|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Koliko čez rok?
3.8.2006 9:43:20   
Sandra*
Ojla!

Koliko čez pdp te pustijo čakat, da ti potem sprožijo porod. jaz sem imela pdp 1.8. včeraj sem imela pregled in še nič ne kaže. Gin. me je naročila ponovno v petek in rekla če v petek ne bo nič da grem potem v porodnišnico, kjer sprožijo porod. Da ginekolog vodi nosečnico en teden po roku? A pol je možno, da grem v petek rodit?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Koliko čez rok?
3.8.2006 9:55:59   
urška76
Možno je, ni pa nujno. Odvisno od zrelosti plodovnice. Meni so porod sprožili po enem tednu, baje pa da pustijo tudi do 14 dni po PDP.

(odgovor članu Sandra*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Koliko čez rok?
3.8.2006 10:07:12   
LUNA06
Oj!
Od kolega punca je šla po enem tednu noter, rodila je pa 10 dni po PDP.

(odgovor članu urška76)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Koliko čez rok?
3.8.2006 10:16:15   
Ancy
Jz sm rojena 16 dni po roku, res da je blo to ze skor 18 let nazaj, se mi zdi da dans ne postijo vec tolk dolg cakat. MOja mami je mela pol urgentni CR pri katerem bi obe skoraj umrli. Pr sestri 8let kasneje je pa niso pustili tako dolgo cakati, tako da iz tega sklepam da zdej tega ne počnejo več, ker 16 dni je pa res že kr mal preveč. A ni?

(odgovor članu LUNA06)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Koliko čez rok?
3.8.2006 10:20:49   
TONČI.
Men so ga v Lj. sprožil po 2 dneh po roku. Bila sem odprta 3-4cm. V Kranju ti pa z (amniosintezo)user posted image  al kako se reče že temu, pogledajo kakšne barve je plodovnica in na podlagi tega se odločjo.

(odgovor članu Sandra*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Koliko čez rok?
3.8.2006 10:41:08   
nejcko
Pri prvem so mi porod sprožili 12 dni čez rok - porod se je končal z urgentnim CR.

(odgovor članu TONČI.)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Koliko čez rok?
3.8.2006 11:37:20   
BLAŽIKA
Meni so ga sprožili 12 dni po roku. 

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Koliko čez rok?
3.8.2006 11:47:31   
Maxica
Mislim, da res čakajo tja do največ 14 dni.
Držim pesti, da bo pri tebi prej.user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu BLAŽIKA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Koliko čez rok?
3.8.2006 12:16:01   
sonček*
Men so sprožil porod 10 dni čez rok. Sem bila najprej na pregledu v porodnišnici en teden čez rok, pa ni blo nč pa so me pol čez tri dni naročil no takrat so se pa pol odločil da bojo sprožil porod, čeprov ni nič kej kazalo da bo.

(odgovor članu Sandra*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Koliko čez rok?
3.8.2006 12:30:25   
atinav
Jaz sem bila 14 dni čez rok, ko so mi sprožili...rodila sem pa 15 dan čez rokuser posted image .

_____________________________

TIAN nas je razveselil 20.02.2005, LIAM pa 19.10.2006

(odgovor članu sonček*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Koliko čez rok?
3.8.2006 13:54:40   
Ninica
Meni so ga sprožili 2 dni po roku, zaradi sladkorne in ker sem bila že cm odprta, pa baje da sem imela na  pregledu pritisk (so mi ga potem merili vsako uro - pa ga nisem več imelauser posted image ), verjetno od straha, kaj bouser posted image

_____________________________

LP, Ninica

(odgovor članu atinav)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Koliko čez rok?
3.8.2006 14:55:17   
petraz
Počakajo naveč 14 dni, tako se je zgodilo moji prijateljici.... user posted image

(odgovor članu Sandra*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Koliko čez rok?
3.8.2006 16:32:19   
mia-2
Men so sprožili točno na 14. dan po roku.

(odgovor članu petraz)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Koliko čez rok?
3.8.2006 18:57:34   
Eviii
moj dejan je bil kr velik fantina, zato so me sprejeli v porodnišnico 2 dni po roku. ker tistega g, ki je naročil sproženje poroda, ni blo (je bil na dopustu) in je blo sploh pomanjkanje kadrov, sm ostala v porodnišnici. na vrsto sem pršla v četrtek. takrat mi je g odluščila čep. in se je začelo. sicer počasi, tako da sem še tisto noč ostala na oddelku. sem celo noč prehodla s popadki na 4-5 minut. sm se šla tudi pokazat in so me poslali nazaj na oddelek, ker sm bla kljub popadkom kr zaprta. naslednje jutro pa akcija. končalo se je s cr-jem, ker sm se do sedmih zvičir odprla na 4 cm, dejan je veselo spal med groznimi umetnimi popadki, ki so me kr metali. lahko bi še čakali, pa ni blo smisla.
moji prijateljici so pa sprožli 12 dni čez rok, rodila je pa naslednje jutro.

_____________________________

Dejana smo na silo spravli na svet 3.3.2006 ob 19.59 :)

(odgovor članu mia-2)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Koliko čez rok?
3.8.2006 21:45:05   
andrejaz
Če se pra spomnim imaš ti svojo G v Lj. V Ljubljani vodijo G nosečnice do enega tedna čez rok, nato te baje vodijo naprej v porodnišnici - pregledi oz. sprožitev poroda, in nič več tvoj izbrani G.
Če se še ne bo nič zgodilo, te bo tako drug teden poslala v Kranjsko porodnišnico, kjer te bodo pregledali in potem oni naprej ugotavljali ali ti bodo sprožili ali še čakali.

_____________________________

Naš sonček Mark se je rodil 30.8.2004, sončica Sara pa 4.8.2006

(odgovor članu Sandra*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Koliko čez rok?
4.8.2006 12:37:48   
KBM
Jaz sem imela rok 4.10,rodila sem pa 17.10 in sigurno še ne bi samo sem en dan prej malo več hodila kot običajno pa mi je zvečer voda odtekla in sem morala itiuser posted image

< Sporočilo je popravil Boris -- 4.8.2006 12:38:12 >


_____________________________

17.10.2005 ob 18.40 je na svet prijokala Karin in od takrat naprej je za naju življenje postalo še lepše!!

(odgovor članu andrejaz)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Koliko čez rok?
2.3.2008 19:43:36   
isabel00
ojla..ja jaz sm danes 8 dni čez rok.rok sem imela23.2.in ničse ne dogaja...user posted image se očitno zlo dobro godiuser posted image sej je prow..sam me je strah!user posted image user posted image user posted image fulll ka prawjo da če si čez rok da je težje rodit..no newemuser posted image po moje je v vsakem primeru težko pa hard...to bo moj prvi porod...in zato me je še tok bl strah!user posted image kar nebi šlaaauser posted image strah...newem...nevem kaj me čaka...kakšna bo bolečina in vse skupaj....ful mam mešane občutke...enkrat sm močna in si govorim....bom zmogla....drugič me zlomi in se kar tresem od straha!!nevem..a ma kdo kak nasvet kaj naj nardim glede svojih občutkov?mi bo uspelo??hvala za kakršen koli odgovor!

(odgovor članu KBM)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Koliko čez rok?
2.3.2008 20:17:46   
*talcy*
isabel00 ... a si to s primorske ajd.?

(odgovor članu isabel00)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Koliko čez rok?
2.3.2008 21:14:52   
Nasy
isabel, sem tudi jaz podobnih občutkov. Mene je tudi zelo strah, čeprav se poskušam nekako tolažit, psihično bi se rada pripravila na vse skupaj, pa mi nekako ne gre. Vem le to, da me nebi smelo biti strah, ker je potem vse še slabše..no, upam, da bom imelakak dober team v porodnišnici, potem bo lažje. 

_____________________________

Vsak človek je zase svet- čuten, svetal in lep, kot zvezda na nebu!
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Naši živahni deklici se je pridružil prvoaprilček :)

(odgovor članu *talcy*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Koliko čez rok?
2.3.2008 21:19:19   
N _ B
Sem ravno danes govorila s prijateljico s Krka. PDP po UZ je imela 16.02., po ZM 23.02., pa je še vedno 2 v 1. Vsak drug dan se hodi na Reko kazat in jo vsakič znova pošljejo domov.  Odprta je cca 2 cm, ampak to že kak teden. Jim je rekla, da bi ji sprožili porod, pa so rekli, da bodo čakali, da se samo od sebe začne. Mene bi bilo pa kar malo strah.

< Sporočilo je popravil N & B -- 2.3.2008 21:21:10 >

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Koliko čez rok?
3.3.2008 9:05:08   
klarazan
isabel00, verjamem, da, če bo to tvoj prvi porod ne veš kaj te čaka, ker ti eden reče tako, drugi pa tako, ampak ti se kar lepo umiri, kajti dejstvo je, da otroček je v trebuhu in slej ko prej bo hotel priti na svet, ker še noben ni ostal not. Dejstvo je, da bo bolelo, bolečina je drugačna, kot jo poznaš, ampak verjemi da boš zmogla, ko se bo vse skupaj začelo se boš verjetno najprej ustrašila, kajti niti ne boš sigurna a je to zdaj to, ali kaj, ja to je to, takrat si začni v mislih ponavljati, da je prišel čas ko boš zdaj, zdaj lahko svojo štručko, ki si jo več kot devet mesecev nosila pod srčkom, končno videla in stisnila v objem, ko te bo bolelo si to v mislih znova in znova ponavljaj in lepo dihaj, kot so te naučili v materinski šoli ali kot ti reče babica, kajti z vsakim lepo predihanim popadkom bo tvoja štručka bliže, ko pa bo vse končano in boš zagledala tvojega sončka, boš pa itak tako srečna, da boš kmalu pozabla bolečino.
Želim ti  čim krajši porod in zdravje obema, pa pogumno v porodno sobo.
Mamice smo močne in zmoremo vse!!!user posted image

(odgovor članu isabel00)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Koliko čez rok?
3.3.2008 20:39:06   
isabel00
joj.hvala vsem za spodbudne besede!srečo bom pa le potrebovala...in vsekakor bom upoštevala vaše nasvete,in si bom u mislih ponavljala....da sej bo šlo in da bo kmalu z mano moj sončekuser posted image ...u materinsko šolo žal nism hodila ker mi pač ni znaslo....
danes sem bila na aprn pregledu in mi je zdravnica kar dala na znanje da naj se v sredo pripravim na sprejem v bolnico!torej bodo padl umetni poadki,...ker sm že 9 dni čez rok in..vse notr je še zaprto tko da....umetni,ja!!!in me je še bl strah!!baje da bolijo k 100 hudičev!newem...upam da bom zmogla,...kajti imam zelo nizek prag bolečine!tko da.....dvomim...res strah me je za znoret!!!!!!!

(odgovor članu klarazan)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Koliko čez rok?
3.3.2008 21:03:43   
klarazan
isabel00, ne dvomi, sigurno boš zmogla!
Glede na to, da ti je zdravnica rekla, da se v sredo pripravi imaš še vedno možnost, da dobiš danes ali jutri svoje popadke, mogoče ti lahko svetujem.... (veliko hoje po stopnicah, lahko tudi malo bolj poskočno, namreč to sem jaz počela prvič, ko se v bolnici čakala prvo pupo, ki je bila 13 dni čez rok, pa se je obrestovalo, po dveh urah se je začelo špikanje, potem pa vse ostalo).

(odgovor članu isabel00)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Koliko čez rok?
3.3.2008 21:38:32   
ELMA








Isabel00 Živjo ,  se nisi edina , da se mal oglasim na tem forumu . Jaz sem imela PDP 26.2 , pa sem še v enem kosu zicer sem včeraj po noći čutila prve popadke in sicer ,vsekih 30 min . Danes se je umirilo in spet se je mal zdej začelo .To ti pišem kot tolažbo , kar se tiče umetnih popadkov, ti povem da sem prvič rodila z umetnimi popadki , bolijo kot user posted image  , ampak ne tolk da se ne bi spet odločila za njih , samo da čim pre dobim svojo štručko v naročje. Neč se ne smeš bati  , ker zs strahom skrčiš vse sproščene mišice v medenici ko začnejo popadci , in si prestavljaj kako bouser posted image  prišel ven če mu še ti stiskaš luknjo morš jo čim bolj sprostit . Sorry , ampak mene je tudi strh umetnih popadkov  , ampak bom imela v glavi da umetni popadki ne bolijo ker smo bolane ,  ampak zaradi tega ker štručke hitijo ven v naše naročje ...user posted image user posted image
 
user posted image user posted image user posted image user posted image ISKUŠNJE MAMICE KI ŽE ČAKA NA DRUGEGA OTROKAuser posted image user posted image user posted image user posted image
 

_____________________________

Vse, kar je res-ne rabimo povedat, ampak vse, kar povemo mora- biti res.

(odgovor članu klarazan)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Koliko čez rok?
3.3.2008 21:41:43   
ELMA
Vsredo imam spetCtg....

(odgovor članu ELMA)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Odhod iz porodnišnice.
пеперутка16

Mamice, kako oblečene ste zapustile porodnišnico?

V trenirki. (61%)

V kavbojkah in majici. (22%)

V obleki/krilu. (4%)

V bundi/plašču. (13%)


Število vseh glasov: 23

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!