|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zahiranček
16.3.2007 9:18:10   
zungi
Pozdravljene!

Sem nova članica na forumu, pa bi vas rada malček vprašala o izkušnjah z otroci rojenimi čez rok s prenizko porodno težo?
Sama sem rodila 8 dni čez rok, fantka s 2670 g, velik pa je bil 48 cm (nekaj malega sem tudi omenila že na strani kdaj ste rodile).
Na dan poroda sem bila skoraj brez plodovnice, mali se je tudi že pokakal vanjo in na koncu sem morala roditi s pomočjo vakuma.
Otroček se je med porodom dušil user posted image ,  zadihal pa je po 1 minuti spontano. Apg. je dobil 6,8,9. Takoj po porodu sva imela kup pregledov na pediatriji (tam je bil tudi nekaj dni na opazovanju) vendar niso odkrili nič posebnega, prav tako ne vedo vzroka zakaj otrok v zadnjem mesecu moje nosečnosti ni pridobival na teži.
Vendar pa redno hodiva na FTH (1x tedensko) in na ca 2 meseca v RA.
Sedaj je star 10 mesecev, sam sedi, vendar puza nazaj in ne naprej.
Ima kakšna podobne izkušnje oz. mi lahko karkoli svetuje?

Lep sončen dan, user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zahiranček
16.3.2007 9:50:37   
sneška_
   Sem rodila dva tedna prej roka in moja pupa je bila teška 2770g.Pred poroda so mi svetovali čim več počivanja ker sem imela premalo plodovnice.

In zdaj je punčka od tri leta pa še nekaj in zdrava, živahna, visoka.

Pogumno naprej.  

< Sporočilo je popravil maja 30 -- 16.3.2007 9:52:35 >


_____________________________

Najdojenček

(odgovor članu zungi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zahiranček
16.3.2007 9:56:47   
Marogica
Sicer nimam izkušenj-kar se tiče majhnih dojenčkov, ker sta bila moja dva "normalna", čeprav je bil ta mlajši nedonošen.

Mogoče samo to. Otroci najprej vedno nazaj puzajo, vsaj v veliki večini. Tudi pri naj je bilo tako. Potem pa ujamejo "ritem". Tako, da brez skrbi.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu zungi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zahiranček
16.3.2007 10:22:45   
coolbabe
glede drugega ti žal ne morem pomagati ampak glede plazenja... naša je bila rojena na rok s normalno težo in višino, na vseh pregledih je vse bp, pa pri 9m sicer sedi super ampak še ne kobaca niti nazaj in mi noben še ni rekel da bi to moral biti problem.

Ne skrbi preveč, verjetno ti v RA vejo kaj več povedati user posted image

< Sporočilo je popravil coolbabe -- 16.3.2007 10:24:35 >

(odgovor članu zungi)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zahiranček
16.3.2007 11:10:45   
tomca
Tudi moja se je pri porodu dušila njen Apgar je bil 0,4,7 Puzati je začela pri 17 mesecih. Takrat je tudi shodila. Danes je stara 3 leta. Je bistra spretna in zdrava punčka. Kar brez skrbi.
Sicer pa ni bila zahiranček.
lp

< Sporočilo je popravil tomca -- 16.3.2007 11:11:46 >

(odgovor članu coolbabe)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zahiranček
16.3.2007 11:28:04   
zungi
Hvala punce za spodbudne besede. Tomca, s tabo bi pa rada se kaj počvekala glede razvoja otroka.
Moram pa vam povedati da sem z RA (kamor jaz hodim) kratko malo razočarana, saj je ta pediatrinja kakor
veter zapiha in sem resnično malo zmedena.
Na predzadnjem obisku pri RA mi je zagotovila, da otrok krasno napreduje, celo fizioterapevtki je omenila, da bi kar zaključila z našim korenjakom, pa jo je fizioterapevtka prosila, da bi ga rada imela vsaj toliko dokler ne spuza (takrat je bil star ca 6-7 mes.), no na zadnjem obisku pred  ca 2 meseci pa je bila kr naenkrat vsa zaskrbljena zato, ker se otrok pri 8 mesecih še ni sam usedel. Tudi danes se če leži na trebuhu sam še ne dvigne, razen v posteljici kjer se pač prime za ograjo in si s tem pomaga.
Fizioterapevtka pravi tako, v RA spet drugače, user posted image  kaj naj si mislim?
Včasih mam občutek da ga že sedaj v RA obravnava kot posebnega otroka, čeprav nima nobenih izvidov in podlage za tako obravnavo. Spet drugič pa ga malo malo manj kot pošlje domov češ kaj pa ti delaš pri nas saj si čisto OK.

Torej?? Kaj naj si zdej jaz mislim in razlagam??user posted image user posted image

(odgovor članu tomca)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zahiranček
16.3.2007 12:22:16   
tomca
Ni problema. Ti kar vprašaj kar te zanima. Z veseljem ti bom odgovorila. Kam hodita v RA. Tudi jaz sem bila tam zelo zelo razočarana, vsakič, ko  je prišla zdravnica sem prišla domov objokana. Sicer pa ti svetujem, da še naprej hodita v RA. Vsaj porodniško boš imela podaljšano, otroku pa tudi ne bo škodovalo.

lp Mateja

(odgovor članu zungi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zahiranček
16.3.2007 12:32:44   
BLAŽIKA
Otroci najprej vedno nazaj puzajo, vsaj v veliki večini. Tudi pri naj je bilo tako. Potem pa ujamejo "ritem". Tako, da brez skrbi.


Tudi pri nas je bilo tako ampak naša je imela pri plazenji zmeraj eno nogo na tleh in nazaj, drugo pa pokrčeno. Plazila je kot ranjeni kuža.

(odgovor članu tomca)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zahiranček
16.3.2007 13:11:53   
zungi
 
Tomca: v RA hodiva v Domžale! Na FTH pa v Kamnik, ker smo pač iz Kamnika. Zdaj sva ponovno naročena
aprila na pregled v RA.
Naj povem, da sva imela kontrolo tudi na pediatriji ko je bil star ca 3 mes. (UZ GLAVE, EEG, splošen pregled), in so naju poslali domov ter napisali na izvid, da pri njih ponovna obravnava ni potrebna.

Moja prijateljica hodi  v RA v Lj in tam imajo glede na pogovor z njo čisto drugačen pristop kot pa tukaj.
Zanima me, če so tudi pri tvoji miški po porodu opravljali kake dodatne preiskave, kako se je na splošno razvijala do ca 18 meseca (fizično in govorno, itn...)

Meni so porodniško podaljšali, sem glih pred kratkim dobila odločbo.

Ja je pa sigurno res in tega se tudi zavedam, da vsak otroček po svoje napreduje (eni prej, drugi kasneje).
Naš se občasno trudi "puzat" naprej, vendar mu nekako ne gre najbolje od rok, tako hecno se vleče z rokami, z nogicami pa kot da bi plaval žabico user posted image . Pol pa pogrunta da gre hitreje v "rikverc" in že leze nazaj.


LP


(odgovor članu BLAŽIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zahiranček
16.3.2007 14:46:55   
piščanc
vsak otrok se razvija drugače. pediatri pretiravajo s temi razvojnimi ambulantami, da res misliš, da je kaj narobe. ti se čimmanj sekiraj.

jaz imam dva suhca (tjaša je bila zahirana, žiga pa je imel ovito popkovino in tudi ni zadihal takoj) pa sta sedaj pri 6 in 2 letih oba super. najbolje je imeti pediatra, ki ne komplicira preveč. nobeden izmed otrok pa se ni plazil klasično - oba sta se drajsala po ritki in nogici.

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu zungi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zahiranček
16.3.2007 14:51:10   
emaa
zungi kar se RA v Domžalah tiče, pa ne boš našla veliko zadovoljnih staršev, tudi meni ni všeč zdravničin pristop, ko si tam je vse v redu, ko bereš izvid, pa se vprašaš kako da otrok še diha.

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zahiranček
16.3.2007 15:15:18   
F*S*M
zungi, kakor sem iz tvojega pisanja razbrala je tvoj otročiček majček in se nam lahko pridružiš na našem čveku http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=947607&mpage=122&key= in je kar nekaj mamic ki hodijo na RA in bi ti znale kaj povedati o tej stvari pa še kaj drugega lahko rečemo.

kar pa se tiče plazenja in kobacanja je pa čisto odvisno. Lahko ti povem da so otroci zelo različni, tako da se ne obremenjuj preveč ker bo vse ok

vem da ti nisem nič veliko pomagala ampak vabim te na naš čvek


_____________________________

Moje sonce je začelo sijati 13.05.2006 ob 20.39

(odgovor članu zungi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Zahiranček
16.3.2007 15:50:12   
Pikca
Eh Zungi, tale naša zdravnica v RA v Domžalah je res mal zmedena, tudi po mojih izkušnjah... če bo tudi naš ta drugi napoten v RA, bom šla po mojem drugam. Nikar se preveč ne sekiraj, če te zelo skrbi, pa poišči drugo mnenje, sa imate RA tudi v Kamniku kolikor vem?

(odgovor članu F*S*M)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Zahiranček
16.3.2007 19:58:51   
zungi
Pikca: ne žal v Kamniku ni RA, žal spadamo pod Domžale.
Emamair: no tako nekako je tudi pri meni, govori eno, piše na izvid drugo, dela pa čisto tretje v RA Domžalah.

Sej bom res sedaj aprila videla kaj in kako bo, mi pa dejansko ni več dosti manjkalo, da bi šla po drugo
mnenje. Sej mene je že fizioterapevtka, ki jo dobro pozna opozarjala na njene čudne "izpade" in diagnoze
pa sem jo za rezervo jemala, zdej pa vidim, da zna res samo moriti starše in jim dajati občutek kot da
ne naredijo nič dobrega za svojega otroka.

Vsem se še enkrat zahvaljujem za mnenja, mi je prec lažje.
Zanima me če katera ve zakaj so mi premaknili to temo na drugo stran?? Sem nova, pa se še malo lovim po
forumuuser posted image .

Brez zamere,
LP

F*S*M: Ja moj sinček je majček, rojen je 20.05.06. Z veseljem se vam pridružim na kaki debati na vaši strani.
Hvala za povabilo!user posted image

(odgovor članu Pikca)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Zahiranček
16.3.2007 20:18:27   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: zungi
Sedaj je star 10 mesecev, sam sedi, vendar puza nazaj in ne naprej.


To je pa naša Ana tudi, pa ni imela prav nikakršnih težav sicer. Najprej se je plazila samo nazaj, nato je pri enih 10 mesecih tudi puzala nazaj, shodila pa šele pri 16 mesecih. Čudno, da še to ne nazaj user posted image

(odgovor članu zungi)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Zahiranček
16.3.2007 21:23:23   
Peli
Moj Aljaž je bil tud zahiranček in je imel po CR v 36.tednu 44cm in 1820g, sicer je bil čist OK.
Hodiva pa tudi na FT in sva zadovoljna. Moje mnenje je tako da otroku nima kej škodit FT, zanj je to lahko dobro, jaz pa sm zato na porodniški da skrbim zanj.
Midva FT obiskujeva od 3. meseca, pa je Aljaž star 13 mesecev, najbrž jo bova morala še nekaj časa, čeprav se meni ne zdi ničkaj hudo narobe z njim, mislim da v RA že vedo, kako in kaj, je pa tako tam ga vidijo kaj dela prav in kaj narobe in oni hočejo da je vse kar dela pravilno, čeprav marsikater otrok z isto napako nikoli ne pristane v RA ali na FT, pa je potem čisto normalno razvit.
Lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Zahiranček
16.3.2007 21:55:47   
zungi
Peli: ja jaz se popolnoma strinjam s tem, da hodiva z malčkom na FTH (to me sploh ne moti),  pa še fizioterapevtka je super. Tudi midva hodiva od ca 3 meseca starosti.

Moti me RA (ne govorim za vse RA) ker govori eno, dela drugo oz. če je slabe volje, vidi tudi otroka čisto
drugače kot če ima dober dan.
Mi ne bo pa nihče rekel, da lahko v RA na podlagi ca 15-minutne obravnave na vsake 2.5 meseca rečejo, točno kakšen je otrok po naravi, ker ničkolikokrat se zgodi, da otroček glih takrat lahko joka, ali nerga, skratka se obnaša čisto drugače kot običajno ko je pravi dobrovoljček, spontan, igriv, navihan...
In v tej RA je potem takoj vse narobe, vse vidi črno, vse je oh in sploh...

Fizioterapija pa še nikomur ni škodovala tako, da popolnoma podpiram in z veseljem hodim 1xtedensko na telovadbo user posted image

LP

(odgovor članu Peli)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?