|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Pomagajte mi!
21.2.2007 19:59:02   
flower power
Naš skoraj 3 mesečni user posted image je danes dobil vročino. Merili smo mu jo v ritki in je imel 38,0 in ko ga pobožaš po glavici se mi zdi da kar žari. Jutri zjutraj gremo k zdravniku. Ima katera kakšno idejo kaj mu naj naredim za čez noč da najbolj zbije vročino!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Pomagajte mi!
21.2.2007 20:01:38   
Pingvinčica
Meni je pediatrinja rekla da je v ritki vročina, kar je nad 38,5. 

(odgovor članu flower power)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Pomagajte mi!
21.2.2007 20:02:21   
Lunc_a
Torej odštej pol stopinje dol,če si merila v ritki.dajaj mu obkladke,krompir na stopala,calpol če ga imate ali pa daleron.Sicer pa to ni taka visoka vročina...samo otroka opazuj ponoči( dihanje in pa,če se ti bo zdelo da je še bolj vroč,zopet izmeri vročino)

(odgovor članu flower power)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Pomagajte mi!
21.2.2007 20:03:46   
lan
38.0 v ritki izmerjeno še ni tako visoka vročina, tako da ni panike.

Meni je pediatrinja vedno govorila, da pred 38.5 ne dajem nobenega zdravila, tako da jaz ne bi dala nič zaenkrat.
Če se pa temperatura poviša pa mu lahko daš malo Calpola.

(odgovor članu flower power)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Pomagajte mi!
21.2.2007 20:55:48   
rainbow
Če bo ful vroč, svečko v ritko, pa razhladit, počakat, da se spoti in mu pade temperatura; potem bo tak spet spal. jaz sem mojo drugo user posted image  dostikrat nosila, dokler ji ni padla vročina.

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu lan)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Pomagajte mi!
21.2.2007 21:08:12   
SIBI
Pozdravljena,

svojega user posted image  skopaj v mlačni vodi, da mu zbiješ vročino!

(odgovor članu rainbow)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Pomagajte mi!
21.2.2007 21:12:36   
Marogica
Ja, skopaj ga b mlačni vodi(nekje 36,37 stopinj), da ga ohladiš. Za čez noč pa mu daj kakšno svečko za zbijanje temperature ali žličko Calpola. Nadalje pa bo tako ali tako pediatrinja povedala.

Čim bolj mirno noč vama želim...

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu SIBI)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Pomagajte mi!
21.2.2007 21:14:13   
Anonimen
bi na tvojem mestu zmerila vročino še pod pazduho, da vidim če sploh je to vročina al mu je samo vreoče??!! potem bi ukrepala..če je nad 38 se daje zadeve az zbijanje, drgač pa ne

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Pomagajte mi!
21.2.2007 21:18:10   
krfjolca
Zbijati vročino, ko ta ni visoka, je samo delanje škode. Vročina je obrambni mehanizem telesa pri vdoru infektov, pustite organizmu, naj naredi svoje. Vročino zbijamo šele, ko ta postane previsoka in bi lahko povzročila druge težave, kot so vročinski krči ali nevrološke težave.

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Pomagajte mi!
21.2.2007 21:19:05   
frufru
Na vrat in senca, kjer so glavne žile daj hladne blazinice (vata za čiščenje npr. jasmin)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Pomagajte mi!
21.2.2007 22:00:48   
eya
IZVIRNO SPOROČILO: krfjolca

Zbijati vročino, ko ta ni visoka, je samo delanje škode. Vročina je obrambni mehanizem telesa pri vdoru infektov, pustite organizmu, naj naredi svoje. Vročino zbijamo šele, ko ta postane previsoka in bi lahko povzročila druge težave, kot so vročinski krči ali nevrološke težave.


Se strinjam. Mi zbijamo vročino, ko jo ima 38,5, prej pa ne, ker se itak čisto ok počuti...

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Pomagajte mi!
21.2.2007 22:07:30   
Miss Piggy
Jaz bi mu izmerila vrocino se pod pazduho. Kolikor je meni znano in tega se tudi drzim, se otrokom ne zbija vrocine do 38,5. saj je vrocina naravna obramba telesa.
Ce pa vrocina naraste ne 38,5 ali vec, pa mu poskusi namociti nogavicke v jabolcni kis. Nam je to vecinoma pomagal. Bom tko rekla- pomagal je, ko so bile tudi nogice vroce. Kadar pa nogice niso bile vroce, pa ta metoda na zalost ni palila.
Upam, da se cimprej pozdravite.user posted image

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Pomagajte mi!
21.2.2007 22:47:48   
nana 27
Tole je odgovor z drugega foruma: http://med.over.net/phorum/read.php?f=46&i=2979&t=2979&v=f Drugače pa jaz ob povišani temperaturi (mimogrede 38 v ritki še ni huda temperatura ) najprej potipam rokice in nogice. Če so te mrzle, temperatura narašča. Ker je otrok še tako majhen, bi v primeru višanja temperature, dala svečko paracetamola, če jo imate. Ohlajala še ne bi. Ko se otroku temperatura dviga, ga zebe - ti ga samo razkomoti, da mu ne bo prevroče, daj svečko (če je nimate, pojdite v dežurno lekarno po Calpol) in opazujte. Morda še en nasvet -jaz, ki sem bolj panične narave, če res ne vem, kaj storiti, pokličem v dežurno pediatrično ambulanto. Če nič drugega ti bodo svetovali, kaj narediti v vašem primeru.  

(odgovor članu flower power)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Letni časi.
Admin

V katerem letnem času je bil rojen vaš otrok?

Poletje. (38%)

Jesen. (12%)

Zima. (25%)

Pomlad. (25%)


Število vseh glasov: 8

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!