|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Sem res jaz edina,ki naredi kaj takega
16.11.2007 9:47:21   
Anonimen








IZVIRNO SPOROČILO: baguSka


no sej.. tko nekak.. le da se NE morem strinjat s tistim, ce si neki privoscita, da si oba al pa noben...user posted image  pac ve se kaksni so redni mesecni stroski in vsak da kolkr pac mora dat.. za preostanek njegove place pa mene NE zanima... tko kot tud njega ne moj preostanek... niti se ne sprasujeva!




a ce bo tebi ostalo bolj malo, njemu pa veliko, bo sel sam na dopustuser posted image user posted image

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Sem res jaz edina,ki naredi kaj takega
16.11.2007 9:50:41   
NevenkaP
IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

Sej ni potrebno imet skupen račun, da imaš skupne finance. Midva imava vsak svoj račun, ampak vse kar si lahko privoščiva si lahko oba ali pa noben. Niti nimava strogo ločenih stroškov (recimo ti položnice, jaz hrano). Veva kaj skozi mesec potrebujeva in tisti, ki ima takrat - plača. Al pa se začetek meseca dogovoriva, jaz bom to, ti daj to - ostalo pa sproti.

Sicer pa anonimna imata tako ločene finance samo dokler ona ne bo zaslužila enako ali bolje od njega. On skozi to, da služi veliko več od nje uveljavlja argument moči. Ti anonimna mu pa to pustiš. Dejansko pa so v družini (bi morali biti) argumenti moči enaki neglede na to kdo zasluži več, kdo ima višjo izobrazbo in vse podobne razlike.


Se popolnoma strinjam!

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Sem res jaz edina,ki naredi kaj takega
16.11.2007 9:51:39   
baguSka
a ce bo tebi ostalo bolj malo, njemu pa veliko, bo sel sam na dopust


user posted image user posted image user posted image  hodiva loceno na dopust!

ce planirava dopust, pac sparava in ostane obema a ne!? a ni logicno??? ce planirava dopust, je jasno da rabiva denar... torej ne bova zapravljala po nepotrebne, za druge stvari... to govorim za vnaprej, ker v resnici se nisva bla na skupnem dopustu.. :)))

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Sem res jaz edina,ki naredi kaj takega
16.11.2007 9:52:54   
piščanc
poznam en par, ki imata ločene finance, seveda tudi skupen račun za večje nakupe, eden skrbi za položnice, drugi za hrano. ampak tukaj ima žena večjo plačo, pa še bolj šparovna je. priznam, da mi je bila situacija čudna, ampak tako ima vsak denar za svoje luksuzne stvari.

anonimna1 - tvoj mož se nima sploh pravice vtikati v kateri avto boš kupila, če zanj ne bo prispeval denarja, še manj če ti ga bodo kupili tvoji starši. ampak to mu moraš ti povedati takoj, ne pa da jamraš na forumu.

no pri nama ni takih skrbi - skupaj bi kupila še en avto in starega obdržala.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Sem res jaz edina,ki naredi kaj takega
16.11.2007 9:55:51   
baguSka
a ce bo tebi ostalo bolj malo, njemu pa veliko, bo sel sam na dopust


sicer pa je dogovor oz odgovor tak:

jaz imam toliko, ti imas toliko.. ce bi ti rad dopust za meni nedosegljivo ceno, potem mi bos pac moral dat malo zraven.. ne? spet logicno.. jst res ne vem zakaj tok komplikacij okol dnarja!

in pol se druzina razpade in jok in stok... in jst sm tok dala in ti si tok dal in kako mi bos vrnu in vsak mesec sem ti za stroske dajala in jst sm tok dal ti pa nic nikol itd itd.. da se ti zmesa!

tko pac vsak zapravljava svoj denar in ni kreganja sploh! in nimava tega kdo da vec in kdo manj! vsak prispeva po zmoznostih!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Sem res jaz edina,ki naredi kaj takega
16.11.2007 10:11:54   
maruškaŠ
anonimna1 - tvoj mož se nima sploh pravice vtikati v kateri avto boš kupila, če zanj ne bo prispeval denarja, še manj če ti ga bodo kupili tvoji starši. ampak to mu moraš ti povedati takoj, ne pa da jamraš na forumu.


Če bi meni starši hotli kupit avto bi vseeno z mojim predebatirala kaj in kako, vsekakor bi imela oba besedo (sej ni potrebno, da bi on komuniciral z njimi, ampak z mano).

Če pa živita v skupnosti pa ne moreš rečt, da se ne sme vtikat, če ne bo on dal denarja, če pa je v skupnosti vse od obeh?

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Sem res jaz edina,ki naredi kaj takega
16.11.2007 10:21:34   
baguSka
Če pa živita v skupnosti pa ne moreš rečt, da se ne sme vtikat, če ne bo on dal denarja, če pa je v skupnosti vse od obeh?


ja sej glih v tem je kec.. ker ni vse od obeh! in ON si lahko privosci tak avto, ona pa ga si ga ne more! to so njegove besede.. torej, ce njeni hocejo njej avto kupit, nima on tuki kej govort!! ne? ce ji ga ze on noce, glede na to, da si on lahko privosci ona pa ne.. jao ker dec ej!?user posted image  vazno da ma on vec kot zena.. user posted image

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Sem res jaz edina,ki naredi kaj takega
16.11.2007 10:28:51   
Pajaca
Ne bom brala odgovorov, ker me ne zanimajo, ti pa povem, da jaz grem kdaj pogledat kakšen fajn avto, saj grem tud pogledat kakšne luštne hlače pa jih pol ne kupim. Tu ni nič slabega.

Lahko ti pa povem, kako sem kupila moj trenutni avto. Sva se pogovarjala, da je pač moj stari avto za zamenjat in da ga bova nekoč zamenjala. Nekega dne me je pa prjel, sem iz službe klicala na Peugeot če majo kakšnega testnega 207, sem se šla z njim peljat, med vožnjo klicala mojga, da se peljem v mojem novem avtu in da ga grem zaarat. Je reku ok, če ti tko misliš ga pač kupi. Čez en teden sem imela nov avto.

Pa še zdaj grem pokukat kakšen dober avto, zakaj pa ne, človek mora biti na tekočem s tem kaj se dogaja. Dostkrat greva celo skupi. Novo zafiro smo pa lan vsi 4je šli gledat, da smo vidl če bi bila za nas, pa je pol nismo kupil.

Tvojmu pa reč, da naj bo vesel, da ne živi z mano, ker pol ne da bi sam šla pogledat avto, jaz bi ga še kupila.

Matr saj sem huj kot kakšen dec.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Sem res jaz edina,ki naredi kaj takega
16.11.2007 10:30:01   
maruškaŠ
Ja, ja v tem primeru pa mu je treba dat eno kajlo in to ornk. Glede na to kako imata dogovorjeno itak, da se nima kaj vtikat. Sej se v nobenem primeru nima pravice drug partner vtikat v to če prvemu starši nekaj dajo.

Samo tista partnerja, ki sodelujeta in resnično delujeta kot skupnost se bosta logično o tem pogovorila in ne - izključevala mnenja en drugega.

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Sem res jaz edina,ki naredi kaj takega
16.11.2007 10:31:56   
Taula
Kje najdete take zmešane deceuser posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Sem res jaz edina,ki naredi kaj takega
16.11.2007 10:46:14   
kepa*
Nisem brala vseh odgovorov, zato odgovoarjam le na izhodiščni post. Zdi se mi noro in banalno, da ti take stvari meče pod nos. Koliko je pa star ta tvoj dedec? Meni se zdi, kot da je iz vrtca.

_____________________________

Letos pa bo!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Sem res jaz edina,ki naredi kaj takega
16.11.2007 11:26:33   
Anonimen
Nisem vsega brala, ampak...

samo da on je redno zaposlen in si lahko to privošči jaz pa ne.

ne štekam user posted image
Se pravi, da ti on naprej meče vse plenice, vsa oblačila, vso obutev, vse plačane stroške... user posted image
In ko kuhaš, kuhaš samo za njega in otroke, ker on pa ima denar, ti pa ne user posted image

(odgovor članu kepa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Sem res jaz edina,ki naredi kaj takega
16.11.2007 14:15:55   
piščanc
IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

anonimna1 - tvoj mož se nima sploh pravice vtikati v kateri avto boš kupila, če zanj ne bo prispeval denarja, še manj če ti ga bodo kupili tvoji starši. ampak to mu moraš ti povedati takoj, ne pa da jamraš na forumu.


Če bi meni starši hotli kupit avto bi vseeno z mojim predebatirala kaj in kako, vsekakor bi imela oba besedo (sej ni potrebno, da bi on komuniciral z njimi, ampak z mano).

Če pa živita v skupnosti pa ne moreš rečt, da se ne sme vtikat, če ne bo on dal denarja, če pa je v skupnosti vse od obeh?


ampak ta dva imata vse ločeno. partner si bo sam kupil svoj avto, ona si ga mora pa sama. in če ji starši hočejo kupit enega, se lahko samo strinja. ona pa mora ostati na realnih tleh in kupiti nekaj kar si lahko privošči.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Sem res jaz edina,ki naredi kaj takega
16.11.2007 18:29:01   
Gina
Nisem brala vsega, je bilo že na prvi strani vse napisano. A veš, če imaš ločene finance, to lahko pomeni samo eno stvar, da je vsaj eden od vaju mahnjen na lastnino, (denar). Potem je logično, da želi zase materialne reči v izobilju, da najbolj verjetno tebi ne privošči reči, da ne želi deliti denarja, ker bi se sicer počutil finančno ogroženga, pomeni pa tudi to, da ti ne zaupa. Skratka, njegova reakcija iz tega stališča je logična. Samo ne vem, kako lahko kdo tako živi. Najbrž sta potem oba mahnjena na lastnino, da sta ob tem srečna in si vsekakor ne zaupata - mogoče je kdo celo srečen ob tem, pojma nimam, še vedno ne razumem. Baguška, ti nisi merodajna, ker nimaš še otrok skupaj, ko sta dva fant in punca, je to drugače, ko bosta imela pa resnično ogromno stroškov, pa še vedno enako mnogo želja, pa bo treba to uskladiti, skupni plači pa bosta komaj zadoščali za vse osnovne potrebe, šele ko jih bosta zdužila, in bo od skupnih plač ostalo morda manj kot 50 eur ali še toliko ne, pa bi oba imela nekaj zase, česar se obojega kupit ne da, potem pa se javi, pa brez zamere, ker si zlo fejst punca sicer, samo najbrž tega problema še nisi doživela, veliko mladih familij pa ga ima, konkretno opisanega zgoraj.

Aja, midva oba hodiva gledat vse sorte, česar si sicer ne bi mogla privoščiti. Avto videt v salonu ali pa preko neta sta dve popolnoma različni stvari. Pa tudi privoščiva en drugemu popolnoma vse, kar drugemu veliko pomeni. Pa financ tudi nimava ločenih, zato se bi težko za kaj takega skregala.

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Sem res jaz edina,ki naredi kaj takega
16.11.2007 18:41:00   
Enolla
IZVIRNO SPOROČILO: Rožica I

Meni se pa zdi tule bistvena razlika med moškim in ženskim razmišljanjem (oz. realistom in idealistom user posted image ); moški je nagnjen k akciji oz k rešitvi problemov in bo deloval v stilu, kako čimprej do rešitve (zato mu je tudi nesmiselno hodit gledat nedosegljive stvari, saj ga to v nekem smislu tudi frustrira), ženske pa smo glede tega malo manj naravnane k direktnemu reševanju oz. ne strmimo tako zelo po rešitvah, ampak bolj po razumevanju.

To da imata vsak svoje finance, je popolnoma vajina stvar, če vama zakon normalno funkcionira. Zato se mi zdi nesmiselno, da se ljudje kar vpikavajo v to.

Sem pa dobila takoj tisti skrit občutek, da se tvoj user posted image  mal boji, da boš imela boljši in novejši avto kot on user posted image ...


Se strinjam - moški načeloma ne bo šel nekaj gledati, če nima namena tudi kupiti; medtem ko ženske vedno nekaj gledamo in izbiramo pa nikoli ni 100% da bomo to tudi kupile. In ker razmišlja z moškimi možgani reševanja situacije on "ve", da imaš ti že vse zmenjeno, da boš ta avto pripeljala domov. Dopovedati se mu ne bo dalo, lahko pogrunta samo sčasoma.

_____________________________

Nič ni težjega od iskrenosti in nič ni lažjega od laskanja(Dostojevski).

(odgovor članu Rožica I)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Sem res jaz edina,ki naredi kaj takega
16.11.2007 18:44:41   
Enolla
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Nisem brala vsega, je bilo že na prvi strani vse napisano. A veš, če imaš ločene finance, to lahko pomeni samo eno stvar, da je vsaj eden od vaju mahnjen na lastnino, (denar). 


Se ne strinjam. Midva imava vsak ločene račune (sicer s pooblastili) ampak ni nobeden mahnjen na denar. Mogoče zato,ker sva se dobila v "resnejših" letih z vsak svojim računomuser posted image  Tega ne vem, vem, da da denar pri nama ni nikoli toliko vreden, da bi se kregala. V trgovinah izmenično potegneva kartico ven, za večje nakupe in tekoče stroške se pa zmeniva.

_____________________________

Nič ni težjega od iskrenosti in nič ni lažjega od laskanja(Dostojevski).

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Sem res jaz edina,ki naredi kaj takega
16.11.2007 18:49:54   
Anonimen
Se strinjam - moški načeloma ne bo šel nekaj gledati, če nima namena tudi kupiti;


user posted image Ja valda, zato moji sodelavci vsak dan avtonet čekirajo, pa po salonih hodjo na testne vožnje...pa moji kolegi se med tem k babe cunje šnofamo po big bangu slinjo ipd. ....user posted image ...očitno jst res čudne dedce poznamuser posted image

(odgovor članu Enolla)
  Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Sem res jaz edina,ki naredi kaj takega
16.11.2007 19:05:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Enolla
Se strinjam - moški načeloma ne bo šel nekaj gledati, če nima namena tudi kupiti;


To ni glih res.. ti lahko iz prve roke povem.. Jaz redno prečekiram kompjutre, pa ga nima namena kupiti..


IZVIRNO SPOROČILO: Enolla
medtem ko ženske vedno nekaj gledamo in izbiramo pa nikoli ni 100% da bomo to tudi kupile.


To pa je res.. zenske gledate, sprobavate.. ze skoraj kupite.. pa potem skenslate.. pa spet gledate.. mal sprobate.. in ze skor kupte.. in spet skenslano.. user posted image user posted image

(odgovor članu Enolla)
  Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Sem res jaz edina,ki naredi kaj takega
16.11.2007 19:19:57   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: Tjazy

Anonimna.. ce bi si sla ogledat eno mega jahto.. bi ti dal pa cist mir.. ker ve, da si tega pa res ne mores privosciti..

In isto je tudi na drugih podrocjih..

ce recimo zena od nekoga sanja o nekem igralcu.. pol je vse kul.. ker je itak jasno.. da tistga igralca nikoli ne bo imela..
Ce sanja o sosedu.. je pa user posted image , ker ta pa je mogoče dosegljiv..  user posted image  user posted image


Ti pa zares odraščašuser posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Sem res jaz edina,ki naredi kaj takega
16.11.2007 19:30:22   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Enolla

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Nisem brala vsega, je bilo že na prvi strani vse napisano. A veš, če imaš ločene finance, to lahko pomeni samo eno stvar, da je vsaj eden od vaju mahnjen na lastnino, (denar). 


Se ne strinjam. Midva imava vsak ločene račune (sicer s pooblastili) ampak ni nobeden mahnjen na denar. Mogoče zato,ker sva se dobila v "resnejših" letih z vsak svojim računomuser posted image  Tega ne vem, vem, da da denar pri nama ni nikoli toliko vreden, da bi se kregala. V trgovinah izmenično potegneva kartico ven, za večje nakupe in tekoče stroške se pa zmeniva.


Vidva sta navajena imeti vsak svoj denar zase že leta najbrž, torej ga nimata zdaj namena delit - ker ga nočeta delit, ali če iskreno razmisliš, vsaj eden od vaju. Sama sem leta imela denar zase, ker je bil moj ex v tem smislu posestnik, ni hotel delit, pa ga danes mirno delim, ker je iz skupne vreče lažje razporejat, kot če razporeja vsak na svoj konec - ne delita pa dva denarja samo takrat, kadar sta eden ali oba preveč mahnjena na dobrine, da bi lahko denar delila, zaupala. Kdo od vaju zdaj ne zaupa ali noče delit? Saj meni je to vseeno, ni treba odgovorit, ampak mogoče za lasten razmislek bi pa bilo, kaj pa vem. Sicer če vama paše, je to vajina stvar. Denar vama pa "ni tolk vreden", ker ga imata dovolj. Če bi imela težavo, da bi ga bilo premalo in bi morala gledat, kam dasta vsak stotin, bi bi imela tažavo.

(odgovor članu Enolla)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Sem res jaz edina,ki naredi kaj takega
16.11.2007 19:39:31   
tassika
no ja jaz problema sploh ne bom komentirala, ker se mi zdi da bom preveč kritična. Jaz sem bila 2 leti nazaj na avto salonu v Celju in sem pogledala čisto vse avte v večini pa sem tudi sedela pa nisem nobenega kupila, še vedno se vozim v mojem malem clio-tu in ta je najboljši user posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Sem res jaz edina,ki naredi kaj takega
16.11.2007 20:08:04   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa


Ti pa zares odraščašuser posted image


Ja.. zdej ti pa mogoce ze cisto malo verjamem.. user posted image

(odgovor članu tanikaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Sem res jaz edina,ki naredi kaj takega
16.11.2007 20:17:06   
tanikaa
Verjemi. user posted image  Če te jaz pohvalim ... jao, to je že velika pohvala. user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Sem res jaz edina,ki naredi kaj takega
16.11.2007 22:12:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

Verjemi. user posted image  Če te jaz pohvalim ... jao, to je že velika pohvala. user posted image


Tega pa res nikoli nisem upal pričakovat.. user posted image

(odgovor članu tanikaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Sem res jaz edina,ki naredi kaj takega
16.11.2007 22:19:42   
Moyca_
IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

Po moje je tu narobe samo to, da on pravi, da si on lahko privošči, ti pa ne. In vidva mata skupaj dva otroka?????

ojojuser posted image

_____________________________

Lp, Mojca
*****************************************
"Življenje nam vrača samo tisto, kar dajemo drugim"
*****************************************
Plačano oglasno sporočilo:
www.atrium-nep.si

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 3 [4] 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
BLOG: Kaj storiti, ko je otrok frustriran?
Konflikti in frustracije so neizogiben del medčloveških odnosov, še posebej, ko nas več ljudi živi tako zelo blizu kot v...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Nogomet.
пеперутка16

Za koga navijate na EURO 2024?