|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prepogosta utrujenost??
8.1.2008 12:12:41   
ALEKSA13
Pozdravljene,

Imam 5 mes. starega sina (nedonošenček). Naj vam opišem današnji dopoldan. Spi celo noč, danes se je zbudil malo pred 8,00, nato sva se sprevila in jedla, potem pa je spet ob 8,40 zaspal, spal je do 9,50. Nato sva se počasi zrihtala in spreoblekla, ura pa je bila 11,00 ko je bil spet zaspan. Prej sem ga še nahranila, ko pa sem ga položila v posteljico, je takoj zaspal. Pa tudi čez dan je zaspan skoraj na manj kot dve uri (1,5 h). Sicer čez dan ne spi dolgo od pol ure do ene ure.  To se dogaja kak mesec, prej pa je imel obdobje ko je ful malo spal podnevi (pa čeprav je bil zaspan). Zdi se mi, da je prepogosto utrujen. Kaj pa vaši 5 mesečniki, kako spijo? Hvala, lp. Aleksa
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prepogosta utrujenost??
8.1.2008 13:42:12   
tejcek19
pravijo, da imajo otroci odlične senzorje, koliko spanca rabijo in da si ga odmerijo ravno prav

jaz na tvojem mestu ne bi skrbela, razen če sumiš, da je zraven še kaj bolan
če te skrbi, v vsakem primeru vprašaj pediatrinjo

moj sinko je sicer zdaj star že 8 mesecev in spi čez noč 10-12 ur z vmesnimi kratkimi pavzicami, čez dan gre pa spat od 1 do 3 krat
pred 3 meseci je seveda malo več spal čez dan

(odgovor članu ALEKSA13)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prepogosta utrujenost??
8.1.2008 13:46:44   
muck
Mi čez dan bolj malo spimo. Odvisno od dneva, več ali manj mi spi po pol urce dopoldne (tam okoli 11ih) in ene pol urce popoldne (okoli 16h), zvečer pa okoli desetih ali pol enajstih zaspi (do pol osmih zjutraj). Včasih mi zaspi v vozičku, ko smo zunaj in spi tudi po uro in pol. Kakšen dan pa mi spi tudi po uro - uro in pol dopoldne in uro popoldne. V glavnem mora biti skozi akcija, bolj ko migamo, telovadimo in se igramo, več časa spi. Včasih se kar upira in noče in noče spat, pa čeprav je ful zaspan (da ja ne bi kaj zamudil).

_____________________________

Najboljša igrača je: atiiiiiiii.
http://rubens-place.myminicity.com/
http://rubens-place.myminicity.com/ind
http://rubens-place.myminicity.com/tra

(odgovor članu ALEKSA13)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prepogosta utrujenost??
8.1.2008 17:32:38   
ZmajTolovaj
Naša mala je stara 5,5m, pa spi ponoči ko top, po 12 ur, vstanemo okrog 8h, 9h, pa gre pred poldnevom spet spat, odvisno, ko vidim, da je hin, jo nesem v posteljico in spi kako uro. Potem spet akcija in gre popoldne spat okrog 15h, 16h za uro ali še dlje, potem se še malo igra in 19h večerni ritual. Težave imamo (za zdaj) samo z večernim uspavanjem, čez dan načeloma sama zaspi v posteljici, zvečer pa so včasih borbe tudi po uro, ampak potem vem, da bo nekaj ur ali celo vso noč mir.
Ne vem, to se je začelo pred kakimi 14 dnevi, no, odkar smo več doma, prazniki, slabo vreme ... Da ima nek ritem. Prej ga ni imela in tudi čez dan ni toliko spala, razen v vozičku ali avtu. Najprej je bilo tudi meni malo čudno, kaj toliko spi, ampak hvalabogu, naj spi, sicer je sitna in razdražena.
Če te skrbi, povej P, ampak mislim da ni nič narobe, če je sicer živahen.

_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu muck)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prepogosta utrujenost??
8.1.2008 18:22:09   
nerka
uzivej dokler traja.. moj 7 mes. cez dan spi vse skupaj 2 ure.. spat gre ob 10 zvecer, zbudi se ze ob 7... cez dan je hiperaktiven, nevem kako ga nc ne zmanka.. jst sm pa cist hin..

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prepogosta utrujenost??
8.1.2008 18:34:47   
bina30
No, da še vas jaz vprašam...Moj mali sinek je star 6 tednov in je ze pred tedni več bedel čez dan kot sedaj dva dni. Dva dni je čisto miren, nič ne joka, očitno nima več krčev (sem nehala jest čokolado), bedi samo, ko se dojiva. Ko ga položim v košek, se  napenja in jamra, potem pa takoj zaspi. Sedaj me pa zanima koliko so vaši malčki spali čez dan, ko so še bili tako majhni?

(odgovor članu nerka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prepogosta utrujenost??
8.1.2008 19:52:55   
Ajvy
moja je tri mesece in pol spala skoraj non stop.....ne vem , če je bila eno uro vsega budna....zdej ma pa svoje dni, je dan ko bolj malo spi, pa dneve ko spi, kot polhek....

_____________________________

Beauty Comes With Dark Thoughts

(odgovor članu ALEKSA13)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prepogosta utrujenost??
8.1.2008 19:57:43   
prolet
Tudi Lana je prvi mesec imela ritem dojenje, spanje tri ure, dojenje, spanje tri ure... dokler se niso začeli krči. V drugem mesecu je spala dvakrat dnevno po dve do tri uri pa še to samo v vozičku, sedaj, ko je pa štiri, je pa spanje čez dan španska vasuser posted image

(odgovor članu Ajvy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prepogosta utrujenost??
8.1.2008 20:18:11   
Talika19
Naš je star 4,5 meseca in je ravno tako hitro spet zaspan. Spi pa tudi vsake 2 uri ali še manj, zaspi pa za 20-40 min, razen v vozičku več. To je drugače kar normalen ritem vsaj do 5 meseca (če je tvoj nedonošenček moraš itak odšteti toliko časa kot se je prej rodil). Preberi si tukaj glede tega spanja: http://www.mameibebe.net/dijete/spavanje.asp#2

_____________________________

25.8.2007 Mark
26.9.2009 Zala

(odgovor članu prolet)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prepogosta utrujenost??
8.1.2008 20:25:12   
sandra113
IZVIRNO SPOROČILO: nerka

uzivej dokler traja.. moj 7 mes. cez dan spi vse skupaj 2 ure.. spat gre ob 10 zvecer, zbudi se ze ob 7... cez dan je hiperaktiven, nevem kako ga nc ne zmanka.. jst sm pa cist hin..


Tudi naš popolnoma enak vzorec user posted image

_____________________________

14.6.2007

(odgovor članu nerka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Prepogosta utrujenost??
8.1.2008 20:38:33   
Anonimen
Moj je star 5 mescov, no kmalu bo 6, pa že dobra 2 mesca ponoči lepo spi in čez dan zahteva svojo dozo spanca.. Se pravi, po vsakem obroku se igra približno uro, dve, potem gre spat..

(odgovor članu sandra113)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Prepogosta utrujenost??
8.1.2008 20:39:52   
Pinkyca
IZVIRNO SPOROČILO: ALEKSA13

Spi celo noč, danes se je zbudil malo pred 8,00, nato sva se sprevila in jedla, potem pa je spet ob 8,40 zaspal, spal je do 9,50. Nato sva se počasi zrihtala in spreoblekla, ura pa je bila 11,00 ko je bil spet zaspan. Prej sem ga še nahranila, ko pa sem ga položila v posteljico, je takoj zaspal. Pa tudi čez dan je zaspan skoraj na manj kot dve uri (1,5 h). Sicer čez dan ne spi dolgo od pol ure do ene ure. 


no no no me veseli da se oglaša nekdo ki ima popolnoma enak ritem našemu
pri nas je idnetično pa je star par dni do 6M
jaz sem se sprijaznila s tem da pač rad spi
ne kompliciram
ko zagledam da rata zaspan ga dam pač spat
lpuser posted image

(odgovor članu ALEKSA13)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Prepogosta utrujenost??
8.1.2008 20:55:03   
helenav
mi imamo tudi enak ritem spanja pri 4 mesecih....na vsako uro in pol je že ful zaspana in utrujena od dogajanja

(odgovor članu Pinkyca)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Zakaj so mame neprestano jezne?
Občutiš, da se ti jeza širi od stopal navzgor. Nekdo je pustil čevlje sredi hodnika in si se skoraj spotaknila, ko si no...




Kje spi vaš dojenček?
Sadrika

Ali spi vaš dojenček (oz.je spal) v vaši spalnici ali v svoji sobici?

Spi v svoji sobici (20%)

Spi zraven naju v spalnici v svoji posteljici (57%)

Jaz spim v njegovi sobici na dodatnem ležišču (1%)

Spi v najini spalnici zraven naju v postelji (18%)

Spi zraven naju, ker še nima svoje sobice (2%)

Spi zraven naju v postelji, ker nima svoje posteljice (2%)


Število vseh glasov: 362

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!