|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kdaj bo prej zaspala?
25.11.2007 22:33:26   
PIAF
Moja 3-mesečna pikica zaspi vsak dan komaj okrog 23. ure. zvečer, ko je treba spat, je ona najbolj živa in vriska, spat pa se ji nič ne mudi. Sploh ne vem, kako jo naj navadaim, da bi zaspala vsaj do 21.00??user posted image

Čez dan spi zelo malo, tako da ni to, da bi zamenjala dan/noč ali bi preveč spala proti večeru....
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kdaj bo prej zaspala?
25.11.2007 22:53:52   
BaByGiRl
Ja eni user posted image  so taki in jih težko ai pa sploh ne spremeniš. Mogoče bo s časoma sama obrnila ritem spanja. Moja je pa prej hodila pridno spat ob 21h, sedaj pa malo čez deseto. Pa zato zjutraj nič dalj ne spi. Moja prva hči, pa je bila za spanje ful pridna...spat je hodila ob 21h , pa spala do 10huser posted image . V drugo niamm te sreče. Potrpljenje mami.user posted image

(odgovor članu PIAF)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kdaj bo prej zaspala?
26.11.2007 5:48:19   
Lunca1
Začni jo dajat spat po 15 minut prej. Postopoma se bo verjetno navadila. 

(odgovor članu BaByGiRl)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kdaj bo prej zaspala?
26.11.2007 7:58:58   
poliloni
Pri nas je bilo enako. Ampak naj te potolažim sedaj pri dveh letih hodi spat ob 20h oz. zaspi nekje do pol devetih. user posted image

_____________________________

(\__/)
(='.'=)
(")_(")

(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kdaj bo prej zaspala?
26.11.2007 8:03:34   
TadejaF
Ko sem jaz bila v porodniški, je Jana vedno hodila spat okrog 23. ure, ko pa sem nastopila prvi dan v službi, je zaspala ob 21. uri. In tako je še danes ko je stara 16 mesecev. Saj tvoja pikica bo verjetno tudi spremenila ritem spanja.

Lep pozdrav.

(odgovor članu poliloni)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kdaj bo prej zaspala?
26.11.2007 8:03:57   
mala
Probaj jo vsak večer skopat saj jo to malo zmatra in mogoče bo prej zaspala, pri nas je to delovalo in sta hodila spat od 18-19-ih zvečer in pri najmlajšemu je enako, mi zaspi že ob 19-ih.

_____________________________

Sem ponosna mamica štirim čudovitim sončkom:)

(odgovor članu PIAF)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kdaj bo prej zaspala?
26.11.2007 8:42:54   
3T
IZVIRNO SPOROČILO: Lunca1

Začni jo dajat spat po 15 minut prej. Postopoma se bo verjetno navadila. 


Se podpišem, smo tudi mi tako naredili, je učinkovalo.

(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kdaj bo prej zaspala?
26.11.2007 9:01:19   
Anonimen
jaz sem mnenje da je otroka treba začet navajat na nek red pri spanju takoj ko se pride domov iz porodnišnice.
jaz sem pač to nardila tako da sem otroka zvečer ne vem ob 18h skopala, podojila oz naflaškala dala v košek in v drugo sobo. kjer je zaspala. in tudi če ni takoj zaspala oz se je kasneje zbudila je nisem nosila nazaj v dnevno oz v središče dogajanja ampak sem jo poskušala nazaj uspavat v spalnici. v temi. tako sta kr hit dojele da je treba hodit takrat spat in basta

(odgovor članu 3T)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kdaj bo prej zaspala?
26.11.2007 9:23:31   
piščanc
nekatere otroke je treba dobesedno naučiti spati. sicer mali uživajo, ampak potem so preutrujeni in spet ne morejo zaspati, ne morejo jesti, ne vedo kaj jih muči. čimprej naredi nek red, ker krči in nespanje so povezani.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kdaj bo prej zaspala?
26.11.2007 9:26:36   
Anonimen
Uf, naša je tudi v začetku zaspala vedno okrog polnoči, potem pa se je lepo navadila zaspat ob sedmih. In tako je celo poletje hodila že ob sedmih spat. user posted image  Zdaj nam je končno uspelo to uro prestaviti na osem.

(odgovor članu piščanc)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kdaj bo prej zaspala?
26.11.2007 10:52:03   
mateyka
jaz bi probala z dnevnim spancem, ker se posledično ponoči bolje spi, če podnevi spijo. torej, ko vidiš, da je mal utrujena (podnevi) ob določenih urah (tukaj si poglej kdaj cirka bi to lahko bilo http://www.mameibebe.net/dijete/spavanje.asp ), jo vzemi v roke, pojdi v miren, rahlo zatemnjen prostor in mu prepevaj kako repetativno uspavanko. če deluje v 10-15 minutah, si na "konju" user posted image naša si mane očke in je tečka, ko mora mal zaredmat podnevi. sam ne bi nikol sama zaspala, če jo jaz ne bi uspavala. se preveč ogaja, da bi šlo samo od sebe user posted image zvečer je podobno - ko je utrujena (med 19 in 21), jo nahranimo in previjemo in gremo mal pet in gledat lučko-zvezdico v sobo in potem počasi zaspimo user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kdaj bo prej zaspala?
26.11.2007 10:54:39   
viv_
IZVIRNO SPOROČILO: LARA

jaz sem mnenje da je otroka treba začet navajat na nek red pri spanju takoj ko se pride domov iz porodnišnice.
jaz sem pač to nardila tako da sem otroka zvečer ne vem ob 18h skopala, podojila oz naflaškala dala v košek in v drugo sobo. kjer je zaspala. in tudi če ni takoj zaspala oz se je kasneje zbudila je nisem nosila nazaj v dnevno oz v središče dogajanja ampak sem jo poskušala nazaj uspavat v spalnici. v temi. tako sta kr hit dojele da je treba hodit takrat spat in basta


Se 100% strinjam.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kdaj bo prej zaspala?
26.11.2007 13:15:21   
kšpela
moja je tud najprej ful pozno hodila spat pol pa se mi zdi da je vsk teden sla prej.pri treh mesecih mi pa ni vec zaspala na rokah ko sem jo dojila ampak se je ful smejala in pogovarjala in sem jo zacela dajat kr budno spat no zdej pri slabih 4 mesecih mi spi ze ob 8 zvecer in mi spi po 9,10 ur v kosu.mamo pa seveda en red kopanje ob sedmih zvecer nato hranjenje in pol se mal pocrkljamo in gre spat.vcasih malo pojamra v postelji sam zelo hitro zaspi.res pa je da pride kaksen dan ko pa sploh noce zaspat do 11 zvecer sam to je tko redko da ko se to zgodi me sploh ne mot.

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kdaj bo prej zaspala?
26.11.2007 14:48:21   
PIAF
Se strinjam z vsemi in da red mora biti, saj smo ga pri prvem zelo hitro vzpostavili in ni bilo problemov. Pri tadrugi pa je problem, saj nima svojega miru - temne sobe, kjer se nič ne dogaja. namreč tamali spi sedaj v spalnici - ima zdaj svojo otroško tam, mi pa spimo v dnevni, kjer se gleda TV. Sicer imava TV zelo na tiho in luči nič, ampak jo vseeno verjetno toliko moti.

Poleg tega tastarejši zahteva samo mene, tako da ga skopam in spravim spat s pravljico - zaspi nekje med 20.00-20.30. Šele potem lahko grem rihtat malo, kopam pa jo res vsaki drugi ali tretji dan. Mogoče bi morala tamalo prej porihtat, če ne zsapi, pa dati atiju, da jo uspava...user posted image

Hvala za nasvete, bomo poskusili tudi 15 min. prej dajat spat.

LP

(odgovor članu kšpela)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kdaj bo prej zaspala?
26.11.2007 19:07:26   
marelicaa
Imamo enaga takega doma. Tudi midva sva bila čist preč. Podnevi je spal zelo malo, ponoči pa se še vedno zbudi. Edino kar ti lahko rečem je, da imej potrpljenje.

(odgovor članu PIAF)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
Meningokokna okužba najbolj ogroža otroke ...
Invazivne meningokokne okužbe so med najpogostejšimi vzroki za gnojno vnetje možganskih ovojnic ali meningokokni meningi...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?