|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pomoč pri kakanju
19.9.2007 22:25:33   
lady7
Prosim za vaše izkušnje glede pomoči našim dojenčkom pri kakanju.

Naš je star 6 tednov in ima tudi dosti krčekov, ki jih dokaj uspešno blažimo s kapljicami. Vendar če par dni ne kaka se mu krčeki stopnjujejo oziroma daljšajo.
Zasledila sem da pomagajo fejst sladkane kamilice. Prosim vas, če mi napišete kako jih pripravite in kako mu jih daste. Mi se le dojimo, le kapljice "pijemo" po žlički. Koliko tega čaja bi moral spiti in kako hitro in uspešno pomaga?

Dobrodošli so seveda tudi drugi nasveti za učinkovito pomoč pri kakanju tako malega dojenčka?

Najlepša hvala in lep pozdrav.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pomoč pri kakanju
19.9.2007 22:33:37   
lex
jaz sem mojima kar termometer v rito potisnila, pa orng kreme gor

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu lady7)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pomoč pri kakanju
19.9.2007 22:35:57   
sabina
jz mojemu dam kašico od hipa slivovo pa ga odpre

(odgovor članu lady7)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pomoč pri kakanju
19.9.2007 22:36:54   
sabina
mojemu dan hipovo kašico -slivovon pa ga odpre

(odgovor članu lady7)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pomoč pri kakanju
19.9.2007 22:49:34   
arielca
Pri 6. tednih ne more jest Hipp kašice user posted image .

Pomagajo fajn sladke kamilice. Jaz sem moji skuhala kar tiste v filter vrečki in fajn sladkala. Čaj sem ji dajala po žlički (par žličk).

Lahko namočiš tudi slive in mu daš po žlički samo vodo.

Če se dojita, ti popij malo donata.

V skrajni sili lahko poskusiš s termometrom, kot je svetovala lex.

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu sabina)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pomoč pri kakanju
19.9.2007 22:52:29   
sabina
sory sem malo v gužvi seveda to ne velja za tebe moj pikec je že čez 6 mesecev se ti opravičujem  bajbajuser posted image a

(odgovor članu arielca)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pomoč pri kakanju
20.9.2007 8:40:15   
Naja30
Termometer je res v skrajni sili.

Fajn sladkane kamilice mu lahko daš z žličko po par kapljic na enkrat.

Pa ti spij malo donata, ja. Ampak ga moraš pustiti stati, da grejo mehurčki ven.

Za lajšanje krčkov pa malega razvij iz plenic in z nogicami malo telovadi z njim. Tako, da mu jih potiskaš na trebušček in na hitro stegneš. Naši je to ful pasalo.

(odgovor članu sabina)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pomoč pri kakanju
20.9.2007 10:14:47   
rose
Mi imamo zadnje čase isti problem. Ima krče in krče, pol pa čisto malo zelenega blata. Ji pa že zelo pomaga proti krčem, če jo samo odvijem iz povijalnih plenic, da samo v pamperski leži in brca naokoli user posted image  . Sem pa jaz že z donatom probala, pa ni nič pomagalo, ne njej, ne meni. Bom pa sprobala ful sladkani kamilčni čaj.

pa da nam dojenčki začnejo kakat user posted image

Lp

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pomoč pri kakanju
20.9.2007 11:38:38   
simona76
Tudi mi smo imeli strašne probleme s tem kakanjem. Sladke kamilice nam niso nič pomagale. Jaz sem kupila Plantex čaj, pa sem ji ga dala malo za spit ko res že teden dni ali več ni kakala. To ji je res pomagalo. Pila je tudi komarčkov čaj, a ni nič pomagal glede prebave, pa trebušček smo ji masirali, pa podplate, ... vse sorte. No, pa tudi če sem termometer porinila v ritko, je bil učinek, a to nisem hotela pretirano uporabljati. Baje da v skrajni sili pomaga tudi svečka iz masla (ob zaprtju), a tega nisem prakticirala.
Zdaj je stara skoraj 4 mesece in se ji je prebava uredila. Jaz sem začela pit Hippov čaj za dojenje in od takrat naprej je prebava user posted image super. Zdaj pa ne vem ali je to povezano ali pa zgolj slučaj...

(odgovor članu rose)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pomoč pri kakanju
20.9.2007 16:27:48   
Clody

Nam je pomagala ena žlička svežega jabolčnega soka na tešče!


_____________________________

18.10.2006 se nam je pridružil Nejc!

(odgovor članu simona76)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: pomoč pri kakanju
20.9.2007 16:30:46   
tinaaja
morda bi pomaalo, ce bi pojedla suhe marelice, ki znajo tudi odpirat.. vsaj pri nas je bil ucinek

_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu Clody)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: pomoč pri kakanju
20.9.2007 20:03:50   
MIN
s suhimi marelicami se tut jaz strinjam,kaj pa če bi mu dala adaptirano mleko en obrok na dan(it1 od novalaca)pri nas je bila potem stvar rešena

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Meningokokna okužba najbolj ogroža otroke ...
Invazivne meningokokne okužbe so med najpogostejšimi vzroki za gnojno vnetje možganskih ovojnic ali meningokokni meningi...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Ali bi se kljub zdravstvenim težavam odločili imeti otroke?
sonček08



da (68%)

ne (32%)


Število vseh glasov: 362

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!