|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   en kupček vprašanj...
18.2.2007 16:37:09   
E.C.
POZDRAVLJENE!

Pri nas je že pestro...teden dni se navajamo na nov način življenja s sinom...
Vsak dan pa se mi postavlja cel kup vprašanj...in pojavljajo novi strahovi...ne znajdem se ravno...
Ker časovno mi ne znese brskat za odgovori po forumu...kar par všrašanj na kupu...

1. kako naj čistim nosek? Samo s fiziološko in potem on s kihanjem vse napravi...Dreganje s palčkami ali čem podobnem se pa ne upam...pumpice pridejo v poštev po 3 mesecih, a ne?
2. Imam srbeče bradavice - kako naj omilim srbečico?Baje je to povezano s sorom...na nebu ima ene tri bele pikice...samo ne vem, če je to to...vprašanje je, kako naj mu z gazico in sladkano vodo to spucam?A moram samo enkrat "obrisat" ali malo zdrgnit?Pomaga tudi Daktarin gel - samo v dežurni lekarni ga niso imeli!!!
3. Podiranje kupčkov - velik problem...kolca se mu vsak dan po dvakrat ali trikrat in izbruha podobno sesirjenemu mleku...kaj naj naredim????
4. Na enem učku, nad trepalnicami ter na drugem pod spodnjimi trpalnicami ima po eno belo pikico(kot mazoljček)...kaj bi lahko bilo to?
5. kako je z obroki hrane? Če dojiš na levi in desni strani, je to en obrok?Ali vse dojite po deset minut (pribl.) na eni in drugi strani?In če mu še ni dosti ponovite vajo - še enkrat leva in pol desna? Joj, čist sem zmedena!!!user posted image
6. Včeraj je od 15 naprej bil buden kot sova...jedel skoz...zvečer sem mu za hec ponudila še adaptirano mleko in je popil 60ml!!!A to pomeni, da se je samo crkljal pri meni...jedel a nič...?????Sicer mleka imam dovolj - samo če cel dan dojiš...verjetno ti ga zmanjka...kako naj vem, če dost je?????

ok dost za enkrat...
hvala za odgovore...


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: en kupček vprašanj...
18.2.2007 17:12:15   
Nogavica
IZVIRNO SPOROČILO: E.C.

POZDRAVLJENE!

Pri nas je že pestro...teden dni se navajamo na nov način življenja s sinom...
Vsak dan pa se mi postavlja cel kup vprašanj...in pojavljajo novi strahovi...ne znajdem se ravno...
Ker časovno mi ne znese brskat za odgovori po forumu...kar par všrašanj na kupu...

1. kako naj čistim nosek? Samo s fiziološko in potem on s kihanjem vse napravi...Dreganje s palčkami ali čem podobnem se pa ne upam...pumpice pridejo v poštev po 3 mesecih, a ne?
Jaz ji od vsega začetka čistim s svaljki iz mokre vate. Se čisto nič ne pritožuje. Fiziološko sem ji našpricala v nosek samo, ko je bila prehlajena in je imela zelo zamašenega.

2. Imam srbeče bradavice - kako naj omilim srbečico?Baje je to povezano s sorom...na nebu ima ene tri bele pikice...samo ne vem, če je to to...vprašanje je, kako naj mu z gazico in sladkano vodo to spucam?A moram samo enkrat "obrisat" ali malo zdrgnit?Pomaga tudi Daktarin gel - samo v dežurni lekarni ga niso imeli!!!
Mi tega sicer nismo imeli, pomaga pa Daktarin gel, kot si napisala.

3. Podiranje kupčkov - velik problem...kolca se mu vsak dan po dvakrat ali trikrat in izbruha podobno sesirjenemu mleku...kaj naj naredim????
Ne vem... To se tudi naši kdaj zgodi. Pač izbruha, kaj pa vem...

4. Na enem učku, nad trepalnicami ter na drugem pod spodnjimi trpalnicami ima po eno belo pikico(kot mazoljček)...kaj bi lahko bilo to?
user posted image

5. kako je z obroki hrane? Če dojiš na levi in desni strani, je to en obrok?Ali vse dojite po deset minut (pribl.) na eni in drugi strani?In če mu še ni dosti ponovite vajo - še enkrat leva in pol desna? Joj, čist sem zmedena!!!user posted image
Jaz jo vedno dojim samo na eni, naslednji obrok pa na drugi. Od začetka vedno 5-10 min, zdaj pa manj.

6. Včeraj je od 15 naprej bil buden kot sova...jedel skoz...zvečer sem mu za hec ponudila še adaptirano mleko in je popil 60ml!!!A to pomeni, da se je samo crkljal pri meni...jedel a nič...?????Sicer mleka imam dovolj - samo če cel dan dojiš...verjetno ti ga zmanjka...kako naj vem, če dost je?????
Tudi mi smo ob večerih dodajali, zadj pa smo že en mesec brez in samo dojim. Se mi zdi, da se ji ob večerih ni ljubilo vlečt. Ne vem...

ok dost za enkrat...
hvala za odgovore...





_____________________________

Živa - 22. 11. 2006
Tilen - 17. 10. 2009

(odgovor članu E.C.)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: en kupček vprašanj...
18.2.2007 19:57:49   
nana 27
1. kako naj čistim nosek? Samo s fiziološko in potem on s kihanjem vse napravi...Dreganje s palčkami ali čem podobnem se pa ne upam...pumpice pridejo v poštev po 3 mesecih, a ne? Ne, s palčkami raje ne drezat. Posvaljkaj vato. Odtrgaj malo vate in jo posvaljkaj s prsti, pomoči v fiziološko ali vodo in povrtaj po nosnici. Ob prehladu pa seveda poskusi s fiziološko - mislim, da je Sterimar, ki se ga kupi v lekarni, primeren že za majhne dojenčke, amak to je ob prehladu. Če bo še kdaj prišla na obisk patronažna, jo povprašaj in ti bo pokazala.

2. Imam srbeče bradavice - kako naj omilim srbečico?Baje je to povezano s sorom...na nebu ima ene tri bele pikice...samo ne vem, če je to to...vprašanje je, kako naj mu z gazico in sladkano vodo to spucam?A moram samo enkrat "obrisat" ali malo zdrgnit?Pomaga tudi Daktarin gel - samo v dežurni lekarni ga niso imeli!!! Pokliči pediatra in mu omeni. Verjetno boš morala svoje bradavice namazati z Daktarinom. Se je pa dobro pogovorit glede doziranja.

3. Podiranje kupčkov - velik problem...kolca se mu vsak dan po dvakrat ali trikrat in izbruha podobno sesirjenemu mleku...kaj naj naredim???? To, da polivajo mleko je normalno. Če je tega veliko, je dobro pod jogi dati kakšno knjigo tam, kjer ima glavico, da mu dvigneš vzglavje.

4. Na enem učku, nad trepalnicami ter na drugem pod spodnjimi trpalnicami ima po eno belo pikico(kot mazoljček)...kaj bi lahko bilo to? To bo izginilo samo od sebe.
5. kako je z obroki hrane? Če dojiš na levi in desni strani, je to en obrok?Ali vse dojite po deset minut (pribl.) na eni in drugi strani?In če mu še ni dosti ponovite vajo - še enkrat leva in pol desna? Joj, čist sem zmedena!!! Meni je to slabo uspevalo. Upam, da boš dobila tudi na to temo kakšen nasvet.
6. Včeraj je od 15 naprej bil buden kot sova...jedel skoz...zvečer sem mu za hec ponudila še adaptirano mleko in je popil 60ml!!!A to pomeni, da se je samo crkljal pri meni...jedel a nič...?????Sicer mleka imam dovolj - samo če cel dan dojiš...verjetno ti ga zmanjka...kako naj vem, če dost je????? Ali kaka in lula normalno? Je dosti pokakanih pleničk? Sem že malo pozabila iz materinske šole user posted image  Če imaš doma bolj natančno tehtnico, ga stehtaj pred in po dojenju. Lahko prosiš tudi patronažno, da ti stehta otročka, ko pride na obisk, da vidiš, koliko je pridobil na teži. 

(odgovor članu E.C.)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: en kupček vprašanj...
18.2.2007 20:25:59   
_andreja_
IZVIRNO SPOROČILO: E.C.

POZDRAVLJENE!

5. kako je z obroki hrane? Če dojiš na levi in desni strani, je to en obrok?Ali vse dojite po deset minut (pribl.) na eni in drugi strani?In če mu še ni dosti ponovite vajo - še enkrat leva in pol desna? Joj, čist sem zmedena!!!user posted image
ok dost za enkrat...
hvala za odgovore...





ok lahko ti odgovorim, samo na tole, ker se mi zdi da bi lahko že celo bukvo napisana na temo dojenje....

če dojič na obeh straneh na enkrat je to en obrok, ko dojiš npr. začni z desno končaj z levo.. naslednji obrok obratno začneš z levo končaj z desno...

če imaš mleka dovolj mu nikar ne ponujaj adaptiranega ko bo dovolj lačen bo že jedu...ker bo drugače skapiral da je lažje pit iz flaške kot pa na dojki viset..

prvi mesec je moj malček bil na dojki 20 ur na dan, en obrok je trajal po pou ure nikoli ga nisem odstavljala ampak sem počakala da je sam nehal, razen ko je zaspal sm dojko vzela in ga dala spat (sem ga tudi prvi mesec previjala pred obrokom in šele ko je bil star 2 meseca začela po obroku)

drugače ti pa svetujem da dojiš po občutku, in samo na eno samo dojko naenkrat, samo ko se ti bo zdelo da imaš bolj malo mleka na dve, tko sem jz prakticirala pa je mleka na tone!

če imaš pa še kakšno vprašanje glede česarkoli pa lahk tud zasebno pišeš pa ti magari dam telefonsko pa tko vprašaš kej, kr dobro vem kako se počutič kr jz sem bila tudi vsa živčna ko sem pršla z bolnice domou, nisem nič spala dve noči, sm sam hodla gledat če še diha, ampak se vse navadiš..upam pa da boste imele čim manj težav

_____________________________

Kadar človek stori dobro delo, ne da bi mu bilo treba, se Bog ozre navzdol in pravi: ŽE SAMO ZA TA TRENUTEK JE BILO VREDNO USTVARITI SVET.

(odgovor članu E.C.)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: en kupček vprašanj...
18.2.2007 20:31:28   
_andreja_
aya še to otrok bo po flaški popil kolikor mu boš dala, oz dokler nebo želodček fullllllllaaaaaa poun

ker po flaški samo teče, na zizi se mora pa za hrano pomatrat, res ti svetujem da mu prvi mesec oz. do prvega pregleda ne dovaš adaptiranega mleka če se ti bo zdelo da mleko imaš potem ti bo pa že pedijater povedal kako in kaj...

...drugače pa pravijo en požirek je en mililiter, probej štet....



_____________________________

Kadar človek stori dobro delo, ne da bi mu bilo treba, se Bog ozre navzdol in pravi: ŽE SAMO ZA TA TRENUTEK JE BILO VREDNO USTVARITI SVET.

(odgovor članu _andreja_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: en kupček vprašanj...
18.2.2007 23:27:09   
petra81
glede dojenja; jaz sem ji že v porodnišnici dodajala adaptirano mleko, to je potem trajalo še skoraj mesec, potem sva se pa samo dojili! Očitno ga na začetku ni bilo dovolj! Sem pa od začetka dojila na obe dojki za vsak obrok!

(odgovor članu _andreja_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: en kupček vprašanj...
19.2.2007 1:41:50   
Princess Mononoke
Glede dojenja. Jaz ti bi predlagala da ko dojiš pozabiš na čas. Tako zgodaj na začetku se mleko šele vzpostavlja, tvoje telo se navaja na potrebe otroka. Nikar mu nič ne dodajaj, ker s tem boš sporočila dojkam da naj delajo manj mleka. Torej pristavi ga na recimo levo stran in doji dokler ne spusti dojke oziroma je po občutku prazna in mehka. Potem pa pristavi še na drugo stran. Naslednjič pa potem začni z desno. Tako majhni navadno kar zaspijo vmes, tako da če se to zgodi po 10 minutah dojenja, ga kar zbudi in poskusi mu ponuditi več. Če pa ne gre, pa ga daj spat. V glavnem dojenje lahko traja od 40 minut do 1 uro, je pač odvisno kako dobri sesalci so, eni bolj eni manj. Ti predlagam da se usedeš tako da si komot in si pristaviš kako knjigo, revijo, lepo glasbo ali celo televizijo in se sprostiš ter uživaš. S časom bo malček postal bolj spreten in bo res hitro ti spraznil dojko, vendar ne še za par mesecev. Kako veš če poje dovolj? Če ima okoli 6-8 mokrih bombažnih plenic oziroma 4-6 zelo težkih za enkratno uporabo v 24 urah in se bo dva ali pa več krat zelo tekoče pokakal na dan prvih nekaj tednov, potem ko bo starejši pa manj. Če ima majhno količino temnega urina, to pomeni da potrebuje več mleka. Potem se vidi na barvi in tonu kože, ki mora biti elastična in ne kot papir. Pa če je dojenček nasploh zadovoljen.

Mleko se ti bo delalo po potrebi in ko dojenček sesa se sproti dela.

Ne pozabit da tako majhen otrok izredno potrebuje tvojo bližino in stik s tvojo kožo. Dojke niso samo za hrano ampak tudi za crtanje. Nič se bat da ga boš razvadila!

Podiranje kupčkov in kolcanje. Kolcanje je za dojenčke kar normalno in jih baje nič ne moti. Za podiranje kupčka pa pomaga če ga rahlo božaš v krogu po hrbtu, kajti če ga boš rahlo tolkla boš spodbudila bruhanje.

Čiščenje noska. A je tvoj malček prehlajen? Če ni mu jaz ne bi tikala noska, saj se naravno čisti s kihanjem in kašljanjem. Če se prehladi pa mu daj fiziološko.

Pa pogumno naprej in ne se sekirat če zgleda vse tako grozno, ker bo s časom vse boljše. Vsi smo se tako počutili na začetku. Upam da sem ti vsaj malo pomagala.

(odgovor članu petra81)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: en kupček vprašanj...
19.2.2007 13:49:46   
livia
1. kako naj čistim nosek? Samo s fiziološko in potem on s kihanjem vse napravi...Dreganje s palčkami ali čem podobnem se pa ne upam...pumpice pridejo v poštev po 3 mesecih, a ne?
Jaz naredim zjutraj svaljek iz mokre vate in pobrbam v nosnico, če je pa bolna pa uporabim nosni aspirator Narhimel. Zakon zadeva! Po mojem ga lahko uporabljaš od rojstva, ker vlečeš šmrklje ven z lasnim vdihom in ni tako močen kot nekateri. Sicer se ga kupi samo v Italiji v lekarni.

2. Imam srbeče bradavice - kako naj omilim srbečico?Baje je to povezano s sorom...na nebu ima ene tri bele pikice...samo ne vem, če je to to...vprašanje je, kako naj mu z gazico in sladkano vodo to spucam?A moram samo enkrat "obrisat" ali malo zdrgnit?Pomaga tudi Daktarin gel - samo v dežurni lekarni ga niso imeli!!!
Mi smo imeli Daktarin, čeprav ni bil sor. Je pediartinja šele potem vidla, da ni, patronažna je pa rekla, da je. Po podoju maži bradavice z Multimam kremo. Verjetno se morejo tudi bradavice navadit. Se ne spomnem več, če je mene kaj srbelo.

3. Podiranje kupčkov - velik problem...kolca se mu vsak dan po dvakrat ali trikrat in izbruha podobno sesirjenemu mleku...kaj naj naredim????
Tudi pri nas je bilo podiranje kupčkov uganka. Daj ga čim bolj nazaj na ramenu. Tvoje rame, mora bit na njegovi preponi. Nam je rekla patronažna, da če v 3-5 minutah ne podre kupčka, se ni treba matrat.

4. Na enem učku, nad trepalnicami ter na drugem pod spodnjimi trpalnicami ima po eno belo pikico(kot mazoljček)...kaj bi lahko bilo to?
Nam se je kakih 10 dni po porodu vnelo eno učko. Smo dobili kapljice. Mogoče je to to? Vprašaj patronažno.

5. kako je z obroki hrane? Če dojiš na levi in desni strani, je to en obrok?Ali vse dojite po deset minut (pribl.) na eni in drugi strani?In če mu še ni dosti ponovite vajo - še enkrat leva in pol desna? Joj, čist sem zmedena!!!
Dojenje - zame še danes uganka. Smo se kar fajn matrale. Dojila sem jo 6 mesecev, vedno na obe strani, ker nisem imela dovolj mleka. Dojila se je pa različno od 45 minut do 15 minut.

6. Včeraj je od 15 naprej bil buden kot sova...jedel skoz...zvečer sem mu za hec ponudila še adaptirano mleko in je popil 60ml!!!A to pomeni, da se je samo crkljal pri meni...jedel a nič...?????Sicer mleka imam dovolj - samo če cel dan dojiš...verjetno ti ga zmanjka...kako naj vem, če dost je?????
Kako veš, da maš dost mleka? Jaz tega nisem vedela. Če sem si pumpala po podoju ni prišlo nič ven. Mi smo po vsakem podoju dodajali adaptirano, še posebej popoldan in zvečer, ko si že utrujena in je posledično manj mleka. Če dost je veš po teži. Nam so težili, ker ni napredovala s težo tistih 25g na dan, kot je predpisano. Sem pa tudi hodila v ZD se tehtat pred in po podoju. Patronažna ti ga verjetno tehta, pa naj ti ona pove, če je dost. Naša je ko sem jo odstavila z joške jokala in smo vedeli (seveda ne takoj) da je še lačna.
 
Srečno!!!

(odgovor članu E.C.)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: en kupček vprašanj...
19.2.2007 15:23:40   
Baucka


1. kako naj čistim nosek? Samo s fiziološko in potem on s kihanjem vse napravi...Dreganje s palčkami ali čem podobnem se pa ne upam...pumpice pridejo v poštev po 3 mesecih, a ne?
Jaz ji ji tudi od vsega začetka čistila s svaljki iz mokre vate.  Če ni muck pa pusti nosek pri miru. Fiziološko sem ji našpricala v nosek samo, ko je bila prehlajena in je imela zelo zamašenega.

2. Imam srbeče bradavice - kako naj omilim srbečico?Baje je to povezano s sorom...na nebu ima ene tri bele pikice...samo ne vem, če je to to...vprašanje je, kako naj mu z gazico in sladkano vodo to spucam?A moram samo enkrat "obrisat" ali malo zdrgnit?Pomaga tudi Daktarin gel - samo v dežurni lekarni ga niso imeli!!!
V Avstiji se dobi krema Garmastan, je proti glivicam, namažeš bradavice in jih z dojenjem posledično dobi tudi otrok v usta in s tem preprečuješ sor. Stane 5 EUR.

3. Podiranje kupčkov - velik problem...kolca se mu vsak dan po dvakrat ali trikrat in izbruha podobno sesirjenemu mleku...kaj naj naredim????
Naša je tudi kolcala. Zato sem jo previjala vedno pred dojenjem in nikoli po dojenju. Ko podiraš kupčka jo visoko dvigni tako, da bo naslonjena na tvojo na zgornji del rame, da ne bo imela trebuščka skrčenega. Ali pa ga obrnjenega z trebuškom navzdol drži položno, tako da bo glavica višje od rite. Veljalo naj bi pravilo, če otrok ne podre kupčka v 3-5 min, potem ga ni. In če ti ne poliva in ga ne črviči, ga pač ni potrebno podret. Mi ga nismo podirali, pravzaprav zelo redko. Sem pa ji vzglavje v posteljci dvignila in tudi v vozičku je imela malo vzglavje dvignjeno, tako da če je slučajno bil, je lahko sam zlezel na površje.

4. Na enem učku, nad trepalnicami ter na drugem pod spodnjimi trpalnicami ima po eno belo pikico(kot mazoljček)...kaj bi lahko bilo to?
Verjetno ječmenček, ne vem točno.

5. kako je z obroki hrane? Če dojiš na levi in desni strani, je to en obrok?Ali vse dojite po deset minut (pribl.) na eni in drugi strani?In če mu še ni dosti ponovite vajo - še enkrat leva in pol desna? Joj, čist sem zmedena!!!
Jaz jo vedno dojim samo na eni, naslednji obrok pa na drugi. Kako dolgo hoče, je vedno sama zizo spustila, ali je zaspala ali pa bila sita. Nisem ji nikdar štopala, no gledala sem da ni blo prehitro. Naša je sesala zelo počasi, tako da je včasih trajalo tudi do pol ure. Ker pa je zelo lepo jedla, je zelo malo zraka pojedla zraven in ni blo kupčka in krčov tudi ne.

6. Včeraj je od 15 naprej bil buden kot sova...jedel skoz...zvečer sem mu za hec ponudila še adaptirano mleko in je popil 60ml!!!A to pomeni, da se je samo crkljal pri meni...jedel a nič...?????Sicer mleka imam dovolj - samo če cel dan dojiš...verjetno ti ga zmanjka...kako naj vem, če dost je?????
Začela se bodo obdobja budnosti. Najprej si izbere en termin popoldan, čez čas pa enega še dopoldan. Jaz tudi nisem vedla kaj se dogaja, nonstop mi je na joški visela, saj tudi ona ni vedela kaj se dogaja. Je mislila, če je budna pač mora jest. In nato je polivala, ker se je preveč najedla. Po moje ni potrebno dodajat. Ob večerih imaš takšen občutek, da bo zmanjkalo. Zato je bolje, da dojiš  za en obrok iz ene dojke, tako ti za večer še vedno ostane še ena  polna dojka, če ti slučajno to sprazni. NE DODAJAJ VSAJ DO PRVE POSVETOVALNICE. Če bo pridobival lepo na teži je vse OK. Ko boš enkrat začela dodajat, boš kaj hitro na flaši pristala.



_____________________________

Gremo veselo.

(odgovor članu Princess Mononoke)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: en kupček vprašanj...
20.2.2007 11:31:43   
_andreja_
aya... še tole mi je pršlo na misel.... to da je zvečer mleka premalo se mi zdi meni čist ok, da se dojenček navaja na naočno spanje brez hranjenja ali pa da se ga ponoči manj hrani kot podnevi...čeprav to ni vedno amapk jz mislm, da je to ok da ni zvečer želodček full nabutan... nevem no, kakor kdo.. zdej pri našem ko je 4 mesece star je zvečer tud bore malo, ampak mu ne dodajam, ker čez dan tolk velikokrat je da mu to zadošča..+ eno nočno hranjenje..

pa poskusi ga čez dan da bi ti jedel na eno dojko zvečer pa obe poje, tko sem jz prakticirala, seveda po prvem kopanju ko sem ga začela redno vsak zvečer umivat, in  zdaj on točno ve da ko se skopa in poje da je čaz za spanje.... aya pa nikoli mu nisem puščala da mi je zaspal na dojki, ko se podojiva ga dam v postelco, njegovo roko k njegovim ustkam in roko gloda ter zaspi...sam, čez dan ima pa za to namesto rokce dudo, (pač na začetku je malce jokcal, zdej se je pa navadu, da ve da če joka da nebo mu nič pomagalo...in ga nisem dvigvala, razen takrat ko mi ni podru kupčka, sem ga še dvigvala, drugače sem ga pa kr tko tolažla, da me je prijel za prst in da sem ga božala


..ka sem zabluzila...

_____________________________

Kadar človek stori dobro delo, ne da bi mu bilo treba, se Bog ozre navzdol in pravi: ŽE SAMO ZA TA TRENUTEK JE BILO VREDNO USTVARITI SVET.

(odgovor članu Baucka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: en kupček vprašanj...
20.2.2007 13:41:08   
E.C.
HVALA ZA VSE ODGOVORE..
SEM JIH ŽE ZDAVNAJ STOKRAT PREBRALA...PA SEM ŠELE ZDAJ ULOVILA ČAS ZA PISANJE...
JA, MISLIM, DA JE CAJT, DA NE PANIČARIM NAOKOLI IN DA SKULIRAM...SICER PA ME TOLAŽI TO, DA JE VSAKA MAMICA NA ZAČETKU ZMEDENA...user posted image ČE PA BO ŠLO TAKO NAPREJ, BOM VSAK DAN ŽIVELA V STRAHU, DA GA KAJ NE POLOMIM...IN TO NI OK...

KAR SE TIČE NAŠEGA "PIKCA" MISLIM, DA SE MU VIDNO POLNIJO LIČKA...TEŽAVE IMAVA S PRISTAVLJANJEM (NE ZAGRABI KOT BI MORAL) IN SE OBA TRUDIVA!!!!
MATRAJO GA ŠE VEDNO KRČKI...IMA RDEČO RITKO...ITD.ITD. SKRATKA VSAK DAN SE POJAVI KAJ NOVEGA...VSAJ DOLČAS NI...HA,HA!!!

SE KAJ BEREMO!
PA ŠE ENKRAT HVALA ZA ODGOVORE NA TEME, KI VEM DA SO ŽE STOKRAT OBDELANE...user posted image

(odgovor članu _andreja_)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: en kupček vprašanj...
20.2.2007 13:55:51   
Strawberrie Cherrie
Glede podiranja kupčka - menjava položajev kar zaleže...mi smo dosti kupčkov na začetku podrli tudi v lupinici položaju.


(odgovor članu E.C.)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Najbolj naporno obdobje.
пеперутка16

Kdaj vam je bilo najbolj naporno biti z vašim/vašo malčkom/malčico?