cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

prekuhavanje stekleničk

clock-img

15.11.2005, 17:38

clock-img

Udb

pencil-img

5380

Dan!

S sinkom se nič ne dojiva, tako da smo skoz na flaški. Zdaj me pa zanima, do kdaj ste prekuhavale flaške. Patronažna je rekla, da naj bi jih 1.mesec, potem pa samo pomivanje. Kako ste oz. kako delate ve?

clock-img

15.11.2005, 18:05

clock-img

Marogica

pencil-img

10594

JAz sem pri prvem prekuhala stekleničko nekajkrat, pri ta drugem pa nikoli, tudi dude nisem. Jo pa nekajkrat na dan z vročo vodo in Prilom operem, pa ca 1x na teden jo dam v pomivalni stroj.
Oba otroka sta "preživela" in si okrepila imunski sistem.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

clock-img

15.11.2005, 18:09

clock-img

Udb

pencil-img

5380

Marogica, hvala! Jaz bom tudi nehala!! Saj je res dobro, da se počasi navadimo na "umazani" svet! Sicer je pa že skoraj 1 mesec mimo, tako da ne bom imela slabe vesti! user posted image

clock-img

15.11.2005, 20:01

clock-img

Marogica

pencil-img

10594

Jaz slabevesti nisem imela, ker sem se samo spomnila, da že će stekleničko iz prekuhane vode ven vzameš, natakneš dudo, ni več sterilna. Torej vsi dojenčki kar fajn bakterije papcajo. Mamice imajo(mo) samo boljši občutek. To pa je tudi vse.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

clock-img

15.11.2005, 20:56

clock-img

Grascakinja

pencil-img

2003

Pa ko jo vzameš iz prekuhane vode, je steklenička "umazana" od sledov apnenca, ki se izloči...

clock-img

15.11.2005, 21:29

clock-img

babylove

pencil-img

2473

Pri prekuhavanju stekleničk se ne gre za odstranjevanje umazanije in popolno čistočo, temveč za uničenje morebitnih nevarnih bakterij, ki se znajo narediti na mleku, še posebej če je slednje bilo v stiku s slino. Zato je priporočljivo prekuhavati oz. sterilizirati stekleničke, v katerih je bilo mleko, medtem ko sterilizacija ostalih (čaj, voda, juha) ni tako pomembna.

clock-img

15.11.2005, 23:11

clock-img

Nannn

pencil-img

1053

a se prekuhava tudi cucelj al smao steklenicka?Mogoce malo nelogicno vprasanje ampak res ne vem...

Hvala Nannn

clock-img

15.11.2005, 23:28

clock-img

KODA

pencil-img

4015

Jaz sem prekuhavala samo taprvi mesec.

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

clock-img

15.11.2005, 23:40

clock-img

ninocka

pencil-img

3080

Jst pa se zmeri steriliziram in vcasih tud do 2x na dan (stari bomo 3 mesece). Mi je pa izi, ker mamo sterilizator in to nardi v 8ih minutah. Ce bi mogla prekuhavat, bi ze obupala in nehala user posted image

clock-img

16.11.2005, 08:42

clock-img

babylove

pencil-img

2473

Steklenička se razstavi in opere, nato se sterilizirajo vsi sestavni deli - torej steklenička, obroček in cucelj.

Ninocka, brez skrbi, da gre tudi peš sterilizirat - jaz to opravim v loncu vrele vode v krajšem času kot tvoja mašinca user posted image .

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem