|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   'lovske' o nosečnosti
9.1.2008 20:37:34   
Pia77
Ziher ste kaksno slišale ali prebrale... Npr.:


- Ne obešaj perila, ker se bo otroku popkovina okrog vratu ovila.

- Kadar si zaželiš kakšno hrano, se ne smeš sebe nikjer dotaknit, ker bo otrok imel znamenje (v obliki tistega, npr. sadja, ki si si ga zaželela - HA HA HA :)

- Piti moraš vino za kri in pivo za joške... HIK! :)



Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 'lovske' o nosečnosti
9.1.2008 20:41:19   
lana777
Jah, jih je poln user posted image  user posted image ... zdej se spomnim sam tiste, k
nam je učitlca v OŠ rekla, da si v nosečnosti
ne smeš barvat las ... (pa itak nikol, k če maš pobarvane lase, ne morš met otrok)

Da ne bi o tem, kakšna so znamenja zauser posted image  inuser posted image  ... user posted image user posted image

_____________________________

Vsak trenutek mine. A v nas ostanejo tisti, ki nas delajo boljše in srečnejše. Taki postanejo neminljivi.

(odgovor članu Pia77)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 'lovske' o nosečnosti
9.1.2008 23:42:26   
lex
-okna so usrana, ker jih ne smem že zdaj sčistit, da se mu popkovina ne ovije okoli (pri 1 sem veselo še tik pred porodom čistla okna pa ni blo nič)
-jem lahko za dva - pol sem res taka ko bi bili 4 ne dva
-jem lahko vse kar se mi zlušta
-če prvi otrok najprej reče mama - je naslednja punčka (ampak naša Alina nima lulčka), če reče pa ata bo pa fantek
- pivo dela mleko


_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu lana777)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
10.1.2008 7:50:58   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu lex)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
10.1.2008 9:16:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Pia77)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 'lovske' o nosečnosti
10.1.2008 10:22:43   
srečka nosečka
Polno je teh vraž, na katere pa ne dam kaj veliko.
Morda samo na to, da ne smeš pomivat oken. To upoštevam.
Pa ne zato, ker bo se popkovina user posted image  ovila okoli vratu, ampak, ker sem za to trenutno prelena in imam lep izgovor. user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 'lovske' o nosečnosti
10.1.2008 15:15:21   
Anonimen
kaj pa o barvanju las?? je to res, da si jih ne smeš ali lari-fari?? ker bi mogla mal barvo popravt, ap me zanima ali lahko grem...user posted image

(odgovor članu srečka nosečka)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 'lovske' o nosečnosti
10.1.2008 15:22:30   
Ketrin24
itaq, da si lako greš pobarvat lase. To je spet sam en lari fari. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 'lovske' o nosečnosti
10.1.2008 16:26:02   
Pia77
Med nosečnostjo si ne smeš barvat las, ker bo potem tudi otrok blond  user posted image

(odgovor članu Ketrin24)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 'lovske' o nosečnosti
10.1.2008 17:56:57   
mala pikica
IZVIRNO SPOROČILO: auroraa

pivo dela mleko - to pa je delno res. ker alkohol sprošča (kozarček piva, ne par flaš - da se razumemo), potem je tudi mama sproščena in mleko bolj teče.


Glede alkohola je delno tudi res, pivo pa baje pomaga pri mleku zaradi določenih sestavin v hmelju. Tako da velja tudi brezalkoholno user posted image

barvanje las... jaz sem slišala, da ga odsvetujejo zaradi vseh kemikalij, ki bi lahko skozi kožo prehajale v naše telo. Medtem ko pri barvanju narastka to ne velja, ker ne barvajo do korena las.

umivanju oken pa sem se jaz tudi izogibala, pa je bila vseeno popkovina 2x ovita okoli vratu in 1x čez telo user posted image


_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 'lovske' o nosečnosti
10.1.2008 18:17:59   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lana777
nam je učitlca v OŠ rekla, da si v nosečnosti
ne smeš barvat las ... (pa itak nikol, k če maš pobarvane lase, ne morš met otrok)


nam pa, da se jih ne smes umivat user posted image user posted image ampak mi res ni jasno, kako prezivis devet mesecev user posted image

(odgovor članu lana777)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 'lovske' o nosečnosti
11.1.2008 13:05:31   
tweetek
Men je  bla pa všeč tale; ne se napenjat (npr pri petju, igranju flavte itd), ker boš "porinila" bebo ven - ja, kako greš pa na WC poluser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 'lovske' o nosečnosti
11.1.2008 13:35:28   
zabica26
mah...
pa ne smeš gledat otrok z motnjami v razvoju, da ne boš sama rodila takega user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
če piješ iz kozarca, ki je malo oddrgnjen, počen... boš imela otroka z motnjami v razvoju user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


glede oken pa se baje kar velja držat... men čist paše, da mož puca user posted image , pa še vsi ga potem hvalijo, kot je priden...u bistvu vedno vidjo samo njega, ker jaz to nardim mim grede on pa s celo proceduro user posted image

(odgovor članu tweetek)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 'lovske' o nosečnosti
11.1.2008 20:32:17   
tosja

IZVIRNO SPOROČILO: auroraa

pivo dela mleko - to pa je delno res. ker alkohol sprošča (kozarček piva, ne par flaš - da se razumemo), potem je tudi mama sproščena in mleko bolj teče.



user posted image

"Drage moje, pustite čenče naših babic raje pri miru ter si zapomnite, da vsakodnevno pitje piva med nosečnostjo (pa tudi kasneje med dojenjem) ne koristi prav nikomur, razen če želite, da ga bo vaš otrok že ob rojstvu tako vajen, da ga boste lahko takoj poslale na zdravljenje alkoholizma!"

citat iz revije Mama, januar 08/št. 122


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 'lovske' o nosečnosti
11.1.2008 21:04:16   
Majuska
za ta drugo sem pa nekje že slišala ... user posted image

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
12.1.2008 9:18:38   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Majuska)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 'lovske' o nosečnosti
21.2.2008 15:17:00   
ANIME
Ok, zdaj me pa res zanima kaj je s tem barvanjem las.

Jaz si jih barvam na korenčkovo rdeče - in to ne samo narastek, ampak po celi dolžini  ... a če si noseč, to ni več priporočljivo oz. odsvetujejo? Kakorkoli barvo imam že na laseh ... zanima me kako naprej!

Hvala za odgovore!


_____________________________

Kot pravi pregovor: Be careful what you wish for.
03.10.08 sva dobila kar dva razgrajača.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: 'lovske' o nosečnosti
21.2.2008 15:20:22   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: ANIME
Ok, zdaj me pa res zanima kaj je s tem barvanjem las.

Jaz si jih barvam na korenčkovo rdeče - in to ne samo narastek, ampak po celi dolžini  ... a če si noseč, to ni več priporočljivo oz. odsvetujejo? Kakorkoli barvo imam že na laseh ... zanima me kako naprej!

Hvala za odgovore!


Ne škodi.

KLIK

KLIK

KLIK


(odgovor članu ANIME)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: 'lovske' o nosečnosti
21.2.2008 17:36:53   
benika
Če se opečeš, bo imel otrok tam znamenjeuser posted image

Če spiš na trebuhu, lahko otroka pomečkaš

Če kašljaš, lahko škoduješ otroku

Pa še marsikatera pametna bi se našla. le forum Nosečnost je potrebno mal prebrat. Včasih se sprašujem, ali imjo punce sploh kaj pameti, ko sprašujejo take cvetke, ali so res tako naivne, da verjamejo vse, kar jim kdo reče, ali pa...Ne vem no, sej razumem, da te v nosečnosti marsikaj skrbi in je ženska bolj kot kdajkoli dovzetna do vseh nasvetov, ampak nekatere res sprašujejo takšne bedarije, kot da so ušle iz OŠ.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: 'lovske' o nosečnosti
21.2.2008 20:37:59   
Katy13
IZVIRNO SPOROČILO: mala pikica


barvanje las... jaz sem slišala, da ga odsvetujejo zaradi vseh kemikalij, ki bi lahko skozi kožo prehajale v naše telo. Medtem ko pri barvanju narastka to ne velja, ker ne barvajo do korena las.




glede barvanja sem jaz vprašala svojega G in mi je odgovoril takole: barvanje med nosečnostjo ni priporočljivo zaradi kemikalij, ki pridejo v stik s kožo in lahko vplivajo na rast ploda, vendar je pri tem tako, da ene se lahko barvajo celo nosečnost pa ne bo kaj, druga se bo le enkrat. Za primerjavo mi je dal pitje alkohola. Ene nosečnice spijejo deci vina v celi nosečnosti in je nekaj narobe z otrokom, spet druge popijejo liter žganja na dan in otrokom ni nič. Je pač odvisno od vsake posameznice.

Pri barvanju narastka pride barva v stik s kožo.  user posted image  No, jaz sem se pobarvala med nosečnostjo, ker sem mnenja, da če nisem na kaj bila alergična pred nosečnostjo, da tudi sedaj ne more biti kaj narobe zaradi barvanja.

_____________________________

Odlocitev, da boste imeli otroka, sprejmete v trenutku. Tako za vedno sklenete, da bo vaše srce hodilo zunaj vašega telesa.

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: 'lovske' o nosečnosti
21.2.2008 20:57:05   
Anonimen
Pa po porodu 6t ne smes umivat las,ker zbolis pa se umres.
Cim manj zunaj hodit(ravn tako 6t),ce pa ze pa fajn zadevan,po moznosti se ruto na glav met,pa tut ce je poletje.

Pa seveda pivo pit,pa zavese ne obesat,okna ne pomivat,pa obvezno jest za dva.
Glede hrane se jaz kar drzimuser posted image ...,k sem pa skos tolk sestradana.

(odgovor članu Katy13)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: 'lovske' o nosečnosti
21.2.2008 21:14:28   
barbaw
Tele cvetke so včasih res malo mimo. Ja no, skoraj vedno. Tole stegovanje so tudi naše babice govorile, da ni dobre ne samo zaradi opkovine ampak zaradi maternice in mišic, ki se raztezajo. Kao je nevarno za prehiter porod. Če je rizična nosečnost potem je res lahko to nevarno, drugače pa jaz ne vidim ovir.

6t ne umivat si las in 6t ne it ven pa je hudo privlečeno za lase. kakšen moraš zgledat z umazanimi lasmi. Jaz sem si jih v P umila sigurno 3-krat, ker je bilo vroče in sem se znojila. Ven pa moraš it sploh če sonček sije in je toplo. Mene je babica po 10-ih dneh naganjala ven, ker je bilo toplo. Je rekla za par minut, pa smo bili 5 min, drugi dan kar pol ure, potem pa kar po urco alil dve, pa nobenemu nič ne manjka.

_____________________________

Nobody is perfect and I'm nobody!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: 'lovske' o nosečnosti
22.2.2008 8:53:56   
ANIME
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

IZVIRNO SPOROČILO: ANIME
Ok, zdaj me pa res zanima kaj je s tem barvanjem las.

Jaz si jih barvam na korenčkovo rdeče - in to ne samo narastek, ampak po celi dolžini  ... a če si noseč, to ni več priporočljivo oz. odsvetujejo? Kakorkoli barvo imam že na laseh ... zanima me kako naprej!

Hvala za odgovore!


Ne škodi.

KLIK

KLIK

KLIK





Najlepša hvala za odgovor! Si me potolažila! Jutri grem pa "po novo frizuro"! user posted image user posted image

_____________________________

Kot pravi pregovor: Be careful what you wish for.
03.10.08 sva dobila kar dva razgrajača.

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: 'lovske' o nosečnosti
22.2.2008 21:44:17   
Majuska
IZVIRNO SPOROČILO: Pia77

Med nosečnostjo si ne smeš barvat las, ker bo potem tudi otrok blond 


kdo pa pravi, da se na blond barvam? user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Pia77)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: 'lovske' o nosečnosti
23.2.2008 21:24:35   
tsjci26
oj.... jst mam pa manijo na panashe-čisto nor nanj,vam povem kok je to dober...njamuser posted image ....no tko enkrat na teden ali 14 dni...


                        rodili bomo junija!

_____________________________

Življenje se ne meri po številu vdihov, ki jih naredimo, ampak po številu trenutkov, ki nam vzamejo dih!

(odgovor članu Majuska)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Poslovila sva se od 4. in 5. sina
Z ženo sva pozdravila in se poslovila od najinega 4. in 5. sina. Anders in Brodie sta se rodila združena, delila sta si ...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Kako pogosto?
qloq

Kako pogosto ste aktivni na facebooku?

vsaki dan sem aktivna (49%)

Ne nisem aktivna (16%)

občasno pregledujem objave in delim objave (21%)

me ne zanima saj je facebook spletno socialno omrežje zanič (14%)


Število vseh glasov: 100

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!