|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ko človek ostane brez besed.......
25.8.2015 23:25:56   
liliana
Moški, ki je objavil oglas, da zaradi socialne stiske prodaja ledvico, je goljuf. Za 65-letnega Slovenca so dobri ljudje zbrali 17 tisoč evrov, on pa ne le, da nima treh lačnih otrok, ampak je na hrvaških otokih oddajal luksuzne apartmaje. Slovenski policisti so ga kazensko ovadili, grozi mu do tri leta zapora.

http://www.24ur.com/novice/crna-kronika/revez-z-lacno-druzino-ki-je-za-50-000-evrov-prodajal-ledvico-je-prevarant-ki-je-hotel-vas-denar.html
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ko človek ostane brez besed.......
26.8.2015 11:18:37   
mamica deklicam
jaz sem posumila, da je goljuf že takoj, ko sem prvič slišala za ta oglas. In se je izkazalo, da sem imela prav user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ko človek ostane brez besed.......
26.8.2015 14:16:11   
ronja
Uf, majo ljudje ksiht! Sovražim take zgodbe, ker potem izgubljamo vero in empatijo do tistih, ki bi pomoč res rabili... Je pa res, da včasih res ne veš več, kaj naj si misliš: mojih oblek recimo nihče noče,ker seveda, kar bi dala stran, ni več brezhibno (ampak jaz še nosim)...
No, sicer kaj v milejši obliki najdeš tudi drugje... En lj. klošar si je kupil na morju vikend, očitno biznis dobro laufa:D. Ampak tam ne dela, je samo na dopustu. In po pravici povedano pri njem sem bila še vesela, da ni vsega zagonil za pijačo, ampak še za kaj drugega:). Je pa res, da mi ni glih potem utrgat komu sladoleda od ust zato, da bo on mel svojo litrco...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ko človek ostane brez besed.......
26.8.2015 16:57:25   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Sovražim take zgodbe, ker potem izgubljamo vero in empatijo do tistih, ki bi pomoč res rabili...


Pa ljudje, ki bi pomoč res rabili le - te ne dobijo, oz. dobijo le drobtinice ker "dobrodelni denar" ponikne k prevarantom......

Je pa res, da včasih res ne veš več, kaj naj si misliš: mojih oblek recimo nihče noče,ker seveda, kar bi dala stran, ni več brezhibno (ampak jaz še nosim)...


Ja.....vsi bi radi novo in brezhibno....če pa že ponošeno, pa vsaj pravi brand mora biti.......

En lj. klošar si je kupil na morju vikend, očitno biznis dobro laufa:


Dobrodelnost je očitno pravi biznis, kjer se da fajn zaslužiti, pa še davkov ti ni treba plačevati......

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ko človek ostane brez besed.......
26.8.2015 20:41:53   
nejcko
Dobrodelnost JE biznis! Sem enkrat brala intervju z eno novinarko, ki je bila zelo aktivna na tem področju. Vse tele organizacije so počasi za kozlat, še mati Tereza je denar spravljala na svoj račun user posted image Potem pa zaupaj komu, ja user posted image

Tale z ledvico mi je bil pa v štartu milo rečeno čuden, naiven ali kako naj rečem, ker itak je logično, da se bo policija takoj lotila preverjanja, ker gre v štartu za napeljevanje h kaznivemu dejanju.

Skratka, igranje na človeška čustva je postalo dober vir zaslužka. Jaz se včasih križam že ob zgodba na Tedniku. Pa sem zelo socialno orientirana, ampak na trenutke me pa popade sveta jeza nad človeško pogoltnostjo. In definitivno ne vrejamem skoraj nikomur več, še najmanj tistim revežem, ki se javno izpostavijo. Prav ti največkrat ne rabijo ničesar.
Tisti, ki resnično rabijo, so bodisi preveč ponosni bodisi bi se počutili preveč ponižane ... ne vem, kako bi opisala, ampak uni renično ne jamrajo, še manj prosijo. Morda res samo bližnje.

Jaz že dolgo ne dam nikomur nič več. Prvič, nimam, drugič se mi ljudje zdijo čisto preveč preseratorski in jim ni nič dovolj dobro. Ajde, redkim izjemam, poznanim dajem cunje in stvari od otrok. Drugega ne. Prevečkrat sem bila nategnjuena in izkoriščena. Zdaj, ko sem sama v ne preveč rožnatem položaju, pa itak dobivam same bunke po glavi.

In se nekako tudi sam čedalje bolj držim načela - bog je visoko, cesar je daleč; pomagaj si sam. Evo, tudi mene počasi zajema neoliberalistična mrzlica user posted image

Ne, saj to je za zjokat ... to je dejansko samo rezultat obupa ali nekaj takega. Ker se mi čedalje bolj tale pokvarjeni in izkoriščevalski svet kozla.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ko človek ostane brez besed.......
27.8.2015 0:05:29   
Vijoličarka
Ne pravi zastonj stari slovenski pregovor: 'Vzemi tistemu, ki jamra in daj tistemu, ki se hvali ali je tiho.'

Razpaslo se je tovrstno podjetništvo in počasi vrag jemlje šalo. Sem noti sodijo vse mogoče lažne samohranilke, vsi mogoči goljufi, pa čeprav naj bi šlo za malenkosti.

Grdo, nepopisno grdo je igrati na čustva ljudi na tak način in jih izigravati. Upam da bo dobil tista tri leta zapora. Tudi v opomin drugim takim potencialnim 'podjetnikom'.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
27.8.2015 8:31:22   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Vijoličarka)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ko človek ostane brez besed.......
27.8.2015 11:11:36   
ronja
Sama še vedno dajem uličnim muzikantom in tistim, ki se nekaj trudijo (žonglirajo, zabavjo, pač nekaj) - lepo je, da je ulica živa in kar imam, rajši dam njim kot pijančkom, pač moja svobodna izbira, pa če je tem všeč ali pa ne. Slednjim povem, da imava 1 plačo in 3 otroke in potem veliiiika večina da mir:). Kdor ne da, povem, da je ta plača 900€, kdor še vztraja, mu lepo razložim, da če moram zbirat med njegovo litrco in sladoledom za svojega otroka, zmaga sladoled. Če še težijo, povem, da sem mela mamo, ki je dala vsem, ki so prosijačili, potem pa ni bilo za sadni jogurt in da tega ne bom delala, pa pika. Potem navadno ugotovijo, da ne bo nič in mi dajo mir.
Sem imela pa primere, ko je potem fant (mlajši in bolj zdrav od mene) začel težit, če potem to res dam otrokom in če potem oni res dobijo, da eni starši se tudi tako zgovarjajo, pa potem ne dajo otroku na račun, da vedno reče: pa boste dali potem tista 2 evra na otrokov račun in "morajo obljubit". Temu sem potem razložila (takrat smo ravno kupovali stanovanje), da otroci nimajo svojih računov, da je vse na enem in da gre vse tja in da bomo celega spraznili, ker kupujemo večje stanovanje, da bojo ti otroci imeli vsak svojo sobo in bojo lahko v miru pisali domače naloge, ker se nama zdi to bolj pomembno kot bonbončki, ki bi si jih mogoče kupil otrok, če bi mu direkt dala denar v roke, da naj si nekaj kupi. Potem sva se pogovarjala do doma, me je pospremil iz centra:). Nimam nič proti pogovoru, ne zdijo se mi manj vredni in čisto sprejmem njihov način življenja; ne pustim si pa nabijat krivde, ker enostavno res delam vse, kar znam, da bi poskrbela za svoje otroke. In mislim, da jim je čisto ok.

Otroške cotke tudi dam naprej, sem pa razmišljala, da bi zdaj nekaj najlepših prodala in peljala tamale kam za ta denar:). Tednika ne gledam, ker nimam tv, sem pa parkrat ujela take zgodbe pri dediju (nimam pojma, katera oddaja) in na radiu in sem bila jezna ko hudič! Mama brezposelna šivilja prosi ljudi za darila za novo leto za svoje otroke, med katerim je bila tudi lutka, ki si jo je želel najmlajši! Takrat bi najrajši tv zabrisala nekam! Hudiča, brezposelna si (imaš čas za to) in znaš šivat (imaš znanje za to), pritožuješ se, da otroci takoj prerastejo obleke, pa ti ne pade na pamet, da bi jih predelala? MOgoče v lutko, ki si jo tvoj otrok že 2 leti želi? Grrrr! Saj otroci, vsaj mali niso taki grebatorji, no! In res se marsikaj da naredit iz starega. Punci sta čisto srečni s krilci iz starih majc - pa še vsak vpraša, kje sta dobili take posrečene obleke in sta ponosni, da je mami zašila. R. obleka za 1. šolski dan je bila v celoti predelana iz starih reči, za 1. in za 2. razred in ji je grozno všeč. Vem, da to ne bo šlo v nedogled in ko bojo malo večji, bojo hoteli to, kar majo ostali (ali pa ne;), ampak zaenkrat, dokler so mali in za fante, kjer to ni tako zelo važno, katere firme je majca... pa se reeees da tudi malo znajt, pa da se zato ne počutijo tamali glih reveže.

vse manj je empatije, sodelovanja, solidarnosti.

Ma, ne vem, če res. V tej krizi se je dobrodelnost povečala po vseh merljivih kazalcih, pa tudi sama imam dobre izkušnje - mi veliko večino oblek dobimo - smo jih že pred krizo in jih še zdaj. Edino lubi še nima vira oblek, ker moški pač ne menjavajo tako radi cot kot ženske, otroci jih pa prerasejo, sicer pa meni že par let ni treba nič kupit, pa sem precej lepše oblečena kot prej, ko sem si sama kupovala:D. In te obleke bi sicer romale v Humano in bi bile razdeljene drugim, tako da je verjetno še veliko takih, ki take obleke mečejo v zabojnike Humane. Ljudje radi pomagamo, če le vemo, kako in sploh če vidimo, da je nekomu to nekaj pomenilo:).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ko človek ostane brez besed.......
27.8.2015 12:39:13   
petea
Ronja, mislim da ti zelo dobro uspeva skrbeti za tvojo družino. :)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ko človek ostane brez besed.......
27.8.2015 12:46:22   
petea
Ankica, sama poznam več lažnih samohranilk kot pravih. Dvomim, da je v Sloveniji odstotek lažnih samo 1 %.
Že samo na RR je bilo ogromno tem o 'samohraniteljstvu'.

Še en realen primer iz moje bližine: ko je ena mamica, sicer že nekaj let nazaj oddajala vlogo za OD za otroka, je uradnica na CSDmalo presenečena dejala, da je po dolgem (!) času prva, ki ni (kao) samohranilka.

Ne verjamem, da bi en CSD zajel večino samohranilk, na vseh ostalih pa bi obravnavali samo 'popolne' družine.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ko človek ostane brez besed.......
27.8.2015 12:48:57   
petea
Komu pomagam?

Tistim, ki jih poznam. Ulični nastopajoči tudi dobijo kakšen kovanec. Ostalo zelo redko, ravno zaradi dvomov v resničnost prikazanih razmer.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
27.8.2015 12:59:24   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu petea)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ko človek ostane brez besed.......
27.8.2015 16:50:49   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Sama še vedno dajem uličnim muzikantom in tistim, ki se nekaj trudijo (žonglirajo, zabavjo, pač nekaj)


To pa tudi jaz vedno. Ne veliko, ampak vedno pa dam. Z velikim veseljem.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ko človek ostane brez besed.......
27.8.2015 17:49:48   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Petea, saj to je tisto, nobeden pojma nima, koliko dejansko je lažnih samohranilk. jaz poznam samo eno. Pa še ta ni več lažna. kaj naj zdaj, potegneva črto? Ministrstva pri nas nimajo nobenih točnih podatkov, koliko prejemnikov socialne pomoči je lažnih in koliko pravih.
navedla sem cifre iz Anglije, kjer so tudi imeli gonjo proti samohranilkam, da kradejo denar, pa so potem ugotovili, da jih sploh ni toliko, kot so mislili, da jih je. Za Slovenijo ti pa ne vem povedat. Vem samo, kaj vidim okoli sebe.


No, problem je tudi ta, da je lažno samohranilstvo (ne bom pisala samohranilke, ker sta itak vključena oba partnerja v to) precej težko ugotoviti......ker ti, ko imaš papir od sodišča, ki "dokazuje samohranilstvo" ne pomeni, da ne smeš živeti več v isti hiši ali stanovanju s svojim "bivšim" partnerjem, da z njim ne smeš imeti spolnega odnosa, da z njim ne smeš na dopust, da z njim skupaj ne smeš na gledališko predstavo, da z njim ne smeš imeti več otrok.......težko je to dokazati potem, ker ni zakonodaje, ki bi preprečevala, tovrstne stike z bivšim partnerjem......in to dokazati je pa težko....tudi, če sosed priča, da živita v isti hiši.....pa bo odgovor, "pa kaj? Drugače kot da jo prodava, se ne moreva izplačati...gradila sva jo pa oba...."

Ko sva midva z možem dala hčerko v vrtec, je prišla k meni soseda, ki dela na občini in me gledala, kot največje budalo na svetu, ko mi je dejala: "pa kaj se ti greš? zakaj se ne prijaviš kot samohranilka? Nihče v občini ne plačuje toliko vrtca kot ti".....pa nismo ravno revna občina.....večina nas vseeno dela....mi je dalo to precej za misliti........da se je pravzaprav goljufanje sprejelo kot čisto neka normalna družbena norma.....in to je potem problem......ko sprejmemo goljufanje kot nek čisto naraven in normalen pojav in je tisti, ki tega ne dela "neiznajdljivec in neumnež"......

In tudi z dobrodelnostjo je tako......ljudje še vedno radi damo in pomagamo nekomu, ki je na slabšem.......po moje je itak to najlažje....nakazati denar za dobrodelne namene, dati stare cunje v neko dobrodelno organizacijo.....in smo s tem po tem opravili, smo naredili dobro delo, pa še pohvalimo se lahko, da smo darovali.......samo, da so tisti, ki so potrebni pomoči čim dalj od nas in naših familij......ker kakih globjih socialnih stikov pa več ne bi navezovali s takimi familijami, ki so potrebne tovrstne pomoči.....razen seveda, če gre za zgoraj omenjene goljufe, ki niso na socialnem dnu, prejemajo pa marsikaj, kar jim ne pripada (tisti so pa iznajdljivci oz. se delamo, da ne opazimo, da kradejo in goljufajo).....

V bistvu sem še vedno na tem, da je dobrodelnost biznis, dodala bi še pa to, da je dostikrat prisotna pa tudi hinavščina pri tem......predvsem pri tem nakazovanju denarja raznim organizacijam......ker opažam pa, da ti veliki dobrodelneži, ki zdajejo svoje cunje na rdeči križ, karitas itd., so mogoče tudi v kakih rotarijihi in lionsih, v šolah in doma zelo pazijo s kom se oni in njihovi otroci družijo.......in njihovi otroci se nikakor ne družijo z otroci iz socialno ogroženih družin.....se pa družijo z otroci iz "lažnih samohranilskih družin".......snobizem in hinavščina pač, ki dokazuje v bistvu kako majhni smo......





(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?