cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

ranjene bradavičke

clock-img

03.09.2008, 14:10

clock-img

arabela*

pencil-img

29096

Sem teden dni po porodu.V tistem hudem navalu mleka je mala hotela pit,ampak ni in ni šlo.Skratka smo se trudli.Sedaj imam že par dni ranjene bradavice,sem celo med sesanjem mleka opazila znake krvi.Ponekod je že krastica,vendar ne zaceli,ker mala,ko sesa vedno znova odpre rano.Imam b panten kremo iz bolnice.Kaj bi še lahko storila?user posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

clock-img

03.09.2008, 14:13

clock-img

matea1

pencil-img

90

V lekarni si kupi Lanolin kremo in komprese Lanolin (oboje od Multimam). Edino to mi je pomagalo. S kremo sem se velikokrat na dan namazala (in je ni potrebno spirat pred podojem), komprese pa sem pustila čez noč, da so delovale.

Verjemi, bo boljše.

clock-img

03.09.2008, 14:16

clock-img

Volga

pencil-img

9346

Pa veliko dojke luftat. Po stanovanju kar naga hodi, mislim, zgoraj brez. Zelo pomaga. Pa čuvat, da ne bodo vlažne in zakisane bradavice, mislim, da se ti ne pajsajo pod blazinicami za dojenje. Skratka, čimveč zračit, za mazanje pa ne vem, s katero kremo. Tudi bepanten je v redu oz. tudi samo svoje mleko malo razmaži po bradavici in pusti, da se posuši na zraku.

clock-img

03.09.2008, 14:18

clock-img

anckabancka

pencil-img

1710

Lanolin je najboljši! Jaz ga bom vzela že v porodnišnico.

Prvič ga nisem vzela in sem 3 mesece trpela zaradi bolečih bradavic. Drugič pa sem jih mazala že od prvega podoja dalje in ni bilo nobenih bolečin. Tako, da je sedaj v tretje lanolin najpomembnejša stvar v moji torbi za v porodnišnico. user posted image


_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

clock-img

03.09.2008, 14:20

clock-img

Naja30

pencil-img

9878

Tudi jaz ti proporočam lanolin.

Pa čestitke! user posted image

clock-img

03.09.2008, 14:30

clock-img

Anonimen

Tole z Lanolinom je vzeto na znanje, hvala!

Bi pa še nekaj vprašala ... mami mi odkar sem povedala, da sem noseča, skos govori, naj si do poroda utrdim bradavice. No in si jih zdaj že 5 mesecev lepo po vsakem tuširanju z malo bolj grobo brisačo masiram. Pa me sedaj zanima, kake so vaše izkušnje glede tega, a to pomaga da te manj boli pri dojenju, ali to zmanjšuje verjetnost vnetja? Kako je s tem?

clock-img

03.09.2008, 15:51

clock-img

nia5

pencil-img

4698

IZVIRNO SPOROČILO: matea1

V lekarni si kupi Lanolin kremo in komprese Lanolin (oboje od Multimam). Edino to mi je pomagalo. S kremo sem se velikokrat na dan namazala (in je ni potrebno spirat pred podojem), komprese pa sem pustila čez noč, da so delovale.

Verjemi, bo boljše.










Enako

clock-img

03.09.2008, 15:55

clock-img

nia5

pencil-img

4698

IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Tole z Lanolinom je vzeto na znanje, hvala!

Bi pa še nekaj vprašala ... mami mi odkar sem povedala, da sem noseča, skos govori, naj si do poroda utrdim bradavice. No in si jih zdaj že 5 mesecev lepo po vsakem tuširanju z malo bolj grobo brisačo masiram. Pa me sedaj zanima, kake so vaše izkušnje glede tega, a to pomaga da te manj boli pri dojenju, ali to zmanjšuje verjetnost vnetja? Kako je s tem?







Zmanjšuje verjetnost ranic, ker tako pripraviš bradavice na, kako se naj izrazim, bolj grobo ravnanje z njimi, v bistvu jih utrdiš. Vendar to ne pomeni da ne boš imela vnete, le manj verjetno je, pa tudi to mineuser posted image

clock-img

03.09.2008, 17:51

clock-img

ribica.

pencil-img

2165

Jaz sem mazala z Bepantenom. Pa obvezno počakaj da se zacelijo, preden spet začneš dojiti. Progaj si mleko iztisnit in naj otrok pije po steklenički.

clock-img

03.09.2008, 18:49

clock-img

sanosan

pencil-img

409

Jaz pa ti priporočam uporabo lanolin kreme in hkrati nastavke za bradavice - dojenje (npr. od aventa, dobiš v npr. pikapolonici), ki ti bodo preprečili, da bi ob dojenju ponovno odprla rano.

Veliko sreče in kmalu bo minilo, verjemi!

clock-img

03.09.2008, 21:30

clock-img

lidija***

pencil-img

884

naj si do poroda utrdim bradavice. No in si jih zdaj že 5 mesecev lepo po vsakem tuširanju z malo bolj grobo brisačo masiram. Pa me sedaj zanima, kake so vaše izkušnje glede tega, a to pomaga da te manj boli pri dojenju, ali to zmanjšuje verjetnost vnetja? Kako je s tem?



Meni se zdi, da je najbolj pomembno, da otroka pravilno pristaviš. Da te ne posesa, kje na robu bradavice. Pa seveda mazat, v kakšnem tednu so utjene. Saj moje so bile. Pred porodom pa jih nisem nič utrjevala.

clock-img

03.09.2008, 21:45

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

03.09.2008, 23:12

clock-img

arabela*

pencil-img

29096

Ja saj to je problem,ker nebi rada dajala po stekleniči,zato je problem pri celjenju.user posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

clock-img

03.09.2008, 23:19

clock-img

Doll

pencil-img

1726

Grobo brisanje bradavic ne pomaga k ničemur in ni dobro to delati ,ker  brbončice ali kako se že reče  lahko raniš.
za dojenje je pomembno samo to,da otroka pravilno pristaviš in da si neguješ bradavice ,saj zelo hitro pride do  soor-a ali pa da boli-ranice.

clock-img

04.09.2008, 07:48

clock-img

anju

pencil-img

2573

Otika proti koncu nosečnosti ni dobro dražit bradavic, ker lahko povzroči krčenje maternice in draženje tako lahko sproži porod. js sem jih v nosečnosti mazala z mandljevim oljem, ampak utrdile so se tam nekje po 8m dojenja.
Kadar sem imela ranico, sem dala gor multimam kompreso. je pomagalo, recimo par dni, da se je zacelilo. in pri vsakem podoju je blo treba stisnit zobe. saj najbolj boli, ko povleče bradavico v ustka, potem ko zalaufa je že boljše, kajne?

clock-img

04.09.2008, 10:02

clock-img

jajula

pencil-img

1191

men je ful pomagal benapthen, luftanje in komprese - sem jih dobila v sanolaborju, v bližnjih lekarnah jih niso mel. 

clock-img

06.09.2008, 11:20

clock-img

*zoe*

pencil-img

971

IZVIRNO SPOROČILO: Saraya

Ja saj to je problem,ker nebi rada dajala po stekleniči,zato je problem pri celjenju.user posted image



Oj Saraya - vidim da imaš iste probleme kot jaz, pri meni je problem še boleče dojenje.

clock-img

07.09.2008, 17:41

clock-img

sassy0

pencil-img

217

Meni je svetovalka za dojenje svetovala naslednje: dokler se ne zaceli, ne dojit na tisti strani amak črpat, zaceli pa se po navadi v roku enega dne, luftat, luftat, luftat, pa lanolin je tudi meni zelooo pomagal.
Pa srečno.

_____________________________

Imamo morskega dečka, ter zimskega princa, ki je prehitel 1 mesec.

clock-img

08.09.2008, 22:01

clock-img

kjava

pencil-img

2416

Jaz sem naredila tako, da sem samo na eni strani črpala tok dolgo, da se je zacelilo, pol sem pa še na drugi. Tako se user posted image  ne navadi samo na flaško.

clock-img

09.09.2008, 11:19

clock-img

ema82

pencil-img

89

Tudi jaz sem imela zelo uboge bradavice na začetku dojenja,ranjene in tudi meni je pritekla kri,pa bolele so me tako da mi je šlo na jok ko se je dojil.Sem si jih pa pozdravila v zelo kratkem času z lanolinom in z aventovimi nastavki za dojenje.
Želim vam da bo hitro bolje,ker vem da to res boli!user posted image

clock-img

09.09.2008, 19:05

clock-img

*medica*

pencil-img

570

jest mam pa en čist preprost recept katerega sem tud sama prakticirala in mi je ful pomagal...vrečkice kamiličnega čaja si daš gor..naj bodo tople pazi da ne bodo prevroče..pa lanolin..drgač sem se jest mazala na začetku samo z lanolinom in bepantenom pa mi ni ravno pomagalo so mi pa ti domači recepti zelo hitro pomagal..če hočeš probaj aja še to seveda nekaj časa ko nosiš te vrečkice po podoju si pusti malo da se prezračijo mislim da se mal luftajo ko so rekle predhodnice..upam da ti bo karkoli hitro pomagalo

clock-img

10.09.2008, 09:59

clock-img

Julija08

pencil-img

1299

Pa veliko dojke luftat.

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Jaz sem probala tudi to, pa ne gre, ker mi kar teče iz dojk.user posted image user posted image  Ne vem kako naj jih preluftam, ker so pod blazinicami skoz malo vlažne, pa jih skoz menjam (1 paket skor na dan porabim (30 blazinic)).
Me pa ful bolijo, groza...user posted image
Ima katera še kako idejo?

clock-img

10.09.2008, 14:22

clock-img

meeryana

pencil-img

284

IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Tole z Lanolinom je vzeto na znanje, hvala!

Bi pa še nekaj vprašala ... mami mi odkar sem povedala, da sem noseča, skos govori, naj si do poroda utrdim bradavice. No in si jih zdaj že 5 mesecev lepo po vsakem tuširanju z malo bolj grobo brisačo masiram. Pa me sedaj zanima, kake so vaše izkušnje glede tega, a to pomaga da te manj boli pri dojenju, ali to zmanjšuje verjetnost vnetja? Kako je s tem?



Otika, tudi jaz sem to počela celo nosečnost in mi je pomagalo...na začetku me je to frotiranje bolelo, potem pa več nič. Sedaj moram reči, da nimam težav z bradavicami....sicer si pa jih tudi redno mažem z lanolinom... že v porodnišnici sem si.

LP
M

clock-img

10.09.2008, 22:43

clock-img

sassy0

pencil-img

217

IZVIRNO SPOROČILO: Julija08

Jaz sem probala tudi to, pa ne gre, ker mi kar teče iz dojk.user posted image user posted image  Ne vem kako naj jih preluftam, ker so pod blazinicami skoz malo vlažne, pa jih skoz menjam (1 paket skor na dan porabim (30 blazinic)).
Me pa ful bolijo, groza...user posted image
Ima katera še kako idejo?



Vzameš mrežaste hlačke za enkratno uporabo kot si jih imela v porodnišnici in prerežeš del, kjer je stik za hlačnice. Vzameš 2 krpici za umivanje od dojenčka, tiste kvadratne z obšitim robom, če nimaš, lahko tudi tetra plenico. Vzameš 2 mala plastična cedilčka za čaj.

Cediloma odstraniš ročaj, tako da ostane samo del z mrežico. To si nastaviš na dojke tako, da so bradavice v sredini teh cedilčkov, nato čez to povezneš tetra krpice, to pa fiksiraš z mrežastimi hlačkami. Preverjeno deluje. Tudi če mleko izteka, se vpije v plenico, bradavičke so pa še vedno na suhem in jih ne cmariš pod blazinicami. Tudi sama sem to uporabljala dokler jih nisem zacelila, potem sem samo odstranila cedilčka, ostalo sem za doma še vedno uporabljala tako. Tudi če se je tetra krpica zmočila je še vedno dihalo vse skupaj.

LP

_____________________________

Imamo morskega dečka, ter zimskega princa, ki je prehitel 1 mesec.

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem