|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   samo vročina in nič drugega
17.9.2007 12:53:26   
BONI*
Naš skoraj 4 mesečnik ima že dva dni povišano tel. temperaturo. Ves čas se giblje nekje med 37 in 37,5 stopinj. drugih znakov pa nima nobenih. Niti ne kašlja, mu ne teče iz noska, ne kiha, nima driske, ne bruha, nima izpuščajev. Edino kar že nekaj časa opažam je, da se precej slini vendar o kakšnem zobku ni nobenih sledi. Je tudi bolj neješčen in seveda malo bolj siten.
A se vam kaj sanja kaj bi lahko bilo? Sej najbrž ga bomo popoldan peljali pokazat njegovi zdravnici.



_____________________________

Boni
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: samo vročina in nič drugega
17.9.2007 12:56:41   
srki
Lahko, da je zaradi izraščanja zob.

Drugače pa, ta temperatua, ki si jo navedla, za našega dohtarja sploh ne bi bila povišana telesna temperatura. Vsaj tako je meni rekel. Kar je nad 38.

Pri nas je bilo enako, še ob istem starostnem obdobju, da je imel dva dni vročino. Zdravnik je pregledal kri in vodo, vendar ni bilo ničesar, zato je še danes to nepojasnjeno. Mogoče se samo organizem brani pred kakšno okužbo.

(odgovor članu BONI*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: samo vročina in nič drugega
17.9.2007 13:23:29   
moci
je mogoče preveč oblečen?
lahko so pa tudi zobki. ampak to je res malo povišana, jaz bi poklicala k P, verjetno ni treba hodit tja. zdaj bosta samo še kakšen virus pokasirala.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: samo vročina in nič drugega
17.9.2007 13:48:57   
BONI*
Ja, Srki, sem klicala k zdravnici in mi je sestra rekla točno to, kot ti. Da to za dojenčka še ni povišana temperatura in da naj ne hodimo, sploh pa ker imamo v sredo itak sistematski.
Očitno res ni nekaj hudega, ampak jaz sem vseeno malo v skrbeh in žalostna ker vidim, da se Matic ne počuti dobro.


_____________________________

Boni

(odgovor članu BONI*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: samo vročina in nič drugega
17.9.2007 13:50:28   
živa
Kje pa meriš temperaturo? Če ima otrok 37 stopinj v ritki, potem to še ni vročina, 37,5 stopinj v ritki je ravno na meji (to je 37 stopinj pod pazduho).

Lp,

živa

(odgovor članu moci)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: samo vročina in nič drugega
17.9.2007 19:23:34   
Iša Biša
mi smo pa ravnokar od zdravnika, ker ima mala povišano temperaturo že tretji dan in pravtako nobenih znakov prehlada ali vnetij le joka zelo veliko, za moje pojme nenormalno. In temperatura ni zelo visoka nekje od 38 do 38,5. Pediater nas je takoj poslal v laboratorij, češ da je velika verjetnost za vnetje ledvic (kjer ni zelo visoke vročine).

Zato ni instant recepta za vsako vročino. Če misliš da je z otrokom kaj narobe, da kar pelji pokazat. V splošnem nisem nek panik, sem pa kar malo lažje zadihala, ker so bili izvidi OK. Očitno mamo virozo.

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: samo vročina in nič drugega
17.9.2007 21:58:08   
Naja30
Se strinjam, da ga pelji pokazat, če misliš, da je kaj narobe. Vendar do 38,5 ni vročina.

(odgovor članu Iša Biša)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: samo vročina in nič drugega
18.9.2007 9:01:35   
Iša Biša
Ne, 38,5 je vročina, le zbijati je "še" ni potrebno, pač odvisno od tega, kako otrok prenaša vročino.  Otrok mora k zdravniku,kadar vročina traja dlje kot 24 ur. Kadar ima dojenček vročino preko 38,5, morate nemudoma obiskati zdravnika-samo on lahko postavi diagnozo.
 
Drugače pa še tole: Normalna temperatura se giblje med 36,1 in 37,8. Telesna temperatura pa dnevno lahko tudi niha, odvisno od dnevnega časa in aktivnosti.




(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: samo vročina in nič drugega
18.9.2007 20:45:19   
tadejat
Mi smo imeli tri dni samo vročino in nič drugega, počutje je bilo v redu. Po treh dneh je izginila.

(odgovor članu Iša Biša)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Meningokokna okužba najbolj ogroža otroke ...
Invazivne meningokokne okužbe so med najpogostejšimi vzroki za gnojno vnetje možganskih ovojnic ali meningokokni meningi...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?