cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

težave

clock-img

22.03.2009, 20:16

clock-img

babyg

pencil-img

107

Res rabim nasvet mamic,ki imajo podobne izkušnje kot jaz.
Svojega otroka lahko hvala bogu dojim,ampak imam težave in ne najdem nasveta. Mleka imam dovolj,več,kot ga lahko poje. Ampak čutim,da ga po dojenju nekaj še ostane.Ker bi rada dojila izmenično,me zanima,če je nevarnost za mastitis,če kaj mleka ostane?Tega res ne bi rada. Tudi črpam težko,ker imam krvaveče bradavice,ampak je nujno.Naj povem,da "smo stari" 6 dni.
Res bi prosila za nasvete,ker ne vem če delam prav.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde,cvetlice in otroci.
Dante Alighieri

clock-img

22.03.2009, 20:28

clock-img

Pšemek

pencil-img

899

Ker ste stari le nekaj dni, se ti količina mleka še ni uravnala. Jaz na tvojem mestu ne bi nič črpala (tudi če ne bi imela krvavečih bradavic), ker bi potem imela vedno preveč mleka. Saj veš, kako gre pri dojenju - kolikor je povpraševanja, je tudi ponudbe. Možnost za mastitis vedno obstaja, a se ti ni treba preveč obremenjevat s tem. Moja je imela obdobja, ko ponoči ni nič jedla in sem imela nabito polne dojke, ampak mastitisa hvala bogu nisem dobila. Pa tudi zamašene vode sem imela, a sem čepe z masažo in toplimi obkladki dovolj hitro odpravila. Ti kar pusti tako kot je, bo kmalu količina mleka ravno pravšnja.

_____________________________

Naj sreča ne premami te v prevzetnost in nesreča ne poniža v sužnja.
Ostani to, kar si, kot zlato v plamenih ohrani svoj ponosni jaz!
(Evripid)

clock-img

22.03.2009, 20:58

clock-img

drsalka

pencil-img

31

jaz ti svetujem, da pred dojenjem se greš stuširat z vročo vodo, nato otroka podojiš in po podoju si daj na prsa hladen obkladek. Meni  je to pomagalo.









LARA 06.03.2001
KAJA 19.10.2008

clock-img

22.03.2009, 21:14

clock-img

kaja02

pencil-img

1316

IZVIRNO SPOROČILO: Pšemek

Ker ste stari le nekaj dni, se ti količina mleka še ni uravnala. Jaz na tvojem mestu ne bi nič črpala (tudi če ne bi imela krvavečih bradavic), ker bi potem imela vedno preveč mleka. Saj veš, kako gre pri dojenju - kolikor je povpraševanja, je tudi ponudbe. Možnost za mastitis vedno obstaja, a se ti ni treba preveč obremenjevat s tem. Moja je imela obdobja, ko ponoči ni nič jedla in sem imela nabito polne dojke, ampak mastitisa hvala bogu nisem dobila. Pa tudi zamašene vode sem imela, a sem čepe z masažo in toplimi obkladki dovolj hitro odpravila. Ti kar pusti tako kot je, bo kmalu količina mleka ravno pravšnja.



se podpišem,

sam hladnih obkladkov pa ne gor devat,

_____________________________

Kaja, 9.1.2002
Leja, 2.8.2008

clock-img

22.03.2009, 21:45

clock-img

babyg

pencil-img

107

Hvala. Poskusila bom vse nasvete.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde,cvetlice in otroci.
Dante Alighieri

clock-img

23.03.2009, 06:42

clock-img

Hope2

pencil-img

7572

IZVIRNO SPOROČILO: kaja02

IZVIRNO SPOROČILO: Pšemek

Ker ste stari le nekaj dni, se ti količina mleka še ni uravnala. Jaz na tvojem mestu ne bi nič črpala (tudi če ne bi imela krvavečih bradavic), ker bi potem imela vedno preveč mleka. Saj veš, kako gre pri dojenju - kolikor je povpraševanja, je tudi ponudbe. Možnost za mastitis vedno obstaja, a se ti ni treba preveč obremenjevat s tem. Moja je imela obdobja, ko ponoči ni nič jedla in sem imela nabito polne dojke, ampak mastitisa hvala bogu nisem dobila. Pa tudi zamašene vode sem imela, a sem čepe z masažo in toplimi obkladki dovolj hitro odpravila. Ti kar pusti tako kot je, bo kmalu količina mleka ravno pravšnja.



se podpišem,

sam hladnih obkladkov pa ne gor devat,



Točno tako! Pa ko dojiš iz ene strani si lahko drugo osvobodiš, daš pod njo pleničkoin naj ti kaplja v pleničk. Takoj ko začutiš kako bulo, si jo med dojenjem (ko mali sesa) masiraj oz gladi proti bradavici. Otrok bo pol to bulo ven potegniluser posted image

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 23.3.2009 6:43:25 >

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem