|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Rojstvo naše Zale
9.10.2004 11:45:33   
ksenija.
Vse skupaj se je začelo v petek 1.10. 2004, ko sva z mojim Damijanom praznovala 10 obletnico najinega druženja. Zvečer sva si privoščila večerjo, ko sva se okrog devete ure vračala domov pa se je v mojem trebuhu nekaj začelo. Najprej temu nisem posvečala preveč pozornosti, potem pa sem začela ugotavljati, da se krči ponavljajo redno na 7 minut. Ko sva prišla domov, sem hitro skočila pod tuš in v posteljo. Takrat so bili krči že na 5 minut, vendar so bili kar znosni in se jih je dalo prenašati. Doma smo vztrajali do četrte ure zjutraj, ko so bili popadki že redno na tri minute. Svež zrak je kar malo pomagal in popadki so postali spet malo blažji.
Po prihodu v porodnišnici, so me takoj priklopili na CTG in me pregledali. Povedali so mi, da sem odprta že za 3 prste in da je vse lepo zmehčano, da bo porod hitro potekal in da bom verjetno rodila že v nočni izmeni, če ne pa takoj zjutraj.
Potem se je za naju z Damijanom začelo čakanje. Popadki so bili redni, vendar so se mi zdeli kar znosni.
Ob 7.00 je spet prišel zdravnik, ki me je pregledal ter mi predrl plodovni mehur. Po nekaj minut so se začeli pravi popadki, pripravili so me za porod. Po par popadkih mi babica pove, da se glavica že vidi, dvakrat smo pritisnili in že je ob 7.43 na svet prijokala naša Zala.
Zame in za najinega očka je bil to najlepši trenutek na svetu, takoj sem pozabila na vse bolečine, ko se je drobno telo stisnilo ob mene in me začelo sesati. Očku pa so od ganjenosti samo tekle solze.
Po treh urah so naju premestili na oddelek. Naša Zala se je ob rojstvo napila plodovnice in tako celo soboto in nedeljo ni hotela prav jesti. Vse kar je pojedla pa je izbruhala, ker je bila v njenem želodčku plodovnica. Tako je v nedeljo zvečer dobila malo glukoze, da je izbruhala še zadnjo plodovnico.
Po pregledu v ponedeljek zjutraj se je pediater odločil, da bodo našo Zalo dali na infuzijo, ker je po rojstvo izgubila preveč teže (ob rojstvu je tehtala 2480 g, v ponedeljek zjutraj pa 2290 g). Mene je prvi trenutek malo zgrabila panika potem pa sem se pomirila, saj je bilo to zares potrebno. Tako je bila Zala v ponedeljek od 11.00 do 21.00 ure na infuziji, jaz pa sem si vsake tri ure morala črpati mleko, ki so ji ga dodajali po brizgalki.
Potem sva z Zalo do srede zjutraj pridno jedle in sva ob izpustu iz bolnišnice tehtale 2360g.
Sedaj pridno jemo, se cartamo in spimo še naprej, kajti moremo se rediti, saj imamo že čez en teden kontrolo teže.
Sedaj, ko držim svojo štručko v rokah, sploh več ne pomislim na bolečine ob porodu, edino šive še malo čutim, pa tudi to že počasi vedno manj boli.
Z Zalo komaj čakava, da malo zraseva in da se bova lahko šli pokazat Štajerkam!!!

LP Ksenija in Zala :angel:
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Rojstvo naše Zale
9.10.2004 11:51:50   
kimi
Čestitke mamici za malo Zalo:bravo::bravo:

(odgovor članu ksenija.)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Rojstvo naše Zale
9.10.2004 12:34:37   
Teni_
Še enkrat čestitke tukaj. Pa čimveč cartanja. Ja, zdaj pa se le čimprej pridita pokazat na srečanje.

Lp,
Mojca:rozica:

(odgovor članu ksenija.)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Rojstvo naše Zale
9.10.2004 12:45:18   
dory
Iskrene cestitke :)

(odgovor članu ksenija.)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Rojstvo naše Zale
9.10.2004 13:20:01   
tinka-pepa
:bravo:čestike:bravo:

(odgovor članu ksenija.)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Rojstvo naše Zale
9.10.2004 14:32:28   
mehurčica
:bravo::bravo::bravo: Super si se držala Ksenija! In komaj čakam, da vidim soimenjakinjo moje najboljše prijateljice.:):sloncek:

(odgovor članu ksenija.)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Rojstvo naše Zale
9.10.2004 14:51:28   
hanna
:bravo::rozica::bravo:
bravo Ksenja in bravo mala Zala,
tudi pri nas imamo 4,5 mesečno Zalo, ki je pravi cukr:angel:. Čas tako hitro beži, ni dolgo kar sem se matrla v porodni, zdaj pa že skoraj sedimo in čeblamo. Uživajta vsako minuto, veliko se crklajte in pridno rastite,
l.p. od Zale in hanne :sloncek:

(odgovor članu ksenija.)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Rojstvo naše Zale
9.10.2004 16:59:35   
Anonimen
Ksenija., čestitam!:bravo::bravo::bravo: Upam, da se bo mala Zala čimprej zredila, glede šivov pa ti povem, da ne bo dolgo minilo, pa sploh ne boš vedela, da si jih imela! Kateri zdravnik pa je porodil tvojo punčko?

(odgovor članu ksenija.)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   Rojstvo naše Zale
9.10.2004 17:30:03   
*
Čestitke še enkrat.
Glavno, da je vse o.k., da dojiš in da ste vsi srečni...
A ni lepo imeti štručko doma9nebesa9nebesa9nebesa9nebesa9nebesa9nebesa

(odgovor članu ksenija.)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Rojstvo naše Zale
9.10.2004 17:40:53   
Pupica
:bravo::bravo::bravo::bravo:ČESTITKE OBEMA!!!:bravo::bravo::bravo:
:sloncek::sloncek::sloncek::sloncek::sloncek::sloncek:

(odgovor članu ksenija.)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Rojstvo naše Zale
9.10.2004 18:37:40   
Abby
Čestitke!
9nebesa9nebesa9nebesa9nebesa9nebesa

(odgovor članu ksenija.)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Rojstvo naše Zale
9.10.2004 18:53:48   
pika74
Čestitke :bravo::sloncek::bravo::sloncek::bravo:tudi z moje strani :rozica::rozica::rozica:.

Lp,
Pika74
:metulj:

(odgovor članu ksenija.)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Rojstvo naše Zale
9.10.2004 19:01:42   
frutka_
:roza:Z:roza:A:roza:L:roza:A:roza:

Upam, da se bomo čimprej videli in vaju spoznali!!!! Čestitam!:sloncek:

(odgovor članu ksenija.)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   Rojstvo naše Zale
9.10.2004 19:30:58   
Nataša R.
ISKRENE ČESITKE VSEM TREM.:bravo::roza:9nebesa:rozica:

(odgovor članu ksenija.)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Rojstvo naše Zale
9.10.2004 20:51:27   
jasmina
:sloncek::bravo:Tudi midva s Primožem ti čestitava!:sloncek::sloncek::sloncek::sloncek::sloncek::sloncek::sloncek::sloncek::sloncek::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo::sloncek:

jasmina

(odgovor članu ksenija.)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   Rojstvo naše Zale
9.10.2004 21:10:12   
ksenija.
Res hvala vsem za čestitke. Upam da se kmalu vidimo na srečanju, vendar bomo sedaj malo počakali, da pridobimo na teži, vendar mislim, da bo to kar hitro, če bo naša Zala tako papcala in spala.
Skutica mojo punčko je porodil dr. Lukman.

(odgovor članu ksenija.)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   Rojstvo naše Zale
9.10.2004 21:10:18   
ksenija.
Res hvala vsem za čestitke. Upam da se kmalu vidimo na srečanju, vendar bomo sedaj malo počakali, da pridobimo na teži, vendar mislim, da bo to kar hitro, če bo naša Zala tako papcala in spala.
Skutica mojo punčko je porodil dr. Lukman.

(odgovor članu ksenija.)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   Rojstvo naše Zale
9.10.2004 21:28:50   
NIK IN MAMI
9nebesa POLNO PLJUBČKOV ZA MAMICO IN ZALO. OD NIKA :duda:IN MAMICE L.P.:sloncek:

(odgovor članu ksenija.)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   Rojstvo naše Zale
9.10.2004 22:20:53   
Ezi
9nebesa9nebesa9nebesa9nebesa9nebesa9nebesa9nebesa9nebesa9nebesa
Krasno!
Čestitke vsem trem!!!!:rozica::rozica::rozica::rozica::rozica::rozica:

(odgovor članu ksenija.)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   Rojstvo naše Zale
9.10.2004 22:42:17   
Seven*
SUPER!! :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:



(odgovor članu ksenija.)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   Rojstvo naše Zale
9.10.2004 22:52:04   
Urša
Joj, ksenija kok si lepo napisala. Sm kr mal podoživljala. Še enkrat čestitke in veliko lepih trenutkov s pupiko! 9nebesa9nebesa9nebesa

(odgovor članu ksenija.)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   Rojstvo naše Zale
10.10.2004 0:09:11   
mala Zala
Naj vama čestitam in ti povem, da ima tvoj piščanček najlepše ime na svetu:bravo::bravo::bravo:!!!

LP:kuza:!

(odgovor članu ksenija.)
Neposredna povezava do sporočila: 22
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Kako se živi brez mame? Težko. A nekateri ...
Kako živeti brez srca, pod katerim ste dihali in rasli, preden je svet postal nepredvidljiv.




Znaki poroda.
пеперутка16

Kakšni so bili vaši zadnji simptomi pred porodom tisti dan ali dan ali dva prej? Če ste imeli kakšne simptome?