,5h. Včasih je v vozičku spal tudi 3 ure.

_____________________________

25.8.2007 Mark
26.9.2009 Zala

(odgovor članu bsasab)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Nemirnost in spanje
23.1.2008 18:45:20   
buša
IZVIRNO SPOROČILO: rose

Če je otrok ful nemiren, pravijo  da pomaga, če jo tesno poviješ. Ne vem, ker nisem sprobala, sem samo nekje prebrala.



to tesno povijanje z dekico pri nas delujeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

GAŠPER JE NAJIN SONČEK

(odgovor članu rose)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?